kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Dolny Śląsk – podziemia i zamek Książ!

0
Cena
549 zł
Cena
549 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

426

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 7-8.09.2024
Dolny Śląsk
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Zapraszamy do odkrycia magicznego Dolnego Śląska – krainy niezliczonych atrakcji turystycznych! Tutaj spotkamy się z majestatycznymi zamkami, fascynującymi kopalniami oraz tajemniczymi podziemnymi kompleksami. Dołącz do naszej ekipy i zobacz najbardziej niezwykłe zakątki tego regionu. Razem z nami odkryjesz najbardziej ciekawe miejsca Dolnego Śląska, w tym uznawany za klejnot tego obszaru zamek, który ukrywa fascynującą podziemną trasę. Przygotuj się na niezapomniane doznania i pozwól się zaskoczyć bogactwu tajemnic tego niezwykłego regionu 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem magicznego Dolnego Śląska, na i pod powierzchnią ziemi!

Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać podziemne miasto, kopalnie, zamki czy największą atrakcję turystyki poprzemysłowej w Polsce!

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielny wieczór, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę rano, 7.09.2024, o godzinie 05:30. Powrót w niedzielę 8.09.2024 około północy – pierwszej w nocy.

Śpimy Wałbrzychu w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). Z pobliskich przystanków w okolicy hotelu, co 15 minut można dostać się autobusem do wałbrzyskiego Rynku.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty – będziemy trochę spacerować
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz suchy prowiant i napoje, podczas zwiedzania będzie czas wolny na posiłki
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
gotówkę na koszty wstępów i pozostałe wydatki

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Co zobaczymy?
 • Złoty Stok - Unikalną kopalnię złota wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem!
 • Podziemne miasto Osówka - największą część kompleksu Riese, czyli tajnych hitlerowskich podziemnych sztolni!
 • Zamek Książ - Pomieszczenia przebudowane przez nazistów jak i najstarszą średniowieczno-renesansową jego część!
 • PODZIEMNĄ trasę turystyczną Zamku Książ!
 • Starą Kopalnię - największą atrakcję turystyki poprzemysłowej w Polsce!
 • I wiele innych wspaniałych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w hotelu w Wałbrzychu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). Z pobliskich przystanków w okolicy hotelu co 15 minut można dostać się autobusem do wałbrzyskiego Rynku. W cenie jest również zagwarantowana obiadokolacja w sobotę oraz śniadanie w formie bufetu w niedzielę. Hotel uzyskał dobrą ocenę 7,5 na portalu booking.com, doceniony został również świetnymi ocenami przez użytkowników portalu google.

 

Plan

Dzień 1Warszawa – Złoty Stok – Osówka – Wałbrzych

Ruszamy z Placu Defilad w sobotni poranek o 6:00, tak aby około 12:00 dojechać do Złotego Stoku (wcześniej zatrzymamy się jeszcze na przerwę śniadaniową). Tutaj udamy się na zwiedzanie najlepszego produktu turystycznego 2015 roku w Polsce!🙂 Mowa oczywiście o Kopalni Złota wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem. Zapoznamy się z Podziemną Trasą Turystyczną, w skład której wchodzi eksplorowanie „Sztolni Gertruda”, „Chodnik Śmierci” oraz podziwianie jedynego w Polsce podziemnego wodospadu w „Sztolni Czarnej”. Ale to nie koniec atrakcji! Czeka nas jeszcze zwiedzanie niezwykłego Muzeum Górnictwa i Historii Złotego Stoku! Czeka nas tam fascynująca podróż przez historię górnictwa, geologii i skarbów natury. Po zwiedzaniu ruszymy w dalszą trasę. Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie podziemne miasto Osówka, miejsce nadzwyczaj wyjątkowe! Naszym oczom ukaże się największy i najbardziej rozbudowany zespół sztolni hitlerowskiego kompleksu Riese (Olbrzym). Tutaj czeka nas trasa ekstremalna z przewodnikiem, podczas której dowiemy się o tajemnicach i historii tego miejsca! M.in. o poszukiwaniach uranu w 1953 roku, zasypanej wartowni ze skrzynią oraz pracach studentów na uskoku w 1976 roku. Ponadto poznamy ukryte sekrety betonowej sztolni czy historię strażników podziemi. No i oczywiście doświadczymy niezwykłych wrażeń 🙂 Niesłychana dawka historii, emocje i niezapomniane chwile gwarantowane! Następnie wrócimy do autokaru, skąd ruszymy do miejsca zakwaterowania, gdzie będzie na nas czekać obiadokolacja i oczywiście wspólna wieczorna integracja. Chętni będą także mogli wybrać się samodzielnie do nieodległego centrum Wałbrzycha, aby odkrywać to urocze miasto.

Dzień 2Wałbrzych - Książ - Stara Kopalnia - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim wyruszymy do zamku Książ. Oprócz zwiedzania zamku, czeka nas wspaniała atrakcja – podziemna trasa turystyczna! To aż półkilometrowy odcinek znajdujący się na głębokości aż 50 metrów pod zamkiem, który z pewnością zaintryguje swoją różnorodną strukturą zarówno pod względem geologicznym, jak i historycznym. Podczas przejścia zobaczymy niezwykłą wybetonowaną halę, korytarze wykute w surowej skale oraz poboczne komory bunkra. W dalszej części przejdziemy wzdłuż tarasów (przy miejscu poszukiwań domniemanego podziemnego dworca kolejowego) w kierunku budynku głównego zamku. Podczas zwiedzania zaciekawią nas tajemnice książańskich podziemi, jak również teorie o celu ich powstania. Zejście do podziemi Zamku Książ, jednego z najbardziej tajemniczych obiektów w Polsce, i zobaczenie co było skrywane przez ponad 70 lat na pewno zapamiętacie na długi czas! 😉 Oczywiście wejdziemy również do zamku zobaczyć jego wspaniałe wnętrza i posłuchać o jego niezwykłej historii! Usłyszymy wiele o dziejach zamku, poznamy pomieszczenia zamkowe przebudowane przez nazistów w ramach realizowanego w Książu tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese”. Przejdziemy również przez najstarszą średniowieczno-renesansową część zamku. Na zakończenie zwiedzania wejdziemy do tunelu z okresu II Wojny Światowej, który został wykuty na głębokości aż 15 metrów pod zamkiem! Po zwiedzaniu wyruszymy na przerwę obiadową, tak abyśmy mogli pełni sił wyruszyć na odkrycie ostatniej atrakcji tego dnia. A będzie nią Stara Kopalnia w Wałbrzychu będąca największą atrakcją turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszcząca się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. Odkryjemy najstarszy i największy zachowany zespół górniczych budowli przemysłowych pochodzących z przełomu XIX i XX wieku w tym mieście. Po zwiedzaniu wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie powinniśmy dotrzeć około północy – pierwszej w nocy w zależności do warunków na drodze.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Na Dolnym Śląsku byliśmy wielokrotnie, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z jednego z tych wyjazdów!

Ten wyjazd był dla mnie jednym z najciekawszych i najlepszych. Jestem zachwycona i niesamowicie zadowolona. Program był napięty, mocno wypełniony atrakcjami, które wymagały sprawności organizacyjnej i dyscypliny uczestników. I wszystkiemu sprostała Ania z Pawłem. I my – uczestnicy wycieczki 😊 Brawa również dla kierowcy – Pana Pawła 👏 Wszystkie zwiedzane obiekty – niesamowicie ciekawe. Bardzo dobrzy przewodnicy. Najlepsi, według mnie, byli w zamku Książ i w Wałbrzychu. Nocleg w bardzo dobrym hotelu. Można było się zrelaksować i zjeść obfite śniadanko. Więc nic dodać, nic ująć! Ogromnie dziękuję i do następnego wyjazdu.

Danuta M.

Wyjazd super, saga dolnośląska wciąga w każdej postaci – zamki, sztolnie, kopalnie i góry 🙂
Nawet pogoda pomaga żeby mieć dobre wspomnienia! Opiekunowie super – Ania jak zwykle trzyma poziom w każdym względzie, z Pawłem pierwszy raz na wyjeździe i muszę przyznać że Ania znalazła chyba osobę do pary przewodnickiej. Fajnie się uzupełniali i dbali o całą grupę. Po raz pierwszy pojechałam na wyjazd sama – trochę się obawiałam ale muszę przyznać że niepotrzebnie. Nawet nie wiem czy nie było lepiej niż wyjazdy z towarzystwem 🙂

Agnieszka K.
Koszty
Cena: 549 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa – Złoty Stok i Wałbrzych - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 100 zł)
 • Obiadokolację w sobotę (zupa, drugie danie, woda)
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu* (normalny/ulgowy): Złoty Stok - 53/43 zł, Osówka (trasa ekstremalna) - 40 zł, Zamek Książ z podziemiami - 94/84 zł, Stara Kopalnia - 30/27 zł

  Istnieje możliwość zrezygnowania z wybranych atrakcji - prosimy o informację przy zapisie lub maks. do 7 dni przed wyjazdem
  *Ceny obecne, możliwa aktualizacja cenników.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Dolny Śląsk – podziemia i zamek Książ! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 100 zł (prosimy doliczyć do przelewu). Jeśli opcja jest wyszarzona (nie można jej wybrać) to znaczy, że nie ma już dostępnych pokoi 1-os.

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

Zapisz się