kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Kajakowy Weekend – Drwęca! [nocleg w zamku]

0
Cena
499 zł
Cena
499 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

309

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 20-21.07.2024
Drwęca
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Odkryj uroki jednego z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce – rzeki Drwęcy! Nasze poprzednie wyprawy już wielokrotnie udowodniły, że to niezwykłe miejsce zasługuje na uwagę. Ponownie zapraszamy Cię do wspólnego odkrywania uroków tej zmiennej, lecz niezmiennie fascynującej rzeki 😉

Rzeka Drwęca zachwyca nie tylko malowniczymi krajobrazami, ale także unikalnym bogactwem przyrodniczym. To jedyny długi nurt w Polsce, który w całości cieszy się status ochrony rezerwatowej. Jakość wód jest tu niezwykle wysoka, a rzadkie gatunki ryb czynią ją miejscem unikalnym w skali kraju.

Zapraszamy  na kajakowy weekend, gdzie każdy miłośnik przyrody znajdzie swoje miejsce. Odpocznij od codziennego zgiełku, wycisz się, a noc spędź w XIII-wiecznym zamku krzyżackim. Dołącz do nas, aby razem odkrywać piękno czystej oraz malowniczej Drwęcy! 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego chętnego odkryć Drwęcę w kajaku! 🙂

Wyjazd jest dla osób umiejących pływać o przeciętnej kondycji. Oba dni wiosłujemy w kajakach z kapokami. Podczas imprezy nie będzie ratownika, a spływ odbywa się na własną odpowiedzialność. Uczestnicy odpowiadają za ewentualne uszkodzenia wypożyczonego sprzętu oraz zobowiązują się do stosowania się do zasad bezpieczeństwa, w tym płynięcia w kapoku.

Jedziesz samemu? Pomagamy dobrać parę do kajaka, jeśli wybierasz się bez osoby towarzyszącej!

Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy? To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Podczas wyjazdu możesz liczyć na wstępne przeszkolenie przez naszą doświadczoną pilotkę (prosimy o zgłoszenie tej prośby w autokarze), a przed wyjazdem koniecznie przeczytaj nasze porady na kajaki.😉

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie trzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę, 20.07.2024, o 06:00. Powrót w niedzielę, 21.07.2024, 20:00 wieczorem.

Z soboty na niedzielę śpimy w Zamku Golubskim w pokojach 4, 5 i 6-osobowych z łazienkami /możliwe łóżka piętrowe, standard ekonomiczny/ oraz pokojach 1, 2 oraz 3-osobowych za dopłatą /standard hotelowy/.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przepłyniemy najpiękniejszymi odcinkami Drwęcy!
 • Zobaczymy stary, klimatyczny las z perspektywy kajaka!
 • Będziemy nocować w zabytkowym XIII-wiecznym zamku krzyżackim!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w miejscu niezwykłym, bowiem w zabytkowym XIII-wiecznym zamku krzyżackim w pokojach 4, 5 i 6-osobowych z łazienkami /możliwe łóżka piętrowe, standard ekonomiczny/ oraz pokojach 1, 2 oraz 3-osobowych za dopłatą /standard hotelowy/. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz pyszne śniadanie w niedzielę. Obiekt położony jest w odległości 750 metrów od Drwęcy. Zamek uzyskał świetną ocenę 8,5 na portalu booking.com.

Plan

Dzień 1Pusta Dąbrówka - Golub Dobrzyń

Ruszamy w sobotni poranek z Placu Defilad o 6:00, aby około 10:00 dotrzeć do miejscowości Pusta Dąbrówka, skąd rozpoczniemy spływ 🙂

Odcinek Pusta Dąbrówka — Golub Dobrzyń to około 24-kilometrowy przepiękny oraz malowniczy odcinek rzeki Drwęcy polecamy wszystkim kajakarzom bez konieczności przenosek. Większość trasy będzie wiodła przez stary, klimatyczny las, po drodze również będziemy mogli zobaczyć piaszczyste skarpy. Rzeka licznie meandruję, a przy tym charakteryzuje się spokojnym, ale żywym nurtem. Po drodze znajdziemy kilka dogodnych miejsc do odpoczynku, m.in.: na leśnej polanie przed drewnianym mostem w Konstancjewie.

Spływ w pierwszym dniu zakończymy w odległości krótkiego spaceru od naszego noclegu 🙂 Po opuszczeniu kajaków znajdziemy czas na zakwaterowanie oraz krótki odpoczynek, po którym czeka nas obiadokolacja oraz wieczorna integracja przy ognisku na tle zamku 🙂

Trasa:
Pusta Dąbrówka — Golub-Dobrzyń
długość ok. 24 km, czas spływu ok. 5-6 godzin

Dzień 2Golub Dobrzyń - Elgiszewo

Zaraz po śniadaniu wyruszymy na drugi dzień spływu, przed nami około 18 km odcinek rzeki.

Odcinek Golub-Dobrzyń — Elgiszewo to jeden z najbardziej malowniczych odcinków Drwęcy. Trasa łatwa, ale jakże atrakcyjna widokowo. To tutaj rzeka Drwęca meandruje silnie wśród lasów, piaszczystych skarp, a początkowo łąk i pól. Te widoki na długo zostaną w naszej pamięci! 🙂 Nurt na tym odcinku jest spokojny, ale bynajmniej nie nazwiemy go leniwym. Zalegające w nurcie drzewa stanowią dodatkową atrakcję, którą łatwo można ominąć.

Spływ kończymy na plaży w Elgiszewie. Stamtąd wyruszymy już do Warszawy robiąc po drodze przerwę na obiad. Do Warszawy dotrzemy około 20:00-21:00.

Trasa:
Golub-Dobrzyń — Elgiszewo
długość ok. 20 km, czas spływu ok. 4-5 godzin

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio płynęliśmy Drwęcą w lipcu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z tego wyjazdu!

Wrażenia jak zawsze świetne 🙂 Cały spływ był bardzo na chill’u i taki nie śpieszny, nie było żadnego poganiania i miałam to przyjemne wrażenie, że nie musimy się śpieszyć i na wszystko jest czas, co było super 🙂 Rzeka piękna! Myślę, że idealna zwłaszcza dla początkujących, bo nie trudna, a bardzo urokliwa i do zakochania. Wyjazd na 6 z plusem! Dzięki piękne!

Zuza

Nie wiem jak Wy to robicie, ale każdy wyjazd wspomina się z uśmiechem 🙂 Spływ bardzo mi się podobał, rzeka ma niesamowite walory estetyczne a przy okazji jest idealna do spokojnego spływania. Pogoda dopisała więc było jeszcze fajniej. Warunki noclegu bardzo dobre, śniadanie świetne, jedzenia dużo i różnorodnie. W ogólnym podsumowaniu bardzo udany weekend 🙂

Mateusz
Koszty
Cena: 499 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Pusta Dąbrówka oraz Elgiszewo – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w zamku:
  - w pokojach 4, 5 i 6-osobowych z łazienkami /możliwe łóżka piętrowe, standard ekonomiczny/;
  - w pokojach 2 oraz 3-osobowych za dopłatą 70 zł /osoba;
  - w pokojach 1-osobowych za dopłatą 120 zł.
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • Wypożyczenie kajaka polietylenowego (1 na 2 osoby), na wyposażeniu kamizelki ratunkowe oraz plastikowe wiosła (kajak 1-os. dopłata 50 zł)
 • Transport kajaków na miejsce spływu i odbiór na koniec spływu
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Organizację ogniska w sobotę, w tym drewno na opał i jednorazowa zastawa
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Ślady tras GPX
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na spływ i ognisko
 • Opcjonalnego kosztu zwiedzania Zamku Golubskiego ok. 30 zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Kajakowy Weekend – Drwęca! [nocleg w zamku] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Prosimy o doliczenie dopłaty do przelewu. Jeśli jakiś pokój jest wyszarzony (nie można go wybrać) to znaczy, że nie ma już dostępnych pokoi danego typu.
  Jest możliwość płynięcia w kajaku 1-osobowym za dopłatą 50zł - prosimy doliczyć do przelewu.
  Na tym wyjeździe istnieje możliwość dojazdu własnego w cenie niższej o 80zł - prosimy o odliczenie od przelewu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
  Więcej informacji tutaj.

Zapisz się