kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Kajakowy Weekend – Dolina Rospudy!

0
Cena
499 zł
Cena
499 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

790

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 22-23.06.2024
Dolina Rospudy
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Dolina Rospudy, uznawana za jedno z najbardziej dziewiczych obszarów Suwalszczyzny, ponownie stanie się celem niezwykłego kajakowego weekendu w czerwcu. Rzeka Rospuda jest jednym z nielicznych w Polsce wodnych szlaków, który przez całą swoją długość zachował swoje naturalne koryto. W dolnym biegu przepływa przez malowniczą, obszerną dolinę, zatopioną w charakterze pełnym naturalnego piękna. To jedno z najcenniejszych niemal dziewiczych obszarów torfowiskowych w Europie! Rzeka Rospuda bezsprzecznie stanowi najbardziej fascynujący szlak kajakowy na Suwalszczyźnie, a podczas jednego weekendu czekają na was dwa z najpiękniejszych odcinków!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego chętnego odkryć piękną rzekę Rospudę w kajaku 🙂

Wyjazd jest dla osób umiejących pływać o przeciętnej kondycji. Oba dni wiosłujemy w kajakach z kapokami. Podczas imprezy nie będzie ratownika, a spływ odbywa się na własną odpowiedzialność. Uczestnicy odpowiadają za ewentualne uszkodzenia wypożyczonego sprzętu oraz zobowiązują się do stosowania się do zasad bezpieczeństwa, w tym płynięcia w kapoku.

Jedziesz samemu? Pomagamy dobrać parę do kajaka, jeśli wybierasz się bez osoby towarzyszącej!

Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy? To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Podczas wyjazdu możesz liczyć na wstępne przeszkolenie przez naszą doświadczoną pilotkę (prosimy o zgłoszenie tej prośby w autokarze), a przed wyjazdem koniecznie przeczytaj nasze porady na kajaki.😉

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie trzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę, 22.06.2024 roku o godz. 06:00. Powrót w niedzielę 23.06.2024 roku około 22:00.

Z soboty na niedzielę śpimy w ośrodku wypoczynkowym w domkach 4-osobowych z łazienkami. Ośrodek znajduje się bezpośrednio nad dwoma jeziorami: Necko i Rospuda.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przepłyniemy przez dwa najpiękniejsze odcinki na rzece Rospuda!
 • Zobaczymy Gołą Zośkę!
 • Zrobimy ognisko nad jeziorem Necko!
 • Odwiedzimy najcenniejszy zabytek architektury świeckiej Suwalszczyzny!
 • Odkryjemy Święte Miejsce!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Nocujemy w ośrodku wypoczynkowym w domkach 4-osobowych z łazienkami. Ośrodek znajduje się bezpośrednio nad dwoma jeziorami: Necko i Rospuda. w domkach położonych na malowniczym półwyspie nad brzegiem jeziora. W domkach znajduje się dodatkowo lodówka, czajnik elektryczny oraz kubki.

Obiekt swoją niezwykłą lokalizacją i atmosferą zachwyca każdego, kto tam się znajdzie. Dodatkowo może pochwalić się bardzo dobrą oceną 4,4 wśród użytkowników portalu google.

Plan

Dzień 1Święte Miejsce - Necko

W sobotę o 6:00 rano wyruszamy autokarem z Warszawy w rejon Doliny Rospudy. Po drodze czeka nas przerwa śniadaniowa, a spływ rozpoczniemy około godziny 11:00. Startujemy w tajemniczym miejscu dawnego kultu religijnego – uroczysku Święte Miejsce. Trasa w tym dniu jest dość łatwa, prowadząca przez malownicze szuwary, bagna, gdzie bez pośpiechu będziemy mogli podziwiać uroki nieskażonej natury. Podczas spływu nawet osoby niebędące miłośnikami przyrody zachwycą się panującymi wokół widokami! Przepłyniemy przez odcinek Rospudy będący przedmiotem słynnego sporu o obwodnicę Augustowa. Po około 5 godzinach od rozpoczęcia spływu zobaczymy Gołą Zośkę 🙂 Według legend jest to tajemnicza bohaterka miejscowych opowieści, która w noc świętojańską puszczała wianek na dobrą wróżbę miłosną. Gdy ten utknął w trzcinach, weszła do wody, by pchnąć go jak najdalej i wtedy utonęła. Po zachwytach nad Gołą Zośką, krótkim spacerem przejdziemy urokliwym lasem na miejsce noclegu. Chwilę później zakwaterujemy się w komfortowych domkach przy samym brzegu nad jeziorem Necko, a następnie skonsumujemy obiadokolację 🙂 Wieczorem zaplanowaliśmy grilla/ognisko, podczas którego będziemy mogli obserwować bajeczny zachód słońca!

Trasa:
Święte Miejsce – Necko
długość ok. 17 km, czas spływu ok. 5-6 godzin + przerwy

Dzień 2Małe Raczki - Święte Miejsce

Rano po śniadaniu wyruszymy do miejscowości Małe Raczki skąd rozpoczniemy drugi dzień spływu kajakowego. Trasa ta również jest łatwa, prowadzi przez najbardziej urozmaicony odcinek rzeki na Suwalszczyźnie, co więcej podczas spływu będziemy mogli zaobserwować zmieniające się typy krajobrazu. Jest to najpiękniejszy fragment rzeki Rospuda wpisany do programu Natura 2000! Podczas spływu możemy napotkać atrakcje w postaci kamienistych płycizn z szybkim prądem i powalonych drzew. Po około 5-6 godzinach dopłyniemy do Świętego Miejsca, gdzie zakończymy przygodę z rzeką Rospudą. Stamtąd wyruszymy już do Warszawy robiąc po drodze krótka przerwę na obiad. Dotrzemy do Warszawy około 22:00 w zależności od sytuacji na drodze.

Trasa:
Małe Raczki – Raczki – Święte Miejsce
długość ok. 15 km, czas ok. 5 godzin + przerwy

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z naszego ostatniego spływu Rospudą!

10 na 10:) i to, że nam pogoda dopisała, ekipa i nastroje 🙂 Obydwie pilotki spisały się na medal 🙂 Jak zwykle dobra organizacja, mile zaskoczona dobrymi warunkami w domkach. Czysta pościel, ciepła woda. Takie tam podstawy, ale ważne. Nie mogę już doczekać się kolejnego wyjazdu z wami!

Ewa N.

Wyjazd był mega! Zarówno strona organizacyjna (kajaki, nocleg, przejazd, ognisko), jak i towarzyska oraz pogoda — wszystko super zagrało. Jak zwykle byłem pod miłym wrażeniem organizacji całości przez Anię i Agnieszkę. Już nie mogę doczekać się kolejnego wyjazdu na kajaki!

Jacek G.
Koszty
Cena: 499 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Dolina Rospudy i Dolina Rospudy – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • Nocleg w domkach domkach 4 osobowych z łazienkami
 • Wypożyczenie kajaka polietylenowego (1 na 2 osoby), na wyposażeniu kamizelki ratunkowe oraz plastikowe wiosła (kajak 1-os. dopłata 50 zł)
 • Transport kajaków na miejsce spływu i odbiór na koniec spływu
 • Organizacja ogniska/grilla w sobotę, w tym drewno na opał oraz jednorazowa zastawa
 • Obiadokolację w sobotę (zupa, drugie danie)
 • Śniadanie w formie bufetu niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Ślady tras gpx
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Prowiant na spływ i ognisko
 • Pozostałych posiłków

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Kajakowy Weekend – Dolina Rospudy! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Jest możliwość płynięcia w kajaku 1-osobowym za dopłatą 50zł - prosimy doliczyć do przelewu.
  Na tym wyjeździe istnieje możliwość dojazdu własnego w cenie niższej o 80zł - prosimy o odliczenie od przelewu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
  Więcej informacji tutaj.

Zapisz się