info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Górski Weekend – RYSY od słowackiej strony! [vol. 2] [Szczyt KGP]

0
Cena
439 zł
Cena
439 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1633

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 16-18.09.2022
Słowackie Tatry
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Ogromne zainteresowanie pierwszą, premierową edycją naszego górskiego weekendu po Słowackich Tatrach oraz Wasze prośby spowodowały, że organizujemy drugą edycję tego wyjazdu!

Zapierające dech w piersiach widoki, sławne szczyty, wspaniałe kolory na szlaku, spokój górskich jezior i szum wodospadów. To tylko część atrakcji, która na nas czeka podczas intensywnego wrześniowego wyjazdu. Zapraszamy na pełen przygód weekend w słowackich Tatrach, podczas którego zdobędziemy najwyższy szczyt Polski – Rysy!

Zdjęcie główne autorstwa Renaty Mioduszewskiej.

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 1. – Rysy w Tatrach!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu śpimy w niezwykle urokliwym miejscu w samym sercu gór – w Schronisku nad Popradzkim Stawem, ale chodzimy „na lekko”, bo nasze bagaże zostaną zawiezione do noclegu.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór około północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 16.09.2022, o godz. 22:30. Powrót w niedzielę późnym wieczorem, 18.09.2022, około północy – pierwszej w nocy.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Radom (obwodnica) – Kielce (obwodnica) – Kraków (centrum).

Śpimy w schronisku Hotelu nad Popradzkim Stawem w pokojach 3, 4, 6 oraz 8 osobowych ze wspólnymi łazienkami, możliwe łóżka piętrowe (pokoje 2 os. z łazienkami za dopłatą). Wszystkie pokoje z pościelą.

Do schroniska idziemy pieszo, ale nasze bagaże zostanę wwiezione na górę, zatem przez cały wyjazd chodzimy „na lekko”.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – warunki w górach warunki mogą być zimowe
kurtkę przeciwdeszczową, płaszcz
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do schroniska aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania
opcjonalnie raczki/kijki
ew. śniadanie na sobotę (można też kupić w schronisku) oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w schronisku)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Testy na COVID-19 / szczepienia

Aktualnie zostały zniesione wszelkie obostrzenia dotyczące konieczności obowiązku okazywania testów/szczepień.

Zachęcamy jednak do śledzenia śledzenia aktualnych wytycznych i zasad dla podróżnych na portalu MSZ – Polak za granicą.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Przejdziemy ponad 30 km słowackimi szlakami pośród kosodrzewiny oraz skalistych zboczy!
 • Zdobędziemy najwyższy szczyt Polski - Rysy (2499 m n.p.m.)!
 • Zachwycimy się niesamowitymi tatrzańskimi widokami!
 • Może spotkamy na szlaku nosiczy idących w kierunku trudno dostępnego Schroniska pod Rysami!
 • „Zwiedzimy” najbardziej znane w Tatrach WC!
 • Zachwycimy się widokiem u stóp Gerlacha nad brzegiem uroczego Batyżowieckiego Stawu!
 • Odpoczniemy i odetchniemy pełną piersią śpiąc na wysokości 1500m n.p.m.!
 • Będziemy mogli spróbować pysznych słowackich knedlików w górskim hotelu Sliezsky dom!
 • Odkryjemy wiele innych przepięknych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w schronisku Hotelu nad Popradzkim Stawem w pokojach 3, 4, 6 oraz 8 osobowych z łazienkami na korytarzu, możliwe łóżka piętrowe (pokoje 2 os. z łazienkami za dopłatą). Wszystkie pokoje z pościelą. Do naszej dyspozycji będzie aneks kuchenny (czajnik, kuchenka mikrofalowa), gdzie można przygotować sobie posiłki. W hotelu czynna jest restauracja, a także bar. Hotel znajduje się na wysokości 1 500 metrów n.p.m. Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 4,4 wśród użytkowników google oraz 8,7 na booking.com!

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Plan

Dzień 1Szczyrbskie Jezioro - Poprawdzki Staw - Schronisko pod Rysami - Rysy - Poprawdzki Staw

Na podbój tatrzańskich szczytów wyruszymy autokarem w piątek wieczorem o godzinie 22:30 z Placu Defilad w Warszawie. Po kilku godzinach drogi przekroczymy granicę polsko-słowacką i dotrzemy do Štrbského Plesa, czyli miejscowości Szczyrbskie Jezioro, skąd ruszymy na szlak – my pieszo, a nasze bagaże samochodem do miejsca noclegu. Po ok. 1:20h dotrzemy do naszego miejsca noclegowego, które położone jest na wysokości około 1500m n.p.m. nad jednym z najpiękniejszych tatrzańskich jezior Popradské pleso (1494m n.p.m.). Tam zaplanowany jest czas wolny na śniadanie i przygotowanie do dalszej drogi! Następnie wyruszymy w trasę – początkowo będziemy iść szlakiem niebieskim, który po niecałej godzinie zmieni się w czerwony. Wtedy też nachylenie powoli będzie wzrastać. Najpierw zdobędziemy Dolinę Żabią Mięguszowiecką i Wielki Żabi Staw (1919 m n.p.m), a po kolejnym wyczerpującym odcinku naszym oczom ukaże się Schronisko pod Rysami (2250 m n.p.m.). Zostało ono otwarte w 1932 roku i na przestrzeni lat było wielokrotnie niszczone przez lawiny. Ze względu na swoje położenie i fakt, że nie prowadzi tam żaden wyciąg, ani droga, zaopatrywane jest przez tzw. „nosiczy”, których być może spotkamy na szlaku! Niewielka ilość energii elektrycznej otrzymywana jest z baterii słonecznych, natomiast woda pochodzi z roztopionego śniegu lub pod koniec sezonu ze strumyka położonego poniżej. Oczywiście obowiązkowym punktem jest ”zwiedzenie” słynnego kolorowego WC! Po krótkim odpoczynku skierujemy swe kroki ku głównemu punktowi, do którego dotrzemy po około godzinie. Szlak nie powinien nastręczać już większych trudności, będzie więc czas na podziwianie widoków. Masyw Rysów posiada trzy wierzchołki. Na granicy znajduje się ten o wysokości 2499 m n.p.m., natomiast na terenie Słowacji usadowił się ten najwyższy, 2500 m n.p.m. oraz ostatni w hierarchii – 2473 m n.p.m. Na szczycie zrobimy przerwę na złapanie oddechu, zrobienie zdjęć i podziwianie panoramy. W dół zejdziemy tą samą trasą i wieczorem zakwaterujemy się w schronisku. Po czasie na posilenie się zaplanowana jest oczywiście wspólna integracja!

Trasa poranna:

Strbske Pleso – Popradské pleso

Czas przejścia: 1:20 h, długość: 4,1 km, podejść 277 m, zejść 127 m

Trasa na Rysy:

Popradské pleso – Rysy – Popradské pleso

Czas przejścia: 6:15 h, długość 11,5 km, podejść 1162 m, zejść 1162 m

Dzień 2Poprawdzki Staw - Przełęcz pod Osterwą - Batyżowiecki Staw - Starý Smokovec

Rano po śniadaniu (można przygotować samodzielnie w kuchni lub zamówić w restauracji)  i wykwaterowaniu zostawimy bagaże do transportu i wyruszymy na szlak. Trekking tego dnia rozpoczniemy od podejścia na Sedlo pod Ostrvou – Przełęcz pod Osterwą (1966 m n.p.m.), z której roztacza się piękny widok okoliczne szczyty i leżący u ich stóp Popradzki Staw. Po mniej więcej dwóch godzinach dotrzemy do kolejnego pięknie położonego tatrzańskiego jeziora. Leży ono w dolinie o tej samej nazwie – Batizovské pleso, czyli Batyżowiecki Staw (1884 m n.p.m.). Nad jego brzegiem podziwiać będziemy najwyższy wierzchołek w Tatrach – Gerlach (2655 m n.p.m.) oraz Kończystą (2535 m n.p.m.) i Batyżowiecki Szczyt (2456 m n.p.m.). Po krótkiej chwili znów wyruszymy w podróż szlakiem pośród kosodrzewiny, a ciszę zakłócać będzie tylko szum okolicznych wodospadów. Trochę po południu dotrzemy do hotelu górskiego Sliezsky dom – „Śląski Dom” (1670 m n.p.m.), gdzie zrobimy przerwę na obiad. Na koniec dnia czeka nas łagodne zejście do uroczej miejscowości Starý Smokovec, skąd odbierze nas autokar i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy około północy – pierwszej w nocy.

Trasa:

Popradské pleso – Batizovské pleso – Sliezsky Dom – Starý Smokovec

Czas: 6:36 h, długość 16,1 km, podejść 911 m, zejść 1388 m

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja i opinie z innego górskiego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z naszego polowania na krokusy na Polanie Chochołowskiej!

Jestem bardzo zadowolona z polowania na krokusy! Pilotka – przemiła, bardzo dbająca o każdego uczestnika, profesjonalna. Przewodnik też pierwsza klasa, świetnie opowiadał, rzeczowy, z poczuciem humoru i bardzo dbający o wycieczkowiczów. Świetna ekipa. Cieszę się, że uczestniczyłam! Bardzo dużo dobrych wrażeń 🙂

Bardzo dziękuję za odrobinę szaleństwa:) Wszystko było zorganizowane jak należy: swoboda, wysiłek, zjeżdżanie na czterech literach na śniegu i wspomnienia których z pewnością nie zapomnę! Wielkie dzięki 🙂

Koszty
Cena: 439 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Szczyrbskie Jezioro i Starý Smokovec – Warszawa
 • Nocleg w schronisku w pokojach 3, 4, 6 oraz 8 osobowych, łazienki na korytarzu, możliwe łóżka piętrowe (pokoje 2 os. z łazienką za dopłatą: 80 zł/osoba /z widokiem na dziedziniec/ lub 120zł/osoba /z widokiem na jezioro/). Wszystkie pokoje z pościelą.
 • Transport bagaży do schroniska
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę dwóch licencjonowanych przewodników górskich pierwszego dnia (wejście na Rysy)W przypadku grupy do 30 os. jeden przewodnik
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego drugiego dnia
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Posiłków podczas wyjazduW noclegu dostępny jest aneks kuchenny, gdzie można samodzielnie przygotować posiłki oraz restauracja, gdzie można zamówić śniadanie (ok. 10 EUR/bufet) oraz obiad/kolację.
 • Prowiantu na szlaki
 • Ewentualnych testów na obecność COVID-19 - informacje tutaj

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Górski Weekend – RYSY od słowackiej strony! [vol.2] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.