info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Górski Weekend – Ślęża i Wielka Sowa! [Szczyty KGP]

0
Cena
429 zł
Cena
429 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1062

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 21-22.01.2023
Sudety
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Czy chcesz doświadczyć przepięknych widoków górskich w zimowej scenerii, a wieczorem odpocząć w gronie super podróżników? Tak? To ten wyjazd jest dla Ciebie!

Łagodne szlaki, skrzypiący śnieg, klimatyczne górskie schroniska, piękne panoramy i ośnieżone szczyty. To wszystko czeka na nas w Sudetach w styczniowy weekend! Zapisz się już dziś – z nami na pewno nie będziesz się nudzić 🙂

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy dwa szczyty KGP:

 • nr 1. – Ślęża w Przedgórzu Sudeckim
 • nr 16. – Wielka Sowa w Górach Sowich

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

łatwy

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które uprawiają w miarę regularnie jakiś sport. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę około 23-24, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w  sobotę rano, 21.01.2023, o g. 05:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 22.01.2023, około 23-24.

Z soboty na niedzielę śpimy w pensjonacie położonym w Masywie Ślęży w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 4-os. na życzenie).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co mamy w planie?
 • Ponad 20 kilometrów trekkingu po górskich trasach!
 • Zdobycie dwóch najwyższych szczytów w pasmach – Ślężę oraz Wielką Sowę!
 • Odkrycie intrygującej historii starożytnych rzeźb kultowych! :-)
 • Pełen relaks i grzane wino w klimatycznych górskich schroniskach!
 • Zachwyt nad pięknymi widokami na Przedgórze Sudeckie i okolice!
 • Zwiedzanie tajmniczych Sztolni Walimskich!
 • Wspólną wieczorną integrację oraz mnóstwo innych atrakcji!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym pensjonacie położonym w Masywie Ślęży w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 4-os. z łazienkami na życzenie). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Pensjonat uzyskał bardzo dobrą ocenę 4,5 wśród użytkowników google.

Plan

Dzień 1Ślęża

Naszą zimową przygodę rozpoczniemy w sobotę rano o 5:30 na Placu Defilad w Warszawie, skąd wyruszymy w Sudety. Po drodze zatrzymamy się na przerwę śniadaniową i krótki odświeżenie, a  później wyruszymy na szlak. Nasz trekking zaczniemy z przełęczy Tąpadła, skąd udamy się w stronę szczytu Skalne (521 m n.p.m.), a następnie do bardzo ciekawej grupy skalnej Olbrzymki (590 m n.p.m.). Po zachwytach nad skałami rozpoczniemy podejście na Ślężę (717,5 m n.p.m.). Jest najwyższą górą w Masywie Ślęży oraz całym Przedgórzu Sudeckim. Na szczycie będzie szansa by zdobyć stempel do KGP, zwiedzić Kościół Nawiedzenia NMP oraz odpocząć i posilić się w Domu Turysty PTTK im. Romana Zmorskiego i wiele więcej. Stąd wyruszymy w stronę jednej z bardziej intrygujących atrakcji – dwóch starożytnych rzeźb kultowych „Panny z rybą” i „Niedźwiedzia”. Ich tajemniczą historię poznamy na miejscu 🙂 Opuszczając skamieniałą parę udamy się w kierunku Góry Wieżycy (416 m n.p.m.) , na której szczycie znajduje się jedna z wielu Wież Bismarcka, mierząca 15 metrów. Stąd zaczniemy schodzić w kierunku Domu Turysty pod Wieżycą, gdzie zrobimy krótką przerwę i zejdziemy do Sobótki, aby następnie udać się do miejsca naszego noclegu. Tam po zakwaterowaniu zasiądziemy do obiadokolacji oraz integracji 🙂

Trasa:
Przełęcz Tąpadła – Skalne – Ślęża – Wieżyca – Sobótka
3:43h + przerwy, 10,3km, podejść 361m, zejść 526m

Dzień 2Wielka Sowa

W niedzielę po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy w kierunku Walimia, gdzie… zejdziemy pod ziemię! Czeka nas niesamowita przygodach w kompleksie Riese, a dokładnie w Sztolniach Walimskich! Jest to część największego projektu górniczo-budowlanego nazistowskich Niemiec, rozpoczętego i niedokończonego – miała to być jedna z kwater głównych Adolfa Hitlera. Po zwiedzaniu tego niezwykłego miejsca wyruszymy na naszą górską wędrówkę. Trasa ze sztolni prowadzić nas będzie łagodnym leśnym duktem, a otaczająca przyroda i zimowa aura pozwolą się wyciszyć i zrelaksować. Chociaż szlak nie jest zbyt wymagający, aczkolwiek czeka nas dość solidnie podejście, to widoki będą zachwycające. Po dotarciu do Jeleniej Polany (815 m n.p.m.) wciąż będziemy się wspinać, a wymagające podejście przetestuje naszą kondycję aż do wejścia na Wielką Sowę (1015 m n.p.m.). Jest ona najwyższym szczytem Gór Sowich i należy do Korony Gór Polski. Na polanie szczytowej znajduje się kamienna Wieża Widokowa, należąca do „kolekcji” Wież Bismarcka, jedna z niewielu dostępnych dla turystów. Z jej górnej platformy można podziwiać jedne z najpiękniejszych górskich panoram Sudetów – pobliskie miejscowości, szczyty oraz przy dobrej widoczności Wrocław, ba nawet Śnieżkę! Po chwili na odpoczynek, zachwyty widokami i pamiątkowe zdjęcia zaczniemy schodzić w dół przez Kozią Równię (930 m n.p.m.) i Niedźwiedzią Skałę (923 m n.p.m.), aż dotrzemy do Przełęczy Jugowskiej (801 m n.p.m.), skąd wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około 23-24 w zależności od warunków na drodze.

Trasa:
Sztolnie Walimskie – Wielka Sowa – Niedźwiedzia Skała – Przełęcz Jugowska
3:16h + przerwy, 9,3km, podejść 540m, zejść 309m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik)

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z podobnego wyjazdu w Bieszczady!

Z mojej strony bardzo pozytywne wrażenia, świetna organizacja oraz duże zaangażowanie pozytywnych przewodników – oby tak dalej ! 🙂

Bartłomiej

Dla mnie super, bardzo sprawnie wróciliśmy, hotel super, „młode” towarzystwo extra, to jest coś czego brakuje u konkurencji 🙂

Andrzej
Koszty
Cena: 429 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Przełęcz Tąpadła i Przełęcz Jugowska – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (4-os. na życzenie)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Mapki tras do samodzielnego wydruku oraz ślady gpx
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki
 • Obligatoryjnych kosztów wstępu do Sztolni Walimskich - ok. 30 zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Górski Weekend – Ślęża i Wielka Sowa! [Szczyty KGP] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się