info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Dolny Śląsk – podziemia i zamek Książ! *PREMIUM*

0
Cena
399 zł
Cena
399 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1190

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Najbliższe wydarzenia:

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 19-20.02.2022
Dolny Śląsk
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Dolny Śląsk to miejsce z niezwykle bogatą listą atrakcji turystycznych! To kraina wspaniałych zamków, niezwykle ciekawych kopalni oraz podziemnych, tajemniczych obiektów. Odkryj to razem z nami 🙂 Ponownie odkryjemy najbardziej tajemnicze miejsca na Dolnym Śląsku, jak również zobaczymy uznawany za najpiękniejszy w tym regionie zamek wraz z podziemną trasą! Daj się zaskoczyć. Tajemniczy Dolny Śląsk poleca się do zobaczenia, nie do opowiedzenia 😉

DOLNY ŚLĄSK - NASZ CYKL WYJAZDÓW

Ten wyjazd jest jednym z cyklu 4 unikalnych wyjazdów, które możesz odbyć z nami, aby odkrywać wspaniały Dolny Śląsk! Zapraszamy do wybrania się na każdy z nich, aby odkryć Dolny Śląsk w pełni 🙂

Podziemia i zamek Książ! 📅 19-20.02.2022

Zamek Czocha i kolorowe jeziorka! 📅 Wkrótce!

Zamki, sztolnie i Szwajcaria Lwówecka! 📅 Wkrótce!

Pałace, Twierdza Kłodzko i Ząbkowice Śląskie! 📅 23-24.04.2022

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem magicznego Dolnego Śląska, na i pod powierzchnią ziemi!

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać podziemne miasto, kopalnie, zamki czy największą atrakcję turystyki poprzemysłowej w Polsce!

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielny wieczór, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę rano, 19.02.2022, o godzinie 05:30. Powrót w niedzielę 20.02.2022 około 23:00 .

Śpimy w Wałbrzychu w hotelu *** (3 gwiazdkowym) w pokojach 2 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). Hotel znajduje się około 15-20 minut spaceru od wałbrzyskiego rynku.

Informacje epidemiologiczne

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dla bezpieczeństwa uczestników wprowadzamy poniższe zasady:

1) Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego wyjazdu z wyjątkiem:
otwartych przestrzeni z możliwością zapewnienia min. 2-metrowego odstępu pomiędzy uczestnikami
spożywania posiłków
2) Każdorazowe odkażanie rąk przed wejściem do części wspólnych (autokar/hotel).
prosimy uczestników o zaopatrzenie się w żele antybakteryjne do rąk.
3) Kontrola ogólnego stanu zdrowia przed odjazdem:
ze względu na bezpieczeństwo uczestników osoby z temp. powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć w wyjeździe.
4) Autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Złoty Stok - Unikalną kopalnię złota wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem!
 • Zalaną sztolnię Złotego Stoku podczas SPŁYWU ŁODZIĄ!
 • Podziemne miasto Osówka - największą część kompleksu Riese, czyli tajnych hitlerowskich podziemnych sztolni!
 • Zamek Książ - Pomieszczenia przebudowane przez nazistów jak i najstarszą średniowieczno-renesansową jego część!
 • PODZIEMNĄ trasę turystyczną Zamku Książ!
 • Starą Kopalnię - największą atrakcję turystyki poprzemysłowej w Polsce!
 • I wiele innych wspaniałych miejsc!
Nocleg premium

Będziemy nocować w komfortowym hotelu *** (trzygwiazdkowym) w Wałbrzychu w pokojach 2 osobowych z łazienkami (pokoje 1 os. za dopłatą). Hotel położony jest w odległości 15-20 minutowego spaceru od wałbrzyskiego rynku. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie w formie bufetu w niedzielę oraz sobotnia obiadokolacja w restauracji na wałbrzyskim rynku. Hotel uzyskał znakomitą ocenę 8,9 na portalu booking.com, doceniony został również świetnymi ocenami przez użytkowników portalu google.

Plan

Dzień 1Warszawa – Złoty Stok – Osówka – Wałbrzych

Ruszamy z Placu Defilad w sobotni poranek o 5:30, tak aby trochę przed 12 dojechać do Złotego Stoku (wcześniej zatrzymamy się jeszcze na przerwę śniadaniową). Tutaj udamy się na zwiedzanie najlepszego produktu turystycznego 2015 roku w Polsce!🙂 Mowa oczywiście o Kopalni Złota wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem. Zapoznamy się z Podziemną Trasą Turystyczną, w skład której wchodzi eksplorowanie „Sztolni Gertruda”, „Chodnik Śmierci” oraz podziwianie jedynego w Polsce podziemnego wodospadu w „Sztolni Czarnej”. Ale to nie koniec atrakcji! Czeka nas jeszcze podziemny spływ łodzią! Spływ odbywa się w zalanej wodą części Sztolni Gertruda i wiedzie przez odcinek 200 m. Po zwiedzaniu ruszymy w dalszą trasę. Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie podziemne miasto Osówka, miejsce nadzwyczaj wyjątkowe! Naszym oczom ukaże się największy i najbardziej rozbudowany zespół sztolni hitlerowskiego kompleksu Riese (Olbrzym). Tutaj czeka nas trasa historyczną z przewodnikiem, podczas której dowiemy się o powstawaniu obiektu, zdarzeniach na frontach II wojny światowej, o budowie kompleksów w Górach Sowich. Poznamy również losy ludzi pracujących przy projekcie Riese oraz wiele ciekawostek związanych z Osówką, Górami Sowimi, Dolnym Śląskiem, ale także sposoby drążenia podziemi czy rozwiązania techniczne obiektu. Niesłychana dawka historii, emocje i niezapomniane chwile gwarantowane! Następnie wrócimy do autokaru, skąd ruszymy do miejsca zakwaterowania. Po krótkim odpoczynku wyruszymy na obiadokolację i integrację w restauracji w centrum Wałbrzycha, gdzie będziemy mogli powspominać emocje z pierwszego dnia wyprawy 🙂 Restauracja znajduje się raptem 15 minut spaceru od naszego hotelu, także każdy będzie mógł o dowolnej porze wrócić do noclegu.

Dzień 2Wałbrzych - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy do zamku Książ. Oprócz zwiedzania zamku, czeka nas wspaniała atrakcja – podziemna trasa turystyczna! To aż półkilometrowy odcinek znajdujący się na głębokości aż 50 metrów pod zamkiem, który z pewnością zaintryguje swoją różnorodną strukturą zarówno pod względem geologicznym, jak i historycznym. Podczas przejścia zobaczymy niezwykłą wybetonowaną halę, korytarze wykute w surowej skale oraz poboczne komory bunkra. W dalszej części przejdziemy wzdłuż tarasów (przy miejscu poszukiwań domniemanego podziemnego dworca kolejowego) w kierunku budynku głównego zamku. Podczas zwiedzania zaciekawią nas tajemnice książańskich podziemi, jak również teorie o celu ich powstania. Zejście do podziemi Zamku Książ, jednego z najbardziej tajemniczych obiektów w Polsce, i zobaczenie co było skrywane przez ponad 70 lat na pewno zapamiętacie na długi czas! 😉 Oczywiście wejdziemy również do zamku zobaczyć jego wspaniałe wnętrza i posłuchać o jego niezwykłej historii! Usłyszymy wiele o dziejach zamku, poznamy pomieszczenia zamkowe przebudowane przez nazistów w ramach realizowanego w Książu tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese”. Przejdziemy również przez najstarszą średniowieczno-renesansową część zamku. Na zakończenie zwiedzania wejdziemy do tunelu z okresu II Wojny Światowej, który został wykuty na głębokości aż 15 metrów pod zamkiem! Po zwiedzaniu wyruszymy na przerwę obiadową, tak abyśmy mogli pełni sił wyruszyć na odkrycie ostatniej atrakcji tego dnia. A będzie nią Stara Kopalnia w Wałbrzychu będąca największą atrakcją turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszcząca się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. Odkryjemy najstarszy i największy zachowany zespół górniczych budowli przemysłowych pochodzących z przełomu XIX i XX wieku w tym mieście. Po zwiedzaniu wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 23:00 w zależności do warunków na drodze.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych – w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu, jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-dostępności obiektów – w przypadku ograniczenia dostępu lub zamknięcia obiektu zaproponujemy zwiedzanie w ograniczonym zakresie lub inny równie atrakcyjny obiekt

-zwiedzania obiektów, które mogą się odbywać indywidualnie lub w podziale na grupy, z przewodnikiem/audioguidami/mapkami;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Na Dolnym Śląsku byliśmy wielokrotnie, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z jednego z tych wyjazdów!

Ten wyjazd był dla mnie jednym z najciekawszych i najlepszych. Jestem zachwycona i niesamowicie zadowolona. Program był napięty, mocno wypełniony atrakcjami, które wymagały sprawności organizacyjnej i dyscypliny uczestników. I wszystkiemu sprostała Ania z Pawłem. I my – uczestnicy wycieczki 😊 Brawa również dla kierowcy – Pana Pawła 👏 Wszystkie zwiedzane obiekty – niesamowicie ciekawe. Bardzo dobrzy przewodnicy. Najlepsi, według mnie, byli w zamku Książ i w Wałbrzychu. Nocleg w bardzo dobrym hotelu. Można było się zrelaksować i zjeść obfite śniadanko. Więc nic dodać, nic ująć! Ogromnie dziękuję i do następnego wyjazdu.

Danuta M.

Wyjazd super, saga dolnośląska wciąga w każdej postaci – zamki, sztolnie, kopalnie i góry 🙂
Nawet pogoda pomaga żeby mieć dobre wspomnienia! Opiekunowie super – Ania jak zwykle trzyma poziom w każdym względzie, z Pawłem pierwszy raz na wyjeździe i muszę przyznać że Ania znalazła chyba osobę do pary przewodnickiej. Fajnie się uzupełniali i dbali o całą grupę. Po raz pierwszy pojechałam na wyjazd sama – trochę się obawiałam ale muszę przyznać że niepotrzebnie. Nawet nie wiem czy nie było lepiej niż wyjazdy z towarzystwem 🙂

Agnieszka K.
Koszty
Cena: 399 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Złoty Stok i Wałbrzych - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu *** w pokojach 2 osobowych z łazienką (1 os. za dopłatą 70 zł)
 • Obiadokolacja w restauracji w sobotę (zupa, drugie danie, woda)
 • Śniadanie w niedzielę w formie bufetu
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu* (normalny/ulgowy): Złoty Stok - 33/27 zł, Spływ Łodzią - 15 zł, Osówka (trasa historyczna) - 21 zł, Zamek Książ z podziemiami - 75/65 zł, Stara Kopalnia - 20 zł

  Istnieje możliwość zrezygnowania z wybranych atrakcji - prosimy o informację przy zapisie lub maks. do 7 dni przed wyjazdem
  *Ceny obecne, w styczniu możliwa aktualizacja cenników.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Dolny Śląsk – podziemia i zamek Książ! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

W sytuacji, kiedy realizacja wyjazdu nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia epidemiczne, zaoferujemy voucher o wartości wpłaconej kwoty lub dokonamy zwrotu w terminie 14 dni od odwołania wyjazdu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1 osobowym. Dopłata 70 zł (prosimy doliczyć do przelewu).
  UWAGA — prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.