info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Dolny Śląsk – podziemia i zamek Książ! *PREMIUM*

Cena
350 zł
Cena
350 zł
9 lutego 2019
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 9-10.02.2019
Dolny Śląsk
ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Dolny Śląsk to miejsce z niezwykle bogatą listą atrakcji turystycznych! To kraina wspaniałych zamków, niezwykle ciekawych kopalni oraz podziemnych, tajemniczych obiektów. Odkryj to razem z nami 🙂 Podczas naszego wyjazdu odkryjemy najbardziej tajemnicze miejsca na Dolnym Śląsku, jak również zobaczymy uznawany za najpiękniejszy w tym regionie zamek wraz z podziemną trasą! Daj się zaskoczyć. Tajemniczy Dolny Śląsk poleca się do zobaczenia, nie do opowiedzenia 😉

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem magicznego Dolnego Śląska, na i pod powierzchnią ziemi 🙂

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać podziemne miasto, kopalnie, zamki czy podziemną fabrykę.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielny wieczór – około 22ej, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę 9.02.2019 o godzinie 05:30. Powrót w niedzielę 10.02.2019 około 22:30.

Śpimy w Wałbrzychu w hotelu *** (3 gwiazdkowym) w pokojach 1 oraz 2-osobowych z łazienkami. Hotel znajduje się około 20 minut spaceru od wałbrzyskiego rynku.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Złoty Stok - Unikalną kopalnie złota wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem!
 • Podziemne miasto Osówka - największą część kompleksu Riese, czyli tajnych hitlerowskich podziemnych sztolni!
 • Zamek Książ - Pomieszczenia przebudowane przez nazistów jak i najstarszą średniowieczno-renesansową jego część!
 • NOWO OTWARTĄ podziemną trasę turystyczną Zamku Książ!
 • Projekt Arado — Zaginione laboratorium Hitlera w Kamiennej Górze!
 • Wałbrzych - z jego przepięknie odrestaurowanym rynkiem!
 • I wiele innych wspaniałych miejsc!
Prowadzący

Anna Szczygieł

Specjalistka od animacji

Zwinnie i z gracją niczym kreska, którą pociągnięty jest dziób Kaczora Donalda zaanimuje każdą grupę, nawet etatowych smutasów, szerząc skutecznie dobrą zabawę i uśmiech godny Kubusia Puchatka nasyconego miodkiem. Do tego ogarnięta i pomocna niczym linijka przy rysowaniu prostej. Ogólnie pełen konkret 🙂

Dlaczego premium?

Będziemy nocować w komfortowym hotelu *** (trzygwiazdkowym) w Wałbrzychu położonym w odległości 20 minutowego spaceru od wałbrzyskiego rynku. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie w formie bufetu w niedzielę. Hotel uzyskał znakomitą ocenę 9,0 na portalu booking.com, doceniony został również świetnymi ocenami przez użytkowników portalu google.

Galeria

Zobacz jak bawiliśmy się na Górnym Ślasku w listopadzie i przeczytaj opinie zadowolnych uczestników! :)

Bardzo nam się podobał wyjazd na Śląsk. A był to nasz wyjazd rodzinny. Czasu było w sam raz, przewodnicy świetni 😉 Wszystko dobrze rozplanowanie. Na pewno jeszcze kiedyś skorzystamy! Dziękujemy!

Anna

Wyjazd oceniam bardzo pozytywnie 🙂 Fajna organizacja, mili ludzie, dobry plan wyjazdu, który owocnie sprawdził się w praktyce.
Może zaczynając od samego początku — fakt, że jadąc o tak nietypowej porze na Plac Bankowy, niedospani i zmarznięci spotkaliśmy się z ciepłym, nagrzanym, wygodnym autobusem…. Naprawdę fantastycznie, że ktoś uwzględnił temperaturę plus kursowanie autobusów nocnych, w tak mocno porannych godzinach. Przywitała nas przesympatyczna Pani Pilot 🙂 Dalsza część wyjazdu też na plus. Wszystko o czasie. Przewodnik…fenomenalny! Zorientowany, zaangażowany. Bardzo dobrze się go słuchało. Świetnie opowiadał, łącząc historię z praktycznymi i aktualnymi informacjami.
Dziękuję za świetny wyjazd!

Kasia
Plan

Dzień 1Warszawa – Złoty Stok- Osówka - Wałbrzych

Ruszamy z placu Bankowego w sobotni poranek o 5:30, tak aby krótko po 11:30 dojechać do Złotego Stoku (wcześniej zatrzymamy się jeszcze na przerwę śniadaniową). Tutaj udamy się na zwiedzanie najlepszego produktu turystycznego 2015 roku w Polsce! 🙂 Mowa oczywiście o Kopalni Złota wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem. Zapoznamy się z Podziemną Trasą Turystyczną, w skład której wchodzi eksplorowanie „Sztolni Gertruda”, „Chodnik Śmierci” oraz podziwianie jedynego w Polsce podziemnego wodospadu w „Sztolni Czarnej”. Po około półtoragodzinnym udamy się na obiad a następnie ruszymy w dalszą trasę. Przed 16:00 znajdziemy się w podziemnym mieście Osówka, miejscu nadzwyczaj wyjątkowym, naszym oczom ukaże się największy i najbardziej rozbudowany zespół sztolni hitlerowskiego kompleksu Riese (Olbrzym). Tutaj zaplanowaliśmy półtoragodzinne zwiedzanie trasą ekstremalną z przewodnikiem! W tym czasie dowiemy się o powstawaniu obiektu, zdarzeniach na frontach II wojny światowej, o budowie kompleksów w Górach Sowich. Poznamy również losy ludzi pracujących przy projekcie Riese oraz wiele ciekawostek związanych z Osówką, Górami Sowimi, Dolnym Śląskiem, ale także sposoby drążenia podziemi czy rozwiązania techniczne obiektu. Ukoronowaniem tego dnia będzie nie lada atrakcja — osobiste pokonanie podziemnej trasy ekstremalnej, na której czeka nas… a nie powiemy, dowiecie się na miejscu 🙂 Emocje i niezapomniane chwile gwarantowane! Następnie wrócimy do autokaru, skąd ruszymy do miejsca zakwaterowania. Po krótkim odpoczynku wyruszymy na wieczorny spacer po Wałbrzychu oraz integrację w miejscowym pubie, podczas której będziemy mogli powspominać emocje z pierwszego dnia wyprawy.

Dzień 2Wałbrzych - Kamienna Góra - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy do zamku Książ. Oprócz zwiedzania zamku, czeka nas coś co do niedawna było niedostępne – nowo otwarta podziemna trasa turystyczna! Pierwsze półtorej godziny spędzimy na poznawaniu niezwykłej historię Książa! Usłyszymy wiele o dziejach zamku, poznamy pomieszczenia zamkowe przebudowane przez nazistów w ramach realizowanego w Książu tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese”. Przejdziemy również przez najstarszą średniowieczno-renesansową część zamku. Na zakończenie zwiedzania wejdziemy do tunelu z okresu II Wojny Światowej, który został wykuty na głębokości aż 15 metrów pod zamkiem! Po przerwie udamy się na zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej! To aż półkilometrowy odcinek znajdujący się na głębokości aż 50 metrów pod zamkiem, który z pewnością zaintryguje swoją różnorodną strukturą zarówno pod względem geologicznym, jak i historycznym. Podczas przejścia zobaczymy niezwykłą wybetonowaną halę, korytarze wykute w surowej skale oraz poboczne komory bunkra. W dalszej części przejdziemy wzdłuż tarasów (przy miejscu poszukiwań domniemanego podziemnego dworca kolejowego) w kierunku budynku głównego zamku. Podczas zwiedzania zaciekawią nas tajemnice książańskich podziemi, jak również teorie o celu ich powstania. Zejście do podziemi Zamku Książ, jednego z najbardziej tajemniczych obiektów w Polsce, i zobaczenie co było skrywane przez ponad 70 lat na pewno zapamiętacie na długi czas! 😉 Po 13 wyruszymy na przerwę obiadową, tak abyśmy mogli pełni sił wyruszyć na odkrycie ostatniej atrakcji tego dnia. A będzie nią jedna z najnowocześniejszych podziemnych tras turystycznych w Polsce, czyli „Projekt Arado — Zaginione laboratorium Hitlera” w Kamiennej Górze. Odkryjemy podziemia z unikalnymi w skali Europy eksponatami — częściami pocisku V-1 i rakiety V-2, niemieckiego radaru, a nawet niemieckiej enigmy. Podziemna fabryka, tajemnicze konstrukcje i… tajemnica wojskowa czeka na nas! Po podziemnych atrakcjach wrócimy na powierzchnię, tak aby troche po 16 wyruszyć w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 22:30 w zależności do warunków na drodze.

Koszty
Cena: 350 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa – Złoty Stok i Kamienna Góra - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu *** - pokoje 2 osobowe z łazienką, 1 osobowe z łazienką (za dopłatą 50zł)
 • Obiad (zupa, drugie danie, kompot) w sobotę (po zwiedzaniu Kopalni Złota)
 • Śniadanie w niedzielę w formie bufetu
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie NNW
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu (normalny/ulgowy): Złoty Stok - 25/20 złotych, Osówka (trasa ekstremalna) - 26/26 złotych, Zamek Książ z podziemiami - 50/40 złotych, Projekt Arado - 17/12 złotych

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Dolny Śląsk – podziemia i zamek Książ! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Brak wolnych miejsc :-(

Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć w przycisk poniżej i uzupełnić formularz.