info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Kajakowy Weekend – Dolina Rospudy!

Cena
320 zł
Cena
320 zł
25 czerwca 2018

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 16-17.06.2018
Dolina Rospudy
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Dolina Rospudy – miejsce, które wywołało przed laty ogromne emocje, teraz wywoła je i u nas podczas naszego niezwykłego weekendu kajakowego na rzece Rospudzie. Jest to jedna z nielicznych rzek w Polsce, która na całej swej długości płynie naturalnym korytem, a w dolnym biegu rozległą zatorfioną doliną o zupełnie naturalnym charakterze. Jest jednym z najcenniejszych w Europie niemal dziewiczych terenów torfowiskowych 🙂 Rzeka Rospuda jest bez wątpienia najciekawszym szlakiem kajakowym Suwalszczyzny, a dwa najpiękniejsze odcinki czekają na Was!

UWAGA – weekend bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego chętnego odkryć dolinę Rospudy w kajaku 🙂 Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić. Oba dni wiosłujemy w bardzo wygodnych kajakach.

Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy? To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Jeśli masz jakieś wątpliwości/pytania przeczytaj nasze porady na kajaki 😉

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczorem.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę,16.06.2018 o g. 05:30. Powrót w niedzielę 17.06.2018 około 22 wieczorem. Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowych domkach bezpośrednio nad dwoma jeziorami: Necko i Rospuda.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekend m.in.:
 • Przepłyniemy przez dwa najpiękniejsze odcinki na rzece Rospuda!
 • Zobaczymy Gołą Zośkę!
 • Zrobimy ognisko nad jeziorem Necko!
 • Odwiedzimy najcenniejszy zabytek architektury świeckiej Suwalszczyzny!
 • Odkryjemy Święte Miejsce!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Nocujemy w 3 oraz 4 osobowych domkach położonych na malowniczym półwyspie nad brzegiem jeziora:
-domki 4 osobowe z łazienkami, w domku jedno łóżko 2-osobowe oraz dwa łóżka 1-osobowe.
-domki 3 osobowe z łazienkami, w domku trzy łóżka 1-osobowe.

W obu rodzajach domków: pościel, lodówka, kuchenka elektryczna, garnki, talerze, sztućce, czajnik elektryczny.

Obiekt swoją niezwykłą lokalizacją i atmosferą zachwyca każdego kto tam się znajdzie. Domki znajdują się bezpośrednio nad dwoma jeziorami: Necko i Rospuda z dostępem do plaży.

Prowadzący

Anna Czwarnóg

Sternik dziobowy

Za cel obrała sobie wysterować wycieczki na odkrywanie nieznanego, co osiąga dzięki morzu pomysłów jaki ma w głowie Osadzona na dziobie grupy z humorem dzieli się wiedzą, której ma nieliche zasoby oraz kieruje nieutartymi szlakami – czy to wśród betonów miast czy bezdroży!

Galeria
Plan

Dzień 1ŚWIĘTE MIEJSCE - NECKO

W sobotę o 05:45 wyruszamy autokarem z Warszawy w rejon Doliny Rospudy. Po drodze czeka nas przerwa śniadaniowa, a spływ rozpoczniemy około godziny 11. Startujemy w tajemniczym miejscu dawnego kultu religijnego – uroczysku Święte Miejsce. Trasa w tym dniu jest dość łatwa, prowadząca przez malownicze szuwary, bagna, gdzie bez pośpiechu będziemy mogli podziwiać uroki nieskażonej natury. Podczas spływu nawet osoby nie będące miłośnikami przyrody zachwycą się panującymi wokół widokami 🙂 Przepłyniemy przez odcinek Rospudy będący przedmiotem słynnego sporu o obwodnicę Augustowa. Po około 5 godzinach od rozpoczęcia spływu zobaczymy Gołą Zośkę 🙂 Według legend jest to tajemnicza bohaterka miejscowych opowieści, która w noc świętojańską puszczała wianek na dobrą wróżbę miłosną. Gdy ten utknął w trzcinach, weszła do wody, by pchnąć go jak najdalej i wtedy utonęła. Po zachwytach nad Gołą Zośką, krótkim spacerem przejdziemy urokliwym lasem na miejsce noclegu. Chwilę później zakwaterujemy się w komfortowych domkach przy samym brzegu nad jeziorem Necko 🙂 Wieczorem zaplanowaliśmy grilla, podczas którego będziemy mogli obserwować bajeczny zachód Słońca 🙂

Trasa:
Święte Miejsce – Goła Zośka
długość ok. 17 km, czas spływu ok. 5-6 godzin + przerwy

Dzień 2MAŁE RACZKI - ŚWIĘTE MIEJSCE

Rano po śniadaniu przed wyruszeniem na spływ odwiedzimy najcenniejszy zabytek architektury świeckiej Suwalszczyzny – ruiny pałacu Ludwika Michała Paca. Obiekt ten jest jedynym czysty neogotykiem angielskim w Polsce! W chwili obecnej może podziwiać tylko pozostałości po pałacu Paca, w tym niesamowity wyjściowy portyk. Chwilę później znajdziemy się w Małych Raczkach skąd rozpoczniemy drugi dzień spływu kajakowego. Trasa ta również jest łatwa, prowadzi przez najbardziej urozmaicony odcinek rzeki na Suwalszczyźnie, co więcej podczas spływu będziemy mogli zaobserwować zmieniające się typy krajobrazu. Jest to najpiękniejszy fragment rzeki Rospuda wpisany do programu Natura 2000! Podczas spływu możemy napotkać atrakcje w postaci kamienistych płycizn z szybkim prądem i powalonych drzew. Po około 5-6 godzinach dopłyniemy do Świętego Miejsca, gdzie zakończymy przygodę z rzeką Rospudą. Stamtąd wyruszymy już do Warszawy robiąc po drodze krótka przerwę na obiad. Dotrzemy do placu Bankowego około 22 w zależności od sytuacji na drodze.

Trasa:
Małe Raczki – Raczki – Święte Miejsce
długość ok. 15km, czas ok. 5 godzin + przerwy

Poprzednio płynęliśmy Dolina Rospudy w maju zeszłego roku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Koszty
Cena: 320 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Dolina Rospudy i Dolina Rospudy – Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w komfortowych domkach nad brzegiem jeziora:
  domki 4 osobowe z łazienkami, w domku jedno łóżko 2-osobowe oraz dwa łóżka 1-osobowe.
  domki 3 osobowe z łazienkami, w domku trzy łóżka 1-osobowe.
  W obu rodzajach domków: pościel, lodówka, kuchenka elektryczna, garnki, talerze, sztućce, czajnik elektryczny.
 • Wypożyczenie kajaka polietylenowego (1 na 2 osoby), na wyposażeniu kamizelki ratunkowe oraz plastikowe wiosła
 • Transport kajaków na miejsce spływu i odbiór na koniec spływu
 • Organizacja ogniska w sobotę, w tym drewno na opał
 • Prowiant na ognisko (kiełbaski/opcja wege, chleb, dodatki) oraz plastikową zastawę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę dwóch pilotów
 • Niezapomniane wrażenia ze spływu kajakowego :)
Cena nie zawiera:
 • prowiant na spływ
 • obiad w niedzielę.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Kajakowy Weekend – Dolina Rospudy prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.