info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Góry Sowie – twierdze, szczyty i podziemia! [vol. 2]

0
Cena
360 zł
Cena
360 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

846

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 3-4.10.2020
Góry Sowie
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy wszystkich miłośników trekkingu na drugą edycję naszej wyprawy w Góry Sowie w odsłonie jesiennej! 😊 To najstarsze, a tym samym najbardziej tajemnicze pasmo Sudetów. W planach mamy nie tylko zdobycie największego szczytu Gór Sowich, czyli Wielkiej Sowy (1015 metrów n.p.m), ale także zwiedzanie Sztolni Walimskich oraz prawdziwej perły Gór Sowich – Srebrnej Góry! Krążą pogłoski, że w Walimiu pracowano tam nad bombą atomową i napędem antygrawitacyjnym lub ukrywano statki kosmiczne 😉, natomiast srebrnogórska twierdza to największa tego typu budowla górska w Europie!

Góry Sowie charakteryzują się łagodnymi podejściami, dlatego wycieczka przeznaczona jest dla wszystkich – bardziej i mniej doświadczonych zapaleńców chodzenia po górach.

UWAGA – wyjazd bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Góry Sowie to idealny sposób na aktywne spędzenie weekendu na przyjemnych spacerach po łonie natury. W planie mamy trekkingi o umiarkowanej trudności – sugerujemy zapoznać się ze szczegółami poniżej, aby ocenić czy dasz radę.
Podczas wyjazdu będziemy także zwiedzać słynne atrakcje w okolicy – podziemia i twierdze.

Wyjazdu bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę przed północą, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę rano, 3.10.2020 r. godzinie 05:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 4.10.2020 około godziny 23:00.

Na wyjeździe śpimy w pensjonacie w Górach Sowich w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 3 os. na życzenie) oraz 1-osobowych z łazienkami za dopłatą.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty — będziemy dużo chodzić, na szlaku w niektórych miejscach może być ślisko. :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych i do warunków na szlaku — sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej).
kijki trekkingowe,
gotówkę na posiłki i pozostałe wydatki.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas górskiego weekendu m.in.:
 • Zdobędziemy najwyższy szczyt pasma Gór Sowich – Wielką Sowę!
 • Zwiedzimy Sztolnie Walimskie - Kompleks „RIESE”!
 • Odkryjemy perłę Gór Sowich – Srebrną Górę!
 • Zwiedzimy największą górską twierdzę Europy!
 • Przejdziemy po moście wiszącym i 30 metrowych wiaduktach!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w pensjonacie, który położony jest w centralnej części Gór Sowich w pokojach 2 osobowych z łazienkami (pokoje 3 os. na życzenie) oraz 1 osobowych z łazienkami za dopłatą. Wszystkie pokoje są wyposażone w telewizor. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Obiekt posiada dobrą ocenę 4,3 wśród użytkowników Google.

Plan

Dzień 1Wielka Sowa i Walim

Nasz wyjazd rozpoczniemy w sobotę o godzinie 5:30 na Placu Defilad, tak aby na miejsce przybyć około 12:00. Tego dnia w planach mamy trasę Lasocin – Wielka Sowa – Schronisko Sowa – Schronisko Orzeł – Przełęcz Sokoła. Trasa nie jest bardzo wymagająca – najwyższy szczyt to Wielka Sowa (1015 metrów n.p.m.). Jeśli pogoda na to pozwoli na szczycie wejdziemy na 25 metrową wieżę widokową. W trakcie trekkingu przewidziana jest przerwa w Schronisku Sowa (ewentualnie w Schronisku Orzeł). Całość spaceru ma 7 km i trasa (wraz z przerwami) została zaplanowana na około 4,5 godziny. Z okolic Przełęczy Sokoła odbierze nas autokar, którym ruszymy na zwiedzanie tajemniczych Sztolni Walimskich! Po około godzinnym zwiedzaniu przejedziemy do pensjonatu, gdzie przewidziana jest obiadokolacja i zakwaterowanie. Wieczorem czeka nas oczywiście wspólna integracja! 😊

Trasa: długość ok. 7 km, czas ok. 3,5 godziny + przerwy, 623 m podejść, 317 m zejść

Dzień 2Srebrna Góra

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy autokarem do Srebrnej Góry. Tam czeka nas zwiedzanie słynnej twierdzy srebrnogórskiej! To największej tego typu obiekt w Europie i jedna z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Po zwiedzaniu wyjdziemy na szlak. Tym razem trasa przewidziana jest na około 3,5 h. Trasa trekkingu będzie wiodła do pozostałości fortu Chochoł Mały, a później do Doliny gdzie kiedyś jeździła kolej zębata. Będzie również okazja przejść po prawdziwym wiszącym moście i 30-metrowych wiaduktach. Po tych licznych atrakcjach wrócimy spacerem do centrum Srebrnej Góry gdzie zjemy obiad i powspominamy wrażenia z weekendu podczas czasu wolnego 😉 Około godziny 17:00 planujemy wyruszyć w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około godziny 23:00.

Trasa: długość ok. 7,8 km, czas ok. 3,5 godziny + przerwy.

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Jeśli masz wątpliwości czy się z nami wybrać zobacz koniecznie relację z naszego wyjazdu w Góry Sowie w odsłonie zimowej!

Wycieczka była fantastyczna! Pogoda nam dopisała, widoczność była niesamowita 🙂 Szczególnie Chciałam pochwalić przewodników Renate i Marcina, bo naprawdę świetnie wszystko zorganizowali. Renata totalnie bezstresowo maszerowała z dzielnymi mięczakami na końcu grupy (w tym ze mną 😀 ) i dopingowała nas do zdobycia Wielkiej Sowy. Marcin natomiast czekał co jakiś czas żeby grupa z powrotem sie połączyła i to naprawdę mi sie podobało, przynajmniej przez chwilę szliśmy razem i mogłam posłuchać różnych ciekawostek, o których mówił Marcin. Naprawdę fajnie, że każdy mógł iść swoim tempem i nic nie tracił 🙂 na Wielkiej Sowie leżał śnieg, widoki były bajkowe. To już moja trzecia wycieczka Z Wami na Dolny Śląsk i mam ochotę na więcej!

Emilka S.

To mój pierwszy wyjazd z Wami, natomiast przyznaję, że często wyjeżdżam na mniej lub bardziej zorganizowane wycieczki w Polsce. Bardzo podobał mi się plan, niezbyt lubię zimą nocne przejazdy. Świetna organizacja, a uśmiech pilotki sprawił, że już od wejścia do autobusu rozpoczął się całkowity relaks. Przewodnik super się sprawdził trzymał tempo i robił tyle przerw ile potrzeba. Jeszcze w czasie wyjazdu zapisałam się na następny! 🙂

Justyna J.
Koszty
Cena: 360 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Góry Sowie - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w pensjonacie w Górach Sowich w pokojach 2 osobowych z łazienkami (1 os. za dopłatą 50 złotych, 3 os. na życzenie )
 • Obiadokolacja w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia, NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę lokalnego licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Kolorowe mapki tras
 • Podatek VAT
 • Niezapomniane wrażenia z wyprawy w Góry Sowie :)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych kosztów wstępów: Wielka Sowa - wieża widokowa, Walim - Sztolnie, Srebrna Góra - twierdza ok. 50 - 55 zl.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Góry Sowie – twierdze, szczyty i podziemia! [vol. 2] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Date Format: DD dash MM dash YYYY

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 50 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA — prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
 • Jeśli chcesz wykorzystać przy płatności Bon lub Voucher wpisz tutaj jego numer. Numer ten wprowadź także na końcu tytułu przelewu.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Informujemy, iż używamy plików cookies w celach optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach oraz dla statystyk.
AkceptujęUstawienia prywatności

GDPR

 • Ciasteczka

Ciasteczka