info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Góry Bardzkie i Złote – kopalnia, szczyty i Lądek Zdrój! *PREMIUM*

0
Cena
409 zł
Cena
409 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

805

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Najbliższe wydarzenia:

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 20-21.02.2021
Góry Bardzkie i Złote
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy wszystkich miłośników trekkingu na naszą nowość, zimową wyprawę w Góry Bardzkie i Złote 😊 W planach mamy nie tylko Kłodzką Górę (należącą do Korony Gór Polskich!) oraz Szeroką Górę, najwyższe szczyty Gór Bardzkich, ale także wspaniale widoki w Górach Złotych m.in. wieżę widokową na Borówkowej czy malowniczo położony kościołek pw. Św. Karola Boromeusza oraz Skalny Wąwóz! Podczas wyjazdu zwiedzimy również słynną kopalnię złota w Złotym Stoku.

Góry Bardzkie i Złote charakteryzują się łagodnymi podejściami, dlatego wycieczka przeznaczona jest dla wszystkich – bardziej i mniej doświadczonych zapaleńców chodzenia po górach.

UWAGA – wyjazd bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Góry Bardzkie i Złote to idealny sposób na aktywne spędzenie weekendu na przyjemnych spacerach po łonie natury. W planie mamy trekkingi o umiarkowanej trudności – sugerujemy zapoznać się ze szczegółami poniżej, aby ocenić czy dasz radę.
Podczas wyjazdu będziemy także zwiedzać słynne atrakcje w okolicy – kopalnię złota i słynne uzdrowisko.

Wyjazdu bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę przed północą, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę rano, 20.02.2021 r. godzinie 05:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 21.02.2021 około godziny 23:00-24:00.

Na wyjeździe śpimy w hotelu w Lądku-Zdroju w pokojach 2-osobowych z łazienkami oraz 1-osobowych z łazienkami za dopłatą.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych i do warunków na szlaku — sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
mały plecak na wodę i przekąski,
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej).
kijki trekkingowe,
gotówkę na wstępy, posiłki i pozostałe wydatki.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas górskiego weekendu m.in.:
 • Zdobędziemy należącą do Korony Gór Polskich Kłodzką Górę !
 • Zwiedzimy słynną kopalnię złota w Złotym Stoku!
 • Odkryjemy przepiękne Góry Złote!
 • Zwiedzimy jedno z najsłynniejszych uzdrowisk - Lądek Zdrój!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami oraz 1-osobowych z łazienkami za dopłatą. Hotel jest położony w Lądku-Zdroju. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę, jak również dostęp do basenu, jacuzzi oraz sali fitness. Obiekt posiada bardzo dobrą ocenę 8,0 wśród użytkowników portalu booking.com

Plan

Dzień 1Borówkowa Wieża, Wrzosówka, Lądek Zdrój

Nasz wyjazd rozpoczniemy w sobotę o godzinie 6:00 na Placu Defilad, tak aby w okolicy Przełęczy Lądeckiej przybyć około 12:00. Tego dnia w planach mamy trasę na wieżę widokową na Borówkowej, dalej na Wrzosówkę i do Lądka-Zdroju. Trasa z Przełęczy Lądeckiej na Borówkową jest łatwa do przejścia, zajmie nam około 1,5 h spokojnego marszu. Prowadzi ona prawie cały czas pod górę, ale trudy rekompensować nam będą naprawdę piękne widoki już od samego startu. Na szczycie prócz okazałej wieży widokowej (jednej z wyższych w okolicy) czeka na nas wiele miejsc, abyśmy mogli odpocząć i nacieszyć się pięknymi widokami. Następnie zejdziemy przez Wrzosówkę — opuszczoną wioskę, której jedyną pozostałością jest malowniczo położony kościołek pw. Św. Karola Boromeusza. Kolejnym naszym punktem będzie malowniczy skalny wąwóz. Jest on wyrzeźbiony przez wody Lutego Potoku w masywie Borówkowej. Następnie przez Lutynię dotrzemy do Lądka Zdroju, gdzie zaplanowaliśmy krótkie zwiedzanie. Po nim przejdziemy do noclegu, gdzie czeka nas obiadokolacja i oczywiście wspólna wieczorna integracja! 😊

Zdjęcia autorstwa: Adrian Kołodziej http://www.swiat-gor.pl/
 

Trasa:
Przełęcz Lądecka – Borówkowa – Wrzosówka – Skalny Wąwóz – Lądek Zdrój
3:24 h + przerwy, 9,9 km, podejść 334 m, zejść 549 m

Dzień 2Złoty Stok - Góra Kłodzka

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim pojedziemy do kopalni Złoty Stok. Tam czeka nas zwiedzanie, gdzie zapoznamy się z Podziemną Trasą Turystyczną. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci” oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Na koniec wyjedziemy na powierzchnię Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem 🙂 Po zwiedzaniu wyjdziemy na szlak. Tym razem trasa przewidziana jest na około 3,5 h. Trasa trekkingu będzie wiodła na Kłodzką Górę i Szeroką Górę — dwa najwyższe szczyty Gór Bardzkich. Na tej pierwszej wejdziemy na wieżę widokową o wysokości aż 35 metrów! Widoki są tam szalenie przyjemne, chyba jedne z bardziej okazałych w całej Kotlinie Kłodzkiej. Można podziwiać panoramę na Masyw Śnieżnika, Góry Orlickie, Bardzkie oraz Sowie. Przy dobrej pogodzie można dojrzeć również Karkonosze oraz Wrocław. Po tych zachwytach widokami, jeśli starczy nam czasu, wejdziemy na Szeroką Górę, a następnie wrócimy nieco inną drogą niż weszliśmy na parking. Chwilę później zjemy obiad i powspominamy wrażenia z weekendu podczas czasu wolnego 😉 Około godziny 17:00 planujemy wyruszyć w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około godziny 23:00-24:00.

Zdjęcia gór autorstwa: Adrian Kołodziej http://www.swiat-gor.pl/
 

Trasa:
Przełęcz Kłodzka – Kłodzka Góra – wokół Szerokiej Góry – Przełęcz Kłodzka
3:28 h + przerwy, 8,3 km, podejść 431 m, zejść 431 m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, jeśli zostanie utrzymane obecne rozporządzenie

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik)

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo

-zwiedzania kopalni – w przypadku niedostępności do zwiedzania kopalni wyjazd odbędzie się z wydłużoną trasą pieszą

-dostępności atrakcji w hotelu – basen, jacuzzi oraz sala fitness mogą być niedostępne lub ograniczone czasowo ze względu na bieżące rozporządzenia

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia

Relacja z podobnego wyjazdu w góry!

Jeśli masz wątpliwości czy się z nami wybrać zobacz koniecznie relację z naszego wyjazdu w Góry Sowie w odsłonie zimowej!

Wycieczka była fantastyczna! Pogoda nam dopisała, widoczność była niesamowita 🙂 Szczególnie Chciałam pochwalić przewodników Renate i Marcina, bo naprawdę świetnie wszystko zorganizowali. Renata totalnie bezstresowo maszerowała z dzielnymi mięczakami na końcu grupy (w tym ze mną 😀 ) i dopingowała nas do zdobycia Wielkiej Sowy. Marcin natomiast czekał co jakiś czas żeby grupa z powrotem sie połączyła i to naprawdę mi sie podobało, przynajmniej przez chwilę szliśmy razem i mogłam posłuchać różnych ciekawostek, o których mówił Marcin. Naprawdę fajnie, że każdy mógł iść swoim tempem i nic nie tracił 🙂 na Wielkiej Sowie leżał śnieg, widoki były bajkowe. To już moja trzecia wycieczka Z Wami na Dolny Śląsk i mam ochotę na więcej!

Emilka S.

To mój pierwszy wyjazd z Wami, natomiast przyznaję, że często wyjeżdżam na mniej lub bardziej zorganizowane wycieczki w Polsce. Bardzo podobał mi się plan, niezbyt lubię zimą nocne przejazdy. Świetna organizacja, a uśmiech pilotki sprawił, że już od wejścia do autobusu rozpoczął się całkowity relaks. Przewodnik super się sprawdził trzymał tempo i robił tyle przerw ile potrzeba. Jeszcze w czasie wyjazdu zapisałam się na następny! 🙂

Justyna J.
Koszty
Cena: 409 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Przełęcz Lądecka oraz Złoty Stok - Warszawa oraz przejazdy lokalne**przejazdy odbywać się będą zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w chwili wyjazdu - obecnie 50% miejsc zajętych
 • Nocleg w hotelu w pokojach 2 osobowych z łazienkami (1 os. za dopłatą 80 złotych )
 • Dostęp do basenu, jacuzzi oraz sali fitness w hotelu
 • Obiadokolacja w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia, NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę lokalnego licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Kolorowe mapki tras
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych kosztów wstępów: Kopalnia Złoty Stok - 30 zł / 24zł (normalny/ulgowy)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Góry Bardzkie i Złote – kopalnia, szczyty i Lądek Zdrój! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Date Format: DD dash MM dash YYYY

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 80 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA — prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Informujemy, iż używamy plików cookies w celach optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach oraz dla statystyk.
AkceptujęUstawienia prywatności

GDPR

 • Ciasteczka

Ciasteczka