info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Górska czerwcówka – 4 szczyty KGP w 4 dni! [Boże Ciało]

0
Cena
599 zł
Cena
599 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

580

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

4 dni (przedłużony weekend)
Termin : 3-6.06.2021
Pieniny
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Zapraszamy wszystkich miłośników górskich wędrówek, którzy chcieliby spędzić przedłużony weekend w górach! Tym razem zaplanowaliśmy dla Was aż 4 dni w malowniczych Pieninach oraz Beskidach Zachodnich. Podczas tej wyprawy zdobędziemy aż cztery szczyty Korony Gór Polski! Czekają na nas przepiękne widoki, malownicze trasy i niezliczone ilości wspomnień 🙂 Spędź z nami niezapomnianą, górską czerwcówkę!

Szczyt Korony Gór Polski [KGP]

Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce i poza kilkoma wyjątkami pokrywają się one z listą najwyższych szczytów. Zdobycie ich wszystkich to pokonanie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. oraz słynna możliwość otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski 🙂 (Aby go zdobyć najpierw wstąpić wstąpić do Klubu KGP).

Podczas tego wyjazdu zdobędziemy cztery szczyty KGP:

nr 16. – Wysoka w Pieninach!
nr 20. – Mogielica w Beskidzie Wyspowym!
nr 22. – Radziejowa w Beskidzie Sądeckim!
nr 7. – Lubomir w Beskidzie Makowskim!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o średniej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

We wszystkie dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

4 dni wyjazdu a tylko 1 dzień urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy ze środy na czwartek (Boże Ciało — ustawowo dzień wolny) i wracamy w niedzielę wieczorem, więc wystarczy tylko 1 dzień urlopu – w piątek!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w nocy ze środy 02.06.2021 na czwartek 03.06.2021 o godz. 00:45. Powrót w niedzielę 6.06.2021 około 23:00.

Śpimy w komfortowym pensjonacie w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami (pokoje 1 oraz 2 os. z łazienkami za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
spodnie i buty na zmianę, ew. kapcie do pensjonatu, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania,
śniadanie na czwartek oraz suchy prowiant i napoje (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie oraz w Szczawnicy),
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Mierzenie temperatury i kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Wysoką (1050 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Pienin!
 • Mogielicę (1170 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego!
 • Radziejową (1262 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego!
 • Lubomir (912 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Beskidu Makowskiego (Średniego) i najbardziej zalesiony ze szczytów, które zdobędziemy!
 • Masę zapierających dech w piersiach widoków i panoram, także szykujcie aparaty!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w komfortowym ośrodku w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami (pokoje 1 i 2 os. za dopłatą). Kilka pokoi w budynku obok (2 min spaceru). W cenie są również zagwarantowane trzy obiadokolacje oraz trzy śniadania. Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 4,3 wśród użytkowników google.

Plan

Dzień 0/1Warszawa - Jaworki - Biała Woda - Wysoka - Pod Durbaszką - Pod Huściawą - Szczawnica

Ruszamy z Placu Defilad w nocy ze środy na czwartek o godz. 00:45. Do Jaworek, skąd zaczniemy nasz trekking pierwszego dnia powinniśmy dotrzeć o godzinie 9.00. Naszym celem będzie zdobycie najwyższego szczytu Pienin – Wysokiej (1050 m n.p.m.). Już na starcie naszej wędrówki przywita nas jeden z najpiękniejszych zakątków Pienin – rezerwat Biała Woda. Chroni on unikatowe i niespotykane formacje geologiczne z okresu jury i kredy oraz rzadko występujące rośliny naskalne. Na samym wejściu do rezerwatu przywita nas Czubata Skała, interesująca formacja skalna, szpiczasty wapienny szczyt o praktycznie nagich zboczach. Uwagę przyciąga również potok z licznymi kaskadami, płynący dnem wąwozu. W tych malowniczych okolicznościach przyrody kierujemy się do Przełęczy Rozdziela, kończącej dolinę Białej Wody. Skąd wzięła ona swoją nazwę? Stąd, że rozdziela Pieniny od Beskidu Sądeckiego. Stamtąd atakujemy pierwszy szczyt na naszej liście, czyli Wysoką. Będziemy wspinać się niebieskim szlakiem w towarzystwie cudownych widoków na polską i słowacką stronę granicy. W pobliżu Wysokiej znajduje się Rezerwat Przyrody Wysokie Skałki. W ciągu dalszej drogi zrobimy przerwę w klimatycznym schronisku Pod Durbaszką. Stamtąd ruszamy w dół przez Przełęcz Klimontowską do Szczawnicy. Wieczorem przewidziana integracja plenerowa przy ognisku/ grillu! 😊

Trasa:
Biała Woda – Przełecz Rozdziela – Wysoka – Pod Durbaszką – Pod Huściawą – Szczawnica
18,2 km, 6,5 h plus przerwy, podejść 808 m, zejść 947 m

Dzień 2Szczawnica - Lubomierz - Mogielica - Przełęcz E. Rydza-Śmigłego - Szczawnica

Kolejnego dnia po śniadaniu autokar zabierze nas do Lubomierza, skąd ruszymy zdobyć drugi szczyt na naszej liście – Mogielicę (1170 m n.p.m.). Będziemy wędrować zalesionym szlakiem, wychodząc co jakiś czas na widokowe polany. Najbardziej znaną jest Polana Skalne, ze słynnym szałasem pasterskim. Po drodze przejdziemy także przez bazę namiotową SKPB Katowice na Polanie Wały. Nasz cel – Mogielica jest znana z opowieści o mieszkających na niej niegdyś zbójcach, którzy podobno ukryli tu garniec z dukatami i zrabowanym, kościelnym srebrem. W pobliżu szczytu pozostał po nich Zbójnicki Stół. W czasie II wojny światowej ukrywali się tu partyzanci, przyjmując zrzuty lotnicze. W pobliżu rozbił się nawet niemiecki myśliwiec! Na szczycie stoi wieża widokowa, niestety ze względu na zły stan techniczny jest nieczynna. Nie przeszkodzi nam to za bardzo, ponieważ piękne widoki obejrzymy wcześniej z Hali Stumorgowej 😊 Następnie będziemy kierować się w stronę Przełęczy E. Rydza – Śmigłego, gdzie będzie czekał na nas autokar. Stamtąd pojedziemy na miejsce noclegu. Wieczorem oczywiście przewidziany ciąg dalszy integracji 😊

Trasa:
Lubomierz – Mogielica – Przełęcz E. Rydza-Śmigłego
13 km, 5 h plus przerwy, podejść 797 m, zejść 704 m

Dzień 3Szczawnica - Roztoka Rycerska - Radziejowa - Wielki Rogacz - Biała Woda - Szczawnica

Po śniadaniu ruszymy autokarem do Roztoki Rycerskiej. Naszym celem będzie zdobycie szczytu Radziejowej (1262 m n.p.m.). Swoją wspinaczkę zaczniemy na ścieżce o nazwie „Rogasiowy Szlak” – może pamiętacie ze szkoły lekturę Marii Konopnickiej? 😊 Następnie dotrzemy do Przełęczy Żłobki i najpierw skręcimy na Radziejową. Jest to najwyższy szczyt Pasma Radziejowej i Beskidu Sądeckiego, został nazwany od przydomku Radziej lub od osoby o tym nazwisku. Jak już każdy nacieszy się widokami na szczycie, ruszymy na Wielki Rogacz. W istocie Wielki Rogacz ma dwa wierzchołki; wyższy zachodni i niższy wschodni. Stamtąd będziemy schodzić do Jaworek. Na dole będzie czekać na nas autokar, który zawiezie nas na nocleg. Wieczorem czeka nas oczywiście integracja (jeśli starczy sił 😉).

Trasa:
Roztoka Rycerska – Przełęcz Żłobki – Radziejowa – Przełęcz Żłobki – Wielki Rogacz – Biała Woda
17 km, 6 h plus przerwy, podejść 1069 m, zejść 896 m

Trzecie zdjęcie od lewej udostępnione za zgodą wolnymkrokiem.pl

Dzień 4Szczawnica - Kobielnik - Lubomir - Schronisko PTTK na Kudłaczach - Kamiennik - Poręba - Warszawa

Po śniadaniu wyruszamy w podróż autokarem do Kobielnika, skąd rozpoczniemy zdobywanie ostatniego już szczytu Korony Gór Polski na tym wyjeździe – Lubomira (904 m n.p.m.). Po minięciu zabudowań wkroczymy do lasu, którym będziemy szli aż na szczyt Lubomira. Szczyt Lubomira jest prawie całkowicie zalesiony i niestety nie ma stąd żadnych widoków. Niemniej ciekawą sprawą jest fakt, że znajdziemy tam Obserwatorium Astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza. W trakcie wojny zostało ono zniszczone, ale odbudowano je w 2007 roku. Ze szczytu zejdziemy czerwonym szlakiem przez schronisko PTTK na „Kudłaczach”. Później przyjemną trasą szlakiem zielonym przez Kamiennik do Poręby. Tutaj po drodze czeka nas punkt widokowy z panoramą na okolice Jeziora Dobczyckiego. Na dole będzie czekał na nas autokar i dzielni zdobywcy 4 szczytów Korony Gór Polski wyruszą w podróż powrotną do Warszawy😊 Na miejsce planujemy dotrzeć przed 23.00.

Trasa:
Kobielnik – Lubomir – Schronisko PTTK na Kudłaczach – Kamiennik – Poręba
12,8 km, 4 h plus przerwy, podejść 575 m, zejść 743 m

Zdjęcia udostępnione za zgodą gorydlaciebie.pl

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, jeśli zostanie utrzymane obecne rozporządzenie

-przejść górskich i zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie lub w podziale na grupy (na trasie oczywiście będzie przewodnik)

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo / porcjowane

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia

Poprzednio jesienią w Pieninach byliśmy w październiku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

To był prawdziwy złoty weekend – super wyjazd 🙂 Bardzo fajna trasa dla osób, które cały tydzień siedzą za biurkiem i na weekend jadą w góry. Proszę o więcej takich wyjazdów z podobną trudnością tras 😉
Bardzo dobrze zorganizowany czas ze strony prowadzących. Bardzo duży plus dla przewodnika, który ma ogromną wiedzę na temat gór i bardzo chętnie dzieli się nią (tego nie spotkałam na podobnych wyjazdach u konkurencji). Na pewno będę Was polecać i do zobaczenia na następnych wyjazdach 😉

Justyna

Długo biłam się z myślami i rozważałam wyjazd z Wami w Pieniny tym bardziej, że perspektywa z zupełnie obcymi mi ludźmi mocno mnie przerażała… W końcu podjęłam decyzję, że jadę. Moja decyzja okazała się bardzo trafna – towarzystwo okazało się bardzo kontaktowe i otwarte 🙂 Pilotka w bardzo fajny sposób integrowala towarzystwo w drodze w góry. Dodatkowym plusem była możliwość wybrania drugiej lzejszej alternatywy 2 dnia wycieczki. Dodatkowy plus, że ekipa była bardzo zoorganizowana i zarazala pozytywną energią 🙂 Jestem przekonana i wiem, że chętnie będę wybierać wyjazdy z Gdzie na Weekend 😉

Anna
Koszty
Cena: 599 zł

płatna w 2 ratach:
200 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
399 zł do 30.04.2021 r.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Jaworki i Poręba – Warszawa, przejazdy lokalne oraz transport bagaży
 • Trzy noclegi w pensjonacie w pokojach 3 i 4-osobowych z łazienkami (pokoje 2 os. za dopłatą 100 zł/os., pokoje 1 os. za dopłatą 200 zł/os.)
 • Trzy obiadokolacje
 • Trzy śniadania
 • Organizację ogniska, drewno na opał i jednorazową zastawę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Kolorowe mapki z trasami
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki i ognisko

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Górska czerwcówka – 4 szczyty KGP w 4 dni! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Format daty: DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.
 • Prosimy o doliczenie dopłaty do przelewu.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)