info@gdzienaweekend.pl
Zapraszamy na kolejną edycję naszego wyjazdu, gdzie ponownie będziemy przemierzać urokliwe, choć mało znane trasy polskich i czeskich Gór Izerskich! Przejdziemy szlakami we wczesnozimowej odsłonie, odwiedzimy klimatyczne schroniska i będziemy podziwiać przepiękne panoramy z wielu punktów widokowych! Zdobędziemy szczyty Holubnik, Stóg Izerski czy Ořešník, dotrzemy do licznych mniejszych i większych wodospadów, a przy niektórych przejściach czekać nas będą dodatkowe atrakcje w formie drabinek, kładek, klamer czy łańcuchów 😊 Nie czekaj, zarezerwuj swoje miejsce już dziś – liczba ograniczona!
Zdjęcie główne jest autorstwa Wiesława Biernata i zostało zaczerpnięte ze strony facebooka Schroniska PTTK na Stogu Izerskim 🙂
Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.
Wyjazd jest dla sprawnych fizycznie osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach i nie obawiają się skalistego terenu, w którym czasem trzeba skorzystać z pomocy rąk. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.
Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.
Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na kontakt@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂
Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór około północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.
Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 6.12.2024, o 23:15. Powrót w niedzielę wieczorem, 8.12.2024, około północy.
Śpimy w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą).
Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ochraniacze na buty (stuptuty)
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – warunki w górach mogą być zimowe
kurtkę przeciwdeszczową lub narciarską
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
rękawiczki zimowe
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania (śnieg odbija światło)
raczki na wypadek śniegu oraz kijki
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w schronisku)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂
Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.
Będziemy nocować w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-osobowe za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę.
Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!
W nocy z piątku na sobotę spotkamy się na Placu Defilad w Warszawie i wyruszymy w podróż w kierunku Gór Izerskich. Po porannej przerwie na śniadanie i przekroczeniu granicy polsko-czeskiej zaczniemy naszą wędrówkę w miejscowości Hejnice (431 m n.p.m.). Mroźne powietrze i wczesnozimowa aura przywitają nas na trasie, która szybko zmieni się w ostre podejście w stronę Ořešníka (800 m n.p.m.). Zdobędziemy również położony nieopodal punkt widokowy z fantastycznymi panoramami, do którego jednak prowadzić będą liczne „przeszkody” – szykujcie się na skalne stopnie, klamry i łańcuchy! Po chwili na podziwianie krajobrazów ruszymy dalej, by zdobyć Holubnik (1071 m n.p.m.) – płaski, kamienisty szczyt, który oferuje doskonałe widoki na całą okolicę. Kontynuując trasę, dotrzemy na Ptačí vrchy (Ptačí kupy, 1013 m n.p.m.), interesujące skupisko kilku skalistych szczytów, które pokonywać będziemy z pomocą łańcuchów, a z których roztacza się niesamowita, rozległa panorama. Po chwili na podziwianie widoków i pamiątkowe zdjęcia ruszymy w dół, by późnym popołudniem zejść ze szlaku i udać się do miejsca noclegu. Tam po zakwaterowaniu czekać na nas będzie obiadokolacja oraz wieczorna integracja!
Hejnice – Ořešník – Holubník – Ptači vrchy – Ferdinandov
6:07h, 17,1 km, suma podejść 766 m, suma zejść 709 m
W niedzielę po śniadaniu wyruszymy na podbój polskiej strony Gór Izerskich. Początkiem trasy będzie Świeradów-Zdrój z jego urokliwymi, wąskimi, uzdrowiskowymi uliczkami. Po chwili wejdziemy na szlak kierując swe kroki na częsty cel wędrówek turystów i kuracjuszy – Stóg Izerski (1105 m n.p.m.). Miejsce zapewne znane miłośnikom zimowego szaleństwa, ze względu na działający tam w sezonie kompleks narciarski 😊 Odwiedzimy klimatyczne, wybudowane w stylu śląsko-łużyckim Schronisko PTTK na Stogu Izerskim (1060 m n.p.m.), z którego tarasu roztacza się niesamowity widok na rozległą panoramę Świeradowa-Zdroju i zachodnich Karkonoszy. Idąc dalej Głównym Szlakiem Sudeckim miniemy rozdroże Łącznik (1066 m n.p.m.), przekroczymy czeską granicę i łagodnym podejściem zdobędziemy Smrk (1124 m n.p.m.), najwyższy szczyt czeskiej części Gór Izerskich. Będzie również szansa wejść na wieżę widokową na Smrku, by zachwycić się jeszcze lepszą panoramą na okolicę (dodatkowo płatne). Schodząc w dół po leśnych ścieżkach i drewnianych mostkach odpoczywać będziemy pośród zieleni i szumu wiatru. Ostatnią atrakcją będzie wejście po metalowych drabinkach na punkt widokowy Paličník (944 m n.p.m.), na którym z każdej strony otaczać nas będzie fantastyczny widok – z jednej strony Karkonosze, z innej odwiedzony wcześniej Smrk, z jeszcze innej przedgórze i leżące poniżej miejscowości. Późnym popołudniem zejdziemy ze szlaku, wsiądziemy do autokaru i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy. Na miejsce powinniśmy dotrzeć około północy z niedzieli na poniedziałek, przy dobrych warunkach na drodze.
Świeradów Zdrój – Schronisko na Stogu Izerskim – Stóg Izerski – Łącznik – Smrek – Paličník – Bílý Potok
5:15h, 15,3 km, 673 m podejść, 716 m zejść
Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.
Dzień dobry. Był to bardzo udany czas, dużo śniegu i wspaniała atmosfera. Jeżdżę z Wami, bo lubię!
Nawet gdy zapisuje się sama, spotykam wiele znajomych buziek, jestem otoczona fajnymi ludźmi oraz zaopiekowana. Najbardziej lubię górskie wojaże i fajnie, że są nowości, bo lubię być tam, gdzie mnie jeszcze nie było. Dzięki ,że jesteście, pozdrawiam!
Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.
Aby się zapisać na Górski Weekend – polskie i czeskie Góry Izerskie! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.