info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Górski weekend – Babia Góra!

0
Cena
350 zł
Cena
350 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1417

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Najbliższe wydarzenia:

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 4-5.07.2020
Babia Góra
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zdobyć Królową Beskidów w niezwykłej wczesnoletniej scenerii! Zapraszamy na weekend w malowniczym Beskidzie Żywieckim, gdzie m.in.: zdobędziemy najwyższe szczyty tego masywu oraz zachwycimy się urokliwym Wodospadem na Mosornym Potoku! Górski weekend z Babią Górą w roli głównej już w pierwszy weekend lipca!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Oba dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielę przed północą, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w nocy z piątku 3.07.2020 na sobotę 4.07.2020 o g. 00:30. Powrót w niedzielę 5.07.2020 przed północą.

Z soboty na niedzielę śpimy w komfortowym pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami oraz 4 -osobowych z łazienkami na życzenie

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
polar, kurtkę od deszczu oraz czapkę,
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do pensjonatu aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje na 2 dni (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zdobędziemy najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego, a także całych Beskidów Zachodnich!
 • Będziemy podziwiać rozległą panoramę obejmującą swoim zasięgiem m.in. Beskid Żywiecki, Beskid Mały, Beskid Śląski, Gorce oraz Tatry!
 • Zachwycimy się jednym z największych i najładniejszych wodospadów w polskich Beskidach!
 • Odwiedzimy jedno z najbardziej urokliwie położonych schronisk górskich na Hali Krupowej, z pięknym widokiem na Tatry!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym pensjonacie w miejscowości Zawoja, w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami oraz pokojach 4-osobowych z łazienkami na życzenie. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w formie bufetu w niedzielę. Pensjonat uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,2 wśród użytkowników booking.com.

Prowadzący

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Plan

Dzień 1Warszawa - Babia Góra (Diablak) - Mała Babia Góra - Zawoja, Małe Widełki

Nasz wyjazd rozpoczniemy w nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:30 na Placu Defilad w Warszawie. Przed przyjazdem na miejsce czeka nas przerwa na poranną toaletę oraz śniadanie. Około godziny 9:00 dojedziemy do Przełęczy Krowiarki skąd wyruszymy szlakiem na Babią Górę stanowiącym fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego. Podejście tym szlakiem można dzielić się na dwa, odmienne w swoim charakterze, etapy. Pierwsza część to spokojne podejście na Sokolicę (1367m), prowadzące gęstym, urokliwym, świerkowym lasem. Tutaj znajduje się platforma widokowa podcięta kilkunastometrowym urwiskiem skalnym, spośród której rozpościera się panorama na północne zbocza Babiej Góry, Małą Babią Górę, Mędralową oraz Pasmo Jałowieckie. Powyżej Sokolicy zaczyna się łagodniejsza część trasy, z rozległymi widokami, które na długo zapadną nam w pamięci 🙂 Przy sprzyjających warunkach można dostrzec poszarpane, tatrzańskie granie! Końcowy fragment podejścia na szczyt będzie nas prowadził przez stanowiska kosodrzewiny, by następnie pośród głazów, kamienną ścieżką dotrzeć do rozległego wierzchołka Babiej Góry, zwanego Diablakiem 🙂 Babia Góra (1725 m.n.p.m) jest najwyższym szczytem Beskidu Żywieckiego, a także całych Beskidów Zachodnich. Jest to również najwyższy szczyt w Polsce, położony poza Tatrami i stanowi doskonały punkt widokowy. Będziemy tutaj mogli podziwiać rozległą panoramę obejmującą swoim zasięgiem Beskid Żywiecki z Pilskiem, Beskid Mały, Beskid Śląski, Gorce, Beskid Wyspowy, Beskid Makowski, Tatry, a także Orawę, Niżne Tatry, Góry Choczańskie i Małą Fatrę. Zaraz po zachwytach nad widokami wyruszymy dalej szlakiem w kierunku Małej Babiej Góry — trzeciego co do wysokości szczytu w całych polskich Beskidach 🙂 Szczyt ten jest nieco mniejszy od poprzedniego, ale za to bardzo widokowy i co najważniejsze doskonale widać stąd Babią Górę! Następnie zejdziemy w kierunku Schroniska Markowe Szczawiny, gdzie zatrzymamy się na przerwę. Zaraz po tym zaczniemy schodzić w dół w kierunku Zawoi, gdzie będzie czekał na nas autokar. Po krótkiej chwili zakwaterujemy się w ośrodku, gdzie czeka nas pyszna obiadokolacja, a wieczorem oczywiście integracja 🙂

Trasa:
Przełęcz Krowiarki – Babia Góra (Diablak) – Mała Babia Góra – Schronisko PTTK Markowe Szczawiny – Zawoja, Małe Widełki
5:26 h, 14,3 km, suma podejść 834 m, suma zejść 1210 m

Dzień 2Zawoja- Wodospad na Mosornym Potoku -Schronisko PTTK Na Hali Krupowej - Sucha Góra - Warszawa

Rano po śniadaniu, które zaplanowaliśmy na godzinę 8:00, wykwaterujemy się oraz wyruszymy na szlak. Pierwszym punktem będzie Wodospad na Mosornym Potoku, który jest jedną z ciekawszych atrakcji w okolicach Zawoi. Szlak do niego wiedzie asfaltową drogą prowadzącą pośród zabudowań. Po około 30 minutach szlak odbija w prawo na polną drogę, przekraczając po kilkudziesięciu metrach mostek nad Mosornym Potokiem. Szlak wkracza do lasu i prowadzi dalej leśną drogą, po lewej stronie będziemy mogli usłyszeć Mosorny Potok płynący w leśnym wąwozie, kilkanaście metrów poniżej szlaku. Szlak do wodospadu schodzi stromym zboczem, przy schodzeniu będziemy musieli uważać, ponieważ zejście jest strome, a ścieżka dosyć śliska. Do wodospadu docieramy w przeciągu kilku minut od rozstaju. Po tak zachwycających widokach udamy się w kierunku Mosornego Gronia (1047 m n.p.m.). Ze szczytu będziemy mogli podziwiać piękny widok na rządzącą tutaj Królową Beskidów! Kolejnym szczytem, który poznamy podczas przejścia tego pasma jest Cyl Hali Śmietanowej zwany również Kiczorką. Pierwsza połowa szlaku na Cyl jest w miarę łagodna, ale po wejściu w gęsty bór świerkowy, rozpocznie się bardzo ostre podejście, które może nas trochę zmęczyć 😉 Następnie tym samym szlakiem dotrzemy na najwyższy szczyt całego pasma – Policę (1369 m n.p.m.). Na nim znajduje się postawiony w 2009 roku pomnik poświęcony ofiarom katastrofy samolotu PLL LOT oraz pamiątkowy krzyż wykonany z resztek poszycia samolotu z informacją o oddziale partyzanckim działającym w tym rejonie. Po chwili przerwy rozpoczniemy marsz ze szczytu w kierunku schroniska na Hali Krupowej. Szlak prowadzić nas będzie poniżej Wielkiej Grapy (1247 m n.p.m.), a następnie wyprowadzi nas na halę i do schroniska. Tam zaplanowaliśmy przerwę, aby trochę odpocząć. Około godziny 15:00 zejdziemy ze szlaku w Suchej Górze i wyruszymy autokarem na przerwę obiadową, a następnie będziemy kontynuować podróż do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około 23:30.

Pierwsze zdjęcie jest własnością niniejszego autora i zostało użyte za jego zgodą 🙂

Trasa:
Zawoja, Mosorne – Wodospad na Mosornym Potoku – Polica – Schronisko PTTK Na Hali Krupowej – Sucha Góra
4:35 h, 12,7 km, suma podejść 848 m, suma zejść 753 m

Relacja z inngo wyjazdu w górach!

Poprzednio górski weekend spędziliśmy w Pieninach w październiku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

To był prawdziwy złoty weekend – super wyjazd 🙂 Bardzo fajna trasa dla osób, które cały tydzień siedzą za biurkiem i na weekend jadą w góry. Proszę o więcej takich wyjazdów z podobną trudnością tras 😉
Bardzo dobrze zorganizowany czas ze strony prowadzących. Bardzo duży plus dla przewodnika, który ma ogromną wiedzę na temat gór i bardzo chętnie dzieli się nią (tego nie spotkałam na podobnych wyjazdach u konkurencji). Na pewno będę Was polecać i do zobaczenia na następnych wyjazdach 😉

Justyna

Długo biłam się z myślami i rozważałam wyjazd z Wami w Pieniny tym bardziej, że perspektywa z zupełnie obcymi mi ludźmi mocno mnie przerażała… W końcu podjęłam decyzję, że jadę. Moja decyzja okazała się bardzo trafna – towarzystwo okazało się bardzo kontaktowe i otwarte 🙂 Pilotka w bardzo fajny sposób integrowala towarzystwo w drodze w góry. Dodatkowym plusem była możliwość wybrania drugiej lzejszej alternatywy 2 dnia wycieczki. Dodatkowy plus, że ekipa była bardzo zoorganizowana i zarazala pozytywną energią 🙂 Jestem przekonana i wiem, że chętnie będę wybierać wyjazdy z Gdzie na Weekend 😉

Anna
Koszty
Cena: 350 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Przełęcz Krowiarki i Scuha Góra– Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w pensjonacie w Zawoi (pokoje 2 i 3 z łazienkami oraz typu studio 4 -osobowe z łazienkami na życzenie)
 • Obiadokolację w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Ubezpieczenie KL i NNW na terenie Polski
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Bilety wstępu do Babiogórskiego Parku Narodowego
 • Podatek VAT
 • Niezapomniane wrażenia z letniej górskiej wyprawy :-)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków i prowiantu na szlaki

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Górski weekend — Babia Góra! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.


GDPR

 • Ciasteczka

Ciasteczka