info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Kajakowy Weekend – Krutynia i Babięcka Struga! [NOWOŚĆ!]

0
Cena
385 zł
Cena
385 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

956

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 30-31.07.2022
Krutynia i Babięcka Struga
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy na lipcowy, weekendowy spływ Krutynią oraz Babięcką Strugą, podczas którego przekonamy się jak urokliwe i niesamowite zakątki kryją Mazury! Spędzimy dwa dni w kajaku, przepłyniemy prawie 40 kilometrów i wyciszymy się w leśnej głuszy przy odprężającym szumie rzek. Specjalnie dla was wybraliśmy najciekawsze fragmenty tych rzek, idealne zarówno dla początkujących jak i bardziej doświadczonych kajakarzy 🙂

Zaplanuj z nami niezwykły kajakowy weekend wśród mazurskich krajobrazów, który zapadnie w pamięci na długo!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego chętnego odkryć Krutynię i Babięcką Strugę w kajaku! Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić, dla bardziej zaawansowanych kajakarzy jest możliwość wydłużenie trasy w pierwszym dniu o 10 km! Oba dni wiosłujemy w bardzo wygodnych kajakach.

Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy? To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Jeśli masz jakieś wątpliwości/pytania przeczytaj nasze porady na kajaki 😉

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie trzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę, 30.07.2022, o godz. 05:45. Powrót w niedzielę 31.07.2022 około godz. 21:00-22:00 wieczorem.

Z soboty na niedzielę śpimy w ośrodku wypoczynkowym położonym nad rzeką w 4-osobowych w domkach z łazienkami. Domki składają się z pokoju na dole z dwoma łóżkami pojedynczymi, łazienką i małym aneksem kuchennym (lodówka, czajnik) oraz nie zamykanej sypialni na piętrze również z dwoma łóżkami pojedynczymi.

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Odkryjemy niesamowite zakątki Krainy Tysiąca Jezior!
 • Przepłyniemy kajakami łącznie prawie 40 km po mazurskich rzekach!
 • Zrobimy ognisko nad brzegiem rzeki!
 • Odpoczniemy pośród szumiących trzcin i sitowia, pełnych gderającego ptactwa!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Śpimy w ośrodku wypoczynkowym w 4-osobowych domkach z pełnym węzłem sanitarnym. Domki składają się z pokoju na dole z dwoma łóżkami pojedynczymi, łazienką i małym aneksem kuchennym (lodówka, czajnik) oraz nie zamykanej sypialni na piętrze również z dwoma łóżkami pojedynczymi. Ośrodek położony jest na malowniczych terenach Mazur nad brzegiem rzeki. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę.

Prowadzący

Joanna Skrzypkowska

Podróżny poskramiacz rzek

Jak się czyta wodę? Czy pióro służy tylko do pisania? I gdzie rzeka ma warkocz?
Te i inne zagadnienia są dla Niej jak chleb powszedni!
Pasjonat kajakarstwa zwałkowego, który entuzjazmem i uśmiechem zarazi pozostałych. Zadba o zadowolenie uczestników, w kajaku, w mieście, w autobusie i w lesie 😉

Plan

Dzień 1Babięckia Struga

W lipcową sobotę o 5:45 wyruszymy z Placu Defilad w Warszawie w kierunku Krainy Tysiąca Jezior. Po drodze zatrzymamy się na przerwę śniadaniową, po czym pojedziemy do maleńkiej mazurskiej miejscowości Borowe, skąd rozpoczniemy spływ kajakami. Zwodujemy je na rzece o nazwie Sobiepanka, aby po chwili wypłynąć na wody jeziora Dłużec. Następnie przepłyniemy to jezioro w kierunku południowym i dotrzemy do wąskiego przesmyku, którym przedostaniemy się do jeziora Białe. Trzymając się prawego brzegu dopłyniemy do ujścia rzeki Dąbrówki, która z kolei doprowadzi nas do jeziora Gant. Urokliwe i otoczone lasami jezioro przepłyniemy trzymając się brzegu, a w końcowej jego części wpłyniemy w ujście rzeki, o nazwie Gancka Struga. W krótkim czasie połączy się ona z wpadającą z prawej strony rzeką Tejsówką i przyjmie nazwę Babięckiej Strugi, która charakteryzuje się tym, że jest dość głęboka i znacznie szersza. Popołudnie upłynie nam w otoczeniu lasów, co jakiś czas mijać będziemy osady leśne lub pozostałości po nich, a spływ zakończymy w miejscu naszego noclegu. Warto wiedzieć, że mimo wielu nazw jezior i rzek, którymi będziemy płynąć tego dnia, pod względem hydrologicznym płyniemy tego dnia Krutynią w jej górnym biegu! Po wspaniałym dniu na wodzie czeka nas oczywiście obiadokolacja, a wieczorem integracja przy ognisku 🙂

Trasa:
Borowe – Babięta
długość ok. 15 km, czas spływu ok. 4-6 godzin

Dzień 2Krutynia

Rano po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy autokarem na początek spływu do miejscowości Krutyń. Początkowa część Krutyń-Ukta będzie typowo rzeczna, a głębokość wody osiągnie około 0,5 m. Na tym odcinku czekać nas będzie przenoska kajaka przy młynie w Zielonym Lasku. Kolejno dopłyniemy do wsi Rosocha, gdzie można zrobić przerwę w słynnym barze. Chętni mogą tam zjeść smaczny, domowy posiłek. Następnie miniemy Wojnowo i wpłyniemy na wody w okolicy Ukty. Rzeka zmieni swój charakter, nieco się zwęzi, a jej brzegi gęsto porośnięte olszynami i jarzębinami utworzą nad nami tunel chroniący przed skwarem. Na tym odcinku spotykać będziemy również leżące w poprzek powalone drzewa. Za Uktą miniemy ruiny mostu kolejowego, zniszczonego podczas II wojny światowej, a kolejno wpłyniemy do rezerwatu „Dolna Krutynia”. W jego obrębie rzeka charakteryzuje się silnie wykształconymi meandrami, a na brzegach pojawia się gęsta wodna roślinność. Dodatkowo będzie szansa by zobaczyć wiele rzadko spotykanych gatunków ptactwa jak np. bielik, rybołów, żuraw czy puchacz. Licznymi dość szerokimi zakrętami rzeka doprowadzi nas do miejscowości Nowy Most, gdzie zakończymy spływ. Stamtąd wyruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy około 21:00-22:00.

Trasa:
Krutyń ­– Nowy Most
długość ok. 19 km, czas spływu ok. 5-6 godzin

Po Krutyni płynęliśmy juz nie raz, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Wrażenia jak zawsze świetne ? Cały spływ był bardzo na chilu i taki nie śpieszny, nie było żadnego poganiania i miałam to przyjemne wrażenie, że nie musimy się śpieszyć i na wszystko jest czas, co było super ? Rzeka piękna! Myślę, że idealna zwłaszcza dla początkujących, bo nie trudna, a bardzo urokliwa i do zakochania. Wyjazd na 6 z plusem! Dzięki piękne!

Zuza

Nie wiem jak Wy to robicie, ale każdy wyjazd wspomina się z uśmiechem ? spływ bardzo mi się podobał, rzeka ma niesamowite walory estetyczne a przy okazji jest idealna do spokojnego spływania. Pogoda dopisała więc było jeszcze fajniej. Warunki noclegu bardzo dobre, śniadanie świetne, jedzenia dużo i różnorodnie. W ogólnym podsumowaniu bardzo udany weekend?

Mateusz

Uwaga – plan jest ramowy. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Koszty
Cena: 385 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Borowe oraz Nowy Most – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w ośrodku wypoczynkowym w domkach 4-osobowych z łazienkami
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • Wypożyczenie kajaka polietylenowego (1 na 2 osoby), na wyposażeniu kamizelki ratunkowe oraz plastikowe wiosła
 • Transport kajaków na miejsce spływu i odbiór na koniec spływu (bezpłatny wybór miejsca startu w sobotę)
 • Organizację ogniska/grilla w sobotę, w tym drewno na opał oraz jednorazową zastawę
 • Obiadokolację w sobotę (zupa i drugie danie)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki tras
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na spływ i ognisko
 • Pozostałych posiłków

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Kajakowy Weekend – Krutynia i Babięcka Struga! [NOWOŚĆ!] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Jest możliwość płynięcia w kajaku 1-osobowym za dopłatą 40 zł - prosimy doliczyć do przelewu.
  Na tym wyjeździe istnieje możliwość dojazdu własnego w cenie niższej o 80 zł - prosimy o odliczenie od przelewu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
  Więcej informacji tutaj.