info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Dolny Śląsk – zamki i kolorowe jeziorka! *PREMIUM*

0
Cena
380 zł
Cena
380 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

658

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 17-18.07.2021
Dolny Śląsk
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Lato to idealna pora, aby odwiedzić Dolny Śląsk – miejsce z niezwykle bogatą listą atrakcji turystycznych! Mało kto wie, że znajdziemy tutaj ponad osiemdziesiąt zamków! Dziś część zamków jest w ruinie, część zadbana, a po innych są tylko ślady. My podczas weekendu odwiedzimy te najbardziej potężne i urokliwe warownie! Czekają na nas aż 4 zamki:

Grodziec • Czocha • Bolków • Grodno

Będziemy mogli również podziwiać Kolorowe Jeziorka — jeden z siedmiu nowych cudów Polski! Dolny Śląsk w letniej odsłonie poleca się do zobaczenia, nie do opowiedzenia 😉

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem wspaniałych zamków Dolnego Śląska!

Podczas wyjazdu będziemy głównie spędzać czas zwiedzając zamki – każdy z przewodnikiem, ale także czeka nas spacer krótki spacer po mieście (Jeleniej Górze) oraz spacer po cudzie natury – Kolorowych Jeziorkach.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielny wieczór, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę rano 17.07.2021 o godzinie 05:30. Powrót w niedzielę 18.07.2021 około 23:30.

Śpimyw hotelu *** (3 gwiazdkowym) w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). Hotel znajduje się około 20 minut spaceru od jeleniogórskiego rynku.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty  :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych  — sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej).
gotówkę na wstępy, posiłki i pozostałe wydatki.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Zamek Grodziec - wybudowany na powulkanicznym wzgórzu na wysokości 389 m n.p.m!
 • Zamek Czocha - słynny średniowieczny zamek położony na szczycie granitowego wzgórza, z którego roztacza się widok na jezioro!
 • Zamek w Bolkowie - z wieżą zamkową, z której rozciągają się przepiękne widoki na Góry Wałbrzyskie, Sowie i dolinę Bystrzycy!
 • Zamek Grodno - wspaniały obiekt malowniczy położony na szczycie góry, u podnóża której znajduje się jezioro!
 • Kolorowe Jeziorka - jeden z siedmiu nowych cudów Polski!
 • Jelenia Góra - z jej przepięknie odrestaurowanym rynkiem!
 • I wiele innych wspaniałych miejsc!
Dlaczego premium?

Będziemy nocować w komfortowym hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). Obiekt położony jest w Jeleniej Górze w odległości 20-minutowego spaceru od rynku. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie w niedzielę. Doskonałym miejscem na chwilę relaksu jest kryty basen. Hotel uzyskał znakomitą ocenę 8,0 na portalu booking.com.

Plan

Dzień 1Warszawa – Zamek Grodziec – Zamek Czocha – Jelenia Góra

Ruszamy z Placu Defilad w sobotni poranek o 5:30, tak aby około południa dojechać do Zamku Grodziec (wcześniej zatrzymamy się jeszcze na przerwę śniadaniową). Tutaj udamy się na zwiedzanie klimatycznego obiektu wybudowanego na powulkanicznym wzgórzu na wysokości 389 m n.p.m. 🙂 Pierwsze zapiski na jego temat pochodzą z XI wieku. Jego historia jest długa, zawiła i dość burzliwa: parokrotnie ulegał on zniszczeniu, a następnie odbudowywano go aż do obecnej, dzisiejszej formy. O szczegółach wydarzeń na przestrzeni wieków opowie nam przewodnik. Po ponad godzinnym zwiedzaniu udamy się na obiad a następnie ruszymy w dalszą trasę do średniowiecznego zamku Czocha! Tutaj czekać na nas będzie jego półtoragodzinne zwiedzanie z przewodnikiem! Podczas niego poznamy wiele historii, tajemnic i legend dotyczących zamku, jak również zobaczymy jego stylowe wnętrza. Niezapomniane chwile gwarantowane 😉 Następnie wrócimy do autokaru, skąd ruszymy do miejsca zakwaterowania. Po krótkim odpoczynku wyruszymy na wieczorny spacer po Jeleniej Górze, po którym czeka nas oczywiście integracja 🙂

Dzień 2Jelenia Góra - Kolorowe Jeziorka - Zamek Bolków - Zamek Grodno - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy podziwiać Kolorowe Jeziorka. Zobaczymy cztery jeziorka: żółte, purpurowe, błękitne i czarne leżące na zboczu Wielkiej Kopy, choć to ostatnie czasem bywa… wyschnięte. Zabarwienie wody w akwenach związane jest ze składem chemicznym ścian i dna wyrobisk. Kolorowe Jeziorka zostały uznane w głosowaniu za jeden z siedmiu nowych cudów Polski 😉 Po odpowiednim czasie na ich podziwianie i czas wolny wyruszymy w kierunku Bolkowa, gdzie około południa rozpoczniemy zwiedzanie zamku. Zamek zgodnie z legendą powstał w IX wieku na zlecenie pogańskiego księcia Bolecka, jednakże pierwsza wzmianka pochodzi dopiero z XIII wieku. Zamek obecnie słynie z odbywających się kilkakrotnie w ciągu roku prestiżowych Turniejów Rycerskich! Po jego zwiedzaniu zaplanowaliśmy czas wolny na obiad i odpoczynek. Około 15:00 wyruszymy w kierunku zamku w Grodnie. Dzieje tej warowni to ponad 700 lat historii, zaczynając od czasów Piastów Śląskich, a kończąc na okresie II wojny światowej i pierwszych lat powojennych. Na trasie zwiedzania zamku zobaczymy m.in.: budynek bramny, budynek kaplicy z renesansowym portalem, salę tortur, kryptę grobową, loch księżniczki Małgorzaty, dziedziniec górny oraz szereg sal. Na sam koniec zwiedzania można będzie wejść na wieżę zamkową, z której rozciągają się przepiękne widoki na Góry Wałbrzyskie, Sowie i dolinę Bystrzycy 😉 Po tych atrakcjach wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 23:30 w zależności od warunków na drodze.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy obłożeniu 50% zajętych miejsc, jeśli zostanie utrzymane obecne rozporządzenie,

-zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy,

-dostępności obiektów – w przypadku ograniczenia dostępu lub zamknięcia obiektu zaproponujemy zwiedzanie w ograniczonym zakresie lub inny równie atrakcyjny obiekt,

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio na Dolnym Śląsku byliśmy we wrześniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Hej!! 🙂 Wyjazd był naprawdę super, jestem zachwycona Dolnym Śląskiem – jego różnorodnością i tajemniczością. Mam ochotę na więcej I na pewno tam wrócę! Był to mój pierwszy wyjazd z Gdzie Na Weekend i na pewno nie ostatni! Hotel super, autokar I kierowca super, program wycieczki SUPER SUPER. Przewodnicy spisali się na medal – stworzyli super przyjazną atmosferę od samego początku wyjazdu, zawsze byli chętni do rozmowy I w pełni rozumieli potrzeby turystów weekendowych (czas wolny w każdym zwiedzanym miejscu, który można wykorzystać wedle uznania) no i w ogóle wszystko fantastycznie 🙂

Poleciła mi Was bliska koleżanka, która już wiele razy z Wami wyjeżdżała. Ja również będę Was polecać, bo weekend z Wami to weekend pełen przygód I atrakcji 🙂 Już się nie mogę doczekać kolejnej wycieczki z Wami 🙂

Emilia

Witam, wycieczka radosna, wyjątkowa, jestem pod wrażeniem uroków Dolnego Śląska. Byłam zaopiekowana , doinformowana ,. czułam się bezpiecznie. Bylam po raz pierwszy gdzienaweekend.pl, ale na pewno nie ostatni i polecę innym.

Urszula
Koszty
Cena: 380 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Grodziec i Zagórze Śląskie - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu *** - pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą 50 zł) - brak wolnych miejsc w pokojach 1-osobowych
 • Obiad (zupa, drugie danie, kompot) w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie KL oraz NNW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu z przewodnikiem - ok. 80 zł (Zamek Grodziec, Zamek Czocha, Zamek Bolków, Zamek Grodno)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Dolny Śląsk – zamki i kolorowe jeziorka! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.