info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Górski Weekend – Beskid Śląski! [Szczyt KGP]

0
Cena
355 zł
Cena
355 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

979

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 31.07-01.08.2021
Beskid Śląski
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Beskid Śląski jest doskonałym miejscem na weekendowy wypad, o czym mogliśmy już się przekonać. Miejsce to kusi świetnym zagospodarowaniem, gęstą siecią szlaków pieszych, i co najważniejsze przepięknymi widokami 😉 Czas, aby kolejni podróżnicy oczarowali się na długo zapadającymi w pamięci panoramami oraz świetnie przygotowanymi szlakami. Zapraszamy zatem na niezapomnianą letnią, weekendową wędrówkę razem z nami po Beskidzie Śląskim!

 

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy szczyt KGP nr 8. – Skrzyczne w Beskidzie Śląskim!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem niezwykłego Beskidu Śląskiego. Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.:)

Wyjazd bez urlopu!

Ruszamy w nocy z piątku na sobotę, a wracamy w niedzielę wieczorem. Nie ma potrzeby zatem brać urlopu, aby wybrać się na ten niezwykły weekend!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjeżdżamy w nocy z piątku 30.07.2021 na sobotę 31.07.2021 o godzinie 01:15 z Placu Defilad w Warszawie i wracamy w niedzielę 01.08.2021 wieczorem około 22-23.

Na wyjeździe śpimy w hotelu w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami oraz apartamentach (dwie sypialnie z łóżkiem małżeńskim, salon, łazienka). Pokoje 1 os. z łazienkami za dopłatą.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
mały plecak na wodę i przekąski,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje;
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zachwycimy się niesamowitymi widokami z Baraniej Góry!
 • Zobaczymy przepiękny Rezerwat Baraniej Góry!
 • Odkryjemy wspaniałe kaskady Białej Wisełki!
 • Wyjdziemy na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego - należący do Korony Gór Polski Skrzyczne!
 • Odpoczniemy w słynnym Szczyrku!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w hotelu w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami oraz apartamentach (dwie sypialnie z łóżkiem małżeńskim, salon, łazienka). Pokoje 1 os. z łazienkami za dopłatą. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę. Obiekt uzyskał świetną ocenę 7,9 na portalu booking.com.

Plan

Dzień 1Węgierska Górka - Magurka Radziechowska - Magurka Wiślańska - Barania Góra - Wisła - Czarne

Nasz wyjazd rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 01:15 i w zależności od sytuacji na drodze około godziny 7:00 rano zjemy śniadanie i udamy się jeszcze w kilkunastominutową podróż. Nieco po 8:00 dotrzemy do Węgierskiej Górki, skąd wyruszymy na szlak. Najpierw czeka nas krótki spacer po Węgierskiej Górce, by po minięciu fortu Waligura ostrym podejściem pokonać 600 m przewyższenia i wejść na Glinne, na którym są widoczne liczne formy skalne. Dalej już grzbietem na Magurkę Radziechowską i Magurkę Wiślańską. Podczas przemierzania szlaku rozciągają się rozległe i przyjemne widoki, których długo nie zapomnimy 😉 Z Magurki Wiślańskiej wchodzimy na szczyt Baraniej Góry wąską ścieżką poniżej linii grzbietu. To nie najwyższy, ale najbardziej znany szczyt w Beskidzie Śląskim, wszak z niego bierze początek królowa naszych rzek za sprawą potoków: Biała i Czarna Wisełka 😉 Na szczycie stoi wieża widokowa, dzięki której będziemy mogli znaleźć się ponad lasem i podziwiać niezwykłą panoramę. Po krótkiej przerwie ruszymy dalej szlakiem delikatnie w dół. Idąc przez las zejdziemy krótkim ostrym zejściem, by potem dość łagodnie szlak doprowadził nas do Rezerwatu Barania Góra. Powstał on w celu ochrony lasów jodłowo-bukowo-świerkowych porastających zachodnie zbocza góry. Po dłuższej chwili trekkingu dotrzemy do kaskad Białej Wisełki. Najwyższa liczy sobie pięć metrów w pionie, a więc niewiele, ale tutaj liczy się urok, a tego kaskadom nie brakuje. Potem dotrzemy do drogi asfaltowej, gdzie towarzyszyć nam będzie widok i szum potoku Białej Wisełki. Po kilkudziesięciominutowym spacerze dotrzemy do parking w Wiśle Czarnej, skąd przejedziemy autokarem do naszego miejsca noclegu. Wieczorem będzie na nas czekać pyszna obiadokolacja, a następnie oczywiście integracja przy ognisku :)

Trasa: długość ok. 18 km, czas ok. 6,5 godziny + przerwy, 1002 m podejść, 841 m zejść

Dzień 2Przełęcz Salmopolska - Malinowska Skała - Małe Skrzyczne - Skrzyczne - Hala Podskrzyczeńska - Szczyrk

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy w stronę Szczyrku na przełęcz Salmopolską. To stąd wyruszymy na szczyt Skrzyczne. Pierwsze wzniesienie, na które się będziemy wchodzić to Malinów i tu już między drzewami rozpościera się piękny widok na Skrzyczne, czyli główny punkt naszej dzisiejszej trasy. Nieco poniżej szczytu znajduje się wejście do Jaskini Malinowskiej – jednej z największych jaskiń w Beskidach. Chętni (i odważni) będą mogli ją zwiedzić! Następnym punktem na naszej drodze będzie Malinowska Skała. Wznosi się na wysokość 1152 metrów n.p.m i zbudowana jest z litych skał osadowych zwanych zlepieńcami. Jej charakterystycznym miejscem jest blok skalny wychodzący na powierzchnię ziemi. Dalej grzbietem górskim na szczyt Skrzycznego. Trasa ta jest świetnym miejscem widokowym i na pewno na długo zapadnie w pamięci;-) Po dotarciu na szczyt zobaczymy Schronisko PTTK. Jest ono położone jest pod samym szczytem nieopodal dojeżdżającej tam kolei linowej oraz charakterystycznego nadajnika znajdującego się na szczycie. Skrzyczne wznosi się wysokość 1257 metrów n.p.m. i jest najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego. Co warto podkreślić należy ono również do Korony Gór Polski. Około 14:30 powinniśmy być już w Szczyrku, gdzie zaplanowaliśmy dłuższą chwilę na obiad i czas wolny 🙂 Po 16:00 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 22:30.

Trasa: długość ok. 13 km, czas ok. 4:10 godzin + przerwy, 513 m podejść, 933 m zejść

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, jeśli zostanie utrzymane obecne rozporządzenie;

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik);

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio w Beskidzie Śląskim byliśmy w lipcu dwa lata temu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Był to wspaniały, bardzo relaksujący i aktywny weekend – podziwianie piękna gór, zdobywanie magicznych szczytów, nocleg we wspaniałym hotelu z cudownym jedzeniem, pysznym i smacznym, z miłą obsługą. Wszystko było zapięte na ostatni guzik, a opieka Asi i Marcina – rewelacyjna. Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze dziękuję! 😊
 
Helena

Prowadzący super, zarówno Marcin jak i Asia😀 Sama organizacja i warunki na piątkę. Na pewno skorzystam z kolejnych wyjazdów!

Iwona
Koszty
Cena: 355 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Węgierska Górka oraz Szczyrk - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami oraz apartamentach (dwie sypialnie z łóżkiem małżeńskim, salon, łazienka). Pokoje 1 os. z łazienkami za dopłatą za dopłatą 70 zł/osoba.
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedziele
 • Organizację ogniska, drewno na opał i jednorazową zastawę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Kolorowe mapki tras
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków i prowiantu na szlaki

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Górski Weekend — Beskid Śląski prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Format daty: DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 70 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA - prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)