info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Góry Izerskie Polskie i Czeskie – Wysoka Kopa! [Szczyt KGP]

0
Cena
409 zł
Cena
409 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1569

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 28-29.05.2022
Góry Izerskie
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Ahh góry… ciągnie nas do nich co weekend 🙂 Tym razem zapraszamy na wycieczkę, która odkryje przed nami mniej znane i rzadziej oblegane szlaki Sudetów Zachodnich. Zdobędziemy czeskie i polskie szczyty Gór Izerskich, zrelaksujemy się przy szumie górskich wodospadów i zachwycimy zapierającymi dech w piersi wydokami! W nogach będziemy mieć prawie 40 km, ale siły odzyskamy przy wieczornej integracji przy ognisku. Ten wyjazd na długo zostanie w Twojej pamięci!

Nie czekaj i zaplanuj z nami niesamowity weekend!

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 10. – Wysoką Kopę w Górach Izerskich!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielę około północy.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 27.05.2022, na sobotę, 28.05.2022, o g. 00:00. Powrót w niedzielę wieczorem, 29.05.2022, około północy.

Z soboty na niedzielę śpimy w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych (pokoje 1-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
kijki trekkingowe,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
polar, czapkę, rękawiczki – w górach o tej porze roku czasem bywa chłodno
kurtkę przeciwdeszczową / płaszcz / parasol

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Testy na COVID-19 / szczepienia

Aktualnie zostały zniesione wszelkie obostrzenia dotyczące konieczności obowiązku okazywania testów/szczepień.

Zachęcamy jednak do śledzenia śledzenia aktualnych wytycznych i zasad dla podróżnych na portalu MSZ – Polak za granicą.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Przejdziemy ponad 40 km po czeskich i polskich szlakach w Górach Izerskich!
 • Zachwycimy się przepięknymi wodospadami na górskich potokach!
 • Będziemy podziwiać wspaniałe widoki ze skalnych "vyhlídek" Hajní kostel i Frýdlantské cimbuří!
 • Wespniemy się na Izerę (1122 m n.p.m.)!
 • Zdobędziemy Wysoką Kopę (1127 m n.p.m.), należącą do Korony Gór Polskich!
 • Przejdziemy się Starą Drogą Izerską!
 • I odkryjemy wiele, wiele więcej!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Będziemy nocować w ośrodku wypoczynkowym w Szklarskiej Porębie w pokojach 2 i 3-osobowych (pokoje 1-os. za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Ośrodek daje gwarancję odpoczynku, gdyż położony jest w ustronnym zakątku pięknego pasma Karkonoszy, dokąd nie docierają hałas i zgiełk.

Plan

Dzień 0/1Bílý Potok - Jizera - Kondracka Kopa - Hajní kostel - Ferdinandov

Wspólny wyjazd rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę – o 00:00 ruszymy z Placu Defilad w Warszawie w kierunku polsko-czeskiej granicy i Gór Izerskich. Po drodze zrobimy kilka przerw, w tym jedną dłuższą na śniadanie. Pełni sił rozpoczniemy trekking po czeskiej stronie Gór Izerskich w miejscowości Bílý Potok. Tego dnia pokonamy łącznie prawie 20 km po górskich trasach. Najwyższym szczytem tego dnia będzie Jizera (1122 m n.p.m.). Po drodze zobaczymy przepiękny, kaskadowy Vodopád na Černém potoce (648 m n.p.m.), owiany wieloma legendami punkt widokowy Hajní kostel (694 m n.p.m.) oraz przypominającą mury obronne granitową grupę skalną Frýdlantské cimbuří (891 m n.p.m.). Na wierzchołek Jizery dotrzemy żółtym szlakiem. Szczyt nie jest porośnięty i słynie z rozległej panoramy na całą okolicę, sąsiednie szczyty Karkonoszy, niedaleki Grzbiet Jesztedzki i wiele więcej. Podróż kontynuować będziemy schodząc w dół w kierunku wodospadu Velký Štolpich (818 m n.p.m.), po drodze zachwycając się jeszcze dwoma torfowiskami Kleczowa Łąka oraz Na Czihadle. Ze szlaku zejdziemy w miejscowości Ferdinandov, skąd wyruszymy do miejsca noclegu. Tam czekać będzie pyszna obiadokolacja, a wieczorem oczywiście integracja przy ognisku 🙂

Trasa:
Bílý Potok – Wodospad Czarnego Potoku – Hajní kostel – Frýdlantské cimbuří – Polední kameny – Jizera – Torfowisko Kleczowa Łąka – Torfowisko Na Czihadle – Ferdinandov
6:30 h + przerwy, 19,1 km, podejść 1027 m, zejść 994 m

Dzień 2Rozdroże pod Wysokim Kamieniem - Wysoki Kamień - Wysoka Kopa - Świeradów-Zdrój

Niedzielę rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim udamy się na start szlaku. Tego dnia poznawać będziemy uroki polskich szlaków górskich i przejdziemy nimi ponad 20 km. Marszrutę rozpoczniemy od Rozdroża pod Wysokim Kamieniem (776 m n.p.m.), z którego będziemy podziwiać niesamowity widok na Karkonosze. Następna godzina upłynie nam na podejściu pod sam Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.), a potem czekać nas będzie przyjemny spacer szczytami aż na Wysoką Kopę (1126 m n.p.m.). Góra ta należy do KGP, będzie więc okazja na zdobycie kolejnej pieczątki! 🙂 Jest również najwyższym wzniesieniem Gór Izerskich! Większość dnia upłynie nam na czerwonym szlaku, który zmieni się na niebieski w okolicach Polany Izerskiej. Następnie ruszymy dalej Starą Drogą Izerską, która stanowiła kiedyś jeden z najważniejszych traktów komunikacyjnych w Górach Izerskich. Ze szlaku zejdziemy w Świeradowie-Zdroju, skąd wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, do której dotrzemy około północy w zależności od warunków na drodze.

Trasa:
Szklarska Poręba – Wysoki Kamień – Kopalnia Kwarcu Stanisław – Wysoka Kopa – Przednia Kopa – Polana Izerska – Świeradów-Zdrój
5:42 h + przerwy, 18,6 km, podejść 579 m, zejść 822 m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Feśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z podobnego, górskiego wyjazdu!

Z mojej strony bardzo pozytywne wrażenia, świetna organizacja oraz duże zaangażowanie pozytywnych przewodników – oby tak dalej ! 🙂

Bartłomiej

Dla mnie super, bardzo sprawnie wróciliśmy, hotel super, „młode” towarzystwo extra, to jest coś czego brakuje u konkurencji 🙂

Andrzej
Koszty
Cena: 409 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Bílý Potok oraz Świeradów-Zdrój – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-os. z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 80 zł)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki i ognisko

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Góry Izerskie Polskie i Czeskie – Wysoka Kopa! [Szczyt KGP]! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.