info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Górski Weekend na Słowacji – Mała Fatra i Wielki Chocz! [3 dni]

0
Cena
769 zł
Cena
769 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2216

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 15-17.07.2022
Mała Fatra i Wielki Chocz
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Jeżeli tak jak my ciągle myślisz o górach i szukasz nowych wyznań to ten wyjazd jest dla Ciebie! Gwarantujemy zapierające dech w piersiach widoki, niesamowite szczyty, wspaniałe kolory na górskich szlakach, a to wszystko z dala od zgiełku i tłumu. Odkryj razem z nami pasmo górskie Małej Fatry i uroki słowackich szlaków. Zapraszamy na letni wspólny weekend poza utartym szlakiem!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu śpimy w niezwykle urokliwym miejscu w Parku Narodowym Mała Fatra, ale chodzimy „na lekko”, bo nasze bagaże zostaną zawiezione do noclegu.

3 dni wyjazdu a tylko 1 dzień urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z czwartku na piątek i wracamy w niedzielny wieczór około północy. W piątek trzeba sobie wziąć jeden dzień urlopu!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w nocy z czwartku, 14.07.2022, na piątek, 15.07.2022, o godz. 23:45. Powrót w niedzielę późnym wieczorem, 17.07.2022, około północy.

Do wycieczki można dołączyć na trasie – jedziemy przez Radom (obwodnica) – Kielce (obwodnica) – Kraków (centrum).

Będziemy nocować w hotelu w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). Obiekt położony jest w Parku Narodowym Mała Fatra.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność
ubranie na cebulkę, dodatkowo czapkę, szalik – w górach potrafi być chłodno
kurtkę przeciwdeszczową, płaszcz
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do noclegu, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać)
mały plecak na wodę i przekąski
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania
opcjonalnie kijki
ew. śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie)
termos/ kubek termiczny z ciepłą herbatą 🙂

Testy na COVID-19 / szczepienia

Aktualnie zostały zniesione wszelkie obostrzenia dotyczące konieczności obowiązku okazywania testów/szczepień.

Zachęcamy jednak do śledzenia śledzenia aktualnych wytycznych i zasad dla podróżnych na portalu MSZ – Polak za granicą.

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Odwiedzimy Park Narodowy Małej Fatry!
 • Około 40 km – tyle przemaszerujemy podczas całego weekendu!
 • Zdobędziemy trzy veľké szczyty - Veľký Rozsutec, Veľký Kriváň oraz Veľký Choč!
 • Odpoczniemy w otoczeniu górskiej flory i fauny oraz szumu wiatru!
 • Przejedziemy przez urokliwe słowackie miejscowości!
 • Spróbujemy lokalnej kuchni w górskich schroniskach!
 • Zobaczymy masę zapierających dech w piersiach widoków i panoram, szykujcie aparaty!
 • Odkryjemy wiele innych przepięknych miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Będziemy nocować w hotelu w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami  (pokoje 1-os. za dopłatą). Obiekt położony jest w Parku Narodowym Mała Fatra. W cenie są również zagwarantowane dwie obiadokolacje oraz dwa śniadania.

Plan

Dzień 1 Mała Fatra: Janosikowe Diery i Veľký Rozsutec

Podróż rozpoczniemy w czwartkowy wieczór o 23:45 na Placu Defilad w Warszawie, skąd wyruszymy na podbój słowackich szczytów. Na miejsce dotrzemy rano robiąc po drodze przerwę na śniadanie. Cała trasa tego dnia będzie biegła po terenie Parku Narodowego Małej Fatry. Startując z miejscowości Biely Potok (575 m n.p.m.) wyruszymy na jedną z najsłynniejszych atrakcji regionu – Janosikowe Diery! Jest to system wąskich, krętych wąwozów głęboko wyciętych w wapiennym podłożu przez spływające potoki! Nazwa w języku słowackim oznacza „dziury”, co dobrze oddaje charakter tych obiektów. Po drodze czekają nas m.in. wejścia po drabinach w górę potoków czy odkrywanie wąwozów podążając skalnymi chodnikami! Gdy już wydostaniemy się trochę wyżej skręcimy w kierunku Veľkego Rozsutca (1609 m n.p.m.). Jest to jeden z najwyższych i niewątpliwie najbardziej charakterystycznych szczytów w tzw. Krywańskiej części Małej Fatry. Veľký Rozsutec jest doskonałym punktem widokowym – panorama z niego obejmuje nie tylko bliższe grupy górskie, takie jak Mała Fatra, Wielka Fatra, Góry Choczańskie czy Magura Orawska, lecz sięga aż po Przełęcz Jabłonkowską w Beskidzie Śląskim z jednej strony i po szczyt tatrzańskiego Krywania z drugiej. Po chwili na odpoczynek i pstryknięcie pamiątkowych zdjęć skierujemy się na Sedlo Osnice (1161 m n.p.m.), a potem na Strungový prislop (1166 m n.p.m.). Po drodze podziwiać będziemy niesamowite urwiste ściany, strzeliste turnie i głębokie wąwozy oraz bezleśne, pokryte łąkami przełęcze. Następnie zejdziemy ze szlaku udamy się do miejscu naszego noclegu. Tam czekać na nas będzie obiadokolacja, a wieczorem zaplanowana jest oczywiście wspólna integracja! 🙂

Trasa:

Biely Potok – Jánošíkove Diery – Veľký Rozsutec – Lučivná

6:36 h + przerwy, 14,2 km, 1303 m podejść, 1375 m zejść

Dzień 2Mała Fatra: Chata na Gruni, Chleb i Wielki Krywań

Poranek rozpoczniemy od śniadania, potem wyruszymy do Vratnej (752 m n.p.m.) na start szlaku. Po godzinnym trekkingu naszym oczom ukaże się Chata na Grúni (970 m n.p.m.), najwyżej położone schronisko we wschodniej części Małej Fatry. Znajduje się na dużym wypłaszczeniu terenu pod wierzchołkiem Poludňový grúň (1450 m n.p.m.), który zdobędziemy jako kolejny. Będzie trzeba się na niego trochę powpinać, gdyż czeka nas dość strome podejście, ale późniejsze widoki wynagrodzą to z nawiązką 🙂 Popołudnie upłynie nam na czerwonym szlaku, który prowadzić nas będzie po grzbietach słowackich tysięczników. Po drodze czeka nas jeszcze Chleb (1646 m n.p.m), a potem najwyższy szczyt całego pasma Małej Fatry Veľký Kriváň (1709 m n.p.m), z którego rozpościera się niesamowita panorama. Później zejdziemy ze szlaku do Starej dolina (691 m n.p.m.), skąd wyruszymy do miejsca noclegu. Wieczorem oczywiście przewidziany jest dalszy ciąg integracji 🙂

Trasa:

Vrátna – Chata na Gruni – Chleb – Snilovskie Seldo – Wielki Krywań – Sedlo Bublen – Stara dolina

Czas: 6:30 h, 14,7 km, 1262 m podejść, 1323 m zejść

Dzień 3Góry Choczańskie: Veľký Choč

Dzień tradycyjnie rozpoczniemy śniadaniem, a po nim wykwaterujemy się i wyruszymy do Valaski Dubovej (663 m n.p.m.), skąd wyjdziemy na szlak. Tego dnia czekają nas Góry Choczańskie, które w całości leżą na terenie Słowacji i należą do Karpatów Zachodnich.  Cały trekking spędzimy w leśnej głuszy, w otoczeniu przyrody, czystego powietrza i górskiej fauny. Głównym i najważniejszym wierzchołkiem tych gór jest Veľký Choč (1611 m n.p.m.), który stanowi najwyższy szczyt w tym paśmie gór. Ma on charakterystyczny kształt pochylonej piramidy i słynie z tego, że gwarantuje niesamowite widoki zapierające dech w piersiach! Przy dobrej pogodzie można zobaczyć Tatry Zachodnie, Tatry Wysokie,  Niżne Tatry, Małą i Wielką Fatra i nawet Babią Górę! W zasadzie wszystkie bliższe i dalsze okoliczne pasma! Po zapewne dłuższej chwili wytchnienia spędzonej na podziwianiu widoków ze szczytu skierujemy swe kroki do miejscowości Jaseňova (551 m n.p.m.), po drodze mijając Drapáč (1147 m n.p.m.). Po zejściu ze szlaku dzielni zdobywcy słowackich szczytów wyruszą w podróż powrotną do Warszawy. Na miejsce planujemy dotrzeć około północy, w zależności od sytuacji na drodze.

Trasa:

Valaská Dubová – Stredná Poľana – Veľký Choč – Drapáč – Jasenova

Czas: 4:15 h, 10,8 km, 961 m podejść, 1070 m zejść

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik),

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja i opinie z innego górskiego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację z naszej wyprawy do Małej Fatry!

Dziękuję za rewelacyjny weekend. Było super. Pierwszy dzień był ciężki, ale było warto pokonać tę trasę. Widoki przepiękne. Ludzie mili. Wspomnienia bezcenne 🙂 Na pewno jeszcze z gdzienaweekend pojadę 🙂

Katarzyna B.

Jestem bardzo zadowolona, cieszę się, że udało się zrealizować cały plan mimo niepewnej pogody, itd. Dobór trasy na te 2 dni bardzo dobry. Pierwszy dzień w słońcu, długi spacer, drugi dzień na ochłodę w Dierach i ciut lżej – dla mnie zestaw idealny! ❤ Doceniam też mega jak prowadzący starali się wszystkim dogodzić ❤ Szacun dla nich!

Agata G.
Koszty
Cena: 769 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Biely Potok i Jesenova – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Dwa noclegi w hotelu w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 150 zł)
 • Dwa śniadania
 • Dwie obiadokolacje
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na szlaki
 • Ewentualnych testów na obecność COVID-19 - informacje tutaj

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Górski Weekend na Słowacji – Mała Fatra i Wielki Choć! [3 dni] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 150 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)