info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Kajakowy Weekend – Czarna Hańcza i Marycha! *PREMIUM*

Cena
340 zł
Cena
340 zł
25 czerwca 2019

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 25-26.05.2019
Czarna Hańcza / Marycha
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Czarna Hańcza i Marycha, dwie rzeki, odmiennie ukształtowanie, ale za to obydwie z pięknymi terenami idealnymi do spływu kajakowego. Pierwsza – największa rzeka Suwalszczyzny, druga – uzależniająca rzeka na pograniczu polsko-litewskim dają gwarancję udanego weekendu kajakowego. Poznaj walory Wigierskiego Parku Narodowego oraz piękne pogranicze polsko-litewskie z perspektywy kajaka!

UWAGA – weekend bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego chętnego odkryć dwie piękne rzeki – Czarną Hańczę i Marychę w kajaku 🙂 Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić. Oba dni wiosłujemy w bardzo wygodnych kajakach.

Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy? To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Jeśli masz jakieś wątpliwości/pytania przeczytaj nasze porady na kajaki 😉

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczorem.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę, 25.05.2018 o godzinie 5:45 rano. Powrót w niedzielę 26.05.2018 około 22:00 wieczorem.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowych domkach położonych na skraju Puszczy Augustowskiej, nad brzegiem objętego strefą ciszy jeziora Pomorze.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przepłyniemy najpiękniejszymi rzekami Suwalszczyzny!
 • Zobaczymy pogranicze polsko-litewskie z perspektywy kajaka!
 • Zrobimy ognisko nad samym brzegiem jeziora Pomorze!
 • Płyniemy pośród szumiących trzcin i sitowia, pełnych gderającego ptactwa!
 • I wiele, wiele innych!
Dlaczego premium?

Nocujemy w komfortowych 5 osobowych domkach na skraju Puszczy Augustowskiej, nad brzegiem objętego strefą ciszy jeziora Pomorze! Domki wyposażone są w:
– salon – a w nim rozkładana kanapa oraz TV,
– aneks kuchenny, w którym znajduje się lodówka z zamrażalką, płyta elektryczna oraz zastawa,
– oddzielny pokój z jednym łóżkiem, dużą szafą oraz sanitariatem z umywalką,
– łazienkę z prysznicem,
– antresolę z łóżkami,
– taras z widokiem na jezioro Pomorze,
– bezpłatny dostęp do bezprzewodowej sieci internetowej Wi-Fi.

Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 7,7 na portalu booking.com. Domki zostały wykonane w tradycyjnej ekologicznej technologii z gliny i słomy, mają drewnianą konstrukcję i elementy ozdobne oraz dach pokryty wiórem osikowym. Z kamiennymi tarasami tworzą doskonały naturalny mikroklimat.

Poprzednio po tych rzekach pływaliśmy w maju, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

To był pierwszy, ale na pewno nie ostatni raz! Szczęśliwie kolega z pracy zachęcił mnie do uczestnictwa w Waszym spływie i ta-dam! 🙂 Przede wszystkim chciałam podziękować wszystkim uczestnikom za świetne zgranie i dyscyplinę. To ważne przy wyjazdach grupowych żeby szanować czas swój i innych. Organizacyjnie — mucha nie siada! Wszystko na czas i prawie podane pod sam nos. Było fantastycznie, już szykuję się na kolejny spływ!

Ewa
Plan

Dzień 1CZARNA HAŃCZA

W sobotę o 5:45 wyruszamy autokarem z Warszawy w rejon Wigierskiego Parku Narodowego. Po krótkiej przerwie śniadaniowej oraz porannej toalecie w sobotę krótko po 11:00 rozpoczniemy spływ kajakami. Dzisiejszy etap jest dosyć łatwy – rzeka jest bardzo spokojna, a jednocześnie piękna i majestatyczna. Spływ zaczniemy w Maćkowej Rudzie, a następnie popłyniemy pośród szumiących trzcin i sitowia, pełnych gderającego ptactwa (czaple siwe, kaczki, krzyżówki czy łabędzie). Otaczać nas będą rozległe bogate w różne gatunki roślin i zwierząt podmokłe łąki. Brzegi są porośnięte trzciną, tatarakiem i pałką wodną. Jest to jeden z najciekawszych odcinków tej rzeki. Po około 4-5 godzinach dopłyniemy do Frącek skąd autokarem dotrzemy do miejsca noclegu. Po zakwaterowaniu, wieczorem zaplanowaliśmy ognisko nad samym brzegiem jeziora Pomorze 🙂

Trasa:
Maćkowa Ruda – Frącki
długość ok. 18 km, czas spływu ok. 4-5 godzin + przerwy

Dzień 2MARYCHA

Rano po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy autokarem na drugą trasę naszego spływu do miejscowości Zelwa, skąd rozpoczniemy wiosłowanie rzeką Marychą. Rzeka na pierwszym odcinku jest bardzo łagodna, z urokliwymi brzegami porośniętymi trzcinami i innymi roślinami wodnymi. Następnie rzeka nabiera trochę szybszego prądu, staję się węższa i coraz bardziej urokliwa. Z perspektywy kajaków może w całości podziwiać przepiękny dziki klimat. Rzeka płynie na granicy polsko-litewskiej (widoczne z brzegów słupki graniczne), tak więc zachodzi konieczność posiadania dowodu osobistego, gdyż możliwe są kontrole graniczne 🙂 Po około 5 godzinach miniemy miejscowość Stanowisko, za którą zakończymy naszą przygodę z uzależniającą rzeką Marychą. Stamtąd około 16:00 wyruszymy już do Warszawy robiąc po drodze przerwę na obiad. Do placu Bankowego dotrzemy przed 22.

Trasa:
Zelwa – Stanowisko
długość ok. 16km, czas ok. 5 godzin + przerwy

Koszty
Cena: 340 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Maćkowa Ruda i Stanowisko – Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w komfortowych 5 osobowych domkach nad brzegiem jeziora - dowiedz się więcej
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • Wypożyczenie kajaka polietylenowego (1 na 2 osoby), na wyposażeniu kamizelki ratunkowe oraz plastikowe wiosła
 • Transport kajaków na miejsce spływu i odbiór na koniec spływu
 • Możliwość bezpłatnego wypożyczenia worka wodoszczelnego o pojemności 1,5 litra
 • Organizacja ogniska w sobotę, w tym drewno na opał
 • Prowiant na ognisko (kiełbaski/opcja wege, chleb, dodatki) oraz plastikową zastawę
 • Śniadanie w formie bufetu niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki tras
 • Opiekę dwóch pilotów
 • Bilety wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego
 • Niezapomniane wrażenia ze spływu kajakowego :)
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na spływ
 • Obiadu w niedzielę w drodze powrotnej

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Kajakowy Weekend – Czarna Hańcza i Marycha! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.