info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Górny Śląsk – Kopalnia Srebra, Guido i Nikiszowiec! *PREMIUM*

0
Cena
389 zł
Cena
389 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

453

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 22-23.01.2022
Górny Śląsk
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Od Tarnowskich Gór, przez Katowice, aż po Zabrze. Unikatowe kopalnie, niezwykła historia regionu oraz piękno stolicy Górnego Śląska. Region ten zachwyci nas po raz kolejny swoim urokiem, a eksplorowanie podziemi wraz z najciekawszą polską kopalnią zapamiętamy na długo! 🙂 Przełam stereotyp szarego, ponurego i nudnego Górnego Śląska i odkryj go na nowo podczas wyjątkowego weekendu pełnego atrakcji! 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Górnego Śląska, nad i pod powierzchnią ziemi!

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać turystyczne trasy podziemne w kopalniach, zwiedzimy także muzeum oraz będziemy spacerować po obszarach miejskich z przewodnikiem.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Defilad w Warszawie w sobotę rano, 22.01.2022, o godzinie 05:45. Powrót w niedzielę 23.01.2022 około 23:00.

Śpimy w Katowicach w hotelu **** (4 gwiazdkowym) w pokojach 2 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). Hotel znajduje się w centrum Katowic około 15-20 minut spaceru od Rynku.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością utrzymania min. 2 metrowego dystansu
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Słynną na całym Świecie wpisaną na listę UNESCO Zabytkową Kopalnię Srebra!
 • Najciekawsze miejsca Katowic - stolicy Górnego Śląska!
 • Nikiszowiec - jedną z najciekawszych realizacji kolonii robotniczych w Europie!
 • Muzeum Śląskie prezentujące wspaniale historię regionu!
 • Niezwykłą Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego Guido!
 • Najgłębiej położony pub w Europie!
 • I wiele innych wspaniałych miejsc!
Nocleg premium

Będziemy nocować w komfortowym hotelu **** (czterogwiazdkowym) w Katowicach w pokojach 2 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). Hotel położony jest w odległości ok. 15-20 minutowego spaceru od centrum miasta. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie w formie bufetu w niedzielę. Hotel uzyskał świetną ocenę 8,6 na portalu booking.com, doceniony został również przez użytkowników portalu tripadvisor.

Plan

Dzień 1Warszawa – Tarnowskie Góry – Katowice

Ruszamy w sobotni poranek o 05:45, tak aby przed 11:00 dojechać do Tarnowskich Gór (wcześniej zatrzymamy się jeszcze na przerwę śniadaniową). Tutaj udamy się na zwiedzanie najciekawszej polskiej kopalni, jaką można zwiedzić, Zabytkowej Kopalni Srebra 🙂 Udostępniono tutaj 1740 metrów podziemnej trasy turystycznej! Jest ona zrekonstruowana na bazie wyrobisk pochodzących z XVII i XIX wieku i znajduje się aż 40 metrów pod powierzchnią! Można zobaczyć tutaj również narzędzia pracy gwarków, urządzenia do transportu kruszca, podziemne jeziorka. Zwiedzanie odbędziemy pieszo oraz… na łódkach (jest to jedna z największych atrakcji trasy, a długość trasy wodnej to 270 metrów). Podróż dawnym chodnikiem odwadniającym dostarcza gościom kopalni niezapomnianych przeżyć. Zwiedzanie obejmie również wizytę w multimedialnym muzeum, które robi ogromne wrażenie. Kopalnia jest naturalnie klimatyzowana – przez cały rok panuje tam stała temperatura 10 stopni. Istotną ciekawostką jest fakt, że tarnogórskie podziemia wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO! To trzeba zobaczyć! 😉 Po wyjściu na powierzchnię ziemi przejedziemy do Katowic do Muzeum Śląskiego po drodze robiąc jeszcze przerwę na obiad. W  muzeum poznamy historię Górnego Śląską – oczywiście usłyszymy wszystko od lokalnego przewodnika! Sam obiekt jest bardzo nowoczesny i jest żywą lekcją historii tego regionu. Po wizycie w tym miejscu czeka nas kolejna atrakcja – wyruszymy na zwiedzanie Stolicy Górnego Śląska! Lokalny przewodnik pokaże i opowie o najsłynniejszych atrakcjach miasta! Zobaczymy największą halę widowiskowa w Polsce – Spodek, jeden z największych wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych w Polsce – Superjednostkę oraz największy katowicki pomnik i katedrę. I oczywiście wiele więcej 🙂 Podczas spaceru wprost odczarujemy to miasto i poznamy je na nowo – a jest co, bo Katowice są naprawdę pięknym miastem 😉 Następnie udamy się do hotelu na krótki odpoczynek, po którym zaplanowaliśmy integrację i wspominanie pięknych widoków z pierwszego dnia wyprawy.

Dzień 2Katowice – Zabrze – Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a następnie wyruszymy do Zabrza, aby zwiedzić Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego Guido. Jest ona najbardziej rozpoznawanym poprzemysłowym obiektem, udostępnionym turystom. W pierwszej kolejności odwiedzimy najstarsze dostępne rejony Kopalni Guido na poziomie 170 m, gdzie dowiemy się o trudzie pracy w kopalni z początku XX wieku. Punktem kulminacyjnym tego poziomu 170 m jest kaplica świętej Barbary, zwracająca uwagę ze względu na walory architektoniczne: surowa cegła, konstrukcje stalowe i industrialny klimat mieszają się tu z monumentalizmem. Natomiast na poziomie 320 m zobaczymy pokazy pracy wielkich maszyn górniczych i przejazd elektryczną kolejką podwieszaną. Jest to jedyna tego typu kolejka górnicza na świecie udostępniona dla turystów! Zawiezie nas ona w rejon pracy dwóch kombajnów górniczych, chodnikowego i ścianowego. Tam z bliska zobaczymy, jak pracują te potężne maszyny do urabiania skał i węgla. Zwiedzanie kopalni zakończymy się w… pubie, i to nie byle jakim bo najgłębiej położonym w Europie! Będziemy mogli skosztować specjalności zakładu, czyli piwa „Guido” lub też wypić filiżankę kawy, zakupić pamiątki i spróbować śląskiej kuchni. Po podziemnych atrakcjach wyjedziemy autentyczną szolą (windą) na powierzchnię. Chwilę później wyruszymy do Nikoszowca. Miejsce to zalicza się do najciekawszych realizacji kolonii robotniczych w Europie z przełomu XIX i XX wieku. Zobaczymy tutaj trzykondygnacyjne ceglane bloki, tworzące czworoboki z wewnętrznymi dziedzińcami, na których mieszkańcy mieli do dyspozycji chlewiki, komórki i piece do wypieku chleba. W efekcie powstało dziewięć takich budynków, połączonych przewiązkami. Uwagę zwracają również urozmaicone detale architektoniczne, zdobiące wszystkie gmachy. Oczywiście, poza mieszkaniami, na osiedlu powstały także m.in. sklepy, szkoły, pralnia i suszarnia. Zobaczymy również najefektowniejszy budynek – kościół św. Anny oraz centrum osiedla – rynek, przy którym stoi m.in. gmach dawnej gospody z charakterystyczną mozaiką przedstawiającą róże na fasadzie. Po zwiedzaniu zaplanowany został czas wolny, który będzie można wykorzystać na odpoczynek lub indywidualny spacer po osiedlu. Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 23:00.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-dostępności obiektów – w przypadku ograniczenia dostępu lub zamknięcia obiektu zaproponujemy zwiedzanie w ograniczonym zakresie lub inny równie atrakcyjny obiekt

-zwiedzania z przewodnikiem, które w przypadku ograniczenia zgromadzeń może być zamienione na indywidualne zwiedzanie z mapkami;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinia z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinię uczestniczki!

Wyjazd oceniam bardzo pozytywnie 🙂 Fajna organizacja, mili ludzie, dobry plan wyjazdu, który owocnie sprawdził się w praktyce.
Może zaczynając od samego początku — fakt, że jadąc o tak nietypowej porze na Plac Bankowy, niedospani i zmarznięci spotkaliśmy się z ciepłym, nagrzanym, wygodnym autobusem….Naprawdę fantastycznie, że ktoś uwzględnił temperaturę plus kursowanie autobusów nocnych, w tak mocno porannych godzinach. Przywitała nas przesympatyczna Pani Pilot 🙂 Dalsza część wyjazdu też na plus. Wszystko o czasie. Przewodnik…fenomenalny! Zorientowany, zaangażowany. Bardzo dobrze się go słuchało. Świetnie opowiadał, łącząc historię z praktycznymi i aktualnymi informacjami. Dziękuję za świetny wyjazd!

Kasia
Koszty
Cena: 389 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Tarnowskie Góry i Katowice - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu **** - pokoje 2 osobowe z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą 80 zł)
 • Bezpłatny dostęp do strefy fintess wraz z sauną w hotelu do godziny 22:00
 • Obiad w restauracji (zupa, II danie, kompot) w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę w formie bufetu
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu oraz przewodników lokalnych - około 130-150 zł**Koszty orientacyjne, cenniki zwiedzanych obiektów na 2022 zostaną opublikowane na początku stycznia.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Górny Śląsk – Kopalnia Srebra, Guido i Nikiszowiec! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1 osobowym. Dopłata 80 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA — prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.