info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Górski Weekend – Karkonosze! [Szczyt KGP]

0
Cena
360 zł
Cena
360 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1092

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 17-18.07.2021
Karkonosze (Śnieżka)
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Mamy dla Was nie lada gratkę – tym razem letnią wyprawę po perle polskich Sudetów – Karkonoszach wraz z możliwością zdobycia Śnieżki – jednym z 28 szczytów wchodzących w skład Korony Gór Polski. Czekają na Was oczywiście przepiękne widoki, zapierające dech w piersi panoramy oraz niezwykły symbol Karpacza – Świątynia Wang! Zapowiada się wspaniała wyprawa i to bez urlopu! 🙂

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 3. – Śnieżkę w Karkonoszach!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem niezwykłych Karkonoszy. Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.:)

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór koło północy, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku 16.07.2021 na sobotę 17.07.2021 o g. 00:00. Powrót w niedzielę 18.07.2021 wieczorem około północy.

Śpimy w komfortowym pensjonacie w Karpaczu w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (4 os. na życzenie, 1 os. za dopłatą).  W cenie jest obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
mały plecak na wodę i przekąski,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje;
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami, o ile bieżące rozporządzenie nie stanowi inaczej
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zdobędziemy najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę!
 • Obejrzymy słynny Kocioł Wielkiego Stawu!
 • Będziemy podziwiać ciąg malowniczych kaskad!
 • Zobaczymy średniowieczną, drewnianą Świątynię Wang!
 • I wiele, wiele innych!
Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w pensjonacie w Karpaczu w pokojach 2 oraz 3 osobowych z łazienkami (pokoje 4 os. na życzenie) oraz 1 osobowych z łazienkami za dopłatą. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę.

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Karpacz - Śnieżka - Karpacz

Nasz wyjazd rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:00 na Placu Defilad w Warszawie, skąd ruszymy w trasę do Karpacza, tak aby po nocnym przejeździe około godziny 7:00 rozpocząć przerwę śniadaniową. Około dwie godziny później dotrzemy do celu, dokładnie do podnóża góry Orlinek, na której znajduję się skocznia narciarska i właśnie stamtąd rozpoczniemy wędrówkę. Po ponad godzinie wędrówki wśród lasów dotrzemy do Schroniska Nad Łomniczką, które jest najbardziej tajemniczym budynkiem w całych Karkonoszach! Nikt nie wie, jaka jest dokładna historia tego myśliwskiego szałasu, źródła podają tylko, że pod koniec XX wieku szałas został zagospodarowany na schronisko, a niedługo potem powstał obecny budynek. Kolejna godzina na szlaku upłynie nam pod znakiem przejścia wzdłuż szumiącego strumyka Łomniczki i będzie to najciekawsza krajobrazowo część naszej trasy. Po drodze będziemy mogli podziwiać ciąg malowniczych kaskad zwane również Wodospadem Łomniczki. Chwilę później dotrzemy do Domu Śląskiego, który leży na tak zwanej Równi Pod Śnieżką i stanowi ostatni przystanek na naszej trasie w kierunku Śnieżki 😉 Z każdym przebytym metrem coraz okazalej będzie prezentować się Śnieżka wraz z surowymi rumowiskami. Chwilę potem zdobędziemy Śnieżkę, wznoszącą się na wysokość 1602 metrów. Na szczycie znajduje się Kaplica św. Wawrzyńca oraz słynny budynek restauracji i obserwatorium meteorologicznego w kształcie ”latających talerzy”. Z najwyższego szczytu Karkonoszy, a jednocześnie całych Sudetów, rozciąga się niezwykle rozległa panorama Karkonoszy, Kotliny Jeleniogórskiej, a przy dobrej pogodzie również Ślęży i Masywu Śnieżnika. Po nacieszeniu się widokami Drogą Jubileuszową poprzez Karkonoski Park Narodowy zejdziemy w kierunku Jelenki. Trasa będzie wiodła wśród pięknych widoków i urokliwej flory. Następnie przejdziemy przez Sowią Dolinę, tak by około 16:30 dotrzeć do Karpacza. Chwilę później znajdziemy się w miejscu zakwaterowania, zaś po krótkim odpoczynku o godzinie 18:00 spotkamy się na wspólnej obiadokolacji, a wieczorem czeka nas oczywiście wspólna integracja przy ognisku 🙂

Trasa:

Trasa: Karpacz, Orlinek – Schronisko PTTK Nad Łomniczką – Dom Śląski – Śnieża – Droga Jubileuszowa – Jelenka – Sowia Przełęcz – Sowia Dolina – Karpacz, Łomniczka
długość ok. 15 km, czas ok. 5,5 godzin + przerwy, 817 m podejść, 1085 m zejść

Dzień 2Karpacz - Karkonosze - Karpacz - Warszawa

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy ponownie na szlak. Pierwszym naszym celem będzie Świątynia Wang. Miejsce to jest o tyle szczególne, że stanowi największą atrakcję Karpacza. Co ważne została ona zbudowana w XII wieku w miejscowości Vang w południowej Norwegii, a dzięki staraniom hrabiny Fryderyki von Reden z Bukowca, kościół został przeniesiony w Karkonosze. Następnie udamy się w kierunku Polany, a w dalszej kolejności Pielgrzymów i Słonecznika – przepięknych grup skalnych. Ze Słonecznika przejdziemy grzbietem nad malowniczymi kotłami polodowcowymi Wielkiego i Małego Stawu, cały czas w towarzystwie przepięknych i rozległych widoków. Po zachwytach nad tymi miejscami wyruszymy w dalszą wędrówkę, by blisko po godzinie czasu dotrzeć do Spalonej Strażnicy. Jak sama nazwa wskazuję, wcześniej znajdowała się tutaj strażnica, która uległa spaleniu. Z miejsca tego podziwiać możemy wspaniały widok w kierunku Śnieżki oraz na wierzchowinę Karkonoszy. Kolejnym naszym punktem będzie Schronisko PTTK Strzech Akademicki, gdzie zaplanowaliśmy dłuższą przerwę na posiłek. Po odpoczynku powoli zaczniemy zejście w kierunku Karpacza, skąd około 16:30 zabierze nas autokar w drogę powrotną. Planowany przyjazd do stolicy około północy.

Trasa:

Świątynia Wang – Polana w Karkonoszach – Kocioł Wielkiego Stawu – Spalona Strażnica – Schronisko PTTK Strzecha Akademicka – Polana w Karkonoszach – Rozdroże Łomnickie
długość ok. 14 km, czas ok. 4:30 godzin + przerwy, 681 m podejść, 734 m zejść

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, jeśli zostanie utrzymane obecne rozporządzenie

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik)

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z poprzedniego wyjazdu w Karkonosze!

Byłam z Wami pierwszy raz ale z pewnością nie ostatni!!!! było fantastycznie, atmosfera świetna dziewczyny opiekowały się nami profesjonalnie i z zaangażowaniem. To był naprawdę świetnie zorganizowany wyjazd, i na pewno będę Was polecać znajomym.
pozdrawiam i do zobaczenia 🙂

Ula

Dziękuję za wspaniały wyjazd w Karkonosze! Pilotka bardzo sympatyczna, z dobrą energią, dobrze ogarniała grupę i organizację wyjazdu. Przewodnik klasa sama w sobie, rewelacyjny, z ogromną wiedzą, oby więcej takich przewodników! Trasy znakomicie dobrane! Moja ocena wyjazdu- 10/10 !

Arkadiusz
Koszty
Cena: 360 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Karpacz - Warszawa
 • Nocleg w pensjonacie w pokojach 2 oraz 3 osobowych z łazienkami (4 os. z łazienkami na życzenie, 1 os. z łazienkami za dopłatą 70 zł/osoba)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Organizację ogniska, drewno na opał oraz jednorazową zastawę
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika sudeckiego
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Bilety wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego (2 x 7 zł)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na ognisko
 • Opcjonalnych kosztów wstępu do świątynii Wang - 8 zł lub wejście tylko na plac 1 zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Górski Weekend – Karkonosze! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Format daty: DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 70 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA - prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)