kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Jarmarki Bożonarodzeniowe – Norymberga, Bamberg i Drezno!

0
Cena
1 149 zł
Cena
1 149 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

511

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 8-11.12.2023
Norymberga, Bamberg i Drezno
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Wybierz się razem z nami na przedłużony zimowy wyjazd, by odkryć magiczne jarmarki świąteczne! Zobaczymy zarówno te słynne jak i mniej znane, ale równe piękne, a do tego zwiedzimy niesamowicie urokliwe niemieckie miasta Norymbergę, Bamberg i Drezno! Tylko z nami poczujesz niezwykłą atmosferę świąt i zobaczysz najciekawsze zabytki!

Migoczące lampki, pachnące i ozdobione choinki oraz pyszne grzane wino czekają na nas już na początku grudnia – zapraszamy!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego zobaczeniem niezwykłych jarmarków bożonarodzeniowych oraz odkryciem turystycznych i mniej turystycznych miejsc w trzech magicznych miastach — Norymberdze, Bambergu i Dreźnie 🙂

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać je z lokalnym przewodnikiem, ale przewidzieliśmy także czas na samodzielne odkrywanie tych pięknych miejsc.

3 dni wyjazdu a tylko 1 dzień urlopu!

Wyjeżdżamy w czwartek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór około 1 w nocy, więc wystarczy wziąć tylko jeden dzień urlopu!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 8.12.2023, o g. 19:45. Powrót w poniedziałek wieczorem, 11.12.2023, około 01:00 w nocy.

Śpimy w hotelu w Norymberdze w pokojach 4-osobowych (pokoje 2-os. i 1-os. za dopłatą). W pokojach 4-osobowych są łóżka piętrowe. W cenie zagwarantowane są śniadania w formie bufetu. Hotel jest w niedalekiej odległości od wszystkich głównych atrakcji!

Kraje wyjazdu!

Wyjeżdżamy do trzech dużych miast w Niemczech.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro 🙂

CENY

Ceny produktów w Niemczech są podobne do cen polskich lub odrobinę wyższe. Istnieją zauważalne różnice w cenach pomiędzy wschodem a zachodem Niemiec, wyraźnie różnić cenowo mogą także się niektóre z miast. Więcej za wszystko zapłacimy w Hamburgu czy Monachium, mniej w Dreźnie i Berlinie. W większych miastach znajdziemy niezliczoną ilość restauracji. W tych lepszych cena dania głównego rozpoczyna się od 15 – 20€. Oczywiście, w najlepszych restauracjach cena może być nawet dwu lub trzykrotnie wyższa. Kawałek od centrum czy też głównej ulicy bez problemu znajdziemy mniejsze restauracje z kuchnią orientalną, czy niemiecką, w których zjemy za 8 – 12€. W rozsądnych cenach jedzenie podawane jest również w pijalniach piwa, dzięki czemu możemy wypić piwo i zjeść np. sznycla lub kiełbasę za około 7 – 10€. Ceny w sklepach są podobne jak w Polsce. Aby zapłacić mniej, warto rozejrzeć się za popularnymi dyskontami.

ROAMING

Będąc w Niemczech nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Niemiec po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na piątek oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej). Podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki.
gotówkę na koszty wstępów, posiłki i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 200-300 złotych na EUR w Polsce.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Zwiedzimy wspaniale zachowany średniowieczny Bamberg, z jego Małą Wenecją, niesamowitym Starym Ratuszem i ulicą Sandstraße z licznymi rzemieślniczymi browarami!
 • Zobaczymy najważniejsze zabytki Norymbergi – miasta z bogatą historią – m.in. Pałac Sprawiedliwości, kojarzony przede wszystkim z procesów norymberskich!
 • Zobaczymy Zwinger, Operę i barokowy Stary Rynek w przepięknym Dreźnie!
 • Zachwycimy się niezwykłymi jarmarkami bożonarodzeniowymi we wszystkich trzech miastach!
 • Zajrzymy do słynnego Fürth tuż obok Norymbergii, gdzie również czekają nas wspaniałe jarmarki bożonarodzeniowe!
 • Zasmakujemy grzanego wina w wyjątkowych miejscach!
 • Poczujemy klimat przedświątecznej atmosfery!
Nocleg

Śpimy w hotelu w Norymberdze w pokojach 4-osobowych (pokoje 2-os. i 1-os. za dopłatą). W pokojach 4-osobowych są łóżka piętrowe. W cenie zagwarantowane są śniadania w formie bufetu. Hotel znajduje się w niedalekiej odległości od wszystkich głównych atrakcji!

Prowadzący

Agnieszka Sitkiewicz

Pilot oblatywacz

Nic tak nie dodaje Jej energii jak podróże i ludzie! Każdy wolny czas wykorzystuje na odkrywanie nowych miejsc, szczególnie na dwóch kółkach. Rower zawsze i wszędzie! Jej motto: Podróżować to żyć! Dlatego jest naszym teamowym Oblatywaczem😊.

Plan

Dzień 1Bamberg

W grudniowy piątkowy wieczór wyruszymy z Warszawy w kierunku granicy polsko-niemieckiej. Po kilku przystankach oraz dłuższej przerwie śniadaniowej w godzinach porannych dotrzemy do pierwszego punktu programu. Leżące na siedmiu wzgórzach miasto Bamberg znajduje się w Bawarii i w 1993 roku zostało wpisane listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w całych Niemczech. W czasie II wojny światowej uniknęło większych zniszczeń, dzięki czemu spacerując po wąskich uliczkach starego miasta raz po raz natrafimy na charakterystyczne przykłady muru pruskiego lub barokowe fasady budynków. Zobaczymy piękny Stary Ratusz (Altes Rathaus), przejdziemy się nadbrzeżem w okolicy tamtejszej Małej Wenecji (Kleine-Venedig) oraz wespniemy się na wzgórze katedralne i zwiedzimy Bamberger Dom. Miasto znane jest miłośnikom dobrej kuchni i złotego trunku za sprawą długoletnich tradycji piwowarskich i licznych rzemieślniczych browarów. Podczas spaceru historyczną ulicą Sandstraße polecamy skosztować lokalnego piwa dymionego. Zwiedzanie zakończymy przechodząc obok Uniwersytetu im. Otto-Friedrich (Otto-Friedrich-University) na głównym rynku, gdzie zaplanowana jest przerwa na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Następnie późnym popołudniem przejedziemy do miejscu naszego noclegu, gdzie po zakwaterowaniu będzie czas na się na skosztowanie lokalnych specjałów oraz wspólną integrację czy spacer po okolicy 🙂

Dzień 2Norymberga + Fürth

Następnego dnia po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od objazdówki po najważniejszych punktach Norymbergi. Drugie największe miasto dzisiejszej Bawarii wyróżniają świetnie zachowane średniowieczne fortyfikacje, piękne i klimatyczne uliczki oraz niechlubne miano „bycia oczkiem w głowie Fuhrera”. Jadąc wzdłuż historycznych murów zobaczymy m.in Pałac Sprawiedliwości (Justizpalast), w którym odbywały się procesy norymberskie, Cmentarz św. Jana z grobem Wita Stwosza oraz okolice Kongreshalle i Zeppelinfeld, czyli gigantyczne tereny zjazdów NSDAP. Kolejno wyruszymy na spacer po centrum i rozpoczniemy od Zamku Cesarskiego (Nürnberger Burg), z tarasów którego rozpościera się piękna panorama na całą okolicę. Następnie zobaczymy Dom Albrechta Dürera oraz Kościół Św. Sebalda. Wieczór spędzimy na uroczym norymberskim Rynku Główny (Hauptmarkt), gdzie iskrzące na Jarmarku lampki oraz zapach pierników i grzanego wina wprawią nas w iście świąteczny klimat. Ale to nie koniec zachwytów – nastrojeni udamy się na kolejne wspaniałe jarmarki bożonarodzeniowe tym razem w miejscowości Fürth i znów zanurzymy się w zimową, pachnącą i pyszną atmosferę świąt. Wieczorem po powrocie do miejsca noclegu będzie czas na wspólną integrację i podzielenie się wrażeniami z intensywnego dnia 🙂

Dzień 3Drezno

W poniedziałek po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyruszymy w kierunku Drezna. Miasto zwane Florencją północy lub perłą baroku jest również stolicą landu Saksonia. W krótkim czasie zobaczymy wiele pięknych i ciekawych zabytków. Na początku zobaczymy Zwinger, barokowy pałac wzniesiony w XVIII wieku, którego ogromny dziedziniec i świetnie zachowane zabudowania zachwycą każdego. Kilka kroków dalej ujrzymy niezwykle okazałą Operę Sempera (Semperoper), by chwilę później zobaczyć kompleks zamkowy i wytworne, odtworzone kamienice na Nowym Rynku (Neumarkt). Mijając liczne stoiska i uliczki Jarmarku Bożonarodzeniowego dojdziemy do Kościóła Najświętszej Marii Panny (Frauenkirche) i Katedry Świętej Trójcy (Kathedrale Ss. Trinitatis), gdzie do dziś odbywają się msze w języku polskim. Wędrując po drezdeńskich ulicach poznamy ciekawą historię miasta, jego mieszkańców oraz odkryjemy ścisłe, a czasem też zaskakujące połączenia z historią Polski. Następnie zaplanowany jest czas wolny, by grzane wino i migające lampki jarmarku ostatni raz zawróciły nam w głowach. Późnym popołudniem wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie w zależności od warunków na drodze dotrzemy około 1:00 w nocy.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Te trzy miasta odwiedziliśmy podczas jarmarków bożonarodzeniowych w poprzednim roku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację oraz przeczytaj opinie uczestników!

To ja dziękuję za wspaniały weekend było super, bardzo mi się podobało 🙂 Cena przystępna, hostel w porządku, śniadania smaczne i świeże. Program bardzo dobrze ułożony, jestem zadowolona. Dziewczyny pilotki wspaniałe profesjonalistki, miłe, życzliwe pomocne bardzo, super zabawa integracyjna. Panie Przewodniczki w poszczególnych miastach bardzo w porządku! Polecam i dziękuję 🙂

Lucyna D.
Koszty
Cena: 1149 zł

płatna w 2 ratach:
400 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
749 zł do 6.11.2023.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Bamberg i Drezno - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • 2 noclegi w hotelu w pokojach 4-osobowych z łazienkami /łóżka piętrowe/ (pokoje 2-os. za dopłatą 200 zł /os., 1-os. za dopłatą 300 zł /os.)
 • 2 śniadania w formie bufetu (w niedzielę oraz poniedziałek)
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Niemiec
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na trzy dni zwiedzania!
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych kosztów biletów wstępu oraz lokalnych przewodników ok. 20 EUR

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Jarmarki Bożonarodzeniowe – Norymberga, Bamberg i Drezno! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).

Zapisz się