kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Górski Weekend w Słowackim Raju! [nocleg w Popradzie]

0
Cena
599 zł
Cena
599 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

963

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 6-8.09.2024
Słowacki Raj
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

W drugi weekend września przygotuj się na niezapomnianą przygodę u naszych południowych sąsiadów! Serdecznie zapraszamy na wycieczkę do Parku Narodowego Słowacki Raj, gdzie czekają na Ciebie niesamowite trasy, liczne pomosty i kładki.

W ten wrześniowy weekend przejdziemy przez malownicze wiszące mostki, stalowe stupački oraz drabinki. Czekają nas przeprawy przez rzeki, gdzie czasem przyda się odwaga i zręczność, a także chwile radości, gdy będziesz mijać wodospady, które otaczają trasę 🙂

Zapewniamy niezapomniane wspomnienia, które na długo zapiszą się w pamięci. Nie czekaj dłużej – dołącz do naszego wrześniowego rajskiego wyjazdu i ciesz się niezwykłymi widokami oraz emocjonującymi wrażeniami! 🙂

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach, nie mają lęku wysokości i nie obawiają się lekkiej ekspozycji i drabin!

Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia) oraz z relacją z poprzedniego wyjazdu, gdzie znajduję się wiele zdjęć możliwych utrudnień, tak aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór nieco po północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 6.09.2024, o godz. 23:15. Powrót w nocy z niedzieli, 8.09.2024 na poniedziałek 9.09.2024, około 1:30 w nocy.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Radom (obwodnica) – Kielce (obwodnica) – Kraków (centrum).

Śpimy w  hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą) w centrum Popradu, jedyne 700 m od rynku!

 

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – warunki w górach warunki mogą być jesienne (zimno i mokro)
kurtkę przeciwdeszczową, płaszcz
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do noclegu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania
opcjonalnie kijki, rękawiczki do łańcuchów
ew. śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie lub w sobotę wieczorem w Popradzie)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Zapierające dech w piersiach widoki w Parku Narodowym Słowacki Raj!
 • Niesamowity Przełom Hornádu!
 • Ostre podejścia i liczne drabinki w wąwozie Kláštorská roklina!
 • Ogromną ilość mostków, pomostów, kładek i charakterystycznych stupačków!
 • Chatę Kláštorisko i możliwość zakosztowania čaju, kávu lub klobáske-cigáre v rožku!
 • Zabytki i lokalne rarytasy w centrum miasta Poprad!
 • Wpisaną na listę UNESCO Lodową Jaskinię Dobšinská!
 • Uważaną za najpiękniejszą w Słowackim Raju dolinę Suchá Belá!
 • Liczne wodospady, w tym najwyższy w Słowackim Raju Misovy vodopád!
 • I wiele, wiele innych pięknych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą) w Popradzie jedynie 700m od rynku! Ponadto z wielu pokoi roztacza się piękny widok na szczyty górskie. W cenie zagwarantowane jest śniadanie w formie bufetu. W hotelu czynna jest restauracja, a także bar. Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,0 na booking.com!

Plan

Dzień 1Przełom Hornadu + Wąwóz Klasztorny

W piątek późnym wieczorem, o 23:15, wyruszymy z Placu Defilad w Warszawie na podbój Słowackiego Raju we wrześniowej odsłonie. Przy wschodzie słońca przekroczymy granice kraju i rano dotrzemy na miejsce. Po drodze zaplanowane są przerwy, w tym jedna dłuższa na śniadanie i przygotowanie się do dnia na szlaku. Z miejscowości Čingov (560 m n.p.m.) rozpoczniemy trekking i jako pierwszy zdobędziemy Tomasovsky Vyhlad (666,6 m n.p.m.), czyli „szatański” taras skalny, który wznosi się ponad 200 metrów nad dolinę i gwarantuje niesamowitą panoramę. Dalsza część trasy będzie nas wiodła szlakiem poprowadzonym przez Przełom rzeki Hornád z licznymi podestami, pomostami i charakterystycznymi stupačkami. Są to to metalowe platformy zamontowane w skale ułatwiające pokonanie szlaku, a pierwsze napotkamy już po godzinie od startu. Po około 4 kilometrach spędzonych na pokonywaniu stupaczków, mostków, podestów i podejść z łańcuchami odejdziemy od rzeki Hornád, wejdziemy na zielony szlak i rozpoczniemy podejście pod Kláštorisko (744 m n.p.m.). Sama trasa na górę prowadzić będzie przez wąwóz Kláštorská roklina z licznymi wodospadami. Na polanie Klasztorzysko, która jest jedynym ośrodkiem turystycznym w Słowackim Raju zaplanowana jest przerwa – chętni będą mogli przekąsić coś lokalnego. Następnie znów wrócimy nad brzeg rzeki Hornád i pokonując kolejne kilometry dotrzemy do najtrudniejszej i zarazem najciekawszej części szlaku – Stupacky pod Zelenou Horou. Nie są one trudne technicznie, jednak nie każdy czuje się komfortowo przyciśnięty do skały, gdy na dole szumią wody rzeki 🙂 Ze szlaku zejdziemy w miejscowości Podlesok (545 m n.p.m.), skąd wyruszymy do Popradu, gdzie po zakwaterowaniu zaplanowany jest czas wolny na posiłek i samodzielne odkrywanie tego uroczego miasteczka. Wieczorem przewidujemy wspólną integrację 🙂

Trasa:

Čingov – Pod Tomášovským výhľadom – Wąwóz Klasztorny – Chata Kláštorisko – Wąwóz Klasztorny – Przełom Hornadu – Podlesok

4:48 h + przerwy, 14 km, podejść 798 m, zejść 823 m

Dzień 2Dobszyńska Jaskinia Lodowa + Suchá Belá

Rano po śniadaniu znów wyruszymy w kierunku Parku Narodowego Słowacki Raj. Po krótkiej, półgodzinnej podróży dotrzemy na parking i wyruszymy w równie krótkie, półgodzinne podejście do Dobšinskiej ľadovej jaskyňi, czyli Dobszyńskiej Jaskini Lodowej. Należąca do najcenniejszych jaskiń lodowych na świecie, od roku 2000 znajduje się na liście światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. Jest jedną z najgłębszych i najdłuższych jaskiń na świecie, a dzięki swojemu położeniu przez cały rok utrzymuje się tam ujemna temperatura. O jej historii i unikatowych walorach opowie nam lokalny przewodnik, cieplejsze ubrania obowiązkowe 🙂 Po zwiedzaniu przejedziemy do miejscowości Podlesok (545 m n.p.m.)., w której kończyliśmy trekking poprzedniego dnia. Tego dnia obierzemy kierunek na Suchą Belę, która uznawana jest przez wielu za najpiękniejszą dolinę w Słowackim Raju. Trasa prowadzić będzie wzdłuż potoku, często krzyżując się z jego nurtem, warto więc zaopatrzyć się w odpowiednie buty 🙂 Bardzo często spotykać będziemy kładki, mostki i drabiny. Po niecałej godzinie dotrzemy do Misovégo vodopádu (670 m np.m.), najwyższego, lecz nie jedynego na tej trasie wodospadu, którego pokonanie możliwe będzie tylko dzięki licznym drabinom i podestom. Całość wymagać będzie trochę sprytu i wysiłku, ale jedynie osobom z lękiem wysokości może sprawić większe trudność. W niedługim czasie zachwycimy się kolejno Okienkovým vodopádem (743 m n.p.m.), potem Korytovým vodopádem (756 m n.p.m.), a na końcu Bočným vodopádem (761 m n.p.m.). Kontynuując trasę wzdłuż rzeki dotrzemy w końcu do rozdroża Suchá Belá (959 m n.p.m.), skąd po chwili na wypoczynek i kilka pamiątkowych zdjęć ruszymy w drogę powrotną. Zejdziemy żółtym szlakiem do skrzyżowania Pod Vtacim hrbom (915 m n.p.m.), by dalej wybrać czerwony szlak, który zaprowadzi nas wprost do miejscowości Podlesok (545 m n.p.m.). Tam czeka nas przerwa, po której wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około 01:30 w zależności od warunków na drodze.

Trasa:

Podlesok – Suchá Belá – Podlesok

3:15 h, długość 9 km, podejść 466 m, zejść 470 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja i opinie z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z naszego poprzedniego wyjazdu do Parku Narodowego Słowacki Raj!

Wyjazd bardzo intensywny, ale oczywiście pozytywnie. Trasy ciekawe i wymagające. Z pilotem jak i przewodnikiem bardzo fajnie się współpracowało. Na pewno bym tą wycieczkę poleciła innym znajomym. Chodzenie po mostkach, kładkach, nad strumieniami i wodospadami dostarcza wielu wrażeń. Widoki cudowne.
Pilot jak i przewodnik bardzo się starali aby wszyscy przeszli trasę.
Mam nadzieję, że uda mi się z Wami jeszcze kiedyś wyjechać.

Magdalena C.

Górski weekend w Słowackim Raju, jednym słowem? Fantastyczny! Jestem zachwycona. Pogoda nam dopisała, to fakt. Wyzwań niełatwych było sporo, walki z własnymi słabościami i obawami też. Jednak za sprawą chłopaków, Szymka i Lecha – na szlaku czułam się mega komfortowo i spokojnie. Zapewniali spokój, pewność w drodze naprzód i życzliwy uśmiech – a to bezcenne. Baterie naładowane w 100%. Poziom energii i poczucia skuteczności – poza skalą. Polecam serdecznie, wspominając z błyskiem w oku i wielkim uśmiechem. Hotel w Popradzie z bardzo miłą obsługą i super śniadankiem. I oczywiście wyrazy uznania i wdzięczności dla naszego Pana Kierowcy

Marta W.
Koszty
Cena: 599 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Čingov i Podlesok – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą 100 zł)
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Opłaty za parkingi
 • Ślady tras GPX
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • TAX-ę lokalną
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków oraz prowiantu na szlaki
 • Opcjonalnej obiadokolacji w cenie 13 EUR.
 • Kosztów wstępu do Dobszyńskiej Jaskini Lodowej oraz biletów wstępu do Parku Narodowego Słowacki Raj - ok. 19 EUR - bilety normalne, ok. 16 EUR - bilety ulgowe

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Górski Weekend w Słowackim Raju! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 100 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  Istnieje możliwość zamówienia serwowanej obiadokolacji (zupa + drugie danie + deser) w hotelu w cenie 13 EUR. Płatność na miejscu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się