info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Górski Weekend w Tatrach – Krywań [tylko 9m niższy od Rysów!] i Koprowy Wierch!

0
Cena
469 zł
Cena
469 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1699

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 2-4.09.2022
Tatry Wysokie
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

„(…) wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno kluczowe, ale to naprawdę ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić” 🙂 I jeżeli tak jak my odpowiesz, że chodzić po górach, to od razu zapisz się na tę wycieczkę! Ponad 40 kilometrów po tatrzańskich szlakach, dwa zdobyte dwutysięczniki i masa niesamowitych widoków – to gwarantujemy! Zabierz ze sobą odpowiedni sprzęt i dobry humor, a o resztę zadbamy my 🙂 Zapraszamy na wspólny weekend w słowackich Tatrach Wysokich!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

trudny

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o bardzo dobrej kondycji, które już chodziły po górach i nie obawiają się lekkiej ekspozycji na wysokość! Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór nieco po północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 2.09.2022, o godz. 22:45. Powrót w nocy z niedzieli, 4.09.2022, na poniedziałek, 4.09.2022, około pierwszej w nocy.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Radom (obwodnica) – Kielce (obwodnica) – Kraków (centrum).

Śpimy w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą) w centrum Popradu, jedyne 700m od rynku!

 

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – warunki w górach warunki mogą być zimowe
kurtkę przeciwdeszczową, płaszcz
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do schroniska aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania
opcjonalnie raczki/kijki
raki zalecamy
ew. śniadanie na sobotę (można też kupić w schronisku) oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w schronisku)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Testy na COVID-19 / szczepienia

Aktualnie zostały zniesione wszelkie obostrzenia dotyczące konieczności obowiązku okazywania testów/szczepień.

Zachęcamy jednak do śledzenia śledzenia aktualnych wytycznych i zasad dla podróżnych na portalu MSZ – Polak za granicą.

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Odwiedzimy niesamowite Tatry Wysokie!
 • Przejdziemy ponad 40 km w otoczeniu górskiej flory i szumu wiatru!
 • Zdobędziemy dwa dwutysięczniki - Koprowy Wierch i Krywań!
 • Przeglądniemy się w tafli jezior Popradske Pleso i Veľké Hincovo!
 • Zobaczymy szczyt znany z rewersu słowackiego eurocenta!
 • Zachwycimy się niesamowitymi tatrzańskimi widokami i panoramami, szykujcie aparaty!
 • Odkryjemy wiele innych przepięknych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą) w Popradzie, jedynie 700m od rynku! Ponadto z wielu pokoi roztacza się piękny widok na szczyty górskie. W cenie zagwarantowane jest śniadanie w formie bufetu. W hotelu czynna jest restauracja, a także bar. Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 7,7 na booking.com!

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Plan

Dzień 1Strbske Pleso - Koprowy Wierch - Rázcestie nad Popradským plesom - Popradske Pleso

Podróż rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę – około godziny 22:45 odjedziemy autokarem z Placu Defilad w Warszawie w kierunku granicy polsko-słowackiej. Przekroczymy ją przy wschodzie słońca i około godziny 7:00 dotrzemy do miejscowości Štrbské Pleso, skąd ruszymy na szlak. Tego dnia przejdziemy ponad 20 kilometrów po terenie słowackich Tatr Wysokich. Po półtoragodzinnym trekkingu naszym oczom ukaże się malowniczo położone jezioro Popradske Pleso (1494 m n.p.m.), które jest jednym z najpiękniejszych tatrzańskich jezior. Zrobimy sobie tam przerwę na odpoczynek, śniadanie (można zakupić w schronisku) i pstryknięcie pamiątkowych zdjęć. Następnie wyruszymy dalej w trasę kontynuując podróż niebieskim szlakiem, którego nachylenie będzie stopniowo rosnąć. Przyjemna i niezbyt męcząca podróż w otulinie lasu zamieniać się będzie pomału w coraz ostrzejsze podejście w surowym otoczeniu tatrzańskich szczytów i skał. Najpierw dotrzemy do rozwidlenia Nad Žabím Potokom (1620 m n.p.m.) i nadal trzymając się niebieskiego szlaku przekroczymy Hincovy Potok (1650 m n.p.m.), by po kolejnej godzinie wysiłku dotrzeć nad brzeg stawu Veľké Hincovo (1944,8 m n.p.m.). Tam zaplanowana jest przerwa, by zebrać wszystkie możliwe siły, bo czekać nas będzie najostrzejsze tego dnia podejście. Po wielu stopniach, skałkach i zakrętach zdobędziemy Kôprovský štít, czyli Koprowy Wierch (2363 m n.p.m.), jeden z piękniejszych widokowo szczytów w Tatrach. Panorama rozpościerająca się z góry na długo zapadnie w pamięci! Będzie szansa by zobaczyć w oddali Giewont, Orlą Perć i nawet Rysy. Schodzić będziemy w większości tym samym szlakiem, zmieniając trasę na wysokości jeziora Popradske Pleso. Gdy już zejdziemy ze szlaku udamy się do miejsca naszego noclegu na zasłużony odpoczynek. Wieczorem chętni będą mogli wyruszyć na odkrywanie pięknego Popradu oraz oczywiście wspólną integrację 🙂

Trasa:

Strbske Pleso – Horský hotel Popradské pleso – Koprowy Wierch – Rázcestie nad Popradským plesom – Popradske Pleso

Czas przejścia:  8:15 h, długość:  19.5 km, podejść 1303 m, zejść 1389 m

Dzień 2Jambrichové rázcestie - Krywań - Trzy Studnie

Poranek rozpoczniemy od śniadania, następnie po wykwaterowaniu wyruszymy ponownie na jeden ze słowackich szlaków. Trasa zaplanowana na ten dzień jest krótsza, bo ma niecałe 14 kilometrów, jednak równie stroma co dnia poprzedniego. Zdobędziemy kolejno Jamské pleso (1448 m n.p.m.) , Krivánsky žľab (2120 m n.p.m.) i Malý Kriváň (2334 m n.p.m.). W międzyczasie oczywiście zaplanowane są przerwy na odpoczynek i chwilę relaksu. Od Małego Krywania szlak się robi trudniejszy, trzeba pokonać kilka ostrzejszych fragmentów grani, gdzie przyda się pomoc rąk. Po około 5 godzinach spędzonych w uroczych lasach, pomiędzy skałami i szumiącymi potokami zdobędziemy Kriváň (2495 m n.p.m.). Jest to dla Słowaków bardzo ważna góra, symbolizująca ich odrodzenie narodowe i dążenia wolnościowe. Niegdyś, za czasów socjalistycznych, została mianowana do rangi krajowego godła, a dziś spogląda na nas z rewersów słowackich eurocentów. Krywań wysokością sięga prawie Rysów, brakuje mu zaledwie 9 metrów, ale i tak kwalifikuje się do Wielkiej Korony Tatr. Dalsza część dnia upłynie nam na zielonym szlaku, który prowadzić nas będzie w dół delikatnymi zawijasami po terenie Važeckiej doliny. Późnym popołudniem zejdziemy ze szlaku w okolicy punktu Tri studničky (1140 m n.p.m.) i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy. Na miejsce planujemy dotrzeć około pierwszej w nocy, w zależności od sytuacji na drodze.

Trasa:

Jambrichové rázcestie – Krywań – Trzy Studnie

Czas: 7:34 h, długość 13.3 km, podejść 1337 m, zejść 1413 m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja i opinie z innego górskiego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z naszego polowania na krokusy na Polanie Chochołowskiej!

Jestem bardzo zadowolona z polowania na krokusy! Pilotka – przemiła, bardzo dbająca o każdego uczestnika, profesjonalna. Przewodnik też pierwsza klasa, świetnie opowiadał, rzeczowy, z poczuciem humoru i bardzo dbający o wycieczkowiczów. Świetna ekipa. Cieszę się, że uczestniczyłam! Bardzo dużo dobrych wrażeń 🙂

Bardzo dziękuję za odrobinę szaleństwa:) Wszystko było zorganizowane jak należy: swoboda, wysiłek, zjeżdżanie na czterech literach na śniegu i wspomnienia których z pewnością nie zapomnę! Wielkie dzięki 🙂

Koszty
Cena: 469 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Štrbské Pleso i Trzy Studnie – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 100 zł)
 • Śniadanie w formie bufetu
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego pierwszego dnia
 • Opiekę dwóch licencjonowanych przewodników górskich drugiego dnia (wejście na Krywań)W przypadku grupy do 30 os. jeden przewodnik
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków podczas wyjazdu (w tym ew. śniadania w Schronisku nad Popradzkim Plesem - ok. 10 EUR oraz kolacji w sobotę)
 • Prowiantu na szlaki
 • Ewentualnych testów na obecność COVID-19 - informacje tutaj

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Górski Weekend w Tatrach – Krywań [tylko 9m niższy od Rysów!] i Koprowy Wierch! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.
Zachęcamy również do zapisu na drugą edycję tego wyjazdu, która odbędzie się 16-18.09.2022 r. Kliknij tutaj, aby dokonać rezerwacji.