info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Kajakiem przez Kaszuby – Brda, Zbrzyca, Chocina! [Boże Ciało]

0
Cena
769 zł
Cena
769 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

832

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

4 dni (Boże Ciało)
Termin : 3-6.06.2021
Kaszuby
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Ależ gratka dla fanów kajaków! Trzy rzeki, cztery dni wiosłowania, niezliczona ilość przepięknych widoków! Nasza nowa propozycja na przedłużony weekend to Brda, Zbrzyca oraz Chocina płynące przez Kaszuby. Pierwsza uznawana jest za jedną z najpiękniejszych szlaków wodnych w Polsce, druga doceniania jest ze względu na malowniczą i urozmaiconą trasę spływu, zaś ostatnia niesie kajak głównie łąkami i polami, a momenty, gdy szlak prowadzi przez krótkie odcinki leśne zapierają dech w piersiach i wzbudzają zachwyt nawet u doświadczonych kajakarzy 🙂 Gdy dodamy do tego nocleg nad brzegiem jeziora to mamy przepis na idealny weekend! Zapraszamy już teraz na wymarzony weekend pośród rzek! 🙂

Weekend Boże Ciało – 4 dni wyjazdu a tylko 1 dzień urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego fana kajaku, który chce odkryć trzy rzeki w cztery dni 🙂 Każdy o przeciętnej kondycji powinien sobie poradzić, ale przydadzą się umiejętności manewrowania kajakiem. Wszystkie dni wiosłujemy w bardzo wygodnych kajakach. Osoby, które wybierają się pierwszy raz na kajaki mogą liczyć na pomoc w przeszkoleniu przez naszą doświadczoną pilotkę (prosimy o zgłoszenie tej prośby w autokarze). Pomagamy też dobrać parę do kajaka jeśli wybierasz się bez osoby towarzyszącej!

Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy! To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Jeśli masz jakieś wątpliwości/pytania przeczytaj nasze porady na kajaki 😉

4 dni wyjazdu a tylko 1 dzień urlopu!

Wyjeżdżamy w czwartek rano (Boże Ciało — ustawowo dzień wolny) i wracamy w niedzielę wieczorem, więc wystarczy tylko 1 dzień urlopu – w piątek!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w czwartek, 3.06.2021 o godz. 06:00. Powrót w niedzielę 6.06.2021 około 23:00.

Śpimy w komfortowych domkach 4 i 5-osobowych nad samym jeziorem lub w pokojach 2-osobowych (za dopłatą 100 złotych/osoba) w pensjonacie położonych 200 metrów od domków.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
spływu kajakiem
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami, chyba że bieżące rozporządzenie stanowi inaczej
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Przepłyniemy Chociną - rzeką tysiąca mostków!
 • Odkryjemy piękno przyrody Borów Tucholskich płynąc Brdą!
 • Zachwycimy się odcinkiem Zbrzycy z aż z 6 małymi jeziorami!
 • Zrobimy ognisko nad jeziorem!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Nocujemy w 4-5-osobowych domkach z łazienkami położonych nad samym jeziorem. W obu rodzajach domków: pościel, lodówka, kuchenka elektryczna, garnki, talerze, sztućce, czajnik elektryczny. Za dopłatą, opcjonalnie jest możliwość noclegu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (położonych w pensjonacie około 200 metrów od domków). Obiekt swoją niezwykłą lokalizacją, dostępem do plaży strzeżonej oraz atmosferą zachwyca każdego, kto tam się znajdzie. Dodatkowo codzienne po spływie mamy możliwości nieodpłatnego korzystania z rowerów wodnych (kilka szt.).

Plan

Dzień 1Chocina: Chociński Młyn - Swornegacie

W czwartek o 06:00 wyruszamy autokarem z Warszawy w rejon Kaszub. Po drodze czeka nas przerwa śniadaniowa, a spływ rozpoczniemy około godziny 13:00. Startujemy w Chocińskim Młynie. Trasa w tym dniu jest dość łatwa, prowadząca przede wszystkim przez łąkowo — leśne tereny. Czekają na nas malownicze krajobrazy, które dopełniać będzie spokojny nurt z licznymi zakolami. Rzeka Chocina to bardzo urokliwa rzeka charakteryzująca się licznymi meandrami 🙂 W pierwszym dniu wiosłowanie zakończymy w miejscowości Swornegacie. Następnie w niedługim czasie dotrzemy na miejsce naszego noclegu. Chwilę później zakwaterujemy się w komfortowych domkach nad samym jeziorem, a następnie skonsumujemy obiadokolację 🙂 Wieczorem zaplanowaliśmy grilla/ognisko, podczas którego będziemy mogli się zintegrować!

Trasa:
Chocina: Chociński Młyn – Swornegacie
długość ok. 9,5 km, czas spływu ok. 4 godziny

Dzień 2Brda: Żółna - Most Garbaty

W piątek zaraz po śniadaniu wyruszamy autokarem do Żółnej, to tutaj rozpoczniemy spływ rzeką Brdą. Wybrany na dziś szlak jest jednym z najpopularniejszych na tej rzece. Trasa jest bardzo bezpieczna i spokojna. Już na samym początku spływu odkryjemy pięknie wijącą się rzekę pośród leśnych terenów z naturalnymi przeszkodami w postaci powywracanych. Na trasie możemy spotkać dobrze zagospodarowane pola biwakowe z licznymi wiatami. Na tym odcinku piknik możemy zaplanować w Nowej Brdzie i na Folbryku. Płynąc dalej, gdy Brda wpływa na teren rezerwatu przyrody „Przytoń” odkryjemy jeden z ciekawszych odcinków tej rzeki. Tu bowiem rozpoczyna się górny przełom rzeki, krótki oraz przeuroczy odcinek, który uatrakcyjnią nam napotykane czasem zwalone drzewa – potężne buki i sosny. Zaraz po nim wypłyniemy na szerokie łąki, aż ostatecznie dopłyniemy do potocznie zwanego przez miejscowych „Mostu Garbatego”. Chwilę później wyruszymy do miejsca zakwaterowania. Popołudniem skonsumujemy obiadokolację, a wieczorem zaplanowaliśmy kolejnego grilla/ognisko!

Trasa:
Brda: Żółna – Most Garbaty
długość ok. 15 km, czas spływu ok. 5 godzin

Dzień 3Zbrzyca: Widno - Swornegacie

W sobotę po śniadaniu wyruszamy autokarem w rejon miejscowości Widno. Tutaj rozpoczniemy spływ rzeką Zbrzyca będącą lewym najpiękniejszym dopływem Brdy. W tym dniu będzie na nas czekał odcinek aż z 6 małymi jeziorami 🙂  Zaraz po rozpoczęciu wiosłowania po prawej stronie zobaczymy wpływający bardzo urokliwy dopływ – rzeka Kulawa i utworzony w tej okolicy rezerwat przyrody. Następnie dopłyniemy do kolejnej osady, tak by chwilę później kontynuować spływ krótkim leśnym odcinkiem i znaleźć się na początku ciągu śródleśnych jezior o malowniczej linii brzegowej i czystej wodzie. Pierwsze z nich to Jezioro Laska, kolejne Jezioro Księże, Jezioro Długie, następnie Jezioro Parszczenica i na końcu Jezioro Śluza. Po przepłynięciu tego ostatniego wpłyniemy w głęboki wąwóz, a i rzeka stanie się szersza. Z takim krajobrazem będziemy obcować przez około cztery kilometry by dopłynąć do ujścia rzeki w jeziorze Witoczno. Po pokonaniu jeziora pozostaje nam niespełna kolimetrowy odcinek płynięcia Brdą pod prąd, jednak nie musimy się tego obawiać, gdyż nurt jest spokojny i na pewno nie sprawi kłopotu nawet początkującym kajakarzom. Spływ zakończymy w Swornegaciach skąd dość szybko dotrzemy na miejsce noclegu. Chwilę później będzie czas na odpoczynek, a następnie skonsumujemy obiadokolację 🙂 Wieczorem zaplanowaliśmy ponownie grilla/ognisko!

Trasa:
Zbrzyca: Widno – Swornegacie
długość ok. 16 km, czas spływu ok. 5 godzin

Dzień 4Chocina: Binduga - Chociński Młyn

Rano po śniadaniu wyruszymy do miejscowości Binduga skąd rozpoczniemy ostatni dzień spływu kajakowego. Tym razem spłyniemy ponownie rzeką Chociną, która ponownie ze względu na swój urok i malowniczość pozwoli nam na pełne odprężenie! W tym dniu popłyniemy szlakiem z malowniczymi krajobrazami, w których przeważają łąkowo – leśne tereny. Początkowy odcinek to powolny spływ wśród bobrowych rozlewisk z powalonymi drzewami, dopiero od Zielonej Chociny szlak staje się coraz bardziej kręty! Rzeka wciska się pomiędzy łagodne pagórki pól i sosnowo-brzozowych wysepek aż dochodzi do ruin starego tartaku w Chocińskim Młynie. Po około 5 godzinach zakończymy przygodę z kajakami. Następnie wyruszymy już do Warszawy robiąc po drodze krótką przerwę na obiad. Dotrzemy na miejsce około 23:00 w zależności od sytuacji na drodze.

Trasa:
Chocina: Binduga – Chociński Młyn
długość ok. 18 km, czas ok. 5 godzin

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, jeśli zostanie utrzymane obecne rozporządzenie,

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z innego kajakowego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z naszego innego spływu, tym razem rzeką Rospudą!

10 na 10:) i to, że nam pogoda dopisała, ekipa i nastroje 🙂 Obydwie pilotki spisały się na medal 🙂 Jak zwykle dobra organizacja, mile zaskoczona dobrymi warunkami w domkach. Czysta pościel, ciepła woda. Takie tam podstawy, ale ważne. Nie mogę już doczekać się kolejnego wyjazdu z wami!

Ewa N.

Wyjazd był mega! Zarówno strona organizacyjna (kajaki, nocleg, przejazd, ognisko), jak i towarzyska oraz pogoda — wszystko super zagrało. Jak zwykle byłem pod miłym wrażeniem organizacji całości przez Anię i Agnieszkę. Już nie mogę doczekać się kolejnego wyjazdu na kajaki!

Jacek G.
Koszty
Cena: 769 zł

płatna w 2. ratach:
200 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
569 zł do 30.04.2021 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Kaszuby i Kaszuby – Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • 3 noclegi w komfortowych domkach nad brzegiem jeziora: domki 4-5 osobowe z łazienkami (za dopłatą 100zł/ osoba pokój 2-osobowy w pensjonacie położonym 200 metrów od domków)
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • Wypożyczenie kajaka polietylenowego (1 na 2 osoby), na wyposażeniu kamizelki ratunkowe oraz plastikowe wiosła (kajak 1 os. dopłata 100 zł)
 • Transport kajaków na miejsce spływu i odbiór na koniec spływu każdego dnia
 • Organizację ogniska/grilla
 • Trzy obiadokolacje
 • Trzy śniadania
 • Codziennie po spływie nieodpłatny dostęp do rowerów wodnych (kilka szt.) dla naszej grupy
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki tras
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
 • Niezapomniane wrażenia ze spływu kajakowego :)
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na spływ
 • Prowiantu na ognisko
 • Pozostałych posiłków

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Kajakiem przez Kaszuby – Brda, Zbrzyca, Chocina! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Format daty: DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
  Więcej informacji tutaj.