info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Dolny Śląsk – zamki: Czocha, Grodziec, Grodno i Bolków + Kolorowe jeziorka! *PREMIUM*

0
Cena
429 zł
Cena
429 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1865

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 16-17.07.2022
Dolny Śląsk
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Lato to idealna pora, aby odwiedzić Dolny Śląsk – miejsce z niezwykle bogatą listą atrakcji turystycznych! Mało kto wie, że znajdziemy tutaj ponad osiemdziesiąt zamków! Dziś część zamków jest w ruinie, część zadbana, a po innych są tylko ślady. My podczas weekendu odwiedzimy te najbardziej potężne i urokliwe warownie! Czekają na nas aż cztery zamki:

Grodziec • Czocha • Bolków • Grodno

Będziemy mogli również podziwiać Kolorowe Jeziorka — jeden z siedmiu nowych cudów Polski! Dolny Śląsk w letniej odsłonie poleca się do zobaczenia, nie do opowiedzenia 😉

 

DOLNY ŚLĄSK - NASZ CYKL WYJAZDÓW

Ten wyjazd jest jednym z cyklu 4 unikalnych wyjazdów, które możesz odbyć z nami, aby odkrywać wspaniały Dolny Śląsk! Zapraszamy do wybrania się na każdy z nich, aby odkryć Dolny Śląsk w pełni 🙂

Podziemia i zamek Książ! 📅 Wkrótce!

Zamki: Czocha, Grodziec, Grodno i Bolków + Kolorowe jeziorka! 📅 16-17.07.2022

Zamki, sztolnie i Szwajcaria Lwówecka! 📅 Wkrótce!

Pałace, Twierdza Kłodzko i Ząbkowice Śląskie! 📅 Wkrótce!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem wspaniałych zamków Dolnego Śląska!

Podczas wyjazdu będziemy głównie spędzać czas zwiedzając zamki – każdy z przewodnikiem, ale także czeka nas spacer krótki spacer po mieście (Jeleniej Górze) oraz spacer po cudzie natury – Kolorowych Jeziorkach.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielny wieczór, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę rano 16.07.2022 roku o godzinie 05:30. Powrót w niedzielę 17.07.2022 roku około 23:30.

Śpimy w hotelu *** (3 gwiazdkowym) w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). Hotel znajduje się około 20 minut spaceru od jeleniogórskiego rynku.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty  :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych  — sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej).
gotówkę na wstępy, posiłki i pozostałe wydatki.

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Zamek Grodziec - wybudowany na powulkanicznym wzgórzu na wysokości 389 m n.p.m!
 • Zamek Czocha - słynny średniowieczny zamek położony na szczycie granitowego wzgórza, z którego roztacza się widok na jezioro!
 • Zamek w Bolkowie - z wieżą zamkową, z której rozciągają się przepiękne widoki na Góry Wałbrzyskie, Sowie i dolinę Bystrzycy!
 • Zamek Grodno - wspaniały obiekt malowniczy położony na szczycie góry, u podnóża której znajduje się jezioro!
 • Kolorowe jeziorka - jeden z siedmiu nowych cudów Polski!
 • Jelenia Góra - z jej przepięknie odrestaurowanym rynkiem!
 • I wiele innych wspaniałych miejsc!
Dlaczego premium?

Będziemy nocować w komfortowym hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). Obiekt położony jest w Jeleniej Górze. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie w niedzielę oraz możliwość korzystania z basenu i sauny.

Plan

Dzień 1Warszawa – Zamek Grodziec – Zamek Czocha – Jelenia Góra

Ruszamy z Placu Defilad w sobotni poranek o 5:30, tak aby około południa dojechać do Zamku Grodziec (wcześniej zatrzymamy się jeszcze na przerwę śniadaniową). Tutaj udamy się na zwiedzanie klimatycznego obiektu wybudowanego na powulkanicznym wzgórzu na wysokości 389 m n.p.m. 🙂 Pierwsze zapiski na jego temat pochodzą z XI wieku. Jego historia jest długa, zawiła i dość burzliwa: parokrotnie ulegał on zniszczeniu, a następnie odbudowywano go aż do obecnej, dzisiejszej formy. O szczegółach wydarzeń na przestrzeni wieków opowie nam przewodnik. Po ponad godzinnym zwiedzaniu udamy się na obiad a następnie ruszymy w dalszą trasę do średniowiecznego zamku Czocha! Tutaj czekać na nas będzie jego półtoragodzinne zwiedzanie z przewodnikiem! Podczas niego poznamy wiele historii, tajemnic i legend dotyczących zamku, jak również zobaczymy jego stylowe wnętrza. Niezapomniane chwile gwarantowane 😉 Następnie wrócimy do autokaru, skąd ruszymy do miejsca zakwaterowania. Po krótkim odpoczynku wyruszymy na wieczorny spacer po Jeleniej Górze, po którym czeka nas oczywiście integracja 🙂

Dzień 2Jelenia Góra - Kolorowe Jeziorka - Zamek Bolków - Zamek Grodno - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy podziwiać Kolorowe Jeziorka. Zobaczymy cztery jeziorka: żółte, purpurowe, błękitne i czarne leżące na zboczu Wielkiej Kopy, choć to ostatnie czasem bywa… wyschnięte. Zabarwienie wody w akwenach związane jest ze składem chemicznym ścian i dna wyrobisk. Kolorowe Jeziorka zostały uznane w głosowaniu za jeden z siedmiu nowych cudów Polski 😉 Po odpowiednim czasie na ich podziwianie i czas wolny wyruszymy w kierunku Bolkowa, gdzie około południa rozpoczniemy zwiedzanie zamku. Zamek zgodnie z legendą powstał w IX wieku na zlecenie pogańskiego księcia Bolecka, jednakże pierwsza wzmianka pochodzi dopiero z XIII wieku. Zamek obecnie słynie z odbywających się kilkakrotnie w ciągu roku prestiżowych Turniejów Rycerskich! Po jego zwiedzaniu zaplanowaliśmy czas wolny na obiad i odpoczynek. Następnie wyruszymy w kierunku zamku w Grodnie. Dzieje tej warowni to ponad 700 lat historii, zaczynając od czasów Piastów Śląskich, a kończąc na okresie II wojny światowej i pierwszych lat powojennych. Na trasie zwiedzania zamku zobaczymy m.in.: budynek bramny, budynek kaplicy z renesansowym portalem, salę tortur, kryptę grobową, loch księżniczki Małgorzaty, dziedziniec górny oraz szereg sal. Na sam koniec zwiedzania można będzie wejść na wieżę zamkową, z której rozciągają się przepiękne widoki na Góry Wałbrzyskie, Sowie i dolinę Bystrzycy 😉 Po tych atrakcjach wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 23:30 w zależności od warunków na drodze.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu, jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania,

-zwiedzania, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy,

-dostępności obiektów – w przypadku ograniczenia dostępu lub zamknięcia obiektu zaproponujemy zwiedzanie w ograniczonym zakresie lub inny równie atrakcyjny obiekt,

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo,

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio na Dolnym Śląsku byliśmy podziwiać Kolorowe Jeziorka w lipcu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Hej!! 🙂 Wyjazd był naprawdę super, jestem zachwycona Dolnym Śląskiem – jego różnorodnością i tajemniczością. Mam ochotę na więcej I na pewno tam wrócę! Był to mój pierwszy wyjazd z Gdzie Na Weekend i na pewno nie ostatni! Hotel super, autokar I kierowca super, program wycieczki SUPER SUPER. Przewodnicy spisali się na medal – stworzyli super przyjazną atmosferę od samego początku wyjazdu, zawsze byli chętni do rozmowy I w pełni rozumieli potrzeby turystów weekendowych (czas wolny w każdym zwiedzanym miejscu, który można wykorzystać wedle uznania) no i w ogóle wszystko fantastycznie 🙂

Poleciła mi Was bliska koleżanka, która już wiele razy z Wami wyjeżdżała. Ja również będę Was polecać, bo weekend z Wami to weekend pełen przygód I atrakcji 🙂 Już się nie mogę doczekać kolejnej wycieczki z Wami 🙂

Emilia

Witam, wycieczka radosna, wyjątkowa, jestem pod wrażeniem uroków Dolnego Śląska. Byłam zaopiekowana , doinformowana ,. czułam się bezpiecznie. Bylam po raz pierwszy gdzienaweekend.pl, ale na pewno nie ostatni i polecę innym.

Urszula
Koszty
Cena: 429 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Grodziec i Zagórze Śląskie - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w hotelu *** - pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 80 zł)
 • Obiad w sobotę (zupa, drugie danie)
 • Śniadanie w niedzielę
 • Możliwość korzystania z basenu i sauny w hotelu
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie KL oraz NNW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu z przewodnikiem - ok. 100 zł normalne, 70zł ulgowe (Zamek Grodziec, Zamek Czocha, Zamek Bolków, Zamek Grodno)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Dolny Śląsk – zamki: Czocha, Grodziec, Grodno i Bolków + Kolorowe jeziorka! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 80 zł /os. (prosimy doliczyć do przelewu).
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.