info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Górski Weekend – RYSY od słowackiej strony! [Szczyt KGP + Nocleg w schronisku]

0
Cena
589 zł
Cena
589 zł
2 września 2023
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

9
2 dni (weekend)
Termin : 2-3.09.2023
Słowackie Tatry
Opis

Zapierające dech w piersiach widoki, sławne szczyty, wspaniałe kolory na szlaku, spokój górskich jezior i szum wodospadów. To tylko część atrakcji, która czeka na nas ponownie podczas intensywnego wrześniowego wyjazdu. Zapraszamy na pełen przygód weekend w słowackich Tatrach, podczas którego zdobędziemy najwyższy szczyt Polski – Rysy!

Zdjęcie główne autorstwa Renaty Mioduszewskiej.

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 1. – Rysy w Tatrach!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

trudny

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu śpimy w niezwykle urokliwym miejscu w samym sercu gór – w Schronisku nad Popradzkim Stawem, ale chodzimy „na lekko”, bo nasze bagaże zostaną zawiezione do noclegu.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór około północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 1.09.2023, o godz. 22:30. Powrót w niedzielę późnym wieczorem, 3.09.2023, około północy – pierwszej w nocy.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Radom (obwodnica) – Kielce (obwodnica) – Kraków (centrum).

Śpimy w schronisku Hotelu nad Popradzkim Stawem w pokojach 3, 4 oraz 6 osobowych ze wspólnymi łazienkami, możliwe łóżka piętrowe (pokoje 2 os. z łazienkami za dopłatą). Wszystkie pokoje z pościelą.

Do schroniska idziemy pieszo, ale nasze bagaże zostanę wwiezione na górę, zatem przez cały wyjazd chodzimy „na lekko”.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – warunki w górach warunki mogą być zimowe
kurtkę przeciwdeszczową, płaszcz
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do schroniska aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania
opcjonalnie raczki/kijki
ew. śniadanie na sobotę (można też kupić w schronisku) oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w schronisku)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Przejdziemy ponad 30 km słowackimi szlakami pośród kosodrzewiny oraz skalistych zboczy!
 • Zdobędziemy najwyższy szczyt Polski - Rysy (2499 m n.p.m.)!
 • Zachwycimy się niesamowitymi tatrzańskimi widokami!
 • Może spotkamy na szlaku nosiczy idących w kierunku trudno dostępnego Schroniska pod Rysami!
 • „Zwiedzimy” najbardziej znane w Tatrach WC!
 • Zachwycimy się widokiem u stóp Gerlacha nad brzegiem uroczego Batyżowieckiego Stawu!
 • Odpoczniemy i odetchniemy pełną piersią śpiąc na wysokości 1500m n.p.m.!
 • Będziemy mogli spróbować pysznych słowackich knedlików w górskim hotelu Sliezsky dom!
 • Odkryjemy wiele innych przepięknych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w schronisku Hotelu nad Popradzkim Stawem w pokojach 6- osobowych z łazienkami na korytarzu (łóżka piętrowe), pokoje 2, 3 oraz 4-osobowe z łazienkami za dopłatą. Wszystkie pokoje z pościelą. W cenie zagwarantowane jest śniadanie w niedzielę w formie bufetu. Do naszej dyspozycji będzie aneks kuchenny (czajnik, kuchenka mikrofalowa), gdzie można przygotować sobie posiłki. W hotelu czynna jest restauracja, a także bar. Hotel znajduje się na wysokości 1 500 metrów n.p.m. Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 4,4 wśród użytkowników google oraz 8,7 na booking.com!

Plan

Dzień 1Szczyrbskie Jezioro - Poprawdzki Staw - Schronisko pod Rysami - Rysy - Poprawdzki Staw

Na podbój tatrzańskich szczytów wyruszymy autokarem w piątek wieczorem o godzinie 22:30 z Placu Defilad w Warszawie. Po kilku godzinach drogi przekroczymy granicę polsko-słowacką i dotrzemy do Štrbského Plesa, czyli miejscowości Szczyrbskie Jezioro, skąd ruszymy na szlak – my pieszo, a nasze bagaże samochodem do miejsca noclegu. Po ok. 1:20h dotrzemy do naszego miejsca noclegowego, które położone jest na wysokości około 1500m n.p.m. nad jednym z najpiękniejszych tatrzańskich jezior Popradské pleso (1494m n.p.m.). Tam zaplanowany jest czas wolny na śniadanie i przygotowanie do dalszej drogi! Następnie wyruszymy w trasę – początkowo będziemy iść szlakiem niebieskim, który po niecałej godzinie zmieni się w czerwony. Wtedy też nachylenie powoli będzie wzrastać. Najpierw zdobędziemy Dolinę Żabią Mięguszowiecką i Wielki Żabi Staw (1919 m n.p.m), a po kolejnym wyczerpującym odcinku naszym oczom ukaże się Schronisko pod Rysami (2250 m n.p.m.). Zostało ono otwarte w 1932 roku i na przestrzeni lat było wielokrotnie niszczone przez lawiny. Ze względu na swoje położenie i fakt, że nie prowadzi tam żaden wyciąg, ani droga, zaopatrywane jest przez tzw. „nosiczy”, których być może spotkamy na szlaku! Niewielka ilość energii elektrycznej otrzymywana jest z baterii słonecznych, natomiast woda pochodzi z roztopionego śniegu lub pod koniec sezonu ze strumyka położonego poniżej. Oczywiście obowiązkowym punktem jest ”zwiedzenie” słynnego kolorowego WC! Po krótkim odpoczynku skierujemy swe kroki ku głównemu punktowi, do którego dotrzemy po około godzinie. Szlak nie powinien nastręczać już większych trudności, będzie więc czas na podziwianie widoków. Masyw Rysów posiada trzy wierzchołki. Na granicy znajduje się ten o wysokości 2499 m n.p.m., natomiast na terenie Słowacji usadowił się ten najwyższy, 2500 m n.p.m. oraz ostatni w hierarchii – 2473 m n.p.m. Na szczycie zrobimy przerwę na złapanie oddechu, zrobienie zdjęć i podziwianie panoramy. W dół zejdziemy tą samą trasą i wieczorem zakwaterujemy się w schronisku. Po czasie na posilenie się zaplanowana jest oczywiście wspólna integracja!

Trasa poranna:

Strbske Pleso – Popradské pleso

Czas przejścia: 1:20 h, długość: 4,1 km, podejść 277 m, zejść 127 m

Trasa na Rysy:

Popradské pleso – Rysy – Popradské pleso

Czas przejścia: 6:15 h, długość 11,5 km, podejść 1162 m, zejść 1162 m

Dzień 2Poprawdzki Staw - Przełęcz pod Osterwą - Batyżowiecki Staw - Starý Smokovec

Rano po śniadaniu i wykwaterowaniu zostawimy bagaże do transportu i wyruszymy na szlak. Trekking tego dnia rozpoczniemy od podejścia na Sedlo pod Ostrvou – Przełęcz pod Osterwą (1966 m n.p.m.), z której roztacza się piękny widok okoliczne szczyty i leżący u ich stóp Popradzki Staw. Po mniej więcej dwóch godzinach dotrzemy do kolejnego pięknie położonego tatrzańskiego jeziora. Leży ono w dolinie o tej samej nazwie – Batizovské pleso, czyli Batyżowiecki Staw (1884 m n.p.m.). Nad jego brzegiem podziwiać będziemy najwyższy wierzchołek w Tatrach – Gerlach (2655 m n.p.m.) oraz Kończystą (2535 m n.p.m.) i Batyżowiecki Szczyt (2456 m n.p.m.). Po krótkiej chwili znów wyruszymy w podróż szlakiem pośród kosodrzewiny, a ciszę zakłócać będzie tylko szum okolicznych wodospadów. Trochę po południu dotrzemy do hotelu górskiego Sliezsky dom – „Śląski Dom” (1670 m n.p.m.), gdzie zrobimy przerwę na obiad. Na koniec dnia czeka nas łagodne zejście do uroczej miejscowości Starý Smokovec, skąd odbierze nas autokar i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy – pierwszej w nocy.

Trasa:

Popradské pleso – Batizovské pleso – Sliezsky Dom – Starý Smokovec

Czas: 6:36 h, długość 16,1 km, podejść 911 m, zejść 1388 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja i opinie z podobnego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z poprzedniego wyjazdu!

Nie będę się rozpisywał, wszystko było super, pogoda, góry, trasy, schroniska, przewodnicy i pilotka! Jestem bardzo zadowolony z tego wyjazdu!

Marcin K.

To już kolejny mój wyjazd z Wami i kolejny udany pod każdym względem. Zatem podziękuje i pogratuluje przedsięwzięcia organizacji coraz ambitniejszych programów. Gradacja trudności imprezy i dodatkowy podział uczestników na dwie grupy tez wydaje się być trafiony. Możliwość odłączenia od grupy z której skorzystałam tez jest wygodna 🙂 Dziękuję!

Dorota B.
Koszty
Cena: 589 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Szczyrbskie Jezioro i Starý Smokovec – Warszawa
 • Nocleg w schronisku w pokojach 6 osobowych, łazienki na korytarzu, łóżka piętrowe

  - pokoje 3 oraz 4-osobowe z łazienką dopłata 70 zł /osoba;
  - pokoje 2-osobowe z łazienką z widokiem na dziedziniec za dopłatą 110 zł/osoba;
  - pokoje 2-osobowe z łazienką z widokiem na jezioro za dopłatą 150 zł/osoba.

  Wszystkie pokoje z pościelą.
 • Transport bagaży do schroniska
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę dwóch licencjonowanych przewodników górskich pierwszego dnia (wejście na Rysy)W przypadku grupy do 30 os. jeden przewodnik
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego drugiego dnia
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Górski Weekend – RYSY od słowackiej strony! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Prosimy o doliczenie dopłaty do przelewu.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się