kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Jarmarki Bożonarodzeniowe – Praga!

0
Cena
619 zł
Cena
619 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

14

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 29.11-1.12.2024
Praga
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Odkryj magię praskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego z nami! Dołącz do nas, aby zobaczyć, dlaczego Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze uważany jest za jeden z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących w Europie. Każdego roku tysiące osób podziwiają tutaj wspaniale udekorowaną gigantyczną choinkę oraz setki świątecznych straganów. W grudniu zapraszamy na niezapomnianą podróż do stolicy Czech, abyś mógł osobiście poczuć tę wyjątkową atmosferę!

Główne atrakcje jarmarku znajdują się na Rynku Staromiejskim, ale świąteczne kramy rozciągają się również na Placu Wacława, Placu Republiki, Wzgórzu Zamkowym i malowniczej Kampie.

Praga to nie tylko magiczny jarmark, ale także zabytkowe budowle, urokliwe Stare Miasto i kolorowe uliczki. Tylko z nami poczujesz prawdziwą świąteczną atmosferę i odkryjesz najwspanialsze zabytki tej niezwykłej stolicy. Zapraszamy do Pragi – nie przegap tej wyjątkowej okazji na niezapomnianą podróż!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego zobaczeniem niezwykłego jarmarku bożonarodzeniowego oraz odkryciem turystycznych i nieturystycznych miejsc Pragi 🙂

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać Pragę z lokalnym przewodnikiem, ale przewidzieliśmy także czas na samodzielne odkrywanie tego pięknego miasta.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek, 29.11.2024, o 22:00. Powrót w niedzielę wieczorem, 1.12.2024, około pierwszej w nocy.

Można dołączyć do nas na trasie – jedziemy przez Łódź (obwodnicą) i Wrocław (obwodnicą).

Śpimy w Pradze w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w formie bufetu w niedzielę.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Republiki Czeskiej, należącej do Unii Europejskiej od 2004 roku.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest korona czeska (1 CZK ≈ 0,19 PLN) Kantory znajdują się przeważnie w centrum i w pobliżu punktu informacji turystycznej. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na korony czeskie 🙂

CENY

W Pradze, jak i w całych Czechach, jest trochę drożej niż w Polsce. Za czeskie piwo w typowej restauracji lub piwiarni w Pradze zapłacimy 26-50 CZK (4 – 8,50 zł). W dobrej cenie zjemy dania kuchni czeskiej, ceny dań głównych z reguły rozpoczynają się od 150-250 CZK. (24,00 – 40,00 zł), gdzie za 250 CZK powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie. Czasem dobrą kuchnię spotkamy w piwiarniach oraz gospodach („hospoda”), gdzie możemy zjeść ciekawe danie i napić się piwa płacąc w sumie około 100-150 CZK (16,00 – 24,00 zł). Nie jest to jednak norma, a na pewno nie w ścisłym centrum stolicy Czech.

ROAMING

Będąc w Czechach nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do Czech na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na wstępy, posiłki, bilety komunikacji miejskiej i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 250-300 złotych na korony czeskie w Polsce.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zobaczymy najważniejsze zabytki Pragi m.in. klasztor na Strahovie, Loretę, Plac Wacława oraz wiele innych!
 • Pójdziemy na spacer po Josefovie – dzielnicy żydowskiej!
 • Zachwycimy się niezwykłym bożonarodzeniowym jarmakiem znajdującym się na Rynku Staromiejskim!
 • Zasmakujemy czeskiego piwa w wyjątkowych miejscach!
 • Poczujemy klimat czeskiej stolicy!
 • Czeka nas NIESPODZIANKA!
 • A to wszystko i wiele innych pokaże nam lokalny przewodnik!
Rejs po Wełtawie

Wieczorem wybierzemy się na wieczorny rejs po Wełtawie. W cenie startery (takiej jak śledzik, wędliny, warzywa), dania główne (m.in. kotleciki wieprzowe, udka kurczaka, ziemniaczki kluski makarony, surówki) oraz desery (np. ciasteczka i owoce). Do tego jeden napój gratis napój 0,2 gratis (sok, piwo, herbata, kawa). Dodatkowe piwo w cenie ok. 80 CZK.

Nocleg

Będziemy nocować w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w niedzielę. W niedalekiej odległości od obiektu znajduje się przystanek metra, z którego można szybko dotrzeć do samego centrum Pragi.

Plan

Dzień 1Warszawa – Praga

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek o godzinie 22:00, tak aby około godziny 7:00 zrobić postój śniadaniowy i jak najszybciej rozpocząć zwiedzanie stolicy Czech z doświadczonym przewodnikiem. Spokojny spacer rozpoczniemy od klasztoru na Strahovie, który został założony już w 1140 r. Po zobaczeniu z zewnątrz tego niezwykłego obiektu udamy się w kierunku Lorety, kompleksu pięknych, barokowych budynków sakralnych umiejscowionych w praskiej dzielnicy – Hradczany. Następnie udamy się przez Zamek, Katedrę aż do Pałacu Valdstejna — obecnie siedziby senatu Republiki Czeskiej. Dodatkowo zobaczymy niesamowitą ścianę Johna Lennona. Około południa dotrzemy do Placu Malostrańskiego, i to właśnie tutaj będzie czekała na nas niespodzianka 🙂 Krótko po niej zaplanowaliśmy przerwę obiadową oraz czas na zwiedzanie oraz podziwianie jarmarku bożonarodzeniowego na Rynku Staromiejskim. Największe wrażenie zrobić powinna na nas ogromna choinka, jak również mnóstwo przepięknych straganów, gdzie można obejrzeć i zakupić ozdoby choinkowe, rękodzieło, biżuterię oraz niezliczoną ilość potraw i przysmaków, które kuszą swoim wyglądem i zapachem 🙂 Następnie przejedziemy komunikacją miejską do hotelu, a po zakwaterowaniu i odpoczynku wyruszymy wieczorem na 2-godzinny rejs po Wełtawie! Znajdziemy też czas na samodzielne odkrywanie Pragi w wieczornej odsłonie 🙂

Dzień 2Praga - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy w kierunku Leteńskich Błoni, dzięki temu zobaczymy niezwykle malownicze panoramy starego miasta. Na wzgórzu znajdziemy również perełki architektoniczne, w tym słynny pawilon, który podbił EXPO 1958, miejsce, gdzie stał największy pomnik Jóżefa Stalina na świecie, a także willa czeskiego premiera! Chwilę potem zejdziemy na Józefów, owianą legendami dzielnicę żydowską, przez którą dziś prowadzi najdroższa ulica Pragi! Krętymi i wąskimi uliczkami starego miasta dojdziemy do kościoła, gdzie wisi ręka złodzieja… Stamtąd pójdziemy na słynny plac Wacława i zajrzymy do kilku praskich pasaży, oczywiście nie ominiemy też Pałacu Lucerna! 😉 Około południa zaplanowaliśmy czas wolny, tak aby wizytę w Pradze móc zakończyć obiadem w tradycyjnej czeskiej knajpie oraz wizytą wraz z ostatnimi zakupami na jarmarku bożonarodzeniowym. Po przerwie około 14:30 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie planujemy dotrzeć około północy – pierwszej w nocy w zależności od sytuacji na drodze.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

W Pradze na Jarmarku Bożonarodzeniowym byliśmy już wielokrotnie, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Jestem baaardzo zadowolona z wycieczki, było super – organizacja świetna, szybkie tempo zwiedzania dzięki czemu można zobaczyć dużo ciekawych rzeczy i miejsc w krótkim czasie a jednocześnie pozostawiony wolny czas do własnej dyspozycji – świetnie!

Ludzie przyjemni, pilotka panowała nad sytuacją i była bardzo dobrze przygotowana organizacyjnie,

Przewodnik z poczuciem humoru – sympatyczni ludzie i wszystko bardzo fajnie wyszło 🙂

Chętnie skorzystam w przyszłości z innych ofert wyjazdów 🙂

Basia

Weekend w Pradze – bomba! Bardzo mi się podobało, organizacja na 6+ a niespodzianka pierwsza klasa. Duży plus dla przewodnika, bo fajnie opowiadał i miał śmieszne, trafne anegdoty.

Opowiadam wszystkim o takiej formie spędzania czasu wolnego i że można w ten sposób oderwać się od codzienności i naładować akumulatory tylko jednym kliknięciem 🙂 Super że jesteście!

Maciek
Koszty
Cena: 619 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Praga - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu w Pradze w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą 150 zł)
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Czech
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na dwa dni zwiedzania
 • Podatek VAT
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Biletów komunikacji miejskiej (30 CZK - ok. 5,6 zł sztuka, potrzebne min. 3 sztuki)
 • Obligatoryjnej opłaty za rejs (w cenie bufet) i lokalnego przewodnika około 950 CZK

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Jarmarki Bożonarodzeniowe – Praga! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 150 zł (prosimy doliczyć do przelewu).

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
619 zł
Book Now

Zapisz się