info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Drezno i Wrocław – Jarmarki Bożonarodzeniowe! *PREMIUM*

Cena
379 zł
Cena
379 zł
7 grudnia 2019
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 7-8.12.2019
Wrocław / Drezno
dostępne wolne miejsca :)
Opis

Jarmarki bożonarodzeniowe to magiczne i wyjątkowe wydarzenia, które pojawiają się w największych miastach na przełomie listopada i grudnia. To jednocześnie świetny pomysł na poczucie wyjątkowego klimatu jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Przeżyjcie i zobaczcie razem z nami dwa wspaniałe jarmarki bożonarodzeniowe! Pierwszym będzie Dresdner Striezelmarkt, czyli największy jarmark w Dreźnie, jednocześnie najstarszy jarmark świąteczny w Niemczech, a być może nawet na świecie! Z kolei drugim miastem, które odwiedzimy będzie Wrocław, gdzie odbywa się jedno z najpiękniejszych wydarzeń związanych ze Świętami w naszym kraju 🙂 Podczas wyjazdu zwiedzimy również te dwa miasta, zobaczymy najważniejsze atrakcje turystyczne, jak i miejsca zapełnienie nieznane na turystycznym szlaku 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego zobaczeniem dwóch przepięknych jarmarków bożonarodzeniowych, jak i odkryciem turystycznych miejsc Drezna oraz Wrocławia oraz miejsc mniej znanych, o których inni nawet nie słyszeli.

Na miejscu oprowadzają nas lokalni przewodnicy, ale znajdziemy też czas na samodzielne odkrywanie oraz wspólną integrację.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w piątek wieczorem, 6.12.2019 o g. 23:45. Powrót w niedzielę 8.12.2019 około 22:00.

Śpimy we Wrocławiu w hotelu *** (trzy gwiazdkowym) w samym centrum Wrocławia w pokojach 2 i 3-osobowych oraz 1-osobowych (za dopłatą). Hotel znajduje się 10 minut spacerem do Rynku!

Kraj wyjazdu!

Pierwszego dnia wyjeżdżamy do miasta we wschodnich Niemczech — Drezna.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo, równie wiele jest punktów wymiany walut, bez problemu wymienimy złotówki. Również nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro 🙂

CENY

Ceny produktów w Niemczech są podobne do cen polskich lub odrobinę wyższe. Istnieją zauważalne różnice w cenach pomiędzy wschodem a zachodem Niemiec, wyraźnie różnić cenowo mogą także się niektóre z miast. Więcej za wszystko zapłacimy w Hamburgu czy Monachium, mniej w Dreźnie i Berlinie. W większych miastach znajdziemy niezliczoną ilość restauracji. W tych lepszych cena dania głównego rozpoczyna się od 15 – 20€. Oczywiście, w najlepszych restauracjach cena może być nawet dwu lub trzykrotnie wyższa. Kawałek od centrum czy też głównej ulicy bez problemu znajdziemy mniejsze restauracje z kuchnią orientalną, czy niemiecką, w których zjemy za 8 – 12€. W rozsądnych cenach jedzenie podawane jest również w pijalniach piwa, dzięki czemu możemy wypić piwo i zjeść np. sznycla lub kiełbasę za około 7 – 10€. Ceny w sklepach są podobne jak w Polsce. Aby zapłacić mniej, warto rozejrzeć się za popularnymi dyskontami.

ROAMING

Będąc w Niemczech nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Niemiec po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty, będziemy sporo chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
gotówkę na posiłki, bilety komunikacji miejskiej i pozostałe wydatki. Sugerujemy wymienić około 100-150 złotych na Euro w Polsce.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zawitamy do dwóch niezwykłych jarmarków bożonarodzeniowych - w Dreźnie i Wrocławiu!
 • Dotrzemy do najpiękniejszej mleczarni świata!
 • Zachwycimy się fascynującą architekturą Opery Sempera!
 • Będziemy podziwiać przepiękną panoramę z Balkonu Europy!
 • Zasmakujemy się w... musztardzie!
 • Zobaczymy największy na świecie mural porcelanowy!
 • Zatracimy się w najstarszej części Wrocławia!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg premium

Będziemy nocować w hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2 oraz 3-osobowych z łazienkami (1-osobowe za dopłatą). W cenie jest również zagwarantowane śniadanie w formie bufetu w niedzielę. Hotel znajduje się w centrum Wrocławia, zaledwie 900 metrów od pięknego Rynku Głównego. Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 7,6 na portalu booking.com.

Plan

Dzień 1Warszawa – Drezno - Wrocław

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek wieczorem o godzinie 23:45. Około godziny 8 rano zjemy śniadanie, tak aby pełni sił rozpocząć zwiedzanie Drezna. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczniemy z okien autokaru — po drodze zobaczymy Szklaną Manufakturę — fabrykę Volskwagena, zameczki na Łabą, ale także zrobimy mały postój, aby zajrzeć do najpiękniejszej mleczarni świata — tak brzmi wpis w księdze rekordów Guinnessa 😉 Wnętrze sklepu jest… nie ma co tu się opisywać, to trzeba zobaczyć na własne oczy! Potem czeka nas jeszcze zachwyt nad… musztardami 🙂 Następnie ruszymy na piesze zwiedzanie najsłynniejszych atrakcji turystycznych Drezna. Zobaczymy fascynującą architekturę Opery Sempera, Zamek Królewski, Taschenbergpalais, Pałac Zwinger – klejnot architektury tego miasta, zachwycimy się również Katedrą Świętej Trójcy, nazywaną również Katedrą Dworską. Będąc w Dreźnie nie można pominąć Fürstenzug tłumaczony jako korowód książęcy, parada, pochód czy też orszak, który jest największym na świecie muralem, a dokładnie muralem porcelanowym 🙂 Zobaczymy też oczywiście promenadę spacerowo-widokową położoną bezpośrednio nad rzeką Łabą, nie bez powodu nazwaną „Balkonem Europy”! To nie koniec atrakcji na ten dzień, bo zaraz potem będzie czas wolny na obiad oraz na odwiedzenie najstarszego jarmarku bożonarodzeniowego w Niemczech — Striezelmarkt. Chętni będą mogli wejść na wieże widokową Kreuzkirche. To nie jedyny jarmark — w czasie wolnym będzie można również odwiedzić pozostałe lub zajrzeć do jednego z wielu wspaniałych muzeów. Następnie około 15:30 ruszymy do Wrocławia, aby po mniej więcej trzygodzinnej podróży zawitać do hotelu. Po zakwaterowaniu oraz krótkim odpoczynku wyruszymy na wieczorną wizytę oraz integrację na jarmarku bożonarodzeniowym 😉

Dzień 2Wrocław - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy na zwiedzanie Wrocławia. Przejdziemy obok Panoramy Racławickiej i skierujemy się na nadbrzeże Odry, a następnie przez najsłynniejszy most Tumski, na którym znajdziemy niezliczoną ilość zawieszonych kłódek zakochanych par 🙂 Odwiedzimy również najstarszą częścią Wrocławia, którą jest Ostrów Tumski. Otoczony wodami Odry dawny gród, który dał początek miastu, mieści wspaniałe zabytki architektoniczne. Najokazalsze z nich to odbudowane po wojennych zniszczeniach gotycka katedra św. Jana Chrzciciela oraz kościół Świętego Krzyża. Przejdziemy przez zaułek Ossolińskich, aż do Rynku Wrocławskiego oraz Plac Solnego. Przepiękny Rynek to centralny plac Wrocławia, tętniący życiem, pamiętający XIII wiek, zaś Plac Solny to drugie reprezentacyjne miejsce tego miasta. Swoją nazwę zawdzięcza kupcom, którzy do końca XIX wieku sprzedawali tu sól. Jest urokliwym miejscem, ale kryje także mroczną historię, o której usłyszymy. Po drodze będziemy zapewne mijać swoiste symbole Wrocławia — krasnale. Kryją się w uliczkach i zaułkach, umykają przed wzrokiem 🙂 Jest ich już 382 i wciąż przybywa. Około południa zaplanowaliśmy czas wolny na obiad. Podczas czasu wolnego spragnieni egzotyki będą mogli się wybrać do ZOO wraz z ogromnym Afrykarium. Jest to pierwsze w Polsce oceanarium z 15 000 000 litrów wody w 21 basenach i akwariach, gdzie mieszka około 250 gatunków ryb! Przed 17 przejedziemy autokarem, aby zobaczyć z zewnątrz jedno z największych dzieł architektury XX wieku — Halę Stulecia. Około godziny 18 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, do której dotrzemy około godziny 22 w zależności od sytuacji na drodze.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio we Wrocławiu i Dreźnie byliśmy w grudniu 2017 roku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Pierwszy raz byłam na takim weekendowym wyjeździe i nie żałuję!! Prowadzące — profesjonalne, pomocne i miłe. To na pewno nie był mój ostatni wyjazd z Wami ? Do zobaczenia!

Mariola

Było świetnie!! Jestem pod ogromnym wrażeniem przewodniczki, bo bardzo dużo wiedzy przekazała na temat Drezna. Przewodnik we Wrocławiu też był super, bardzo ciekawie opowiadał. Jarmarki ekstra, winko pyszne, towarzystwo rewelacyjne.

Tomek
Koszty
Cena: 379 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Drezno - Wrocław - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w komfortowym 3*** hotelu (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, pokoje 1 osobowe z łazienkami za dopłatą 50 złotych)
 • Śniadanie w niedzielę w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Drezna z lokalnym przewodnikiem!
 • Zwiedzanie Wrocławia z lokalnym przewodnikiem!
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide na dwa dni zwiedzania!
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Opcjonalnych kosztów wstępu: wieża widokowa Kreuzkirche (4 EUR), wstęp do ZOO oraz Afrykarium (50 PLN), bilet komunikacji miejskiej we Wrocławiu (3,4 PLN)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Drezno i Wrocław — Jarmarki Bożonarodzeniowe!*PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 50 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA - prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłów wpisz je tutaj.