kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Górska Sierpniówka – Słowenia! [Alpy Julijskie + Kamnickie]

0
Cena
1 899 zł
Cena
1 899 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1092

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni (długi weekend)
Termin : 14-19.08.2024
Słowenia
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Zapraszamy na wyprawę do magicznej Słowenii w długi weekend sierpniowy! Podczas naszej wspólnej podróży odkryjemy niezwykłe zakątki tego kraju, zanurzając się w jego pięknych krajobrazach i klimatycznych miejscach. Poznamy malownicze szlaki Alp Kamnickich i Julijskich, przejdziemy się rozległymi polanami z tradycyjnymi chatami pasterskimi oraz zdobędziemy szczyty Brana, Viševnik, Vogel i Rodica! Ponadto odwiedzimy znane i niesamowicie zlokalizowane schroniska m.in. Kamniška koča z możliwością skosztowania lokalnej kuchni przy zapierających dech panoramach 360 stopni! Nie czekaj i zapisz się już dziś – oczekują na nas oszałamiające krajobrazy i niesamowita przygoda w sercu Słowenii!

Najważniejsze zalety wyprawy z nami:

 • Autorski programSpecjalnie dla naszych podróżników przygotowaliśmy niezwykle ciekawy plan wyjazdu!
 • Doświadczony przewodnik górskiZe względu na bezpieczeństwo i komfort uczestników będzie nam towarzyszył doświadczony przewodnik górski, który nie tylko poprowadzi nas po szlakach ale również opowie o eksplorowanych pasmach!
 • Transfer uczestnikówCodziennie dojeżdżamy na start i koniec szlaku, a wszystkie noce spędzamy w jednym miejscu!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

trudny

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o bardzo dobrej kondycji, które regularnie chodzą po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Podczas wyjazdu chodzimy na lekko – tzn. nasze bagaże zostaną dowiezione autokarem do noclegu, zatem na szlak wystarczy nam mały plecak.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

5 dniowa wyprawa, 2 dni urlopu!

Wyjeżdżamy w środę wieczorem i wracamy w poniedziałek około południa, więc wystarczy tylko dwa dni urlopu (piątek – 16 sierpnia oraz poniedziałek – 19 sierpnia), aby wybrać się na ten wyjazd! Czwartek (15 sierpnia) jest ustawowo dniem wolnym!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest w środę 14.08.2024, o godz. 18:00 z Placu Defilad w Warszawie. Powrót w poniedziałek, 19.08.2024, około 12:00 w południe, w zależności od warunków na drodze.

Można dołączyć do nas na trasie — jedziemy przez Piotrków Trybunalski, Częstochowę (obwodnicami) i dalej w okolicach Katowic i Gliwic (autostradą A1).

Śpimy w pensjonacie pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-os. i 1-os. za dopłatą). Obiekt położony jest 20 km od stolicy, 30 km od jeziora Bled, co oznacza iż jest to idealna baza wypadowa na nasze górskie wędrówki.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy na Słowenię.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro 🙂

CENY

Ceny produktów na Słowenii są typowe jak na zachodzie Europy. Jest drożej niż w Polsce. Najdrożej jest oczywiście w stolicy, Lublanie, oraz miejscowościach turystycznych. Ceny są tam z reguły wyższe niż w reszcie kraju o kilka do kilkunastu procent. Za danie główne w małej restauracji lub knajpce w stolicy kraju zapłacimy z reguły od 6 do 10€, w lepszej restauracji wydamy około 10-25€. Więcej wydamy za ryby i owoce morza. Za piwo zapłacimy około 2-3,50€, w zależności od lokalizacji i typu miejsca. W Lublanie obowiązują zasady identyczne jak w dowolnym dużym mieście w Polsce, historyczna część miasta (okolice zamku) jest najdroższa.

Podobnie jak w Polsce, tak w Słowenii, spotkamy małe sklepy z podstawowymi produktami – ceny będą z reguły wyższe niż w dużych marketach i przede wszystkim dyskontach.

ROAMING

Będąc na Słowenii nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Słowenii po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

OPIEKA MEDYCZNA

Słowenia jest członkiem UE, dlatego też przed wyjazdem należy wyrobić w najbliższym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia tzw. EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty, będziemy sporo chodzić :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
gotówkę w EUR na wstępy (informacje poniżej) oraz gotówkę na posiłki i inne wydatki (około 50-120 EUR w zależności od indywidualnych potrzeb).

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas sierpniowego długiego weekendu m.in.:
 • Przejdziemy ponad 60 km po słoweńskich Alpach Kamnickich i Julijskich!
 • Zachwycimy się malowniczymi panoramami 360 stopni z grzbietów i szczytów!
 • Zobaczymy piękne widoki na pasterskie chaty i polany na Velikej Planinie!
 • Odwiedzimy słoweńskie górskie schroniska, w tym sławne Kamniška koča!
 • Zdobędziemy szczyty - Brana, Viševnik, Vogel, Rodica i wiele innych!
 • Odkryjemy florę i faunę Triglavskiego Parku Narodowego!
 • Zintegrujemy się podczas współnych wieczorów!
 • I zobaczymy wiele innych ciekawych atrakcji i pięknym miejsc!
Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Nocleg

Śpimy w klimatycznym pensjonacie pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-os. i 1-os. za dopłatą). Obiekt położony jest 20 km od stolicy, 30 km od jeziora Bled, co oznacza iż jest to idealna baza wypadowa na nasze górskie wędrówki.

Uwaga: w przypadku dużego zainteresowania łóżkami pojedynczymi może się zdarzyć, że część to będą łóżka podwójne przedzielone drewnianą ścianką. Pensjonat jest doświadczony w kwaterowaniu singli i ścianka zapewnia komfort oraz prywatność, ale my oczywiście postaramy się w takiej sytuacji przydzielić do tych łóżek w pierwszej kolejności znajomych 🙂

W cenie jest zagwarantowane są śniadania oraz trzy obiadokolacje. Pensjonat jest idealnym miejscem jako nasza baza wypadowa do zwiedzanych przez nas atrakcji. Pensjonat uzyskał świetną ocenę 8,6 na portalu booking.com!

Plan

Dzień 0/1Velka Planina + Mala Planina

Wspólną podróż rozpoczniemy w środę wieczorem o 18:00 na Placu Defilad w Warszawie – wsiądziemy do autokaru i wyruszymy w kierunku południowej granicy Polski. Przejedziemy przez Czechy i Austrię, tak by w czwartek rano zameldować się na terytorium Słowenii. Rano zatrzymamy się jeszcze na przerwę śniadaniową, a niedługo po niej dojedziemy na start szlaku, a dokładniej do dolnej stacji kolejki Nihalka, którą wjedziemy na szczyt Gradišče (1668 m n.p.m.). Tego dnia odkrywać będziemy Alpy Kamnickie z ich niesamowitym górskim płaskowyżem Velika Planina. Miejsce to jest ogromną atrakcją turystyczną regionu i słynie z rozległych widokowych pastwisk z charakterystycznymi chatami pasterskimi pokrytymi owalnymi gontowymi dachami, które schodzą prawie do ziemi. Będąc tam w sierpniu będziemy mieli okazję spotkać pasterzy, którzy nadal zamieszkują te chaty i wypasają owce na Velikiej Planinie. Spacerując poznamy historię i tradycje słoweńskiego pasterstwa oraz będziemy mogli skosztować specjałów regionalnej kuchni w lokalnych schroniskach – Domžalski dom (1534 m n.p.m.) czy Jarški dom (1520 m n.p.m.). Późnym popołudniem zejdziemy ze szlaku i pojedziemy do miejsca noclegu, gdzie po zakwaterowaniu czekać na nas będzie obiadokolacja i wieczorna integracja. 😊

Trasa

Gradišče – Velka Planina – Mala Planina – Kamnik

5:36 h, 11,1 km, suma podejść 183 m, suma zejść 1308 m

Dzień 2Kamniška koča + Brana

W piątek po śniadaniu wyruszymy na start szlaku. Mijając górskie schronisko w Kamniškiej Bistricy iść będziemy drogą w górę doliny, a kolejne kilometry spędzimy na podejściu kamienistą trasą pośród lasów i pasterskich polan. Przemierzając szlaki Alp Kamnickich odkrywać będziemy ich uroki, niesamowitą zieleń i piękne krajobrazy. W połowie trasy na szczyt szlak zacznie stromo wznosić się w górę, a my idąc szerokimi zakosami przez kosodrzewinę i rozległe trawy dojdziemy wreszcie do stojącego na przełęczy słynnego schroniska Kamniška koča (1870 m n.p.m.). Klimatyczny budynek z typowo schroniskową kuchnią i przepięknymi widkamim na okolicę. Po chwili na regenerację rozpoczniemy podejście na najwyższy tego dnia szczyt – Brana (2253 m n.p.m.). Szlak wspinać się będzie ostro w górę, a dodatkową atrakcją będą pojawiające się raz po raz żelazne łańcuchy i ułatwienia. Brana jest jednym z najczęściej odwiedzanych wierzchołków Alp Kamnickich za sprawą panoramicznych widoków 360 na sąsiednie wyższe i niższe szczyty, leżące u stóp doliny i całą okolicę. Telefony zapełnią się pamiątkowymi zdjęciami, a my po chwili wyruszymy w dół tą samą trasą, tak by późnym popołudniem zejść ze szlaku i pojechać do miejsca noclegu. Po obiadokolacji spotkamy się na wieczorną integrację. 😊

Trasa:

Kaminska Bistrica – Kamniška koča – Brana – Kaminska Bistrica

6:04 h, 13.7 km, suma podejść 1643 m, suma zejść 1643 m

Dzień 3Viševnik

Czwartego dnia po śniadaniu znów wyruszymy autokarem na start szlaku. Tego dnia poznamy tajemnice Alp Julijskich, a najwyższym punktem będzie szczyt Viševnik (2050 m n.p.m.). Należy do mniej wymagających szczytów do zdobycia – w porównaniu z okolicznym Triglavem, Razorem czy Škrlatica, co nie znaczy, że jest mało wymagający 🙂 Obiecuje wszystkie obrazowe scenerie i zapierające dech w piersiach widoki słoweńskiego alpejskiego raju. Trekking kamienistym szlakiem pośród zieleni, szumiącego wiatru i strzelistych szczytów zagwarantuje nam wiele bajecznych widoków 360 stopni oraz niezapomnianych wrażeń. Po zdobyciu tego szczytu przejdziemy jeszcze przez przełęcze Srenjski preval (1959 m n.p.m.), Studorski preval (1892 m n.p.m.), aż w połowie dnia dotrzemy do schroniska Planinska koča na Uskovnici (1154 m n.p.m.), gdzie zaplanowana jest przerwa na testowanie lokalnej kuchni i trunków 😉 Później udamy się szlakiem w dół i robiąc i od południowo-zachodniej strony dotrzemy do miejsca skąd ruszaliśmy. Stąd pojedziemy do noclegu na obiadokolację oraz o ile starczy sił, wspólną integrację!

Trasa:

Bohinj – Viševnik – Srenjski preval – Planinska koča na Uskovnici – Bohinj

6:24 h, 16,7 km, Suma podejść 1104 m, Suma zejść 1104 m

Dzień 4/5Vogel + Rodica

Niedzielę rozpoczniemy śniadaniem, po którym wykwaterujemy się z hotelu i wyruszymy w drogę powrotną do Polski, jednak to nie koniec atrakcji 🙂 Po nieco ponad godzinie drogi dotrzemy do miejscowości Ukanc, skąd wyruszymy kolejką linową w kierunku szczytów Alp Julijskich. Wyciąg wwiezie nas na górę Orlove Glave (1682 m n.p.m.) i stamtąd wyruszymy w trasę. Na szlaku towarzyszyć nam będą oszałamiające widoki na Triglav, okoliczne wierzchołki, ale i leżące u stóp malownicze Jezioro Bohinj. Pierwszym celem tego dnia będzie Vogel – szczyt górujący nad Doliną Bohinj o wysokości 1922 metrów nad poziomem morza. Miłośnikom zimowego szaleństwa znany ze słynnego słoweńskiego kurortu narciarskiego. Kontynuując podróż grzbietem Alp Julijskich iść będziemy jednym z najpiękniejszych szlaków na terenie Triglavskiego Parku Narodowego. Po kilku kilometrach spędzonych pośród kosodrzewiny w tak pięknych okolicznościach przyrody wejdziemy na górę Rodica (1966 m n.p.m.) z bajecznym widokiem na okolicę. Po chwili na złapanie oddechu i pamiątkowe zdjęcia rozpoczniemy zejście do miejscowości Ribcev Laz, gdzie będzie trochę czasu wolnego na odpoczynek, kolację i ostatnie spojrzenia na przepiękną okolicę! Następnie wyruszymy w podróż powrotną do Polski. W Warszawie powinniśmy zameldować się we poniedziałek (19 sierpnia) około południa (w zależności od warunków na drodze).

Trasa:
Orlove glave – Vogel – Rodica – Ribcev Laz
7:56 h, 19.9 km, suma podejść 952 m, suma zejść 2084 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

To nasza pierwsza górska edycja wyjazdu na Słowenie, choć ten piękny kraj w innej formule zwiedzaliśmy już wielokrotnie. Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników ze słoweńskiego city breaka!

Wyjazd na Słowenię był strzałem w 10-kę! To mój pierwszy wyjazd z gdzienaweekend.pl i jestem baaardzo z niego zadowolona. Cudowna przyroda, przepiękne widoki, wspaniała pogoda, pyszne jedzonko, świetna organizacja oraz przeurocze pilotki, które cały czas dbały i troszczyły się o uczestników wycieczki. Jestem im wdzięczna za niezwykle mile spędzony czas. Pozostały piękne wspomnienia i równie piękne zdjęcia… 🙂

Lidia

BYŁO FANTASTYCZNIE, REWELACYJNIE, CUDNIE WSPANIALE 🙂 🙂 🙂 Nie tylko sama Słowenia zachwyca, ale też poziom organizacji, jak dla mnie, był rewelacyjny! Ania jako nasz przewodnik przesympatyczna, miła, ciepła, potrafiąca zintegrować całą grupę, a to przecież nie lada zadanie, bo aż 50 osób. 🙂 Co by nie pisać, warto było z Wami pojechać i mam nadzieję, że to nie mój ostatni wyjazd.

Iwona
Koszty
Cena: 1899 zł

płatna w 2 ratach:
500 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
1399 zł do 15.07.2024.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Velika Planina oraz Ribcev Laz - Warszawa
 • Przejazdy autokarem na trasach lokalnych
 • Trzy noclegi w pensjonacie w pokojach 3 lub 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2-os.* za dopłatą 200 zł/os., pokoje 1-os. za dopłatą 500 zł /os.)* w przypadku dużego zainteresowania łóżkami pojedynczymi może się zdarzyć, że część to będą łóżka podwójne przedzielone drewnianą ścianką. Hotel jest doświadczony w kwaterowaniu singli i ścianka zapewnia komfort oraz prywatność, ale my oczywiście postaramy się w takiej sytuacji przydzielić do tych łóżek w pierwszej kolejności znajomych :)
 • Trzy śniadania w formie bufetu
 • Trzy obiadokolacje w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Słowenii
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Opłaty za parkingi
 • Ślady tras gpx
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Prowiantu na szlaki, pozostałych posiłków oraz napojów do obiadokolacji
 • Obligatoryjnych biletów na kolejki linowe (Vielka Planina, Vogel) oraz TAXY lokalnej - ok. 45 EURKwota szacunkowa - cenniki mogą zostać zaktualizowane bliżej wyjazdu.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Górska Sierpniówka – Słowenia! [Alpy Julijskie + Kamnickie] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.


Zapisz się