kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Dzikie Bieszczady – tajemnicze doliny, rozległe panoramy i warsztaty zielarskie! [Boże Ciało]

0
Cena
1 149 zł
Cena
1 149 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

753

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

4 dni (długi weekend)
Termin : 30.05-2.06.2024
Bieszczady
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Po raz trzeci zapraszamy Was na wspólne odkrywanie dzikich Bieszczadów – wciąż jest tam mnóstwo ciekawych miejsc, gdzie stopa wędrowca gdzienaweekend jeszcze nie stanęła! Tradycyjnie pojedziemy tam w długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała, które w 2024 r. wypada na przełomie maja i czerwca. I tym razem nie zabraknie bujnej zieleni i malowniczych krajobrazów – odwiedzimy m.in. tajemniczy grzbiet Hyrlatej i Jasło, Połoninę Caryńską i dolinę wsi Caryńskie oraz pasmo Otrytu i Dwernik Kamień, z których podziwiać będziemy widoki na Połoninę Wetlińską. A do tego, coś zupełnie nowego – warsztaty zielarskie z przyrodnikiem Bieszczadzkiego Parku Narodowego!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

średni

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla osób o dobrej kondycji, które już chodziły po górach. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

We wszystkie dni wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

4 dni wyjazdu a tylko 1 dzień urlopu!

Wyruszamy w nocy z środy na czwartek, a wracamy w niedzielę. Boże Ciało, które jest w czwartek (30 maja) jest ustawowo dniem wolnym od pracy, więc wystarczy 1 dzień urlopu (piątek), aby wybrać się na tę 4-dniową wyprawę 🙂

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest w nocy z środy na czwartek, 30.05.2024, o godz. 00:45 z Placu Defilad w Warszawie. Powrót w niedzielę wieczorem, 02.06.2023, około pierwszej w nocy, w zależności od warunków na drodze.

Śpimy w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami /niektóre typu studio – 2 pokoje ze wspólną łazienką/ (pokoje 1-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność na bieszczadzkim błocie 🙂,
spodnie i buty na zmianę, ew. kapcie do pensjonatu, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia, parasol (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
cieplejsze ubrania w razie chłodniejszej pogody i na wieczory przy ognisku,
śniadanie na czwartek oraz suchy prowiant i napoje (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej na trasie),
okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy chroniące przed słońcem i krem do opalania,
  osoby, które pragną własnoręcznie zbierać zioła pierwszego dnia: przewiewną torbę (najlepiej lnianą lub bawełnianą), nożyk, ogrodnicze rękawiczki, łopatkę do wykopywania korzeni, papierowe woreczki do ich pakowania.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas długiego weekendu m.in.:
 • Odkryjemy piękne widoki na Połoninę Wetlińską z Otrytu i Dwernika Kamienia!
 • Zagłębimy się nowym szlakiem w tajemnicze lasy masywu Hyrlatej, jednego z najdzikszych w Bieszczadach!
 • Obejrzymy bieszczadzkie panoramy z Przełęczy nad Roztokami oraz ulubionego szczytu Jasła z piękną, małą połoniną!
 • Zdobędziemy Połoninę Caryńską nową trasą oraz odwiedzimy schronisko Koliba, z pięknym widokiem na Gniazdo Tarnicy!
 • Poszukamy pamiątek przeszłości w dolinie wysiedlonej wsi Caryńskie!
 • Nabędziemy mnóstwo ciekawej wiedzy o roślinach i zwierzętach od przyrodnika Bieszczadzkiego Parku Narodowego!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
 • I wiele, wiele innych przepięknych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami /niektóre typu studio – 2 pokoje ze wspólną łazienką/ (pokoje 1-os. za dopłatą). W cenie są również zagwarantowane obiadokolacje oraz śniadania. Ośrodek daje gwarancję wypoczynku w ciszy na łonie natury 🙂 Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 4,4 wśród użytkowników portalu google.com.

Prowadzący

Marcin Błoński

Pasterz grupowy

Niczym pasterz swoje stada przeprowadza bezpiecznie uczestników wycieczek przez najpiękniejsze górskie rejony. O górach wie wszystko i nawet więcej. Podejrzewamy zatem, że wychowały go wilki. Do tego gra na gitarze i śpiewa. Możliwe, że też tańczy 🙂

Plan

Dzień 1Wycieczka przyrodnicza wraz z warsztatami zielarskimi

W majową jeszcze noc ze środy na czwartek wyruszymy z Warszawy w kierunku Bieszczadów. Wschód słońca przywitamy jeszcze w autokarze, a tuż po nim zrobimy przerwę na stacji benzynowej, gdzie wypijemy poranną kawę, zjemy śniadanie oraz przygotujemy się do dnia w górach. A będzie to dzień inny niż zazwyczaj, bo tego dnia czeka nas wyjątkowa wycieczka przyrodnicza połączona z warsztatami zielarskimi, które poprowadzi Adam Szary – botanik, pracownik Bieszczadzkiego Parku Narodowego, autor książek o roślinności Bieszczadów i jej znaczeniu w kulturze. Zajęcia obejmować będą tematykę ziołoleczniczą (tradycyjne zielarstwo ludowe i fitoterapia medyczna), kulinarną (wykorzystanie dzikich roślin w kuchni), survivalową (aspekty sztuki przetrwania z użyciem dzikich roślin), kulturową (etnobotaniczne znaczenie roślin w dawnych wierzeniach, magicznych czy religijnych obrzędach i w symbolice), a także fitogeograficzną (w zakresie rozmieszczenia roślin i ich specyfiki regionalnej) oraz ekologiczną (powiązanie roślin z siedliskami i wzajemnymi zależnościami). Zagadnienia te omawiane będą podczas wędrówki i demonstrowane na krótkich postojach. Przewiduje się również zbiór roślin leczniczych i kulinarnych – ze wskazówkami, jak unikać roślin trujących i w jaki sposób przyrządzać zebrany materiał. Osoby, które pragną własnoręcznie zbierać zioła, winny się zaopatrzyć w przewiewną torbę (najlepiej lnianą lub bawełnianą), nożyk, ewentualnie ogrodnicze rękawiczki i łopatkę do wykopywania korzeni – i papierowe woreczki do ich pakowania. Późnym popołudniem zejdziemy ze szlaku i udamy się do miejsca noclegu, gdzie czeka nas obiadokolacja, a wieczorem integracja przy ognisku, gdzie wspólnie przygotujemy i spróbujemy wywarów z tego, co zbierzemy w ciągu dnia 🙂

Trasa:
Kalnica – Kamionka – Chryszczata – Jeziorko Bobrowe – Huczwice – Bystre
5:45 h, 18,3 km, podejść 515 m, zejść 534 m

Dzień 2Hyrlata i Jasło

Drugiego dnia wstaniemy wcześnie i po śniadaniu wyruszymy autokarem w stronę miejscowości Żubracze, skąd wyruszymy zielonym szlakiem w jedno z najdzikszych pasm Bieszczadów – Hyrlatą (1103 m. n.p.m.). Jest to znany matecznik dużych drapieżników – niedźwiedzia, wilka i rysia, a regularny szlak poprowadzono tam dopiero kilka lat temu. Rozglądając się za ich śladami wyjdziemy na grzbiet, gdzie napotkamy kilka widokowych polan, przypominających małe połoniny, które pozwolą nam rozejrzeć się po okolicy. Po zdobyciu szczytu zejdziemy przez Rosochę (1085 m. n.p.m.) do miejscowości Roztoki Górne, skąd przejdziemy na Przełęcz Nad Roztokami (801 m. n.p.m.), już na granicy polsko-słowackiej. Na przełęczy przystaniemy chwilę z przyjemnymi widokami na stronę słowacką, a następnie rozpoczniemy podejście szlakiem czerwonym przez Okrąglik (1101 m. n.p.m.) na kulminacyjny punkt tego dnia – wierzchołek Jasła (1153 m. n.p.m.), z piękną połoniną i rozległymi widokami we wszystkich kierunkach. Jest to jeden najbardziej lubianych przez naszych uczestników bieszczadzkich szczytów. Trasę zakończymy schodząc żółtym szlakiem na Przełęcz Przysłup, skąd udamy się na obiadokolację i zasłużony odpoczynek do ośrodka 😊

Trasa:
Żubracze – Hyrlata – Roztoki Górne – Przełęcz Nad Roztokami – Okrąglik – Jasło – Przełęcz Przysłup
6:50 h, 18,3 km, podejść 1000 m, zejść 967 m

Dzień 3Otryt i Dwernik Kamień

W sobotę po śniadaniu wsiądziemy do autokaru i wyruszymy Małą Obwodnicą na drugą stronę Bieszczadów – aż do miejscowości Nasiczne. Stamtąd rozpoczniemy podejście na Dwernik Kamień (1004 m. n.p.m.). Jest to szczyt rzadziej uczęszczany niż bieszczadzkie połoniny, ale również dysponujący przepięknym widokiem – jego wierzchołek to szeroka grzęda skalna, skierowana na południe, gdzie rozpościera się Połonina Wetlińska, w całej swojej okazałości. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej klimatycznych zakątków Bieszczadów. Po jego zdobyciu zejdziemy do doliny Sanu w Zatwarnicy, mijając liczne pamiątki po I wojnie światowej – Dwernik Kamień stanowił jeden z ważnych punktów oporu podczas zimowych zmagań 1914/1915. Po przejściu mostu na sanie wyruszymy drogą leśną na drugi z górskich grzbietów tego dnia – Pasmo Otrytu. Grzbiet ten przemierzymy następnie szlakiem niebieskim aż do legendarnej Chaty Socjologa (896 m. n.p.m.), a naszym głównym celem będzie znajdująca się obok widokowa polana, z piękną panoramą również na południe. Dzień zakończymy zejściem do miejscowości Dwernik, skąd wyruszymy autokarem w drogę powrotną do Bystrego.

Trasa:
Nasiczne – Dwernik Kamień – Zatwarnica – Otryt (Chata Socjologa) – Dwernik
7:12h, 19,6 km, podejść 903 m, zejść 961 m

Marek Kapłon mapa-turystyczna.pl

Marek Kapłon mapa-turystyczna.pl

Adrian Tokarczyk mapa-turystyczna.pl

Dzień 4Połonina Caryńska i dawna wieś Caryńskie

W niedzielę po raz pierwszy i ostatni na tym wyjeździe udamy się na klasyczną, bieszczadzką połoninę – Połoninę Caryńską (1297 m. n.p.m.). Po śniadaniu zapakujemy bagaże do autokaru i pojedziemy na Przełęcz Wyżniańską (855 m. n.p.m.), aby podejść na szczyt zielonym szlakiem, którego jeszcze nie próbowaliśmy. Po nacieszeniu się rozległymi panoramami i nieprzebranymi połaciami soczystych traw, zejdziemy również zielonym szlakiem na Przełęcz Przysłup Caryński (785 m. n.p.m.), gdzie zrobimy przerwę w Schronisku Koliba, dysponującym pięknymi widokami na najwyższą część polskich Bieszczadów – Gniazdo Tarnicy. Po odpoczynku i zasileniu się przekąskami rozpoczniemy zejście w stronę Nasicznego, przez piękną dolinę wysiedlonej wsi Caryńskie. Po drodze zobaczymy dawny cmentarz oraz miejsce po cerkwi, a pod koniec wejdziemy na jeszcze na Przełęcz Nasiczniańską, aby zakończyć wyjazd pamiątkowym zdjęciem, z widokami na połoniny w tle. Następnie zejdziemy do miejscowości Nasiczne, skąd wyruszymy do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć w okolicach pierwszej w nocy, w zależności od sytuacji na drodze.

Trasa:

Przełęcz Wyżniańska – Połonina Caryńska – Przełęcz Przysłup Caryński – Caryńskie – Nasiczne
5:00h, 14,7 km, podejść 534 m, zejść 814 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja z podobnej górskiej czerwcówki!

Poprzednio na czerwcówcę byliśmy również w Bieszczadach, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Było ekstra!!! Wszystko super zorganizowane, spoko ośrodek, pyszne jedzenie. Przede wszystkim jednak Marta i Marcin!!! 11/10! 😉 Marta jest przesympatyczna, super ogarniająca i profesjonalna 🙂 dzielnie towarzyszyła tyłom, dbała o wszystkich i nikogo nie zostawiła 🙂 Marcin to klasa sama w sobie – ogromna wiedza przekazana w ciekawy sposób, z nim można czuć się bezpiecznie i w mgle, i poza szlakiem i nawet gdy spotka Cię burza w lesie 🙂 do tego jeszcze przepięknie gra na gitarze! Podsumowując, bardzo mi się i na pewno jeszcze nie raz i nie dwa z Wami pojadę! 🙂

Sandra S.

Wyjazd przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Było wspaniale. Pilotka Marta: cudowna dziewczyna, profesjonalistka, umiejąca kulturalnie wybrnąć z każdej sytuacji, podnosząca ducha walki w zmęczonych wędrowcach, Marcin: człowiek gór, umilający ogniska muzyką i śpiewem; para cudownie się uzupełniała i dzięki nim było to niezapomniane przeżycie. Czekam na więcej… (jesienią).

Renata D.
Koszty
Cena: 1149 zł

płatna w 2 ratach:
400 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
749 zł do 29.04.2024.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Bieszczady – Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Trzy noclegi w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami /niektóre typu studio - 2 pokoje ze wspólną łazienką/ (pokoje 1-os. za dopłatą 200 zł)
 • Trzy obiadokolacje
 • Trzy śniadania
 • Organizację ognisk, drewno na opał i jednorazową zastawę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Ślady tras gpx
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Całodniową wycieczkę przyrodniczą połączoną z warsztatami zielarskimi prowadzone przez przyrodnika Bieszczadzkiego Parku Narodowego - Adama Szarego
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Prowiantu na szlaki i ognisko

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby zapisać się na Dzikie Bieszczady – tajemnicze doliny, rozległe panoramy i warsztaty zielarskie! [Boże Ciało] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 200 zł / osoba (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się