info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Kajakowy weekend – Krutynia! *PREMIUM*

0
Cena
380 zł
Cena
380 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

495

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 19-20.06.2021
Krutynia
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy Was już kolejny raz na kajakowy weekend na rzece Krutyni. Z dala od zgiełku wielkich miast, w atmosferze szumiących drzew, z nieskazitelną wodą wprawiającą w zachwyt Wasze oczy — tak w wielkim skrócie zapowiada się nasz wyjazd. Rzeka ta pozwoli nam z bliska poznać niezwykłe bogactwo mazurskiej przyrody, bo warto wiedzieć, że Krutynia to rzeka — szlak uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy, który płynie wśród nieskażonej i dzikiej przyrody, a brzegi rzeki porośnięte są wspaniałymi dębami i wysokimi sosnami. Co tu więcej pisać, zapowiada się wspaniały kajakowy weekend Krutynią 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego chętnego odkryć Krutynię w kajaku! Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić! Oba dni wiosłujemy w bardzo wygodnych kajakach.

Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy? To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Jeśli masz jakieś wątpliwości/pytania przeczytaj nasze porady na kajaki 😉

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie trzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę rano, 19.06.2021, o godz. 05:45. Powrót w niedzielę 20.06.2021 około 21:00 wieczorem.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem w pokojach 2 i 3 osobowych (pokoje 1 os. za dopłatą) oraz domkach 4 osobowych. Wszystkie pokoje oraz domki z łazienkami.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami, chyba że bieżące rozporządzenie stanowi inaczej
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przepłyniemy najpiękniejszymi odcinkami Krutyni!
 • Zobaczymy drugi pod względem wielkości kompleks leśny w Europie z perspektywy kajaka!
 • Zintegrujemy się w urokliwym pensjonacie nad brzegiem jeziora!
 • Płyniemy pośród terenów o nieocenionych walorach przyrodniczych!
 • I wiele, wiele innych!
Dlaczego premium?

Będziemy nocować w komfortowym ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą) oraz w domkach 4 osobowych z łazienkami. Domki mają co najmniej dwa pokoje. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Kompleks uzyskał świetną ocenę 4,3 wśród użytkowników portalu google.

Plan

Dzień 1Krutyń - Ukta

Ruszamy w sobotni poranek z Placu Defilad o 5:45, tak aby przed 11:00 dotrzeć do miejscowości Krutyń, skąd rozpoczniemy spływ. Odcinek zaplanowany na ten dzień ma charakter typowo rzeczny. Jest to jeden z najłatwiejszych i najbezpieczniejszych odcinków trasy. Startujemy z Krutyni i po około kilometrze dopływamy do młyna wodnego w Zielonym Lasku, gdzie czeka nas przenoska. Łagodny nurt i szerokie koryto rzeki sprawiają, że bez obaw będziemy mogli w spokoju podziwiać roślinność okalającą nie tylko oba brzegi, ale również występującą na dnie. Każdy, kto choć raz płynął Krutynią wspomina ją jako swoiste akwarium, ponieważ woda w rzece jest przejrzysta i bez trudu można podpatrywać ryby. Roślinność na Krutyni jest tak bujna, że niejednokrotnie na jej powierzchni tworzą się grube, zielone dywany, które są chętnie zasiedlane przez stada różnobarwnych ważek. Po około godzinie spływu dotrzemy do Rosochy, gdzie można zrobić sobie krótką przerwę. Dalej rzeka będzie niosła nas na przemian przez dziki krajobraz i nieliczne zabudowania, okryte drzewami brzegi i rozległe łąki. Szybko i często zmieniający się krajobraz nie pozwali nam się nudzić. Gdy tylko miniemy wieś Wojnowo dopłyniemy do Ukty, gdzie skończymy sobotni spływ. Chwilę później udamy się do naszego noclegu, zakwaterujemy się, a po krótkim odpoczynku czeka nas obiadokolacja oraz wieczorna integracja przy ognisku 🙂

Trasa:
Krutyń – Ukta
długość ok. 13 km, czas spływu ok. 4 godzin + przerwy

Dzień 2Ukta - Iznota

Zaraz po śniadaniu wyruszymy na drugi dzień spływu, przed nami około 16 kilometrowy odcinek rzeczno-jeziorny. Przez pierwszą połowę trasy będziemy płynąć Krutynią, która zaraz po wypłynięciu z Ukty zmienia swój charakter. Koryto rzeki nieco się zwęża, a brzegi porastają olszyny, osiki, jarzębiny, miejscami brzozy. Dzięki temu korony drzew tworzą nad naszymi głowami tunel chroniący nas przed skwarem. Nie bez powodu Krutynia nazywana jest rzeką pod baldachimem. Za Uktą mijamy ruiny mostu kolejowego, by po chwili wpłynąć do rezerwatu „Dolna Krutynia”. W jego obrębie Krutynia charakteryzuje się silnie wykształconymi meandrami, jej szerokość na tym terenie to ok. 30 m, a głębokość 2-7 m. Płynąc dalej zauważymy jak drzewa nieco odsuwają się od brzegu. W ich miejsce pojawia się nadbrzeżna, gęsta wodna roślinność. Będziemy mogli również zaobserwować wiele rzadko spotykanych gatunków ptactwa: bielik, rybołów, żuraw, puchacz, zimorodek, derkacz. Mimo większej głębokości przejrzystość wody nadal da nam możliwość obserwacji podwodnej fauny i flory. Kolejnymi dość szerokimi zakrętami rzeka doprowadzi nas do miejscowości Nowy Most, by za chwilę ponownie powrócić na obszary dzikiej przyrody. Chwilę potem dopłyniemy do jeziora Gardyńskiego, następnie przez jeziorko Malinówko przepłyniemy lewą stroną na jezioro Jerzewko, które płynnie przechodzi ponownie w rzekę. Koryto rzeki ponownie stanie się bardzo szerokie, brzegi zalesione, przy których znajdują się szerokie pasma trzcin i sitowia. Niedługo dalej dopłyniemy do miejscowości Iznota, gdzie zakończymy spływ. Stamtąd wyruszymy już do Warszawy robiąc po drodze krótką przerwę na obiad. Do stolicy dotrzemy około 21:00.

Trasa:
Ukta – Iznota
długość ok. 16 km, czas spływu ok. 4 godziny + przerwy

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, jeśli zostanie utrzymane obecne rozporządzenie,

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Poprzednio po Krutynii płynęliśmy w lipcu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Wrażenia jak zawsze świetne 🙂 Cały spływ był bardzo na chilu i taki nie śpieszny, nie było żadnego poganiania i miałam to przyjemne wrażenie, że nie musimy się śpieszyć i na wszystko jest czas, co było super 🙂 Rzeka piękna! Myślę, że idealna zwłaszcza dla początkujących, bo nie trudna, a bardzo urokliwa i do zakochania. Wyjazd na 6 z plusem! Dzięki piękne!

Zuza

Nie wiem jak Wy to robicie, ale każdy wyjazd wspomina się z uśmiechem 🙂 spływ bardzo mi się podobał, rzeka ma niesamowite walory estetyczne a przy okazji jest idealna do spokojnego spływania. Pogoda dopisała więc było jeszcze fajniej. Warunki noclegu bardzo dobre, śniadanie świetne, jedzenia dużo i różnorodnie. W ogólnym podsumowaniu bardzo udany weekend 🙂

Mateusz
Koszty
Cena: 380 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Krutyń oraz Iznota – Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • Nocleg w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą 70 zł) oraz w domkach 4 osobowych z łazienkami
 • Wypożyczenie kajaka polietylenowego (1 na 2 osoby), na wyposażeniu kamizelki ratunkowe oraz plastikowe wiosła (kajak 1 os. dopłata 40 zł)
 • Transport kajaków na miejsce spływu i odbiór na koniec spływu
 • Obiadokolację w sobotę
 • Organizację ogniska w sobotę, w tym drewno na opał oraz jednorazową zastawę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki tras
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na spływ
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na ognisko

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Kajakowy weekend – Krutynia! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Format daty: DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość nocowania w pokoju 1 osobowym za dopłatą 70 zł - prosimy doliczyć do przelewu.
  Jest możliwość płynięcia w kajaku 1 osobowym za dopłatą 40zł - prosimy doliczyć do przelewu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
  Więcej informacji tutaj.