info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Górski Weekend – Skopiec, Skalnik + Kolorowe Jeziorka! [Szczyty KGP]

0
Cena
459 zł
Cena
459 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

896

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 22-23.04.2023
Sudety
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Kwiecień plecień, bo przeplata – co nas spotka podczas weekendu – trochę zimy czy lata? 🙂  Zapraszamy na wyjazd w ulubione Sudety. Tym razem poznamy uroki Rudaw Janowickich oraz Gór Kaczawskich, odwiedzimy sławne w regionie Kolorowe Jeziorka i zdobędziemy szczyty KGP – Skalnik i Skopiec, a także wiele innych malowniczych wzniesień!

Nie czekaj, zapisz się już dziś i spędź z nami wiosenny weekend na górskich szlakach! 🙂

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy dwa szczyty KGP:

 • nr 18. – Skalnik w Rudawach Janowickich!
 • nr 3. – Skopiec w Górach Kaczawskich!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Trasę można w razie potrzeby wydłużyć albo skrócić, jednakże zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy w z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku, 21.04.2023, na sobotę, 22.04.2023, o godzinie 01:00. Powrót w niedzielę, 23.04.2023, około północy.

 

Śpimy w w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami (niektóre pokoje posiadają dedykowaną łazienkę na korytarzu, w niektórych pokojach łóżka piętrowe).

 

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ochraniacze na buty (stuptuty)
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – warunki w górach mogą być wciąż zimowe
kurtkę przeciwdeszczową lub narciarską
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do schroniska aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
rękawiczki zimowe
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania (śnieg odbija światło)
raczki na wypadek śniegu oraz kijki
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w sklepach w okolicy noclegu)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

W trakcie weekend m.in.:
 • Przejdziemy prawie 30 km po sudeckich szlakach!
 • Poznamy dwa pasma Sudetów Zachodnich: Rudawy Janowickie i Góry Kaczawskie!
 • Zrobimy mnóstwo zdjęć na szczytach Lwia Góra, Skalnik, Mała Ostra czy Skopiec!
 • Zintegrujemy się podczas wieczornego ogniska (o ile pogoda pozwoli)!
 • Zachwycimy się urokiem Kolorowych Jeziorek!
 • Zdobędziemy dwie nowe pieczątki do kolekcji KGP!
 • Odkryjemy wiele innych atrakcji!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Będziemy nocować w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami (niektóre pokoje posiadają dedykowaną łazienkę na korytarzu, w niektórych pokojach łóżka piętrowe). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Obiekt usytuowany blisko Karpacza. Ośrodek uzyskał fantastyczną ocenę 8.9 na portalu booking.com

Plan

Dzień 1Skalnik

W nocy z piątku na sobotę wyruszymy z Warszawy w kierunku Dolnego Śląska. Wschód słońca przywitamy na trasie, a rano zrobimy dłuższą przerwę na śniadanie i przygotowanie się do dnia na szlaku. Dzień w górach rozpoczniemy w Janowicach Wielkich (392 m n.p.m.) od łagodnego podejścia szerokim traktem pośród malowniczych wąwozów i licznych strumyków. Pierwszą atrakcją będzie Zamek Bolczów (561 m n.p.m.) – zbudowana na skalistym występie warownia jest jedną z najlepiej zachowanych ruin w regionie. Po kilku kilometrach na szlaku dojdziemy do jednego z ciekawszych punktów widokowych w Rudawach Janowickich – Lwiej Góry (718 m n.p.m.). Szczyt wzniesienia zwieńcza również grupa granitowych formacji o nazwie Starościńskie Skały, które przybierają niesamowite formy m.in. Żółwia, Ślimaka czy Wielbłąda! Idąc dalej czerwonym szlakiem dotrzemy do Skalnika (945 m n.p.m.), najwyższego szczytu w Rudawach Janowickich, na którym będzie szansa zdobyć pieczątkę KGP! Jest on jednak całkowicie zalesiony, więc malownicze widoki i krajobrazy podziwiać będziemy dopiero na sąsiedniej górze – Ostra Mała (935 m n.p.m.). Mówi się, że to jedna z najpiękniejszych panorama w Sudetach – koniecznie musimy to sprawdzić! Obserwować będziemy pasma Karkonoszy, Gór Kaczawskich, pokaźną część Rudaw Janowickich oraz Kotlinę Jeleniogórską. Następnie zejdziemy ze szlaku i udamy się do noclegu, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja i wieczorna integracja – przy ognisku, jeśli tylko pogoda pozwoli!

Trasa:

Janowice Wielkie – Zamek Bolczów – Lwia Góra – Skalnik – Kowary

6:27 h, 17,2 km,podejść 768 m, zejść 671 m

Dzień 2Skopiec

W niedzielę po śniadaniu wykwaterujemy się z miejsca noclegu i pojedziemy zwiedzić znaną atrakcję regionu – Kolorowe Jeziorka! Kompleks jest pozostałością po dawnych kopalniach pirytu, a barwne stawy są wynikiem zawartych w ich wodzie minerałów. Będzie można pospacerować i poodrywać te przepiękne jeziorka w kolorach żółtym, purpurowym, szmaragdowym i najwyżej położonym zielonym! Przed południem przejedziemy autokarem na start trekkingu – tego dnia poznawać będziemy uroki Gór Kaczawskich. Niebieski szlak prowadzić nas będzie łagodnie po niewielkich wzniesieniach przez rozległe pola i łąki, a stale towarzyszyć nam będą piękne widoki na zdobyte poprzedniego dnia Rudawy. Po kilku kilometrach dotrzemy do Przełęczy Komarnickiej (662 m n.p.m.), z której rozpoczniemy podejście na Skopiec (719 m n.p.m.). Niegdyś najwyższy szczyt Gór Kaczawskich po nowych pomiarach geodezyjnych utracił miano na rzecz wyższego o 6m Okola. Mimo to nadal należy do KGP, więc będzie szans na pieczątkę! Późnym popołudniem zejdziemy ze szlaku i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy, w zależności od warunków na drodze.

Trasa:

Kapela – Skopiec – Przełęcz Komarnicka – Skopiec – Wojcieszów

 3:25 h, 11,7 km , podejść 327 m, zejść 557 m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu do Rudaw Janowickich!

Poprzednio w Rudawach Janowickich byliśmy we wrześniu 2021, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Super wyprawa! Moja pierwsza z gdzienaweekend, ale mam nadzieję, że nie ostatnia. Plan ułożony w punkt, wszystko tak, żeby zobaczyć jak najwięcej, ale jednocześnie dać radę wstać w poniedziałek 😉 zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona pilotka, przewodnik – kopalnia wiedzy i niezawodny kierowca. Zebrała się fajna, zgrana i punktualna grupa 🙂 Hotel również na plus. Wszystkim, którzy się wahają, serdecznie polecam wyprawy z gdzienaweekend!

Anna K.
Koszty
Cena: 459 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Janowice Wielkie i Wojcieszów - Warszawa
 • Przejazdy lokalne
 • Nocleg w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami /niektóre pokoje posiadają dedykowane łazienki na korytarzu, w niektórych pokojach łóżka piętrowe/
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Organizację ogniska lub grilla, rezerwacja miejsca, drewno na opał lub węgiel i jednorazową zastawę
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Ślady tras gpx
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Górski Weekend – Skopiec, Skalnik + Kolorowe Jeziorka! [Szczyty KGP] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się