kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Islandia – elfy, gorące źródła i jaskinia lodowcowa!

0
Cena
3 199 zł
Cena
3 199 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

927

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

6 dni
Termin : 2-7.10.2024
Islandia
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Islandia to dziwny kraj. Tutaj w codziennej egzystencji nie przeszkadzają trwające pół roku ciemności, ale obecność elfów jest wystarczającym powodem, aby – wyrokiem sądu – zrezygnować z budowy autostrady 🙂

Zapraszamy zatem na pierwszą tegoroczną, jesienną, klasyczną edycję niesamowitej wyprawy gdzienaweekendowych podróżników na Islandię!

W planach mamy m.in polowanie na zorzę polarną, odwiedzenie jaskini lodowej oraz Laguny Jokulsarlon, a nawet plażowanie na Reynisfjara Beach, czyli czarnej plaży oraz wiele, wiele innych miejsc. Jedno jest pewne – atrakcji o trudnych do wymówienia nazwach z pewnością nie zabraknie! 😉

JASKINIA LODOWA W PARKU NARODOWYM VATNAJÖKULL!

W trakcie tego wyjazdu zobaczymy z bliska lodowcowe pejzaże Islandii podczas wycieczki do naturalnej jaskini lodowej lodowca Vatnajökull. Oprowadzi nas w niej lokalny przewodnik w języku angielskim. Zachwycimy się formacjami z lodu w jaskini wewnątrz największego lodowca Europy 🙂 W samej jaskini zachwyci nas niezwykły niebieski kolor, który jest wynikiem braku występowania w nich pęcherzyków powietrza, co powoduje spektakularne załamanie fal świetlnych w paśmie niebieskim i zielonym 🙂 Lód w przezroczystych jaskiniach dochodzi do grubości około 8 metrów, a istnieje od około 1200 lat.  Niebieska barwa lodu najbardziej intensywna jest późną jesienią i wczesną zimą, i wtedy właśnie my tam będziemy 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd przeznaczony jest dla każdego zainteresowanego odkryciem niesamowitej Islandii. Podczas wyprawy będziemy poruszać się wynajętymi samochodami. Nie wymagana jest specjalna kondycja, ale wyjazd jest dość intensywny pod względem przemieszczania się i zwiedzania, o czym warto pamiętać.

Przedłużony weekend - tylko 3 dni urlopu!

Islandia jest tak cudowna, że zorganizowanie tego wyjazdu wyłącznie na weekend byłoby marnotrawstwem. Wylot z Warszawy zaplanowaliśmy na 2.10 (środa wieczorem), powrót 7.10 (poniedziałek rano około 5:45), dzięki czemu spędzimy na miejscu całe 4 dni, a wystarczą nam do tego tylko 3 dni urlopu!

Przejazdy i noclegi

Przelot

Na Islandię lecimy samolotem linii Wizzair. Wylatujemy z Warszawy do Reykjaviku w środę wieczorem, 2.10.2024, z lotniska Chopina. Wracamy w poniedziałek rano, 7.10.2024, tą samą trasą. Szczegóły lotu w sekcji Przelot poniżej.

Transport

Po wyspie będziemy poruszać się wynajętymi samochodami. Daje nam to dużą elastyczność, gdyż do pokonania jest sporo kilometrów – a wszystko po to, aby pokazać Wam różne oblicza wyspy. Pierwszy samochód będzie prowadził nasz pilot na zmianę z uczestnikiem, a pozostałe uczestnicy (również po dwóch na zmianę), którzy wyrażą taką chęć 🙂 Na Islandii warunki drogowe bywają różne – od przyjemnego nadmorskiego chillu w słońcu po śnieżyce i oblodzenia dróg, dlatego prosimy o zgłoszenia na kierowców osoby z doświadczeniem. Na chętnych czeka chwała i podziw pozostałych uczestników oraz zniżka na wyjazd 🙂

Dzienne przejazdy to około 4-5 godzin (trzeciego dnia ponad 6 godzin), ale podczas tras będziemy się zatrzymywać, żeby odwiedzać zaplanowane dla Was atrakcje. Radzimy rezerwować miejsce przy oknach, bo naprawdę – będzie co oglądać! 😉

Noclegi

W ciągu wyjazdu śpimy w domkach / hotelach / hostelach, w pokojach 2, 3 i 4-osobowych, możliwe łóżka podwójne i piętrowe, łazienki często wspólne, w domkach spanie również w salonie. Co ważne, codziennie w innym miejscu, ale to wszystko po to, aby nie marnować czasu na długie przejazdy. Dzięki temu zobaczymy więcej atrakcji tej magicznej wyspy!

Obiekty, w którym będziemy nocować wyposażone są w pościel i ręczniki. W pierwszym i drugim noclegu czekać nas będą śniadania, natomiast prowiant na drogę, obiadokolacje oraz pozostałe śniadania będziemy przygotowywać wspólnie własnymi siłami 🙂 Zazwyczaj miejsca, w których będziemy nocować dysponują kuchnią. Będziemy też wspólnie robić zakupy w okolicznych sklepach.

Przelot

Przelot Warszawa-Reykjavík-Warszawa nie jest wliczony w cenę i trzeba go nabyć we własnym zakresie.

Godziny przelotów

Wylot: Warszawa WAW, wtorek, 2 października 2024, 20:45 › 23:05

Powrót: Reykjavík KEF, niedziela, 6 października 2024, 23:45 › 05:45

Przewoźnik: WIZZAIR

Ceny przelotów

Aktualna cena:
1088 zł WIZZAIR (stan na 17.04.2023) – cena bez bagażu rejestrowanego, tylko bagaż podręczny.

Uwaga – ceny biletów wciąż się zmieniają (zarówno w górę jak i w dół) – nie działa tu reguła im wcześniej tym lepiej, więc po otrzymaniu potwierdzenia, że można kupować bilety polecamy regularnie sprawdzać ceny. Przy odrobinie szczęścia można czasem upolować bilety w cenie około 400 zł w dwie strony.

Sugerujemy nie sprawdzać cen bezpośrednio na stronie Wizzair, a poprzez pośredników (np. skyscanner.pl) – Wizzair bada zainteresowanie i na tej podstawie winduje ceny.

Zakup biletów

Jeśli potrzebujesz pomocy przy zakupie biletów skontaktuj się z nami na info@gdzienaweekend.pl a chętnie pomożemy 🙂

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy na Islandię.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest korona islandzka (ISK) – 100 koron= ok 3,00 zł. Karty płatnicze i kredytowe są powszechnie akceptowalne, a bankomaty dostępne 24 godziny na dobę. Tylko w nielicznych bankach możliwa jest wymiana złotówek, dlatego zakupu waluty najkorzystniej dokonać jeszcze w Polsce.

CENY

Ceny praktycznie wszystkich produktów spożywczych w Islandii są zdecydowanie wyższe niż w Polsce. Różnice w zależności od produktu wahają się od około 30% do nawet 150%-200%. Najniższe ceny znajdziemy w popularnych supermarketach takich jak: Bonus, Krónan oraz Nettó. Warto w tym miejscu podkreślić, że supermarkety poza Reykjavíkiem nie należą do bardzo dużych i wybór produktów jest w nich ograniczony.

ROAMING

Będąc na Islandii nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych. Warto to jednak sprawdzić u swojego operatora.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce. Niespodzianką mogą być gniazdka w niektórych hotelach i pensjonatach. Gniazdka te przystosowane są do specjalnych, płaskich wtyczek. Niestety, żadne polskie wtyczki, zarówno te płaskie, jak i okrągłe, nie pasują do tych gniazdek. Jednak, w większości tych miejsc, dostępne są na życzenie przejściówki, które pozwalają na podłączenie naszych urządzeń do islandzkich gniazdek. Na Islandii spotkamy też standardowe, znane nam gniazdka, do których nie będą potrzebne żadne przejściówki.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Islandii po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

OPIEKA MEDYCZNA

Choć Islandia nie należy do Unii Europejskiej, jej teren obejmuje jednak swym zasięgiem Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Ten wydawany przez Narodowy Fundusz Zdrowia dokument uprawnia do korzystania z opieki zdrowotnej danego kraju na takich samych zasadach, jakie dotyczą jego mieszkańców. Na Islandii jednak sprawa się komplikuje, ponieważ obowiązuje tam szeroki system dopłat do leczenia, któremu poddani są zarówno Islandczycy, jak i przyjezdni wyposażeni w kartę EKUZ.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
Dowód osobisty lub paszport 🙂
Ciepłe i wygodne ubrania (bielizna termiczna, ciepłą piżamę i skarpety — większość wyprawy będziemy spędzać na zewnątrz, podziwiając islandzką przyrodę. Temperatury w październiku mogą już być zimowe 🙂
Kurtkę przeciwdeszczową, szalik, czapkę i rękawiczki
Krem ochronny na wiatr i pomadka do ust
Termos lub chociaż kubek termiczny
Strój kąpielowy dla chętnych kąpiele w jacuzzi na zewnątrz 😉
Wygodne buty przystosowane do chodzenia po śniegu, bo tego na Islandii nie brakuje. W planach mamy również odwiedzenie lodowców, więc adidasy się nie sprawdzą 🙂
Kartę płatniczą/kredytową (najpopularniejsza forma płatności na wyspie)
Zakupy jedzeniowe z Polski wedle uznania (będziemy zaopatrywać się w lokalnych marketach)
Trochę gotówki warto ze sobą mieć 😉
Dużą kartę pamięci – przywieziecie ze sobą gigabajty zdjęć – fotografowaniu nie można się oprzeć

Każdy może dołączyć!

Bez względu na to, czy o podróży na Islandię marzyłeś od lat, na ekranie telefonu masz zdjęcie zorzy polarnej, a w pokoju fototapetę z panoramą Reykjaviku, czy jesteś szalonym weekendowym podróżnikiem, który w tej sekundzie poczuł zew Islandzkiej przygody – zapisuj się śmiało. Nie ważne, czy chcesz jechać z kimś najbliższym, grupką znajomych, czy sam – dla każdego znajdzie się miejsce. Jesteśmy przekonani, że już na lotnisku zapomnisz o tym, że podróżujesz samodzielnie i zostaniesz przyjęty z otwartymi ramionami do ekipy szaleńców podczas naszej pionierskiej zimowej wyprawy na Islandię! 😊

Podczas wyprawy m.in.:
 • Będziemy mogli w 30 sekund podróżować między kontynentami - odwiedzimy most łączący Europę i Ameryką Północną!
 • Uzbrojeni w aparaty fotograficzne pójdziemy podziwiać najpiękniejszy świetlny spektakl świata - udamy się na polowanie na zorzę polarną!
 • Jeśli pogoda pozwoli odwiedzimy kanion Fjarðarárgljúfur, który poza kosmicznie trudną do wymówienia nazwą i pięknymi widokami był miejscem kręcenia teledysku Justina Biebera!
 • Odwiedzimy plażę nie z tego świata - czarna plaża (Reynisfjara Beach) działa na wyobraźnię jak żadna inna!
 • Będziemy podziwiać niesamowitą naturę wody – odwiedzimy wodospady i gejzery, których na Islandii nie brakuje!
 • Odkryjemy Jaskinię Lodową w Parku Narodowym Vatnajökull!
 • Czeka nas jeszcze wiele innych atrakcji – sprawdź plan wyjazdu zamieszczony poniżej, żeby poznać wszystkie zaplanowane miejsca do odwiedzenia!
Prowadzący

Anna Szczygieł

Specjalistka od animacji

Zwinnie i z gracją niczym kreska, którą pociągnięty jest dziób Kaczora Donalda zaanimuje każdą grupę, nawet etatowych smutasów, szerząc skutecznie dobrą zabawę i uśmiech godny Kubusia Puchatka nasyconego miodkiem. Do tego ogarnięta i pomocna niczym linijka przy rysowaniu prostej. Ogólnie pełen konkret 🙂

Gdzie śpimy?

W ciągu wyjazdu śpimy w domkach/ hotelach/ hostelach (w pokojach 2, 3 i 4-osobowych, możliwe łóżka podwójne i piętrowe, łazienki często wspólne, w domkach możliwe spanie również w salonie). Co ważne, codziennie w innym miejscu, ale to wszystko po to, aby nie marnować czasu na długie przejazdy. Dzięki temu zobaczymy więcej atrakcji tej magicznej wyspy!

Obiekty, w którym będziemy nocować wyposażone są w pościel i ręcznikiW pierwszym i drugim noclegu czekać nas będą śniadania, natomiast prowiant na drogę, obiadokolacje oraz pozostałe śniadania będziemy przygotowywać wspólnie własnymi siłami 🙂 Zazwyczaj miejsca, w których będziemy nocować dysponują kuchnią. Będziemy też wspólnie robić zakupy w okolicznych sklepach.

Plan

Dzień 1Warszawa – Reykjavik

Naszą islandzką przygodę rozpoczynamy w środę wieczorem, 2 października 2024, w hali odlotów na lotnisku Chopina (szczegóły wylotu w sekcji Podstawowe informacje -> Przelot. Na Islandii lądujemy przed północą. Zaraz po wylądowaniu odbieramy auta i nocujemy w hostelu zlokalizowanym w okolicy lotniska.

Dzień 2Reykjavik – Gunnuhver – Blue Lagoon - Krysuvik

Po pobudce zjemy pyszne śniadanie na islandzkiej ziemi i spakujemy się do naszych samochodów, żeby wyruszyć na nasz pierwszy dzień na Islandii. Najpierw odwiedzimy lokalną sieć sklepów – Kronan, żeby zrobić zapasy.

Po uzupełnieniu plecaków pojedziemy w podróż na… inny kontynent! Tak, tak – nie mylimy się. Pierwszą atrakcją będzie most Miðlína, czyli most zawieszony między dwoma kontynentami – Europą i Ameryką Północną. Islandia pęka na dwie części! Spokojnie, dzieje się to bardzo powoli (2,5 cm rocznie) i w najbliższym czasie nie zanosi się na spektakularną katastrofę, ale most został zamontowany w miejscu widocznej już szczeliny. To miejsce zderzenia się dwóch płyt tektonicznych europejskiej i północnoamerykańskiej.

Później pojedziemy do Gunnuhver – bardzo aktywnego obszaru geotermalnego, skąd wydobywają się nieustannie kłęby pary wodnej. Ciepłej, duszącej i śmierdzącej 🙂 Na Islandii ponad 80% mieszkańców twierdzi, że na wyspie mogą mieszkać elfy, w związku z tym nie dziwi fakt, że nazwy lokalnych atrakcji często wywodzą się z baśniowych opowieści. Nazwa Gunnuhver pochodzi od złego ducha kobiety Gudrun, która za życia została uwięziona w gorących źródłach przez księdza 400 lat temu. Źródło faktycznie jest gorące – temperatura przekracza 300 stopni Celsjusza!

Po tej gorącej wizycie – jeśli pogoda pozwoli – pojedziemy ochłonąć do latarni morskiej Valahnúkamöl. Z punktu widokowego nad oceanem często można dostrzec orki, a nawet wieloryby! 🐳 🐳 Może i nam dopisze szczęście!

Po południu podjedziemy obejrzeć najbardziej znane baseny termalne Islandii – czyli Blue Lagoon, a przynajmniej spróbujemy, bo ze względu na ostatnią aktywność wulkaniczną baseny te bywają okresowo zamykane. Sam ich wygląd robi niezwykłe wrażenie, a kolor wody… zobaczycie sami 😉 Gorących oparów ziemi to jeszcze nie koniec! Po termalnych basenach przyjdzie czas na kolejną strefę geotermalną. Tym razem odwiedzimy Krysuvik, gdzie pospacerujemy wśród gotujących się rozlewisk.

Po dniu pełnym atrakcji i wrażeń pojedziemy do hotelu, żeby się rozpakować, zjeść i zintegrować. Ale jeśli myślisz, że to koniec przygód na dziś, to grubo się mylisz. Po zmroku zabieramy sprzęt fotograficzny i z wypiekami spróbujemy zobaczyć prawdziwy spektakl, który nigdzie na świecie nie smakuje tak dobrze jak na Islandii. Tak, tak – już pierwszego wieczoru poprosimy elfy o sprzyjającą aurę aby „ustrzelić” zorzę polarną!

Dzień 3Seljalandfoss – Reynisfjara – Kanion Fjarðarárgljúfur

To będzie kolejny dzień wypakowany islandzkimi atrakcjami! Na dobry początek pojedziemy do wodospadu Seljalandfoss. Jest wysoki na 65 metrów (aż 14 metrów więcej niż popularny na całym świecie wodospad Niagara!). W lecie można go obejść także od drugiej (tylnej) strony. Natomiast w zimie największe wrażenie robią jego zamarznięte boki — takie rzeczy tylko w bajkach lub na Islandii 😉 To nie koniec wodospadów na dziś. Kolejnym, który odwiedzimy jest wodospad Skógafoss. Jeden z największych islandzkich wodospadów. Jego całkowita wysokość to 62 metry przy szerokości równej 15 metrów. Strumienie wody z wodospadu uderzają w ziemię z olbrzymią siła, w efekcie czego bezustannie w powietrzu unosi się olbrzymia wodna mgiełka. Później szybka wizyta w sklepie z pamiątkami i dalsza moc atrakcji. Pojedziemy na plażę. Czarną plażę. Podobno najbardziej zachwycającą na Islandii. Reynisfjara Beach, bo o niej mowa, zachwyca nie tylko swą barwą. Zaskoczą Was na niej także niesamowite formacje skalne oraz roztaczający się z niej spektakularny widok. Tak, wiemy – ciągle mówimy Wam o spektakularnych widokach, ale Islandia właśnie taka jest. CU-DO-WNA! 😊 Przed dotarciem do hotelu odwiedzimy jeszcze jedno niezwykłe miejsce – Kanion Fjarðarárgljúfur. Jego nazwę tłumaczy się jako „kanion rzeki piór”, a samo miejsce jest jednym z najbardziej malowniczych kanionów Islandii. Prawdziwe oblężenie zaczął przeżywać po 2015 kiedy to pojawił się w teledysku Justina Biebera (w piosence I will show you). Bez względu na to, czy należysz do grona bieliebers, czy masz raczej sceptyczne nastawienie do jego muzyki – widoki z Kanionu z pewnością „wyrwą Cię z butów” 😉 Po tych wszystkich magicznych widokach i długich spacerach skończymy dzień w przytulnym pensjonacie.

Dzień 4Jaskinia Lodowa - Laguna Jokulsarlon – Diamond Beach - Svinafellsjokull

Ten dzień spędzimy wśród lodu! Najpierw odkryjemy jedną z najbardziej niesamowitych atrakcji Islandii, wizytę w spektakularnej jaskini lodowej w Parku Narodowym Vatnajökull. Jaskinie lodowe to niezwykle rzadkie zjawiska, które powstają w bardzo specyficznych warunkach i są dostępne na Islandii! Różnorodne odcienie i sposób, w jaki światło wchodzi w interakcje z lodem, zapewniają fantastyczną atmosferę. Przed nami zwiedzanie jednej z najbardziej poszukiwanych atrakcji Islandii, oprowadzi nas lokalny przewodnik w języku angielskim, i niezapomniane wrażania 🙂

Następnie zobaczymy Lagunę Jokulsarlon. To jeden z islandzkich „cudów natury”, których na próżno szukać w naszym kraju. Jeśli do tej pory jeszcze Cię nie zamurowało, to widok Laguny na pewno to zmieni. Tam możemy poczuć się jakbyśmy znajdywali się na Antarktydzie. A tak naprawdę jesteśmy nad jeziorem powstającym z topniejącego lodowca Vatnajökull. Po tafli jeziora dryfują kry, W tle widać jęzor lodowca, który przybiera ciemne, powulkaniczne odcienie, a błękit widoczny jest tylko w śladowych ilościach. Na własne oczy przekonasz się ile kolorów może przybrać lód – od niebieskości, przez biel, aż po bryły przezroczyste – wyglądające niemal jak lustro. Ależ tam jest pięknie!

Nieopodal laguny znajduje się Diamond Beach. To plaża o czarnym, wulkanicznym piasku, który pokryty jest tysiącami większych i mniejszych lodowych kryształów, które wyglądają jak prawdziwe diamenty. Weźcie ze sobą spore karty pamięci, bo będziecie fotografować jak szaleni 😊

Następnie wyruszymy do jęzora lodowca Svinafellsjokull. Jego kolor oraz potęga oszałamiają i zachwycają zarazem. Pozwolimy sobie na chwilę zadumy i odpoczynku przy polodowcowym jeziorku 🙂

To już koniec atrakcji na ten dzień. Wstąpimy jeszcze na szybkie zakupy i udamy się do noclegu.

Dzień 5/6Gulfoss – Geysir – Thingvellir – Reykjawik – Warszawa

To będzie nasz ostatni dzień na Islandii i upłynie nam pod znakiem „wody”. Na start Gulfoss, czyli najsłynniejszy wodospad na całej Islandii. Dlaczego jest taki popularny? Gullfoss składa się z dwóch imponujących kaskad — w każdej sekundzie przepływa tu blisko 400 metrów sześciennych wody. Stworzono malownicze ścieżki oraz liczne platformy widokowe, z których można podziwiać spadające z impetem ogromne masy wody. Gullfoss nazywany jest złotym wodospadem, a nazwę tę zawdzięcza rozpryskującej się w świetle słońca na skałach złocistej wodzie. Następny przystanek – Geysir. Tak, tak – skojarzenie z gejzerem jest prawidłowe. Geysir to umowny ojciec wszystkich gejzerów — to właśnie Geysir jako jeden z pierwszych pojawił się w literaturze opisującej to niecodzienne zjawisko, i to od niego wywodzi się termin gejzer. Co prawda jest już nieaktywny, ale w jego najbliższej okolicy znajduje się kilka wciąż działających gejzerów. Thingvellir (Þingvellir — Równina Zgromadzenia), to kolejne malownicze miejsce, które odwiedzimy. Poza walorami estetycznymi, jak chyba wszystko na Islandii 😉 ma ona również bardzo ważne znaczenie historyczne. To właśnie tutaj w 930 roku po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament Althing, który uważany jest za najstarszą tego typu instytucję w dziejach nowożytnej Europy. Tradycja zebrań w Thingvellir kultywowana jest po dziś dzień, kiedy to w największe święta narodowe parlament zbiera się właśnie tutaj, a nie w Reykjaviku. Może i Wy zwołacie walne zgromadzenie postanawiające, że JESZCZE NIE WRACAMY DO POLSKI 😉

Później wrócimy do cywilizacji, czyli stolicy Islandii – Reykjawiku. Zwiedzimy Operę Harpa, która otrzymała europejską nagrodę Miesa van der Rohe w kategorii współczesnej architektury. Budynek wygląda naprawdę niesamowicie, a największe wrażenie robią szklane, kolorowe ściany. Później spacerem przejdziemy do centrum pod kościół Hallgrimskirkja. Tam będzie czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta. Wieczorem oddajemy samochody i z tysiącem zdjęć i milionem wspomnień wracamy do Warszawy.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinia z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się z nami wybrać zobacz relacje zadowolonych podróżników z poprzedniego takiego wyjazdu!

Kierunek Islandia to była moja pierwsza wyprawa z gdzienaweekend. Wrażenia bardzo pozytywne. Z każdą chwilą podróży buzia otwierała się coraz bardziej z zachwytu nad odwiedzanymi miejscami, widokami i świetnym poprowadzeniem całej grupy w tak niedostępne przeciętnemu turyście islandzkie zakątki. Pomimo dużych odległości pomiędzy poszczególnymi atrakcjami zmęczenie podróżą było wynagradzane kolejnymi cudownymi widokami często jednocześnie poruszającymi wiele zmysłów. Organizacja wyjazdu bardzo mi się podobała zarówno pod względem samochodów jak i noclegów. Natomiast pilotka to najlepsza osoba jaka mogła nam się trafić. Świetnie zorientowana w tematyce odwiedzanych miejsc, pełna żywiołu i pasji w wykonywanej pracy. Sądzę, że będę korzystała z Waszej bardzo bogatej oferty wyjazdowej i z pewnością polecę moim znajomym taką formę poznawania kraju oraz wycieczki zagraniczne.

Aneta

Moje wrażenia z wyprawy wow! było wspaniale….. a w szczegółach: widoki -wybuchający gejzer, zorza, topniejący lodowiec, parujący wulkan i bezkres oceanu i to w kilka dni. Noclegi – cieplutko i przytulnie (można się było zagrzać na polską zimę), Auta – wygodne (przy wzroście ponad 170 luźno i przestronnie, internet, swobodne upchanie bagaży) Organizacja – wszystko dopracowane w szczegółach. Ania pilotka… wyjątkowy człowiek, wulkan pasji i energii, ogromna kultura osobista, z cierpliwością godną mnicha tłumaczyła wszystko i odpowiadała na nasze najbardziej trywialne pytania (ile będziemy jechać, ile iść, czy kurtkę zabrać, na którym przystanku wc, reagowała na każdą uwagę i prośbę (nawet o zdjęcie owieczki) i starała się zapewnić nam maximum komfortu i rozrywki z degustacją lokalnych przysmaków włącznie).

Beata
Koszty
Cena: 3199 zł + koszt biletów lotnicznych

płatna w 2 ratach:
600 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
1300 zł do 5.08.2024,
1299 zł do 2.09.2024.

Cena zawiera:
 • Wynajem aut (Dacia Duster lub Hyundai Tucson)
 • Koszty paliwa i parkingów
 • 4 noclegi w hotelach/hostelach/domkach w pokojach 2, 3 i 4-osobowych (łazienki w pokoju lub wspólne, możliwe łóżka piętrowe i małżeńskie, w domkach spanie również w salonie)
 • 2 śniadania (w pierwszym i drugim noclegu)
 • Ubezpieczenie KL i NNW na terenie Islandii
 • Opiekę polskiego pilota-przewodnika
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
 • Autorski unikalny program zwiedzania :)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Zakupów do przygotowania posiłków
 • Biletów lotniczych (info w sekcji Podstawowe Informacje -> Przelot)
 • Obligatoryjnych kosztów wycieczki do Jaskini Lodowej, w tym oprowadzenie po niej przez lokalnego przewodnika w języku angielskim, w wysokości 145 EUR
Zapisy

Aby się zapisać na Islandia – elfy, gorące źródła i jaskinia lodowcowa! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty zaliczki.

Wyjazd potwierdzony – po rejestracji i wpłacie można kupować bilety 🙂

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeden z samochodów będzie prowadził nasz pilot, pozostałe uczestnicy, doświadczeni kierowcy, którzy podejmą się tej roli. Kierowcy otrzymają 300 zł zniżki na wyjazd. W każdym z 5 aut planujemy 2 kierowców, którzy będą prowadzić na zmianę - zależnie od ustaleń między sobą. Dziennie do przejechania mamy ok. 4-6 godzin rozłożone na cały dzień objazdu. W 90% trasy prowadzą przez asfaltowe drogi, pozostałe 10% to krótkie odcinki dojazdu do atrakcji. Prosimy mieć na uwadze, że warunki jazdy na Islandii bywają trudne - zdarzają się śnieżyce, oblodzenia, jazda w nocy itp. Prosimy zatem o zgłoszenia tylko doświadczonych kierowców.

  Uwaga - jeśli nie można wybrać jakiegoś rodzaju uczestnictwa (pasażer/kierowca) to znaczy, że nie mamy już miejsc dla tego typu uczestników.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).

Zapisz się