kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Górski Weekend – polskie i czeskie Góry Izerskie! [NOWOŚĆ]

0
Cena
529 zł
Cena
529 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2026
2 dni (weekend)
Termin : 1-3.12.2023
Góry Izerskie
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy na wyjazd, którego jeszcze nie było – odkryjemy mało znane, lecz niezwykle urokliwe trasy polskich i czeskich Gór Izerskich! Przejdziemy szlakami we wczesnozimowej odsłonie, odwiedzimy klimatyczne schronisko i będziemy podziwiać przepiękne panoramy z wielu punktów widokowych! Zdobędziemy szczyty Holubnik, Stóg Izerski czy Ořešník, dotrzemy do licznych mniejszych i większych wodospadów, a przy niektórych przejściach czekać nas będą dodatkowe atrakcje w formie drabinek, kładek, klamer czy łańcuchów 😊 Nie czekaj, zapisz się już dziś!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla sprawnych fizycznie osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach i nie obawiają się skalistego terenu, w którym czasem trzeba skorzystać z pomocy rąk. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór około północy, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w piątek wieczorem, 1.12.2023, o 23:30. Powrót w niedzielę wieczorem, 3.12.2023, około północy.

Śpimy w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami /niektóre typu studio – 2 pokoje ze wspólną łazienką/ (pokoje 1-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ochraniacze na buty (stuptuty)
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – warunki w górach mogą być zimowe
kurtkę przeciwdeszczową lub narciarską
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
rękawiczki zimowe
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania (śnieg odbija światło)
raczki na wypadek śniegu oraz kijki
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w schronisku)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Odkryjemy uroki Gór Izerskich!
 • Przejdziemy ponad 30 km po górskich szlakach!
 • Zdobędziemy Holubnik, Stóg Izerski i inne szczyty!
 • Będziemy podziwiać przepiękne widoki z wielu punktów widokowych!
 • Odkryjemy wiele innych przepięknych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami /niektóre typu studio – 2 pokoje ze wspólną łazienką/ (pokoje 1-os. za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę.

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Plan

Dzień 1Holoubnik + Ořešník

W nocy z piątku na sobotę spotkamy się na Placu Defilad w Warszawie i wyruszymy we wspólną podróż w kierunku Góry Izerskich. Po porannej przerwie na śniadanie i przekroczeniu granicy polsko-czeskiej wejdziemy na szlak w miejscowości Ferdinandov (431 m n.p.m.). Mroźne powietrze i wczesnozimowa aura przywitają nas na trasie, która prowadzić nas będzie stale pod górkę wzdłuż rzeki Bilý Štolpich. Mijając liczne mniejsze i większe wodospady dotrzemy do Občerstvení Hřebínek (835 m n.p.m.), po czym rozpoczniemy podejście na Ptačí kupy (1013 m n.p.m.), interesujące skupisko kilku skalistych szczytów, które pokonywać będziemy z pomocą łańcuchów, a z których roztacza się niesamowita, rozległa panorama. Dla mniej doświadczonych podróżników jest możliwość nie wspinania się na szczyty i przejścia krótszą drogą 🙂 Następnie zdobędziemy najwyższy tego dnia Holubnik (1071 m n.p.m.) – płaski, kamienisty szczyt, będący rewelacyjnym punktem widokowym na całą okolicę. Idąc dalej przez Sedlo Holubníku (999 m n.p.m.) dotrzemy do okazałego Wodospadu Velky Štolpich (790 m n.p.m.), którego kaskady pokonują różnicę 30 m. Po kilku kilometrach na zakończenie dnia na szlaku wespniemy się na Ořešník (800 m n.p.m.) i położony nieopodal punkt widokowy, do którego prowadzić będą liczne „przeszkody” – szykujcie się na skalne stopnie, klamry i łańcuchy 😉 Po chwili na podziwianie widoków i pamiątkowe zdjęcia ruszymy w dół, by późnym popołudniem zejść ze szlaku i pojechać do miejsca noclegu. Tam po zakwaterowaniu czekać na nas będzie obiadokolacja oraz wieczorna integracja!

Trasa:

Ferdinandov – Občerstvení Hřebínek – Ptačí kupy – Holoubnik – Velky Štolpich – Ořešník – Hejnice

5:50h, 16,5 km, 745 m podejść, 809 m zejść

Dzień 2Stóg Izerski + Smrek + Paličník

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy na podbój polskiej strony Gór Izerskich. Początkiem trasy będzie Świeradów-Zdrój z jego urokliwymi, wąskimi, uzdrowiskowymi uliczkami. Po chwili wejdziemy na szlak kierując swe kroki na częsty cel wędrówek turystów i kuracjuszy – Stóg Izerski (1105 m n.p.m.). Miejsce zapewne znane miłośnikom zimowego szaleństwa, ze względu na działający tam w sezonie kompleks narciarski 😊 Odwiedzimy klimatyczne, wybudowane w stylu śląsko-łużyckim Schronisko PTTK na Stogu Izerskim (1060 m n.p.m.), z którego tarasu roztacza się niesamowity widok na rozległą panoramę Świeradowa-Zdroju i zachodnich Karkonoszy. Idąc dalej Głównym Szlakiem Sudeckim miniemy rozdroże Łącznik (1066 m n.p.m.), przekroczymy czeską granicę i łagodnym podejściem zdobędziemy Smrk (1124 m n.p.m.), najwyższy szczyt czeskiej części Gór Izerskich. Będzie również szansa wejść na wieżę widokową na Smrku, by zachwycić się jeszcze lepszą panoramą na okolicę (dodatkowo płatne). Schodząc w dół po leśnych ścieżkach i drewnianych mostkach odpoczywać będziemy pośród zieleni i szumu wiatru. Ostatnią atrakcją będzie wejście po metalowych drabinkach na punkt widokowy Paličník (944 m n.p.m.), na którym z każdej strony otaczać nas będzie fantastyczny widok – z jednej strony Karkonosze, z innej odwiedzony wcześniej Smrk, z jeszcze innej przedgórze i leżące poniżej miejscowości. Późnym popołudniem zejdziemy ze szlaku, wsiądziemy do autokaru i wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy. Na miejsce powinniśmy dotrzeć około północy, w zależności od warunków na drodze.

Trasa:

Świeradów Zdrój – Schronisko na Stogu Izerskim – Stóg Izerski – Łącznik – Smrek – Paličník – Bílý Potok

5:15h, 15,3 km, 673 m podejść, 716 m zejść

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Poprzednio w Górach Izerskich byliśmy w styczniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Trzeba przyznać, że wyjazd był jak zwykle niepowtarzalny. Warunki noclegowe super, a strefa spa dodatkowo sprawiła że każdy z nas mógł zrelaksować się wieczorem. Słowa uznania dla pilotki Renaty i przewodnika Sławka – pełen profesjonalizm wraz z dużą otwartością, zrozumieniem i serdecznością. Zdecydowanie mimo ekstremalnych warunków pogodowych muszę stwierdzić, że atmosfera panująca w czasie weekendu była świetna. Dzięki ogromne, za w pełni wykorzystany weekend.

Agnieszka D.
To był mój pierwszy wyjazd z Wami, chciałam zrezygnować przez zmianę pogody jednak zdecydowałam się jechać i to była dobra decyzja. Generalnie jestem bardzo bardzo zadowolona. Pogoda była taka jaka była, ale traktuje to jako przygodę więc pomimo wiatru, deszczu i przemoczonych butów, nie żałuję. Renata i Sławek – super! Podróż, organizacja, obiad, hotel, no wszystko było ekstra. Podzieliłam się już znajomym tymi dobrymi wrażeniami, reklamuje Was i polecam. Myślę, że jeszcze się spotkamy 🙂
Monika K.
Koszty
Cena: 529 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Ferdinandov i Bílý Potok - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami /niektóre typu studio - 2 pokoje ze wspólną łazienką/ (pokoje 1-os. za dopłatą 100 zł/osoba)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Ślady tras gpx
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Górski Weekend – polskie i czeskie Góry Izerskie! [NOWOŚĆ] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 100 zł (prosimy doliczyć do przelewu). Jeśli opcja ta jest wyszarzona (nie można jej wybrać) to znaczy, że nie ma już dostępnych takich pokoi.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się