info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Dolny Śląsk – zamki (Chojnik, Wleń, Kliczków), sztolnie i Szwajcaria Lwówecka! *PREMIUM*

0
Cena
419 zł
Cena
419 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

843

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 6-7.08.2022
Dolny Śląsk
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Dolny Śląsk znów nas wzywa! Nic dziwnego skoro okolica przyciąga mnogością zamków, pałaców, kopalń, a z każdej strony czekają na nas piękne krajobrazy i zielone, leśne szlaki Karkonoszy. Podczas wycieczki znajdziesz się pod ziemią w Sztolniach Kowary, jak i nad ziemią na wieży w Zamku Chojnik. Oprócz tego w lesie w Szwajcarii Lwóweckiej, jak i w mieście w Lwówku Śląskim. Daj się zaskoczyć! Tajemniczy Dolny Śląsk poleca się do zobaczenia, nie do opowiedzenia! 🙂

DOLNY ŚLĄSK - NASZ CYKL WYJAZDÓW

Ten wyjazd jest jednym z cyklu 4 unikalnych wyjazdów, które możesz odbyć z nami, aby odkrywać wspaniały Dolny Śląsk! Zapraszamy do wybrania się na każdy z nich, aby odkryć Dolny Śląsk w pełni 🙂

Podziemia i zamek Książ! 📅 Wkrótce!

Zamki: Czocha, Grodziec, Grodno i Bolków + Kolorowe jeziorka! 📅 16-17.07.2022

Dolny Śląsk – zamki (Chojnik, Wleń, Kliczków), sztolnie i Szwajcaria Lwówecka! 📅 06-07.08.2022!

Pałace, Twierdza Kłodzko i Ząbkowice Śląskie! 📅 Wkrótce!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem magicznego Dolnego Śląska, na i pod powierzchnią ziemi!

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać sztolnie, zamki oraz pochodzimy trochę po górach – będzie godzinne podejście do Zamku Chojnik oraz godzinny spacer po Szwajcarii Lwóweckiej – nie wymagające dużej kondycji.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano, a wracamy w niedzielę wieczorem, więc nie potrzeba brać urlopu!

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę 6.08.2022 roku o godzinie 05:30. Powrót w niedzielę 7.08.2022 roku około 23:30 .

Śpimy w hotelu *** (3 gwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty, będziemy trochę chodzić 🙂
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem,
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej).
gotówkę na wstępy, posiłki i pozostałe wydatki.

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Odwiedzimy tajemniczy Dolny Śląsk, jakiego jeszcze nie znacie!
 • Przejdziemy się podziemną trasą w Sztolniach Kowary!
 • Zdobędziemy wzgórze i Zamek Chojnik!
 • Poznamy legendę o Kunegundzie!
 • Zwiedzimy Zamek w Wleniu!
 • Przespacerujemy się malowniczymi, skalnymi ścieżkami w otoczeniu Szwajcarii Lwóweckiej!
 • Zachwycimy się niesamowitym Zamkiem Kliczków!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Prowadzący

Anna Beta

Aktywator nowości

Przewodnik, pilot, entuzjastka wycieczek rowerowych i poznawania nowych miejsc. Najbardziej lubi robić to, czego jeszcze nigdy wcześniej nie robiła. Dla Ani szklanka jest zawsze do połowy pełna, a jej hasłem życiowym jest 'Bring The Action’.

Dlaczego PREMIUM?

Nocujemy w komfortowym hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. z łazienkami za dopłatą). W cenie pobytu zagwarantowana jest obiadokolacja w sobotę a także śniadanie w hotelu w niedzielę 🙂 Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 8,1 na portalu booking.com oraz 4,1 na google.com!

Plan

Dzień 1Kowary + Zamek Chojnik + Cieplice

Wspólną wyprawę rozpoczniemy z samego rana – już o 5:30 spotkamy się wszyscy na Placu Defilad w Warszawie, skąd wyruszymy w kierunku Dolnego Śląska. Po drodze zrobimy przerwę na śniadanie, a pierwszym punktem będą Sztolnie Kowary. Po II wojnie światowej wydobywano tam uran. Aktualnie dla zwiedzających udostępniona jest trasa podziemna o długości 1600 metrów, podczas której poznamy m.in. ówczesne techniki wydobywcze, geologię Sudetów i wiele innych. Trasa robi wrażenie, jest oświetlona, zwiedzanie trwa trochę ponad godzinę. Warto zabrać ze sobą okrycie wierzchnie, gdyż wewnątrz panuje temperatura około 8°C. Kolejną atrakcją tego dnia będzie zdobycie Zamku Chojnik. Autokar zostawi nas na parkingu u stóp zamku, a my rozpoczniemy trekking na samą górę. Trasa należy do tych średnich i prowadzi przez malownicze, leśne ścieżki, podejście trwać będzie około godzinę. Gdy dotrzemy na wzgórze naszym oczom ukaże się piękna kamienna warownia – Zamek Chojnik, który wzniesiony został w połowie XIV wieku. Pełnił funkcje granicznej fortyfikacji księstwa, na przestrzeni lat przeszedł wiele modyfikacji, jednak po pożarze w 1675 roku niewiele z niego zostało i aktualnie są to świetnie zachowane ruiny. Na szczycie wieży zamkowej rozpościera się zapierający dech widok na całe Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską. Po zwiedzaniu i wysłuchaniu sławnej legendy o Kunegundzie udamy się tą samą trasą na dół, a następnie przejedziemy na miejsce noclegu. Tego dnia będzie nas jeszcze czekać obiadokolacja oraz oczywiście wspólna integracja 🙂

Dzień 2Zamek Wleń + Szwajcaria Lwówecka + Lwówek Śląski + Zamek Kliczków

Po śniadaniu w hotelowej restauracji, zbierzemy swoje bagaże i wyruszymy w kierunku Zamku Wleń. Jest to najstarszy tego typu obiekt na Dolnym Śląsku, powstał najprawdopodobniej w XII wieku i w niewielkiej, ale robiącej wrażenie części dotrwał do naszych czasów. Na szczycie podziwiać można piękne widoki! Po zwiedzaniu ruszymy do kolejnego punktu i jeszcze przed południem rozpoczniemy trekking po Szwajcarii Lwóweckiej. Jest to zespół malowniczych piaskowcowych form skalnych, pośród których biegnie leśna ścieżka, przeplatana urwiskami oraz miejscami do wspinaczki. Trasa jest bardzo przyjemna, a całość zajmie nam około godzinę. Następnie przejedziemy do znajdującego się w pobliżu Lwówka Śląskiego, przejdziemy się po rynku, murach miejskich, zobaczymy Ratusz oraz Kościół Wniebowzięcia NMP. Tam zaplanowana jest również przerwa na obiad. Po chwili odpoczynku i regeneracji sił wyruszymy do oddalonego o godzinę drogi Zamku Kliczków. Powstał on pod koniec XIII wieku, początkowo był obiektem obronnym, jednak dość szybko przerobiony został na renesansową rezydencję. Zamek na przestrzeni lat przeszedł wiele modyfikacji i przez większość czasu był utrzymywany w świetnym stanie, dopiero II wojna światowa i dalsze zawirowania doprowadziły do znacznego pogorszenia się stanu zamku. Na szczęście w 1999 roku obiekt przeszedł w ręce prywatne i został wspaniale odrestaurowany. Po zwiedzaniu wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie w zależności od warunków na drodze, dotrzemy około 23:30.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-dostępności obiektów – w przypadku ograniczenia dostępu lub zamknięcia obiektu zaproponujemy zwiedzanie w ograniczonym zakresie lub inny równie atrakcyjny obiekt

-zwiedzania obiektów, które mogą się odbywać indywidualnie lub w podziale na grupy, z przewodnikiem/audioguidami/mapkami;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo/porcjowane;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Na Dolnym Śląsku oraz w Szwajcarii Lwóweckiej byliśmy w poprzednią jesień, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Bardzo się ciesze, że mogłam uczestniczyć w kolejnej wyprawie na Dolny Śląsk. Wycieczka była znakomicie zaplanowana i wykorzystaliśmy czas maksymalnie. Nasi lokalni przewodnicy mieli ogrom wiedzy i dużo cierpliwości 🙂 bo zasypywaliśmy ich pytaniami. Było super!!!!! Na pewno jak tylko będę mieć wolny weekend pojadę znów z Wami.
Atmosfera była super jak zawsze wszyscy szybko zintegrowaliśmy się wiec kolejna wartość dodana poza planem wycieczki. A najważniejsze nasza pilotka która dwoiła się i troiła się aby było wszystko super i tak też było. Serdecznie pozdrawiam całą Ekipę gdzie na weekend 🙂

Magda G.

Fantastyczny program, zrealizowany ponad!
Ponownie jestem zachwycona super organizacją, profesjonalną wiedzą przewodników, niebywałą punktualnością!!!!
Super zawodowiec, miły kierowca Paweł, kultura etc.
A teraz uwaga: przeeeeeeurocza Ania, nasza wspaniała pilotka! Ileż w tej DZIEWCZYNIE
zapału do pracy, entuzjazmu, radości, poczucia humoru, umiejętności, wiedzy i… tolerancji.
Dziekuję za wszystko i do zobaczenia na szlaku.

Jola C.
Koszty
Cena: 419 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Kowary oraz Kliczków - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w hotelu *** w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłątą 80 zł)
 • Obiadokolacja w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych kosztów wstępów i przewodników (około 90 zł)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Dolny Śląsk – zamki (Chojnik, Wleń, Kliczków), sztolnie i Szwajcaria Lwówecka! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 80 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA — prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.