info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Dolny Śląsk – zamki i kolorowe jeziorka! *PREMIUM*

Cena
360 zł
Cena
360 zł
15 września 2019

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 6-7.07.2019
Dolny Śląsk
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Dolny Śląsk to miejsce z niezwykle bogatą listą atrakcji turystycznych! Mało kto wie,że znajdziemy tutaj ponad osiemdziesiąt zamków! Dziś część zamków jest w ruinie, część zadbana, a po innych są tylko ślady. My podczas weekendu odwiedzimy te najbardziej potężne i urokliwe warownie! Czekają na nas aż 4 zamki:

Grodziec • Czocha • Bolków • Grodno

Będziemy mogli również podziwiać Kolorowe Jeziorka — jeden z siedmiu nowych cudów Polski! Dolny Śląsk w letniej odsłonie poleca się do zobaczenia, nie do opowiedzenia 😉

UWAGA — wyjazd bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem wspaniałych zamków Dolnego Śląska ?

Podczas wyjazdu będziemy głównie spędzać czas zwiedzając zamki – każdy z przewodnikiem, ale także czeka nas spacer krótki spacer po mieście (Jeleniej Górze) oraz spacer po cudzie natury – Kolorowych Jeziorkach.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielny wieczór, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę 6.07.2019 o godzinie 05:30 . Powrót w niedzielę 7.07.2019 około 23:30.

Śpimy w Jeleniej Górze w hotelu *** (3 gwiazdkowym) w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami oraz 1 osobowych z łazienkami za dopłatą. Hotel znajduje się około 20 minut spaceru od jeleniogórskiego rynku.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Zamek Grodziec - wybudowany na powulkanicznym wzgórzu na wysokości 389 m n.p.m
 • Zamek Czocha -słynny średniowieczny zamek położony na szczycie granitowego wzgórza, z którego roztacza się widok na jezioro!
 • Zamek w Bolkowie - z wieżą zamkową, z której rozciągają się przepiękne widoki na Góry Wałbrzyskie, Sowie i dolinę Bystrzycy!
 • Zamek Grodno - wspaniały obiekt malowniczy położony na szczycie góry, u podnóża której znajduje się jezioro!
 • Kolorowe Jeziorka - jeden z siedmiu nowych cudów Polski!
 • Jelenia Góra - z jej przepięknie odrestaurowanym rynkiem!
 • I wiele innych wspaniałych miejsc!
Prowadzący

Anna Beta

Aktywator nowości

Przewodnik, pilot, entuzjastka wycieczek rowerowych i poznawania nowych miejsc. Najbardziej lubi robić to, czego jeszcze nigdy wcześniej nie robiła. Dla Ani szklanka jest zawsze do połowy pełna, a jej hasłem życiowym jest ‚Bring The Action’.

Dlaczego premium?

Będziemy nocować w komfortowym hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami oraz 1 osobowych z łazienkami za dopłatą. Obiekt położony jest w Jeleniej Górze w odległości 20-minutowego spaceru od rynku. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie w formie bufetu w niedzielę. Hotel uzyskał znakomitą ocenę 8,4 na portalu booking.com, doceniony został również świetnymi ocenami przez użytkowników portalu tripadvisor.

Poprzednio na Dolnym Śląsku byliśmy w lutym, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Byłam z Wami na wyjeździe po raz pierwszy. W ogóle był to mój pierwszy od dłuższego czasu wyjazd grupowy, ponieważ jak sporo osób wyznawałam zasadę, że ‚bieganie za przewodnikiem i grupą’ ogranicza moją wolność zwiedzania 🙂 …i jestem baaardzo pozytywnie zaskoczona. Mimo, że wybrałam się sama to w ogóle nie czułam się samotna. Byłam bardzo zadowolona, zwiedzając poszczególne obiekty. Tutaj chciałam zaznaczyć, że mieliśmy świetnych przewodników, którzy opowiadali historię miejsca w sposób przystępny, czasem zabawny i ciekawy. Program był ułożony optymalnie, czyli ani za dużo zwiedzania/chodzenia, ani za mało. Bardzo podobał mi się wspólny wieczorny wypad do knajpki, gdyż z racji faktu, że nikogo nie znałam, byłoby mi trudno spędzić wieczór towarzysko. Dobrym pomysłem jest to, że cały wyjazd zamyka się w weekendzie, co umożliwia osobom pracującym wzięcie udziału bez brania urlopu. Osobiście jestem bardzo zadowolona z wyjazdu, ponieważ pojechałam na niego w konkretnym celu i go zrealizowałam 😉 dziękuję.

Magda
Plan

Dzień 1Warszawa – Zamek Grodziec – Zamek Czocha – Jelenia Góra

Ruszamy z placu Bankowego w sobotni poranek o 5:30, tak aby około południa dojechać do Zamku Grodziec (wcześniej zatrzymamy się jeszcze na przerwę śniadaniową). Tutaj udamy się na zwiedzanie klimatycznego obiektu wybudowanego na powulkanicznym wzgórzu na wysokości 389 m n.p.m. 🙂 Pierwsze zapiski na jego temat pochodzą z XI wieku. Jego historia jest długa, zawiła i dość burzliwa:parokrotnie ulegał on zniszczeniu, a następnie odbudowywano go aż do obecnej, dzisiejszej formy. O szczegółach wydarzeń na przestrzeni wieków opowie nam przewodnik. Po poand godzinnym zwiedzaniu udamy się na obiad a następnie ruszymy w dalszą trasę. Około 16:00 znajdziemy się w średniowiecznym zamku Czocha! Tutaj czekać na nas będzie jego półtoragodzinne zwiedzanie z przewodnikiem! Podczas niego poznamy wiele historii, tajemnic i legend dotyczących zamku, jak również zobaczymy jego stylowe wnętrza. Niezapomniane chwile gwarantowane 😉 Następnie wrócimy do autokaru, skąd ruszymy do miejsca zakwaterowania. Po krótkim odpoczynku wyruszymy na wieczorny spacer po Jeleniej Górze, po którym czeka nas oczywiście integracja, podczas której będziemy mogli powspominać emocje z pierwszego dnia wyprawy.

Dzień 2Jelenia Góra - Kolorowe Jeziorka - Zamek Bolków - Zamek Grodno - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy podziwiać Kolorowe Jeziorka. Zobaczymy cztery jeziorka:żółte, purpurowe, błękitne i czarne leżące na zboczu Wielkiej Kopy, choć to ostatnie czasem bywa… wyschnięte. Zabarwienie wody w akwenach związane jest ze składem chemicznym ścian i dna wyrobisk. Kolorowe Jeziorka zostały uznane w głosowaniu za jeden z siedmiu nowych cudów Polski 😉 Po odpowiednim czasie na ich podziwianie i czas wolny wyruszymy w kierunku Bolkowa, gdzie około południa rozpoczniemy zwiedzanie zamku. Zamek zgodnie z legendą powstał w IX wieku na zlecenie pogańskiego księcia Bolecka, jednakże pierwsza wzmianka pochodzi dopiero z XIII wieku. Zamek obecnie słynie z odbywających się kilkakrotnie w ciągu roku prestiżowych Turniejów Rycerskich! Po jego zwiedzaniu zaplanowaliśmy czas wolny na obiad i odpoczynek. Około 15 wyruszymy w kierunku zamku w Grodnie. Dzieje tej warowni to ponad 700 lat historii, zaczynając od czasów Piastów Śląskich, a kończąc na okresie II wojny światowej i pierwszych lat powojennych. Na trasie zwiedzania zamku zobaczymy m.in.:budynek bramny, budynek kaplicy z renesansowym portalem, salę tortur, kryptę grobową, loch księżniczki Małgorzaty, dziedziniec górny oraz szereg sal. Na sam koniec zwiedzania można będzie wejść na wieżę zamkową, z której rozciągają się przepiękne widoki na Góry Wałbrzyskie, Sowie i dolinę Bystrzycy 😉 Po tych atrakcjach około 17 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 23:30 w zależności do warunków na drodze.

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Koszty
Cena: 360 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Grodziec i Zagórze Śląskie - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu *** - pokoje 2-3 osobowe z łazienką, 1 osobowe z łazienką (za dopłatą 50zł)
 • Obiad (zupa, drugie danie, kompot) w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę w formie bufetu
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie KL oraz NNW
 • Przewodnik po zamku w Bolkowie
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu - ok. 65zł (Zamek Grodziec, Zamek Czocha, Zamek Bolków, Zamek Grodno)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Dolny Śląsk – zamki i kolorowe jeziorka! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.