info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Górski Weekend – Mała Fatra!

Cena
379 zł
Cena
379 zł
19 sierpnia 2019

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 15-16.06.2019
Mała Fatra
lista rezerwowa :-(
Opis

Mała Fatra — urokliwe pasmo górskie w zachodniej Słowacji leżące bardzo blisko granicy Polski. To swoisty raj dla miłośników pieszych wycieczek, bo w Parku Narodowym Małej Fatry jest ponad 150 kilometrów oznakowanych szlaków. Podczas naszego weekendu przejdziemy tylko około jednej piątej z nich, ale wybraliśmy dla Was przepiękne trasy prowadzące między graniami obfitujące z najpiękniejsze panoramy 🙂 Widoki podczas naszej wędrówki będą wiele razy zapierać dech w piersiach! Nieograniczone morze gór, zbocza porośnięte gęstymi, iglastymi lasami, liczne kaskady, wodospady i wąwozy — to i wiele więcej czek nas podczas górskiego weekendu po Małej Fatrze 🙂

UWAGA – wyjazd bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem niezwykłej Małej Fatry — urokliwego pasma górskiego w zachodniej Słowacji. Do przejścia tras wymagana jest dobra kondycja, zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.
Wyjazd zalecamy osobom posiadającym minimum podstawowe doświadczenie w chodzeniu po górach.

Wyjazdu bez urlopu!

Ruszamy w nocy z piątku 14 czerwca na sobotę 15 czerwca, a wracamy w niedzielę 16 czerwca więc nie ma potrzeby brać urlopu, aby wybrać się na ten niezwykły weekend!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjeżdżamy z piątku 14 czerwca na sobotę 15 czerwca o godzinie 00:00 (północ) z Placu Bankowego w Warszawie i wracamy w niedzielę 16.06.2019 około 24:00.

Na wyjeździe nocujemy w hotelu w Parku Narodowym Mała Fatra w pokojach 2-osobowych z łazienkami (3-osobowe na życzenie).

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy na Słowację.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na euro 🙂

CENY

Możemy przyjąć, że ceny większości produktów są o 10-15% wyższe niż w Polsce, chociaż napotkamy na wyjątki w jedną lub w drugą stronę. W niektórych mniejszych miastach na Słowacji będzie taniej niż w największych miastach w Polsce. Ceny w restauracjach zależą od lokalizacji oraz typu lokalu. Nie powinniśmy jednak mieć problemu, aby zjeść główne danie w dobrym miejscu w cenie 7-12€. Jeśli dobrze poszukamy, powinniśmy również znaleźć niektóre dania miejscowej kuchni w cenie około 4-6€.

ROAMING

Będąc na Słowacji nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Słowacji po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty — będziemy dużo chodzić, na szlaku w niektórych miejscach może być ślisko. :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych i do warunków na szlaku — sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej).
dowód osobisty (paszportu nie trzeba)
gotówkę na posiłki i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 100-150 złotych na euro w Polsce w zależności od rozrzutności oraz wybranych opcjonalnych atrakcji.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas górskiego weekendu m.in.:
 • Przejdziemy najpiękniejszymi trasami w rejonie Małej Fatry!
 • Zdobędziemy najwyższy szczyt Małej Fatry - Wielki Krywań!
 • Wejdziemy na niezwykle urokliwe szczyty Chleb oraz Stoh!
 • Odkryjemy uroki najbardziej malowniczego wąwózu - Jánošíkovych dierów!
 • Zobaczymy urokliwe liczne kaskady oraz wodospady!
 • Zachwycimy się wysokogórskimi panoramami z polany pod Tanečnicou oraz przełęczy Medzirozsutce!
 • I wiele, wiele innych!

Jeśli masz wątpliwości czy się z nami wybrać zobacz koniecznie relację z weekendu w Bieszczadach!

Z mojej strony bardzo pozytywne wrażenia, świetna organizacja oraz duże zaangażowanie pozytywnych przewodników – oby tak dalej ! 🙂

Bartłomiej

Dla mnie super, bardzo sprawnie wróciliśmy, hotel super, „młode” towarzystwo extra, to jest coś czego brakuje u konkurencji 🙂

Andrzej
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w hotelu w Parku Narodowym Mała Fatra w pokojach 2 osobowych z łazienkami (pokoje 3 osobowe na życzenie). Wszystkie pokoje są wyposażone w telewizor i łazienkę z prysznicem lub wanną. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w formie bufetu niedzielę. Na miejscu do naszej dyspozycji będzie zaplecze spa z sauną i jacuzzi, na które mamy 50% zniżkę. Hotel uzyskał dobrą ocenę 7,4 na portalu booking.com.

Plan

Dzień 1Vratna - Wielki Krywań - Chleb - Stoh - Medzichole - Ośnica - Lučivnia

Nasz wyjazd rozpoczniemy w nocy z piątku 14 czerwca na sobotę 15 czerwca o godzinie 00:00 (północ), i w zależności od sytuacji na drodze około 8:30 dotrzemy do miejscowości Vratna, robiąc po drodze przerwę na śniadanie. Z Vratnej kolejką gondolową wjedziemy na Chleb (a dokładnie na Snilovskie Sedlo) na wysokości 1494 m n.p.m. Z każdym metrem wznoszenia się kolejką otwiera się coraz szersza panorama Małej Fatry a widoki zapierają dech w piersiach. Należy pamiętać o tym, że temperatura powietrza u góry jest co najmniej o kilka stopni niższa niż na dole więc trzeba odpowiednio przygotować swój ubiór. Z górnej stacji kolejki w ciągu kilku minut przejdziemy na Snilovskie Sedlo i cała Mała Fatra stanie otworem przed nami! Stąd wyruszymy na Wielki Krywań oraz Chleb i będzie to bez dwóch zdań jedna z najpiękniejszych tras w rejonie Małej Fatry. Pierwszym naszym celem będzie Wielki Krywań (1709m), czyli najwyższy szczyt Małej Fatry. Po dotarciu na szczyt zrobimy sobie chwilę odpoczynku, tak aby na spokojnie podziwiać zachwycające panoramy. Będziemy mogli podziwiać praktycznie całe pasmo Małej Fatry, a także Tatry, Beskid Żywiecki i Wielką Fatrę. Chwilę później wyruszymy szlakiem na Chleb. Szczyt ten położony na wysokości 1646 m n.p.m zaoferuje nam widoki na całe pasmo Małej Fatry na czele z Wielkim Krywaniem. Po zdobyciu tego szczytu wyruszymy w kierunku na Poludňový grúň, który ma 1460 m wysokości. Szczyt leży w głównym grzbiecie Małej Fatry i wznosi się nad trzema dolinami. Szlak będzie nas prowadził przez bezleśne grzbiety, a nasze oczy cieszyć będzie panorama Małej Fatry. Po koło godzinnej wędrówce dotrzemy do Stoha (1608m), który jest doskonałym miejscem, żeby odpocząć i zatracić się na kilka chwil patrząc na otaczające panoramy. Kolejne kilkadziesiąt minut wędrówki i znajdziemy się na przełęczy Medziholie. Jej nazwa oznacza mniej więcej „miejsce między halami” i jest ściśle związana z okresem, gdy na Małej Fatrze aktywnie wypasano owce, a hale rozumiano jako „gospodarstwa pasterskie”. Znajdowały się tutaj dwa schroniska. Oba spłonęły. Jeśli dobrze się rozejrzymy, dostrzeżemy jeszcze widoczne resztki fundamentów. Widoki z przełęczy absolutnie pozwalają zapomnieć o troskach dnia codziennego 🙂 Praktycznie całą uwagę skupia Wielki Rozsutec – jeden z najwyższych i niewątpliwie najbardziej charakterystyczny szczyt Małej Fatry. Sama przełęcz wznosi się nad trzema dolinami i jest to dość rzadko spotykany widok. Z niej podążymy dalej w kierunku szczytu Osnica oraz przełęczy Strungový príslop, aż dotrzemy do miejscowości Párnica, gdzie znajduje się nasz nocleg. Czekać na nas tam będzie pyszna obiadokolacja, a następnie oczywiście integracja.

Trasa: długość ok. 17 km, czas ok. 6 godziny + przerwy, 993 m podejść, 1993 m zejść
(wejścia i zejścia są dość rozłożone i łagodne, więc jeśli nie ma się stwierdzonych problemów z kolanami zejścia nie powinny być problemem)

Dzień 2Biely Potok - Janosikowe Diery - przeł. Medzirozsutce - przeł. Medziholie - Stefanova

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy autokarem do Terechovej skąd niebieskim szlakiem pójdziemy w kierunku wąwozu Diery, co w wolnym tłumaczeniu oznacza po prostu dziury 🙂 Ta malownicza rozpadlina rozciąga się od Białego Potoku (575 m.n.p.m) aż po przełęcz między Rozsutcami (1200 m.n.p.m). Diery tworzą trzy wapienne wąwozy, które są ze sobą połączone. Dolne i Nowe Diery nazwano imieniem najsłynniejszego słowackiego zbójnika (Jánošíkové diery). Trzecią część stanowią Górne Diery, doprowadzą nas do polany między Rozsutcami. Po kilkudziesięciu minutach od rozpoczęcia naszej wędrówki krajobraz zmienia się nie do poznania, jeszcze przed chwilą wychodziliśmy z rozległej doliny, a nagle znajdziemy się w skalistej dolinie z wąską ścieżką nad rwącym potokiem. Po chwili marszu po stalowych kładkach i pomostach przekroczymy potężną skalną bramę. Z każdym krokiem będziemy mogli zobaczyć coraz więcej progów skalnych na potoku, które tworzące niesamowite wodospady. Po godzinie naszej wędrówki Dolne diery będziemy mieć już za sobą, a powitamy piękną polanę Podžiar. Od tego momentu podążamy już przez Górne Diery, gdzie będziemy musieli liczyć się z pokonaniem licznych drabinek, pomostów, a i wodospady będą mogły pochwalić się już nawet 5-metrową wysokością. Przy bardziej wymagających, skalnych ekspozycjach zaasekurujemy się przy pomocy zamontowanych łańcuchów oraz lin stalowych. Po kilkunastu minutach później dotrzemy na polanę pod Tanečnicou (1186 m.n.p.m). To tu po raz pierwszy, dzisiejszego dnia możemy się nacieszyć wysokogórską panoramą. Po prawej stronie pojawi się najpiękniejszy i najbardziej okazały szczyt w całym paśmie – Wielki Rozsutec. Ze wspomnianej polany udajemy się na słynną przełęcz dzielącą szczyty Małego od Wielkiego Rozsutca – Medzirozsutce (1200 m.n.p.m). Podczas przerwy będziemy mogli podziwiać wspaniałe widoki na Tatry oraz Góry Choczańskie. Następnym naszym celem jest przełęcz Medziholie, do której dotrzemy w kilkadziesiąt minut. Zachwyci nas tutaj różnorodna roślinność i fantastyczne panoramy 🙂 Po zobaczeniu tak wspaniałych widoków czas rozpocząć około godzinną wędrówkę w dół do miejscowości Štefanová. Po zejściu ze szlaku czeka nas jeszcze przerwa obiadowa, a następnie około 16:30 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około północy.

Trasa: długość ok. 11 km, czas ok. 4,5 godziny + przerwy, 802 m podejść, 737 m zejść

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Koszty
Cena: 379 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Mała Fatra - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w komfortowym hotelu w Párnicy w pokojach 2 osobowych z łazienkami (3 osobowe na życzenie)
 • Obiadokolacja w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia, NNW oraz akcje ratunkowe na terenie Słowacji
 • Opiekę dwóch licencjonowanych przewodników górskich
 • Kolorowe mapki tras
 • Zniżka na strefę spa, jacuzzi i saunę w hotelu (50% taniej)
 • Podatek VAT
 • Niezapomniane wrażenia z wyprawy na Małą Fatrę :)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów wjazdu na górę kolejką Vratna - Chleb 10 euro
 • Wstępu do strefy spa

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Górski Weekend – Mała Fatra! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.