info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Kajakowy Weekend – Drwęca! *NOCLEG NA ZAMKU*

0
Cena
380 zł
Cena
380 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1670

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 16-17.07.2022
Drwęca
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

O tym dlaczego Drwęca to jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych Polski przekonaliśmy się w poprzednim sezonie! Ponownie zatem zapraszamy na wyjazd, podczas którego przekonamy się jak zmienną, a jednocześnie bardzo ciekawą pod względem przyrodniczym oraz widokowym jest ta rzeka!  Co więcej, to jedyna długa rzeka w naszym kraju objęta w całości ochroną rezerwatową. Jest czysta i pełna rzadkich gatunków ryb. Zapraszamy zatem na kajakowy weekend po rzece Drwęca, gdzie każdy będzie mógł odpocząć, wyciszyć się i przenocować w XIII-wiecznym zamku krzyżackim!  🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego chętnego odkryć Drwęcę w kajaku! Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić! Oba dni wiosłujemy w bardzo wygodnych kajakach.

Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy? To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Jeśli masz jakieś wątpliwości/pytania przeczytaj nasze porady na kajaki 😉

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie trzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę, 16.07.2022 roku o godz. 06:00. Powrót w niedzielę 17.08.2022 około 20:00-21:00 wieczorem.

Z soboty na niedzielę śpimy w Zamku Golubskim w pokojach 3, 4 i 5-osobowych z łazienkami /możliwe łóżka piętrowe/ (2-os. za dopłatą).

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przepłyniemy najpiękniejszymi odcinkami Drwęcy!
 • Zobaczymy stary, klimatyczny las z perspektywy kajaka!
 • Będziemy nocować w zabytkowym XIII-wiecznym zamku krzyżackim!
 • I wiele, wiele innych!
*NOCLEG NA ZAMKU*

Będziemy nocować w miejscu niezwykłym, bowiem w zabytkowym XIII-wiecznym zamku krzyżackim w pokojach 3, 4 i 5-osobowych z łazienkami /możliwe łóżka piętrowe/ (2-os. za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz pyszne śniadanie w niedzielę. Obiekt położony jest w odległości 750 metrów od Drwęcy. Zamek uzyskał świetną ocenę 8,4 na portalu booking.com.

Plan

Dzień 1Warszawa - Pusta Dąbrówka - Golub Dobrzyń

Ruszamy w sobotni poranek z Placu Defilad o 6:00, aby około 10:00 dotrzeć do miejscowości Pusta Dąbrówka, skąd rozpoczniemy spływ 🙂

Odcinek Pusta Dąbrówka — Golub Dobrzyń to około 24-kilometrowy przepiękny oraz malowniczy odcinek rzeki Drwęcy polecamy wszystkim kajakarzom bez konieczności przenosek. Większość trasy będzie wiodła przez stary, klimatyczny las, po drodze również będziemy mogli zobaczyć piaszczyste skarpy. Rzeka licznie meandruję, a przy tym charakteryzuje się spokojnym, ale żywym nurtem. Po drodze znajdziemy kilka dogodnych miejsc do odpoczynku, m.in.: na leśnej polanie przed drewnianym mostem w Konstancjewie.

Spływ w pierwszym dniu zakończymy w odległości krótkiego spaceru od naszego noclegu 🙂 Po opuszczeniu kajaków znajdziemy czas na zakwaterowanie oraz krótki odpoczynek, po którym czeka nas obiadokolacja oraz wieczorna integracja przy ognisku na tle zamku 🙂

Trasa:
Pusta Dąbrówka — Golub-Dobrzyń
długość ok. 24 km, czas spływu ok. 5-6 godzin

Dzień 2Golub Dobrzyń - Elgiszewo - Warszawa

Zaraz po śniadaniu wyruszymy na drugi dzień spływu, przed nami około 18 km odcinek rzeki.

Odcinek Golub-Dobrzyń — Elgiszewo to jeden z najbardziej malowniczych odcinków Drwęcy. Trasa łatwa, ale jakże atrakcyjna widokowo. To tutaj rzeka Drwęca meandruje silnie wśród lasów, piaszczystych skarp, a początkowo łąk i pól. Te widoki na długo zostaną w naszej pamięci! 🙂 Nurt na tym odcinku jest spokojny, ale bynajmniej nie nazwiemy go leniwym. Zalegające w nurcie drzewa stanowią dodatkową atrakcję, którą łatwo można ominąć.

Spływ kończymy na plaży w Elgiszewie. Stamtąd wyruszymy już do Warszawy robiąc po drodze przerwę na obiad. Do Warszawy dotrzemy około 20:00-21:00.

Trasa:
Golub-Dobrzyń — Elgiszewo
długość ok. 18 km, czas spływu ok. 4-5 godzin

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio płynęliśmy Drwęcą w lipcu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Wrażenia jak zawsze świetne 🙂 Cały spływ był bardzo na chill’u i taki nie śpieszny, nie było żadnego poganiania i miałam to przyjemne wrażenie, że nie musimy się śpieszyć i na wszystko jest czas, co było super 🙂 Rzeka piękna! Myślę, że idealna zwłaszcza dla początkujących, bo nie trudna, a bardzo urokliwa i do zakochania. Wyjazd na 6 z plusem! Dzięki piękne!

Zuza

Nie wiem jak Wy to robicie, ale każdy wyjazd wspomina się z uśmiechem 🙂 Spływ bardzo mi się podobał, rzeka ma niesamowite walory estetyczne a przy okazji jest idealna do spokojnego spływania. Pogoda dopisała więc było jeszcze fajniej. Warunki noclegu bardzo dobre, śniadanie świetne, jedzenia dużo i różnorodnie. W ogólnym podsumowaniu bardzo udany weekend 🙂

Mateusz
Koszty
Cena: 380 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Pusta Dąbrówka oraz Elgiszewo – Warszawa
 • Nocleg w zamku w pokojach 3, 4 i 5-osobowych z łazienkami /możliwe łóżka piętrowe/ (pokoje 2-os. za dopłatą 50 zł)
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • Wypożyczenie kajaka polietylenowego (1 na 2 osoby), na wyposażeniu kamizelki ratunkowe oraz plastikowe wiosła (kajak 1 os. dopłata 40 zł)
 • Transport kajaków na miejsce spływu i odbiór na koniec spływu
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Organizację ogniska w sobotę, w tym drewno na opał i jednorazowa zastawa
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki tras
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na spływ i ognisko
 • Pozostałych posiłków

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Kajakowy Weekend – Drwęca! *NOCLEG NA ZAMKU* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.