kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Jarmarki Bożonarodzeniowe – Wiedeń, Bratysława i Brno! [nocleg w Wiedniu]

0
Cena
1 029 zł
Cena
1 029 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

875

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 23-26.11.2023
Wiedeń, Bratysława i Brno
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Jarmarki Bożonarodzeniowego na dobre wpisały się w przedświąteczną atmosferę i nikt już sobie nie wyobraża nie odwiedzić ich w tym okresie. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was wyjazd na przedłużony weekend do najpopularniejszych i najciekawszych jarmarków w Europie. Wybrane przez nas jarmarki w Bratysławie, Wiedniu oraz Brnie od lat królują w rankingach na najpiękniejsze i warte zobaczenia! Zapraszamy zatem do tych niezwykłych trzech miast — tylko z nami poczujesz niezwykłą atmosferę świąteczną i zobaczysz najciekawsze zabytki aż w trzech magicznych miastach podczas jednego wyjazdu! Tyle atrakcji a potrzebujesz tylko jeden dzień urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego zobaczeniem niezwykłych jarmarków bożonarodzeniowych oraz odkryciem turystycznych i mniej turystycznych miejsc w trzech magicznych miastach — Bratysławie, Wiedniu oraz Brnie 🙂

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać Bratysławę, Wiedeń oraz Brno z lokalnym przewodnikiem, ale przewidzieliśmy także czas na samodzielne odkrywanie tych pięknych miast.

3 dni wyjazdu a tylko 1 dzień urlopu!

Wyjeżdżamy w czwartek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór około północy, więc wystarczy wziąć tylko jeden dzień urlopu!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w czwartek wieczorem, 23.11.2023, o 22:00. Powrót w niedzielę, 26.11.2023, około 23:00-24:00.

Śpimy w hotelu w Wiedniu w pokojach 4-osobowych (pokoje 2-os. za dopłatą). W pokoju 4-osobowym są łóżka piętrowe. Obiekt znajduje się kilka minut spacerem od stacji metra, którym można się dostać do centrum w około 10 minut!

Kraje wyjazdu!

Wyjeżdżamy do trzech Republik: Słowacji, Austrii oraz Czeskiej, a dokładniej do stolic dwóch pierwszych i drugiego co do wielkości miasta tej ostatniej. Nocujemy w Bratysławie.

WALUTA

Obowiązującą walutą w Słowacji oraz Austrii jest Euro (1 EUR ≈ 4,45 PLN), natomiast w Czechach jest Korona Czeska (1 CZK ≈ 0,18 PLN). Kantory znajdują się przeważnie w centrum i w pobliżu punktu informacji turystycznej. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro oraz Korony Czeskie 🙂

CENY W BRATYSŁAWIE

Bratysława, w porównaniu do reszty kraju, jest najbardziej rozwiniętym i nowoczesnym miastem Słowacji, z tego powodu ceny są najwyższe, jednak wciąż dość przystępne. W kawiarniach ceny przestawiają się następująco: cappuccino za 2,00-3,00 EUR, , sałatki od 4,10 do 5,20 EUR, a ciasta i desery od 1,50 do 3 EUR. W restauracjach w stolicy Słowacji ceny również nie są porażająco wysokie. W popularnej restauracji Bratislavska restauracia zupy kosztują od 3,50 do 5,80 EUR, dania główne od 8,50 do 17 EUR za stek z ziemniakami. Piwo 0,5 litra w granicach od 1,90 do 2,50 EUR. W nieco droższym i bardziej luksusowym lokalu za zupy płacimy w granicach 12 EUR, a dania główne wyceniane są na 33-40 EUR.

CENY W WIEDNIU

Restauracje w Austrii, a tym samym i w Wiedniu należą do jednych z najdroższych w Europie. Ciężko jest znaleźć dobrą restaurację w dobrej lokalizacji z daniem głównym tańszym niż 18 EUR. Czasem warto jest poszukać trochę dalej poza centrum i w mniej ekskluzywnych lokalach, można znaleźć miejsce ze smacznym miejscowym jedzeniem lub kuchnią orientalną w cenie 5-12 EUR. W Austrii bardzo popularne są różnego rodzaju kiełbasy (Bratwurst) oraz frytki. Cena takiego dania wyniesie w zależności od miejsca 3-4 EUR. Duży zestaw w McDonald będzie kosztował nas około 6-8 EUR, a kebab kupimy za około 4 EUR.

CENY W BRNIE

W Brnie, jak i w całych Czechach, jest trochę drożej niż w Polsce. Za czeskie piwo w typowej restauracji lub piwiarni zapłacimy 26-50 CZK (4 – 8,50 zł). W dobrej cenie zjemy dania kuchni czeskiej, ceny dań głównych z reguły rozpoczynają się od 150-250 CZK. (24,00 – 40,00 zł), gdzie za 250 CZK powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie. Czasem dobrą kuchnię spotkamy w piwiarniach oraz gospodach („hospoda”), gdzie możemy zjeść ciekawe danie i napić się piwa płacąc w sumie około 100-150 CZK (16,00 – 24,00 zł). Nie jest to jednak norma, a na pewno nie w ścisłym centrum.

ROAMING

Będąc w tych trzech krajach nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do tych państw na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na piątek oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na koszty obligatoryjne, posiłki, bilety komunikacji miejskiej i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 200-300 złotych na EUR w Polsce.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Pójdziemy na spacer po magicznym Wiedniu, gdzie zobaczymy Operę, Ratusz i wiele innych!
 • Zobaczymy najważniejsze zabytki Bratysławy m. in. Parlament, Wzgórze Zamkowe, Katedrę św. Marcina oraz wiele innych!
 • Zwiedzimy Brneńskie Stare Miasto, w tym m. in. Katedrę, Plac Swobody czy Plac Ziołowy!
 • Zachwycimy się niezwykłymi bożonarodzeniowym jarmarkami we wszystkich trzech miastach!
 • Zasmakujemy niezwykłych smakołyków w wyjątkowych miejscach!
 • Poczujemy klimat przedświątecznej atmosfery!
 • A to wszystko i wiele innych pokażą nam doświadczeni przewodnicy lokalni!
Nocleg

Śpimy w hotelu w Wiedniu w pokojach 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-os. za dopłatą). W pokoju 4-osobowym są łóżka piętrowe. W cenie zagwarantowane są śniadania w formie bufetu. Obiekt znajduje się kilka minut spacerem od stacji metra, którym można się dostać do centrum w około 10 minut!

Prowadzący

Marta Wereda

Koordynatorka ds. satysfakcji

Sama o sobie mówi: „Pełna pasji koordynatorka eventów, wycieczek i wypraw outdoorowych”. To świetna pilotka, miła i zawsze chętnie pomoże. Nawet jak ktoś marudzi. Albo po prostu coś od niej chce. Albo i nie chce. Może trochę dziwna, bo mówi, że jest zakochana bez pamięci w dalekiej północy. Możliwe, że nie pamięta jak tam potrafi być zimno.

Plan

Dzień 1Wiedeń

Nasz wyjazd rozpoczniemy w czwartek, 23 listopada, o godzinie 22:00, tak aby rano zatrzymać się na przerwę śniadaniową i jak najszybciej rozpocząć zwiedzanie Wiednia. Na miejscu spotkamy się z przewodnikiem i rozpoczniemy objazd miasta reprezentacyjną aleją Ring powstałą z końcem XIX w. w miejscu murów obronnych miasta. Tutaj znajdują się słynne budowle tj.: Opera Wiedeńska, Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Historii Natury, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Kościół Wotywny, Muzeum Sztuki Użytkowej czy też Park Miejski ze słynnym „złotym Straussem”. Następnie udamy się na Plac Karola, gdzie zobaczymy najbardziej imponujący kościół św. Karola Boromeusza, zbudowany z początkiem XVIII w. Przy placu Karola znajduje się również Muzeum Miasta Wiednia, Musikverein – Towarzystwo Przyjaciół Muzyki — miejsce wykonywania słynnych na cały świat koncertów noworocznych. Podejdziemy również do pawilonu Secesji, gdzie można podziwiać można jedno z najważniejszych dzieł Gustawa Klimta – „Fryz Bethovena“. Naprzeciwko z kolei zobaczymy “Künstlerhaus” zrzeszający wiedeńskich artystów i Uniwersytet Techniczny, na którym studiowali bracia Strauss. Pospacerujemy również najsłynniejszymi ulicami i placami przez starówkę. Zobaczymy cesarska rezydencję Hofburg, słynny Kohlmarkt, Graben z Kolumną Morową i Katedrę. Po zwiedzaniu przyjdzie czas wolny na podziwianie wiedeńskich jarmarków bożonarodzeniowych. Stoiska co roku uginają się od wiedeńskich przysmaków (jabłka w karmelu, różne owoce w czekoladzie, apfelstrudel, a także sery i wędliny). Powietrze nasycone jest zawsze zapachem słynnego ponczu w różnych smakach. Koniecznie polecamy spróbować tych smakowitości 😉 Następnie wyruszymy do hotelu na krótki odpoczynek, a chętni będą mogli oczywiście wyruszyć na wieczorne podziwianie stolicy Austrii i integrację 🙂

Dzień 2Bratysława

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy autokarem na zwiedzanie stolicy Słowacji z doświadczonym lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy Parlament i wzgórze zamkowe. W drodze na wzgórze nie sposób nie zobaczyć późnobarokowego Pałacu Prezydenta. W dalszej części zauroczymy się największą, najstarszą oraz najbardziej reprezentacyjną świątynią bratysławską — Katedrą Św. Marcina, która jest miejscem koronacji królów. Później jeszcze dotrzemy do m.in.: Akademii Istropolitana, Michalskiej Bramy, Placu Arcybiskupa z pałacem, Rynku z ratuszem oraz fontanną Maksymiliana. Po drodze czeka nas jeszcze m.in. Dom u Dobrego Pasterza z XVIII. wieku, czyli najwęższy mieszkalny dom w Europie, Pałac Keglevichów z XVIII. wieku, w którym tutaj Ludwik van Beethoven uczył córkę hrabiego Keglevitcha gry na pianinie oraz wiele innych wspaniałych miejsc! Następnie zaplanowaliśmy dłuższą przerwę na obiad, indywidualne zwiedzanie oraz podziwianie jarmarku bożonarodzeniowego na głównym placu miasta – Hlavné námestie. Znajdziemy tutaj sporo potraw, których nie sposób ujrzeć na innych kiermaszach. Na wielu stoiskach kupić można lokše, czyli ziemniaczane naleśniki wypełnione słodkim lub słonym nadzieniem np. kiełbasą i kapustą, bryndzą, czekoladą, nutellą czy orzechami. Niezwykle popularne są tutaj również kromki chleba ze smalcem i cebulą oraz słodkości (strudle o różnych smakach oraz oblátky, czyli okrągłe waniliowe wafle). Po odkryciu przepięknych jarmarków oraz samodzielnym zwiedzaniu miasta wrócimy do Wiednia, gdzie chętni będą mogli kontynuować przygodę z jarmarkami 🙂

Dzień 3Brno

Trzeciego dnia naszego wyjazdu rano udamy się na śniadanie, a następnie wyjedziemy autokarem w stronę Brna. Tuż przed południem wyruszymy na zwiedzanie tego miasta z lokalnym przewodnikiem. Udamy się na spacer po Starówce Brna, zobaczymy katedrę św. Piotra i Pawła charakteryzującą się dwiema ostrymi, strzelistymi wieżami neogotyckimi. Przejdziemy również przez plac Svobody, plac Ziołowy, jak również obok Kościoła św. Jakuba 🙂 Po zwiedzaniu przyjdzie czas wolny na odkrywanie jarmarków bożonarodzeniowych na Placu Wolności (náměstí Svobody) i Placu Morawskim (Moravské náměstí). Czekać na nas będzie mnóstwo przysmaków, między innymi morawskie frgale (okrągłe ciasta z nadzieniem serowym lub owocowym). Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć przed północą.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym w tych trzech miasta byliśmy rok temu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Bardzo dziękuję za możliwość  korzystania z waszych usług wyjazdowych, byłam już trzeci raz i kolejny jestem bardzo zadowolona. Pilotka Ania i  Ewelina super zorganizowane, zawsze uśmiechnięte, rozwiązują wszystkie problemy  są bardzo kompetentne  w tej robocie. Przygotowanie tras, przewodników, pensjonatu – wszystko super, ogólnie ogarnięta robota całej grupy gdzienaweekend. Pozdrawiam i dla wszystkich najlepszego  i do zobaczenia.
Anna B.
Przede wszystkim dziękuję za kolejny świetny wyjazd! To był mój trzeci raz z Wami i z pewnością nie ostatni. Organizacja – super! Pilotki – rewelacja! Hotel – tak, jak powinien być! Przewodniczki – bardzo fajne! Osobiście nie mam żadnych uwag. Jestem bardzo zadowolona i …. czekam na więcej! 🙂
Ania P.
Koszty
Cena: 1029 zł

płatna w 2 ratach:
300 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
729 zł do 23.10.2023 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Wiedeń - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • 2 noclegi w hotelu w Wiedniu w pokojach 4-osobowych z łazienkami* (pokoje 2-os. za dopłatą 100 zł /os.)

  *pokoje 4-osobowe posiadają łóżka piętrowe
 • 2 śniadania w formie bufetu (w sobotę i w niedzielę)
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Słowacji, Austrii i Czech
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na trzy dni zwiedzania!
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych kosztów przewodników lokalnych - około 15 EUR
 • Biletów komunikacji miejskiej (kilka EUR)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Jarmarki Bożonarodzeniowe – Wiedeń, Bratysława i Brno! [nocleg w Wiedniu] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

Zapisz się