info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Kajakowy Weekend – Biebrza!

Cena
320 zł
Cena
320 zł
16 sierpnia 2018

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 21-22.07.2018
Biebrza
lista rezerwowa :-(
Opis

Biebrza to z pewnością rzeka będąca idealnym miejscem dla podróżników poszukujących spokoju, harmonii i kontaktu z dziewiczą naturą. Warto dodać, że jako jedyna w Polsce podlega ochronie na całej swej długości, dlatego przy odrobinie szczęścia podczas wiosłowania spotkać możemy szeroką paletę gatunków ptaków oraz ssaków – przede wszystkim wilka, bobra oraz wydrę. Odcinki, które zaplanowaliśmy zachwycają pięknem dzikiego krajobrazu i bogactwem gatunków fauny i flory. To także jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie ludzie wciąż żyją w zgodzie z rytmem przyrody i nie ingerują w jej prawa, dzięki czemu rzeka wolna jest od wszelakich zanieczyszczeń. Z perspektywy kajaka podziwiać będziemy mogli urokliwe lasy, podmokłe łąki, szuwary i wierzbowe zarośla 🙂 Zapraszamy zatem na weekendową wyprawę w świat dzikiej przyrody z perspektywy kajaka sunącego po malowniczej „Polskiej Amazonii” 😉

UWAGA – weekend bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego chętnego odkryć Biebrze w kajaku 🙂 Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić! Oba dni wiosłujemy w bardzo wygodnych kajakach.

Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy? To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Jeśli masz jakieś wątpliwości/pytania przeczytaj nasze porady na kajaki 😉

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano o 5:45 i wracamy w niedzielę około 20:00.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę, 21.07.2018 o g. 05:45. Powrót w niedzielę 22.07.2018 około 20:00 wieczorem. Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowych pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przepłyniemy najbardziej urokliwymi odcinkami Biebrzy!
 • Zobaczymy z perspektywy kajaka urokliwe lasy, podmokłe łąki, szuwary i wierzbowe zarośla!
 • Zintegrujemy się w podczas ogniska nad brzegiem rzeki!
 • Zagościmy w świecie dzikiej przyrody!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w komfortowym ośrodku w pokojach 2 oraz 3 osobowych z łazienkami. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie w niedzielę. Obiekt położony w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego nad samym brzegiem rzeki Biebrzy. Kompleks uzyskał bardzo dobrą ocenę 7,9 na portalu booking.com oraz 4,0 wśród użytkowników portalu google.

Prowadzący

Anna Szczygieł

Specjalistka od animacji

Zwinnie i z gracją niczym kreska, którą pociągnięty jest dziób Kaczora Donalda zaanimuje każdą grupę, nawet etatowych smutasów, szerząc skutecznie dobrą zabawę i uśmiech godny Kubusia Puchatka nasyconego miodkiem. Do tego ogarnięta i pomocna niczym linijka przy rysowaniu prostej. Ogólnie pełen konkret 🙂

Galeria
Plan

Dzień 1Dolistowo Stare - Goniądz

Ruszamy w sobotni poranek z placu Bankowego o 5:45, aby nieco po 10 dotrzeć do Dolistowa Starego. Po drodze zaplanowana jest przerwa śniadaniowa (we własnym zakresie). Po dotarciu na miejsce chętni będą mogli się wybrać na zakupy, a zaraz po nich wszyscy odbierzemy kajaki i rozpoczniemy spływ.

W tym dniu czeka na nas około 16 kilometrowy odcinek Dolistowo Stare – Goniądz. Rozpoczynamy w idealnym miejscu na start, ponieważ miejscowość ta leży na środku biebrzańskiego szlaku i mamy na wyciągnięcie ręki lub jak ktoś woli wiosła przepiękną przyrodę 😉 Wieś Wroceń to kolejne miejsce przez które przepłyniemy, co ciekawe można tutaj zauważyć jak rzeka dzieli się na dwa ramiona. Niedługo potem po prawej stronie będziemy mogli zobaczyć urokliwe ujście rzeki Ełk do Biebrzy. Kolejne minuty upłyną nam na podziwianiu bardzo malowniczych terenów, spotykanych tylko w dolinach rzeki nizinnej. Gdy ujrzymy kolejne zabudowania to znak, że przed nami rzadko spotykane, o dość dużych rozmiarach, zakole Biebrzy. Po jego pokonaniu już dość prosta „droga” do początku miejscowości Goniądz, mety naszego spływu w tym dniu. Spływ zakończymy w miejscu naszego noclegu, tak więc zaraz po opuszczeniu kajaków znajdziemy czas na zakwaterowanie oraz krótki odpoczynek. Wieczorem spotkamy się przy ognisku tuż nad brzegiem Biebrzy.

Trasa:
Dolistowo Stare – Goniądz – około 16 km (około 4-5 godzin)

Dzień 2Goniądz - Biały Grąd

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, chwilę później wykwaterujemy się z ośrodka, zostawimy bagaże w autokarze i wyruszymy na drugi dzień w kajaku.

Przed nami około 23 km odcinek Goniądz-Biały Grąd. Spływ rozpoczniemy z miejsca naszego noclegu i pierwsze kilkanaście minut będziemy podziwiać Goniądz – miasteczko niezwykle malowniczo położone na wzgórzu nad lewym brzegiem Biebrzy. Zaraz za nim po lewej stronie możemy dostrzec ujście rzeki Struga, zaś kolejne kilometry to tylko my, nasze kajaki, gderające ptactwo i mnóstwo dziewiczej przyrody. Dopływając do mostu warto wytężyć wzrok na lewą stronę, być może uda nam się zobaczyć fosę Twierdzy Osowiec, a nawet położony wyżej zalesiony Fort Centralny Twierdzy. Zaś po prawej znajduję się Twierdza Fort II Zarzeczny w Osowcu. Po przepłynięciu pod mostem drogowym i kolejowym kolejne kilka kilometrów rzeki to raj dla kajakarzy, żadnych zabudowań wokół – tylko niezwykła fauna i flora. Rzeka tutaj ostro meandruje, ale zarazem jest także dość szeroka, co pozwoli na przyjemne spływanie i możliwość nacieszenia się tym urokliwym miejscem 😉 Gdy po prawej stronie zobaczymy ujście małej rzeczki to będzie znak, że nasz spływ powoli dobiega końca. Spływ zakończymy w Białym Grądzie. Stamtąd wyruszymy już do Warszawy robiąc po drodze przerwę na obiad. Do placu Bankowego dotrzemy około 20:00.

Trasa:
Goniądz – Biały Grąd
długość ok. 23 km, czas spływu (około 4-5 godzin)

Kilkukrotnie w ciągu roku organizujemy spływy kajakowe po różnych, ciekawych rzekach :) Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać razem z nami, zobacz koniecznie relacje!

Koszty
Cena: 320 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Dolistowo Stare oraz Biały Grąd – Warszawa
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • Nocleg w komfortowych pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami
 • Wypożyczenie kajaka (1 na 2 osoby), na wyposażeniu kamizelki ratunkowe oraz plastikowe lub drewniane wiosła
 • Transport kajaków na miejsce spływu i odbiór na koniec spływu
 • Organizacja ogniska w sobotę, w tym drewno na opał
 • Prowiant na ognisko (kiełbaski/opcja wege, chleb, dodatki) oraz plastikową zastawę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę dwóch pilotów
 • Niezapomniane wrażenia ze spływu kajakowego :)
Cena nie zawiera:
 • Prowiant na spływ
 • Pozostałe posiłki

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Kajakowy Weekend – Biebrza! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

UWAGA!
Aby zapisać kilka osób należy uzupełnić dla każdego uczestnika osobno formularz zapisu. Po wysłaniu formularza jest możliwość zapisania kolejnej osoby klikając w przycisk „ZAPISZ KOLEJNĄ OSOBĘ„.