info@gdzienaweekend.pl
Doświadcz przepięknych widoków i niezwykłych wrażeń niedaleko od Warszawy! Zapraszamy na wspaniałe krajobrazy, aktywnie spędzony dzień i dużo zabawy w miłym gronie podczas jednodniowego spływu kajakowego Wkrą!
Rzeka Wkra znajduje się około godziny jazdy od Warszawy, a dokładnie jej końcowy odcinek tuż przed ujściem do Narwi, bo cała jej długość to blisko 250 km ciągnące się aż od Nidzicy. My spłyniemy odcinkiem nieco powyżej ujścia do Narwi – od Płaciszewa do Sochocina.
Zapraszamy zatem również osoby, które już płynęły z nami Wkrą – pozwólcie się zaskoczyć trochę dzikszemu i jeszcze wspanialszemu fragmentowi tej pięknej rzeki! A czeka nas naprawdę malownicze około 16 km pośród łąk, lasów i pól 🙂
UWAGA — spływ jednodniowy w czwartek (Boże Ciało) — bez urlopu!
Spływ jest dla osób o średniej kondycji. Trasa spływu wiedzie z miejscowości Płaciszewo do miejscowości Sochocin i jest to ok. 16 km, a zajmuje w zależności od doświadczenia, tempa i przerw ok. 4-5 godzin.
Na trasie mogą się zdarzyć pojedyncze trudniejsze miejsca jak mielizny lub małe progi, czeka nas też jedna przenoska ok. 30 m. 🙂
Wybierasz się po raz pierwszy na spływ kajakowy. To świetnie, na pewno zostaną po nim wspaniałe wspomnienia! Jeśli masz jakieś wątpliwości/pytania przeczytaj nasze porady na kajaki 😉
Nie masz pary do kajaka? Żaden problem – zapisuj się śmiało! Dobierzemy Ci kogoś sympatycznego! 🙂
Spływ zaczynamy w miejscowości Płaciszewo a kończymy w miejscowości Sochocin.
Jedziemy w czwartek (Boże Ciało), 16.06.2022, będącym dniem ustawowo wolnym od pracy więc nie trzeba brać urlopu!
Na spływ jedziemy autokarem. Wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w czwartek, 16.06.2022, o godzinie 8:00. Powrót tego samego dnia około 19:00.
kostium kąpielowy/ubranie, którego nie boimy się zmoczyć i szybko schnie – czyli zamiast spodni jeans, jakieś kąpielowe krótkie spodenki,
zamiast bluzy, kurtka koniecznie nieprzemakalna, najlepiej cienka,
ręcznik, żeby móc się wytrzeć w razie czego, usiąść na przerwie, ogrzać się trochę podczas chłodu,
rękawiczki rowerowe – żeby nie mieć odcisków od wiosła,
krem z filtrem UV – chyba nikt nie chce wrócić z wyprawy z oparzeniami słonecznymi,
nakrycie głowy/lekka czapka,
okulary przeciwsłoneczne,
suchy prowiant,
duży zapas wody (minimum butelka 1,5 litra).
Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.
Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.
Jak się czyta wodę? Czy pióro służy tylko do pisania? I gdzie rzeka ma warkocz?
Te i inne zagadnienia są dla Niej jak chleb powszedni!
Pasjonat kajakarstwa zwałkowego, który entuzjazmem i uśmiechem zarazi pozostałych. Zadba o zadowolenie uczestników, w kajaku, w mieście, w autobusie i w lesie 😉
Ruszamy w czwartek z Placu Defilad w Warszawie o godzinie 8:00. Stamtąd jedziemy autokarem do miejscowości Płaciszewo, gdzie zacznie się spływ. Po drodze zrobimy jeszcze przerwę na stacji benzynowej na przebranie się i małe zakupy, tak żeby nieco po 10 się zwodować 🙂 Przed nami około 16 km – 4-5 godzin spływu (w zależności od umiejętności kajakarskich oraz przerw), podczas którego będzie okazja pokąpać się w rzece, gdyż Wkra to bardzo czysta rzeka o piaszczystym dnie! Jak tylko ruszymy od razu będzie można zobaczyć bogate zadrzewienie na brzegach. Po drodze czeka nas las na zmianę z łąkami. Zobaczymy także m.in. na lewym brzegu częściowo drewniany a częściowo murowany kościół (XVI – XVIII w) oraz miniemy drewniany most. Gdy dopłyniemy do Gutarzewa z prawej strony miniemy ujście rzeki Łydyni dalej most drewniany, pod nim jaz, zatem… czeka nas przenoska 🙂 Na szczęście nie duża, jakieś 30m lewą stroną przez drogę. Następnie znów wskoczymy do kajaków! Zbliżając się do Sochocina miniemy jeszcze ujście rzeki Raciążnicy, a jakieś 200 m przed końcem trasy nurt trochę przyspieszy na spiętrzeniu na palach po dawnym młynie. Na końcu czeka nas oczywiście ognisko! Powrót do Warszawy zaplanowaliśmy na około 19:00.
Trasa:
Płaciszewo — Sochocin
długość ok. 16 km, czas ok. 4-5 godzin
Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:
-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,
-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.
Po Wkrze płynęliśmy już wielokrotnie, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!
Byłam pierwszy raz i bardzo mi się podobało 🙂 Zwłaszcza to, że nie byliśmy zostawieni sami sobie, tylko dziewczyny bardzo dbały o naszą integrację 🙂 Rzeczywiście można bez problemu dołączyć w pojedynkę, bo wiadomo, że znajdzie się towarzystwo 🙂 Ludzie bardzo mili i otwarci. Bardzo dziękuję za wspaniały czas na spływie, było idealnie 🙂
Spływ cudowny! Było niezwykle miło, życzliwie, przyjaźnie i organizacja perfekcyjna. W sercu i w pamięci zostawiam miłe wspomnienia na długo. No i zapisuję się na kolejne wydarzenie. Serdecznie pozdrawiam!
Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.
Aby się zapisać na Jednodniowy spływ Wkrą i ognisko! [Boże Ciało] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.