kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Góry Sanocko-Turczańskie – Jaworniki, Słonny S-E + wystawa Beksińskiego! [2 szczyty DPG] [NOWOŚĆ]

0
Cena
499 zł
Cena
499 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

334
2 dni (weekend)
Termin : 18-19.05.2024
Góry Sanocko-Turczańskie
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy na wspólny, majowy wyjazd w Góry Sanocko-Turczańskie, do których gdzienaweekendowi podróżnicy wcześniej jeszcze nie dotarli! Te mało znane, choć całkiem rozległe góry należące do Beskidów i leżące już w Karpatach Wschodnich dostarczą nam wielu ciekawych historii i pięknych widoków. Pierwszego dnia zdobędziemy najwyższe po ich polskiej stronie Jaworniki, odwiedzimy kilka zabytkowych cerkwi i dotrzemy do wieży widokowej na Holicy z panoramicznym widokiem, a sobotni  wieczór spędzimy podziwiając zachód słońca nad Bieszczadami z położonego na szczycie góry ośrodka, historycznego dla polskich tradycji szybowcowych!

Nie czekaj, zapisz się już dziś i zaplanuj z nami bajeczny weekend w Górach Sanocko-Turczańskich!

Zdjęcie główne autorstwa Mikołaja Czyżewskiego zaczerpnięto, za zgodą Urzędu Miasta i Gminy Lesko, ze strony lesko.pl 🙂

Szczyt Diademu Polskich Gór [DPG]

Diadem Polskich Gór to odznaka zwieńczająca zdobycie 80 najwyższych szczytów pasm i masywów górskich w Polsce (w randze mezoregionów oraz wybranych mikroregionów). Zdobyć ją można po przedstawieniu wypełnionej i potwierdzonej (np. fotografiami lub pieczątkami) książeczki odznaki DPG. Szczegóły tego wspaniałego wyzwania można znaleźć m.in. w regulaminie DPG oraz na oficjalnej stronie.

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyty:

DPG nr 40. – Słonny (pd.-wsch.)!
DPG nr 41. – Jaworniki!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu śpimy w niezwykle urokliwym miejscu w samym sercu gór – w schronisku Odrodzenie, które otoczone jest pięknymi lasami oraz zachwyca widokiem na okoliczne szczyty!

Podczas wyjazdu chodzimy na lekko – tzn. nasze bagaże zostaną dowiezione autokarem do noclegu, zatem na szlak wystarczy nam mały plecak.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 17.05.2024, na sobotę, 18.05.2024, o godzinie 00:15. Powrót w niedzielę wieczorem, 19.05.2024, około północy.

Będziemy nocować w klimatycznym ośrodku wypoczynkowym w pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę
kurtkę przeciwdeszczową
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do noclegu, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Zdobędziemy najwyższe w paśmie po stronie polskiej – Jaworniki (909 m n.p.m.)!
 • Zachwycimy się malowniczymi panoramami 360 stopni z wieży widokowej na Holicy!
 • Będziemy podziwiać przepiękne widoki na Bieszczady z naszego klimatycznego noclegu!
 • Odwiedzimy ruiny Zamku Sobień z widokowym tarasem na San!
 • Zwiedzimy Sanok i obejrzymy największą galerię prac legendarnego, polskiego malarza, rysownika i grafika - Zdzisława Beksińskiego!
 • I wiele innych przepięknych miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Nocleg

Będziemy nocować w klimatycznym ośrodku wypoczynkowym w pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-os. za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę.

Ośrodek położony na malowniczym wzgórzu i słynie z pięknych panoramicznych widoków, niesamowitej historii i cudownego tarasu widokowego! Z wielu pokoi roztacza się piękny krajobraz na najwyższe i szczyty Bieszczadów. Ośrodek uzyskał bardzo dobrą ocenę 4,8 na google.com!

Plan

Dzień 1Jaworniki + Holica

W majową noc z piątku na sobotę spotkamy się na Placu Defilad w Warszawie i wyruszymy we wspólną podróż na południowy wschód Polski. Rano, po dłuższej przerwie śniadaniowej dojedziemy do Michniowca i wejdziemy na teren Gór Sanocko-Turczańskich. Po krótkim spacerze dotrzemy do pierwszej atrakcji – pięknej, zabytkowej Cerkwi św. Michała Archanioła w Bystrem, która zbudowana została na początku XX wieku. Cerkiew ta została kilka lat temu wyremontowana i stanowi bardzo fotogeniczny obiekt na tle zielonego otoczenia. Następnie trasa prowadzić nas będzie łagodnie pod górę, przez gęsty las, aż po około trzech kilometrach zdobędziemy Jaworniki (909 m n.p.m.). Najwyższy szczyt Gór Sanocko-Turczańskich (po stronie polskiej) jest całkowicie zalesiony i należy do Diademu Polskich Gór! 😊 Dalej ruszymy ścieżką historyczno-przyrodniczą do Żłobka, przejdziemy przez Przysłup nad Żłobkiem (637 m n.p.m.) i zielonym,  szlakiem w wyjątkowym, stanowiącym niezwykle prostą linię paśmie Żukowa dotrzemy do wieży widokowej na Holicy (761 m n.p.m.). Z górnego tarasu podziwiać będziemy widok na okolicę oraz na Bieszczady: Gniazdo Tarnicy, Połoninę Caryńską, Wetlińską i Rawki. W latach 1933-1939 działał tam Wojskowy Obóz Szybowcowy, który wykształcił setki przyszłych pilotów, w tym bohaterów II wojny światowej. My zobaczymy jedynie ruiny szybowiska pod szczytem Holicy, a o niesamowitej historii tego miejsca dowiemy się od naszego przewodnika. Pod wiatą na ławeczkach zaplanowany jest czas na odpoczynek i podziwianie widoków, a potem zejdziemy do Ustjanowej Górnej, skąd udamy się do miejsca naszego noclegu, gdzie czeka nas obiadokolacja, a po niej wieczorna integracja na tarasie z nieziemską panoramą i klimatycznym zachodem Słońca, który na długo zapadnie w naszej pamięci!

Zdjęcie środkowe oraz po prawej Kamil Mielnikiewicz z wbieszczady.pl.

Trasa

Michniowiec – Cerkiew św. Michała Archanioła w Bystrem – Jaworniki – Żłobek – Żuków – Holica – Ustjanowa Górna

22,9 km, 7:17 h, suma podejść 631m, suma zejść 690 m

Dzień 2Słonny + Zamek Sobień + Sanok

W niedzielę po śniadaniu z piękną panoramą, wykwaterujemy się i udamy się na szlak. Trasa będzie wiodła w stronę góry Słonny (pd.-wsch.) (668 m n.p.m.), należącej do Diademu Polskich Gór, a następnie Czerwonym Szlakiem Przemysko-Sanockim po granicy Rezerwatu przyrodniczego „Przysłup”. Po czeka nas zachwycający las. Następnie po zdobyciu góry Przysłup (658 m n.p.m.), zejdziemy do malowniczego punktu widokowego przy ruinach Zamku Sobień (361 m n.p.m.). Tam z drewnianego tarasu podziwiać będziemy rozległy, panoramiczny widok na zakole Sanu, w dalszej perspektywie na Lesko, a przy dobrej widoczności nawet na Bieszczady. 😉 Potem przejedziemy autokarem do Bunkra X w Załużu, który był najdłużej broniącym się bunkrem w tym regionie, należącym do pasa sowieckich umocnień z okresu II wojny światowej. Następnie udamy się do Sanoka, gdzie odwiedzimy słynne Muzeum Historyczne z wystawą dzieł Zdzisława Beksińskiego! Potem będzie chwila na krótkie zwiedzenie tego uroczego miasteczka i obiad. Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie gdzie dotrzemy około północy w zależności od warunków na drodze.

Zdjęcie środkowe użytkownica marek45 z fotopolska.eu.

Trasa:

Bezmiechowa Górna – Słonny (pd.-wsch.) – Przysłup – Zamek Sobień

10,6 km, 3:15 h, suma podejść 225 m, suma zejść 517 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z innej wyprawy w Bieszczady!

To był mój drugi wyjazd z Gdzie na weekend i jestem zachwycona , tak jak i za pierwszym razem. Trasa faktycznie nieznana, co ma duże plusy. Mimo wyjazdu na Czerwcówkę, gdzie można by się spodziewać wielu turystów, to jednak nasze szlaki były mało uczęszczane. Widoki obłędne, pogoda jak na zamówienie Renaty 🙂 Cały wyjazd był na prawdę bardzo udany. Atmosfera w grupie iście radosna, każdy życzliwy i pomocny. Marcin co chwilę zaskakiwał nowymi ciekawostkami i prowadził grupę w bardzo fajny sposób. Renata również pilnowała, żeby wszystko przebiegało jak najlepiej. Team bardzo udany 🙂 Podsumowanie na 5+ . Oby więcej takich wyjazdów!

Renata D.
Koszty
Cena: 499 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Michniowiec oraz Sanok - Warszawa
 • Nocleg w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-os. za dopłatą 60 zł /os.)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Ślady tras gpx
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki
 • Opcjonalnych biletów wstępu do Muzeum Historycznego w Sanoku - 25 zł normalny, 16 ulgowy

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Góry Sanocko-Turczańskie – Jaworniki, Słonny S-E + wystawa Beksińskiego! [2 szczyty DPG] [NOWOŚĆ] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Prosimy o wybór pokoju. Istnieje możliwość noclegu w pokoju 2-osobowym, za dopłatą 60 zł /os. (prosimy doliczyć do przelewu). Jeśli jakaś opcja jest wyszarzona (nie można jej wybrać) to znaczy, że nie ma już dostępnych wybranych pokoi.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się