info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Górny Śląsk – podziemia, historia i moderna! *PREMIUM*

0
Cena
350 zł
Cena
350 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2401

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 23-24.11.2019
Górny Śląsk
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Od Tarnowskich Gór, przez Katowice, aż po Zabrze. Unikatowe kopalnie, niezwykła historia regionu oraz piękno stolicy Górnego Śląska. To tylko wstęp do wyjazdu jakiego jeszcze nie było! Górny Śląsk zachwyci nas swoim urokiem nie raz, a eksplorowanie podziemi wraz z najciekawszą polską kopalnią zapamiętamy na długo! 🙂 Przełam stereotyp szarego, ponurego i nudnego Górnego Śląska i odkryj go na nowo podczas wyjątkowego weekendu pełnego atrakcji!

UWAGA — wyjazd bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Górnego Śląska, nad i pod powierzchnią ziemi!

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać turystyczne trasy podziemne w kopalniach, zwiedzimy także muzeum oraz będziemy spacerować po obszarach miejskich z przewodnikiem.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w sobotę 23.11.2019 o godzinie 05:45. Powrót w niedzielę 24.11.2019 około 22:30.

Śpimy w Katowicach w hotelu **** (4 gwiazdkowym) w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami. Hotel znajduje się w centrum Katowic około 15-20 minut spaceru od Rynku.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Słynną na całym Świecie wpisaną na listę UNESCO Zabytkową Kopalnię Srebra!
 • Najciekawsze miejsca Katowic - stolicy Górnego Śląska!
 • Nikiszowiec - jedną z najciekawszych realizacji kolonii robotniczych w Europie!
 • Muzeum Śląskie prezentujące wspaniale historię regionu!
 • Niezwykłą Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego Guido!
 • Najgłębiej położony pub w Europie!
 • I wiele innych wspaniałych miejsc!
Nocleg premium

Będziemy nocować w komfortowym hotelu **** (czterogwiazdkowym) w Katowicach położonym w odległości 20 minutowego spaceru od centrum miasta. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie w formie bufetu w niedzielę. Hotel uzyskał świetną ocenę 8,6 na portalu booking.com, doceniony został również przez użytkowników portalu tripadvisor.

Relacja oraz opinia z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio na Górnym Śląsku byliśmy w marcu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinię uczestniczki!

Wyjazd oceniam bardzo pozytywnie 🙂 Fajna organizacja, mili ludzie, dobry plan wyjazdu, który owocnie sprawdził się w praktyce.
Może zaczynając od samego początku — fakt, że jadąc o tak nietypowej porze na Plac Bankowy, niedospani i zmarznięci spotkaliśmy się z ciepłym, nagrzanym, wygodnym autobusem….Naprawdę fantastycznie, że ktoś uwzględnił temperaturę plus kursowanie autobusów nocnych, w tak mocno porannych godzinach. Przywitała nas przesympatyczna Pani Pilot 🙂 Dalsza część wyjazdu też na plus. Wszystko o czasie. Przewodnik…fenomenalny! Zorientowany, zaangażowany. Bardzo dobrze się go słuchało. Świetnie opowiadał, łącząc historię z praktycznymi i aktualnymi informacjami. Dziękuję za świetny wyjazd!

Kasia
Plan

Dzień 1Warszawa – Tarnowskie Góry – Katowice

Ruszamy w sobotni poranek o 05:45, tak aby przed 11 dojechać do Tarnowskich Gór (wcześniej zatrzymamy się jeszcze na przerwę śniadaniową). Tutaj udamy się na zwiedzanie najciekawszej polskiej kopalni, jaką można zwiedzić, Zabytkowej Kopalni Srebra 🙂 Udostępniono tutaj 1740 metrów podziemnej trasy turystycznej! Jest ona zrekonstruowana na bazie wyrobisk pochodzących z XVII i XIX wieku i znajduje się aż 40 metrów pod powierzchnią! Można zobaczyć tutaj również narzędzia pracy gwarków, urządzenia do transportu kruszca, podziemne jeziorka. Zwiedzanie odbędziemy pieszo oraz… na łódkach (jest to jedna z największych atrakcji trasy, a długość trasy wodnej to 270 metrów). Podróż dawnym chodnikiem odwadniającym dostarcza gościom kopalni niezapomnianych przeżyć. Zwiedzanie obejmie również wizytę w multimedialnym muzeum, które robi ogromne wrażenie. Kopalnia jest naturalnie klimatyzowana – przez cały rok panuje tam stała temperatura 10 stopni. Istotną ciekawostką jest fakt, że tarnogórskie podziemia od zeszłego roku są wpisane na światowego dziedzictwa UNESCO! To trzeba zobaczyć! 😉 Po wyjściu na powierzchnię ziemi zaplanowaliśmy przerwę na obiad, a zaraz potem przejedziemy do Katowic do Muzeum Śląskiego. To tutaj poznamy historię Górnego Śląską!. Samo muzeum jest bardzo nowoczesne i jest żywą lekcją historii tego regionu. Po wizycie w tym miejscu wyruszymy do miejsca naszego zakwaterowania. Po krótkim odpoczynku wyjdziemy na zwiedzanie Stolicy Górnego Śląska. To tutaj mieści się największa hala widowiskowa w Polsce, największy pomnik i największa katedra. Podczas spaceru z lokalnym przewodnikiem odczarujemy to miasto i poznamy je na nowo 😉 Wieczorem zaplanowaliśmy integrację i wspominanie pięknych widoków z pierwszego dnia wyprawy.

Dzień 2Katowice – Zabrze – Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a następnie wyruszymy do Zabrza, aby zwiedzić Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego Guido. Jest ona najbardziej rozpoznawanym poprzemysłowym obiektem, udostępnionym turystom. W pierwszej kolejności odwiedzimy najstarsze dostępne rejony Kopalni Guido na poziomie 170 m, gdzie dowiemy się o trudzie pracy w kopalni z początku XX wieku. Punktem kulminacyjnym tego poziomu 170 m jest kaplica świętej Barbary, zwracająca uwagę ze względu na walory architektoniczne: surowa cegła, konstrukcje stalowe i industrialny klimat mieszają się tu z monumentalizmem. Natomiast na poziomie 320 m zobaczymy pokazy pracy wielkich maszyn górniczych i przejazd elektryczną kolejką podwieszaną. Jest to jedyna tego typu kolejka górnicza na świecie udostępniona dla turystów! Zawiezie nas ona w rejon pracy dwóch kombajnów górniczych, chodnikowego i ścianowego. Tam z bliska zobaczysz, jak pracują te potężne maszyny do urabiania skał i węgla. Zwiedzanie kopalni zakończymy się w… pubie, i to nie byle jakim bo najgłębiej położonym w Europie! Będziemy mogli skosztować specjalności zakładu, czyli piwa „Guido” lub też wypić filiżankę kawy, zakupić pamiątki i spróbować śląskiej kuchni. Po podziemnych atrakcjach wyjedziemy autentyczną szolą (windą) na powierzchnię. Chwilę później wyruszymy do Nikoszowca. Miejsce to zalicza się do najciekawszych realizacji kolonii robotniczych w Europie z przełomu XIX i XX wieku. Zobaczymy tutaj trzykondygnacyjne ceglane bloki, tworzące czworoboki z wewnętrznymi dziedzińcami, na których mieszkańcy mieli do dyspozycji chlewiki, komórki i piece do wypieku chleba. W efekcie powstało dziewięć takich budynków, połączonych przewiązkami. Uwagę zwracają również urozmaicone detale architektoniczne, zdobiące wszystkie gmachy. Oczywiście, poza mieszkaniami, na osiedlu powstały także m.in. sklepy, szkoły, pralnia i suszarnia. Zobaczymy również najefektowniejszy budynek – kościół św. Anny oraz centrum osiedla – rynek, przy którym stoi m.in. gmach dawnej gospody z charakterystyczną mozaiką przedstawiającą róże na fasadzie. Po zwiedzaniu zaplanowany został czas wolny, który będzie można wykorzystać na odpoczynek lub indywidualny spacer po osiedlu. Po 17 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć nieco po 22.

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Koszty
Cena: 350 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Tarnowskie Góry i Katowice - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu **** - pokoje 2 oraz 3 osobowe z łazienkami, w cenie dostęp do siłowni oraz sauny
 • Obiad w restauracji (zupa, II danie, kompot) w sobotę (po zwiedzaniu Kopalni Srebra)
 • Śniadanie w niedzielę w formie bufetu
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Opiekę lokalnego przewodnika podczas spaceru w Katowicach oraz po Nikoszowcu
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu: Kopalnia Srebra - 37 zł, Muzeum Śląskie z przewodnikiem - 23 zł, Kopalnia Guido - 55 zł (ceny orientacyjne)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Górny Śląsk – podziemia, historia i moderna! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Informujemy, iż używamy plików cookies w celach optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach oraz dla statystyk.
AkceptujęUstawienia prywatności

GDPR

 • Ciasteczka

Ciasteczka