info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Dolny Śląsk – podziemia i zamek Książ! *PREMIUM*

Cena
350 zł
Cena
350 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2291

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 14-15.09.2019
Dolny Śląsk
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

Dolny Śląsk to miejsce z niezwykle bogatą listą atrakcji turystycznych! To kraina wspaniałych zamków, niezwykle ciekawych kopalni oraz podziemnych, tajemniczych obiektów. Odkryj to razem z nami 🙂 Ponownie odkryjemy najbardziej tajemnicze miejsca na Dolnym Śląsku, jak również zobaczymy uznawany za najpiękniejszy w tym regionie zamek wraz z podziemną trasą! Daj się zaskoczyć. Tajemniczy Dolny Śląsk we wczesnojesiennej odsłonie poleca się do zobaczenia, nie do opowiedzenia 😉

UWAGA – wyjazd bez urlopu!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem magicznego Dolnego Śląska, na i pod powierzchnią ziemi ?

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać podziemne miasto, kopalnie, zamki czy największą atrakcję turystyki poprzemysłowej w Polsce!

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielny wieczór, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w sobotę 14.09.2019 o godzinie 05:30. Powrót w niedzielę 15.09.2019 około 23:00 .

Śpimy w Wałbrzychu w hotelu *** (3 gwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych z łazienkami oraz 1-osobowych za dopłatą. Hotel znajduje się około 20 minut spaceru od wałbrzyskiego rynku.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Złoty Stok - Unikalną kopalnię złota wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem!
 • Podziemne miasto Osówka - największą część kompleksu Riese, czyli tajnych hitlerowskich podziemnych sztolni!
 • Zamek Książ - Pomieszczenia przebudowane przez nazistów jak i najstarszą średniowieczno-renesansową jego część!
 • NOWO OTWARTĄ podziemną trasę turystyczną Zamku Książ!
 • Starą Kopalnię - największą atrakcję turystyki poprzemysłowej w Polsce!
 • Wałbrzych - z jego przepięknie odrestaurowanym rynkiem!
 • I wiele innych wspaniałych miejsc!
Prowadzący

Anna Beta

Aktywator nowości

Przewodnik, pilot, entuzjastka wycieczek rowerowych i poznawania nowych miejsc. Najbardziej lubi robić to, czego jeszcze nigdy wcześniej nie robiła. Dla Ani szklanka jest zawsze do połowy pełna, a jej hasłem życiowym jest ‚Bring The Action’.

Nocleg premium

Będziemy nocować w komfortowym hotelu *** (trzygwiazdkowym) w Wałbrzychu w pokojach 2-osobowych z łazienkami oraz 1-osobowych za dopłatą. Hotel położony jest w odległości 20 minutowego spaceru od wałbrzyskiego rynku. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie w formie bufetu w niedzielę. Hotel uzyskał znakomitą ocenę 9,0 na portalu booking.com, doceniony został również świetnymi ocenami przez użytkowników portalu google.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Poprzednio na Dolnym Śląsku byliśmy w lutym i kwietniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

To był mój pierwszy wyjazd z Wami, było naprawdę świetnie! Organizacja wycieczki, program i opiekunowie na najwyższym poziomie. W przyszłości na pewno jeszcze skorzystam z waszych ofert wyjazdowych.

Krzysztof

Byłam z Wami na wyjeździe po raz pierwszy. W ogóle był to mój pierwszy od dłuższego czasu wyjazd grupowy, ponieważ jak sporo osób wyznawałam zasadę, że ‚bieganie za przewodnikiem i grupą’ ogranicza moją wolność zwiedzania 🙂 …i jestem baaardzo pozytywnie zaskoczona. Mimo, że wybrałam się sama to w ogóle nie czułam się samotna. Byłam bardzo zadowolona, zwiedzając poszczególne obiekty. Tutaj chciałam zaznaczyć, że mieliśmy świetnych przewodników, którzy opowiadali historię miejsca w sposób przystępny, czasem zabawny i ciekawy. Program był ułożony optymalnie, czyli ani za dużo zwiedzania/chodzenia, ani za mało. Bardzo podobał mi się wspólny wieczorny wypad do knajpki, gdyż z racji faktu, że nikogo nie znałam, byłoby mi trudno spędzić wieczór towarzysko. Dobrym pomysłem jest to, że cały wyjazd zamyka się w weekendzie, co umożliwia osobom pracującym wzięcie udziału bez brania urlopu. Osobiście jestem bardzo zadowolona z wyjazdu, ponieważ pojechałam na niego w konkretnym celu i go zrealizowałam 😉 dziękuję.

Magda
Plan

Dzień 1Warszawa – Złoty Stok – Osówka – Wałbrzych

Ruszamy z placu Bankowego w sobotni poranek o 5:30, tak aby trochę przed 12 dojechać do Złotego Stoku (wcześniej zatrzymamy się jeszcze na przerwę śniadaniową). Tutaj udamy się na zwiedzanie najlepszego produktu turystycznego 2015 roku w Polsce!🙂 Mowa oczywiście o Kopalni Złota wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem. Zapoznamy się z Podziemną Trasą Turystyczną, w skład której wchodzi eksplorowanie „Sztolni Gertruda”, „Chodnik Śmierci” oraz podziwianie jedynego w Polsce podziemnego wodospadu w „Sztolni Czarnej”. Po około półtoragodzinnym zwiedzaniu udamy się na obiad a następnie ruszymy w dalszą trasę. Koło 16:00 znajdziemy się w podziemnym mieście Osówka, miejscu nadzwyczaj wyjątkowym, naszym oczom ukaże się największy i najbardziej rozbudowany zespół sztolni hitlerowskiego kompleksu Riese (Olbrzym). Tutaj zaplanowaliśmy półtoragodzinne zwiedzanie trasą ekstremalną z przewodnikiem! W tym czasie dowiemy się o powstawaniu obiektu, zdarzeniach na frontach II wojny światowej, o budowie kompleksów w Górach Sowich. Poznamy również losy ludzi pracujących przy projekcie Riese oraz wiele ciekawostek związanych z Osówką, Górami Sowimi, Dolnym Śląskiem, ale także sposoby drążenia podziemi czy rozwiązania techniczne obiektu. Ukoronowaniem tego dnia będzie nie lada atrakcja — osobiste pokonanie podziemnej trasy ekstremalnej,na której czeka nas… a nie powiemy, dowiecie się na miejscu:-) Emocje i niezapomniane chwile gwarantowane! Następnie wrócimy do autokaru, skąd ruszymy do miejsca zakwaterowania. Po krótkim odpoczynku wyruszymy na wieczorny spacer po Wałbrzychu oraz integrację w miejscowym pubie, podczas której będziemy mogli powspominać emocje z pierwszego dnia wyprawy.

Dzień 2Wałbrzych - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy do zamku Książ. Oprócz zwiedzania zamku, czeka nas coś co do niedawna było niedostępne – nowo otwarta podziemna trasa turystyczna! Pierwsze półtorej godziny spędzimy na poznawaniu niezwykłej historii Książa! Usłyszymy wiele o dziejach zamku, poznamy pomieszczenia zamkowe przebudowane przez nazistów w ramach realizowanego w Książu tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese”. Przejdziemy również przez najstarszą średniowieczno-renesansową część zamku. Na zakończenie zwiedzania wejdziemy do tunelu z okresu II Wojny Światowej, który został wykuty na głębokości aż 15 metrów pod zamkiem! Po przerwie udamy się na zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej! To aż półkilometrowy odcinek znajdujący się na głębokości aż 50 metrów pod zamkiem, który z pewnością zaintryguje swoją różnorodną strukturą zarówno pod względem geologicznym, jak i historycznym. Podczas przejścia zobaczymy niezwykłą wybetonowaną halę, korytarze wykute w surowej skale oraz poboczne komory bunkra. W dalszej części przejdziemy wzdłuż tarasów (przy miejscu poszukiwań domniemanego podziemnego dworca kolejowego) w kierunku budynku głównego zamku. Podczas zwiedzania zaciekawią nas tajemnice książańskich podziemi, jak również teorie o celu ich powstania. Zejście do podziemi Zamku Książ, jednego z najbardziej tajemniczych obiektów w Polsce, i zobaczenie co było skrywane przez ponad 70 lat na pewno zapamiętacie na długi czas! 😉 Przed 14 wyruszymy na przerwę obiadową, tak abyśmy mogli pełni sił wyruszyć na odkrycie ostatniej atrakcji tego dnia. A będzie nią Stara Kopalnia w Wałbrzychu będąca największą atrakcją turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszcząca się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. Odkryjemy najstarszy i największy zachowany zespół górniczych budowli przemysłowych pochodzących z przełomu XIX i XX wieku w tym mieście. Po zwiedzaniu, około 17, wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około 23 w zależności do warunków na drodze.

Uwaga – plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Koszty
Cena: 350 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Złoty Stok i Wałbrzych - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu *** - pokoje 2 osobowe z łazienką (1 osobowe z łazienką za dopłatą 50zł)
 • Obiad (zupa, drugie danie, kompot) w sobotę (po zwiedzaniu Kopalni Złota)
 • Śniadanie w niedzielę w formie bufetu
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu (normalny/ulgowy): Złoty Stok - 25/20 złotych, Osówka (trasa ekstremalna) - 26/26 złotych, Zamek Książ z podziemiami - 52/42 złotych, Stara Kopalnia - 17 złotych

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Dolny Śląsk – podziemia i zamek Książ! *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Informujemy, iż używamy plików cookies w celach optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach oraz dla statystyk.
AkceptujęUstawienia prywatności

GDPR

 • Ciasteczka

Ciasteczka