info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Jednodniowe polowanie na krokusy na Polanie Chochołowskiej!

0
Cena
220 zł
Cena
220 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

146

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

1 dzień (sobota)
Termin : 17.04.2021
Dolina Chochołowska
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy na JEDNODNIOWE, sobotnie polowanie na krokusy na Polanie Chochołowskiej! 🙂

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty! Co rok tak wyczekiwana 🙂 A jak wiosna to czas, kiedy Polana Chochołowska zostaje pokryta fioletowym dywanem kwitnących krokusów. Zapraszamy wszystkich pragnących doświadczyć niezwykłych wizualnych wrażeń na weekend pełen kolorów i spektakularnych widoków! Będziemy mieli okazję zapolować na zjawiskowy dywan z tysięcy kwiatów rozpościerających się na górskich polanach!

Przejazd autokarem podczas wyjazdu odbywa się przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, zgodnie z obecnym rozporządzeniem.

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach, zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w sobotni wieczór około północy – pierwszej w nocy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku 16.04.2021 na sobotę 17.04.2021 o godz. 00:30. Powrót w nocy z sobotę 17.04.2021 na niedzielę 18.04.2021 około północy – pierwszej w nocy.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Radom (obwodnica) – Kielce (obwodnica) – Kraków (centrum).

 

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – warunki w górach mogą być wciąż zimowe
kurtkę przeciwdeszczową, płaszcz
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do schroniska aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania (śnieg odbija światło)
kto ma raki/kijki
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w schronisku)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami, chyba że bieżące rozporządzenie stanowi inaczej
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Dolinę Chochołowską – najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach!
 • Dolinę Kościeliską – jedna z najpiękniejszych tatrzańskich dolin!
 • Polanę Chochołowską – największa polana w polskich Tatrach, położna na wys. ok. 1100m!
 • I wiele innych przepięknych miejsc!
Plan

Dzień 1Kiry - Polana Chochołowska - Siwa Polana

Ruszamy z placu Defilad w nocy z piątku na sobotę o godz. 00:30, tak aby rano około 8:30 dojechać w okolice parkingu przy Kirach (wcześniej zatrzymamy się jeszcze na przerwę śniadaniową). Ruszymy na szlak w kierunku przepięknej Doliny Kościeliskiej, która jest prawdziwym cudem natury! Przez dolną jej część przepływa Potok Kościeliski, a górną tworzą krystaliczne skały o zbójnickich kształtach i nazwach. Rwące górskie potoki, płynące w skałach wyżłobiły większe i mniejsze szczeliny, które na przestrzeni lat zmieniły się w jaskinie. Do najsłynniejszych należą Mylna, Raptawicka czy Smocza Jama. W sumie w dolinie odkryto ich około 450, co jest zdecydowanie imponującą liczbą! Dalej czeka nas mały postój w schronisku na Hali Ornak, a następnie szlak będzie wiódł przez malowniczą Dolinę Iwanówkę oraz Przełęcz Iwaniacką. Następnie dotrzemy do jednego z najpiękniejszych punktów wyprawy – Polany Chochołowskiej! Przyjdzie czas na zachwyt nad morzem krokusów, oraz odpoczynek. Później zobaczymy mieszczącą się nieopodal przepiękną drewnianą kaplicę znajdującą się pod lasem, na górnym skraju Polany Chochołowskiej. Po zachwytach nad widokami wyruszymy na szlak Doliną Chochołowską! Najpierw ścieżką kamienistą, a następnie wygodną asfaltową drogą wśród rozległych łąk dotrzemy do parkingu na Siwej Polanie, skąd ruszymy do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy – pierwszej w nocy.

Trasa:

Kiry – Polana Chochołowska – Siwa Polana
długość ok. 19,7 km, czas ok. 6:40 godziny + przerwy, 818 m podejść, 533 m zejść.

 


Uwaga! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych (np. zalegającego śniegu) zastrzegamy sobie możliwość modyfikacji trasy. O konkretnych przejściach będzie decydował przewodnik na miejscu. Będzie możliwość skrócenia/rezygnacji z części tras.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, jeśli zostanie utrzymane obecne rozporządzenie,

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja i opinie z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio na krokusy polowaliśmy w kwietniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację oraz przeczytaj opinie!

Jestem bardzo zadowolona z polowania na krokusy! Pilotka – przemiła, bardzo dbająca o każdego uczestnika, profesjonalna. Przewodnik też pierwsza klasa, świetnie opowiadał, rzeczowy, z poczuciem humoru i bardzo dbający o wycieczkowiczów. Świetna ekipa. Cieszę się, że uczestniczyłam! Bardzo dużo dobrych wrażeń 🙂

Bardzo dziękuję za odrobinę szaleństwa:) Wszystko było zorganizowane jak należy: swoboda, wysiłek, zjeżdżanie na czterech literach na śniegu i wspomnienia których z pewnością nie zapomnę! Wielkie dzięki 🙂

Koszty
Cena: 220 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – parking Kiry i parking Siwa Polana – Warszawa
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki
 • Biletu wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego (7 zł)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Jednodniowe polowanie na krokusy na Polanie Chochołowskiej! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

UWAGA – wyjazd odbędzie się tylko w przypadku anulowania 2 dniowego wyjazdu na Polanę Chochołowską w ten sam weekend (jeśli hotele nie zostaną otwarte). W przypadku anulowania tego wyjazdu zwrócimy wpłaty w terminie 14 dni.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Format daty: DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)