info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
info@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Dolny Śląsk – Dolina Pałaców i Ogrodów! [NOWOŚĆ!] *PREMIUM*

0
Cena
449 zł
Cena
449 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1349

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 22-23.04.2023
Dolina Pałaców i Ogrodów
Miejsca : ostatnie wolne miejsca :-(
Opis

W kwietniowy wiosenny weekend znów odwiedzimy magiczny Dolny Śląsk – tym razem zapraszamy na wycieczkę po najważniejszych pałacach i zamkach regionu! Podczas podróży po Dolinie Pałaców i Ogrodów zobaczymy niesamowite wnętrza i piękną architekturę, posłuchamy burzliwych historii oraz przespacerujemy się po klimatycznych parkach. Zachwycimy się pięknem każdego z zabytków i zrobimy mnóstwo zdjęć, a towarzyszyć nam będą rysujące się w tle szczyty Karkonoszy 🙂

Zdjęcie główne pochodzi ze strony internetowej Pałacu Wojanów 🙂

DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW!

Dolina Pałaców i Ogrodów to kilkadziesiąt odrestaurowanych zamków, pałaców i dworów zlokalizowanych w niezwykłej okolicy Karkonoszy i Rudaw Janowickich. Znajdziemy tu średniowieczne wieże mieszkalne, zamki, renesansowe dwory i barokowe pałace.

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Doliny Pałaców i Ogrodów! Zwiedzamy z przewodnikiem, do części obiektów wchodzimy do środka, część oglądamy z zewnątrz spacerując po ogrodach i parkach. Podczas wyjazdu nie chodzimy dużo, zatem każdy powinien dać radę 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę rano, 22.04.2023, o godzinie 5:30. Powrót w niedzielę, 23.04.2023, około 24:00.

Śpimy w hotelu *** (3 gwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty  :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych  — sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej).
gotówkę na wstępy, posiłki i pozostałe wydatki.

Informacje epidemiologiczne

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników i stosujemy się do bieżących przepisów i wymagań sanitarno-epidemiologicznych.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu zobaczymy m.in.:
 • Szereg najważniejszych zabytków należących do Doliny Pałaców i Ogrodów!
 • Piękne panoramy na całe pasmo Karkonoszy!
 • Świetnie zachowane wnętrza w Pałacu w Łomnicy!
 • Niesamowite parki i ogrody w Pałacach w Łomnicy, Wojanowie i Karpnikach!
 • Owianą tajemnicą Świątynię Ateny w Bukowcu!
 • Park, Rynek i Pałac Schaffgotschów w uzdrowisku Cieplice-Zdrój!
 • Sławną zaporę w Piechowicach!
 • Ikoniczny Zamek Wleń!
 • I mnóstwo innych ciekawych miejsc!
Prowadzący

Anna Beta

Aktywator nowości

Przewodnik, pilot, entuzjastka wycieczek rowerowych i poznawania nowych miejsc. Najbardziej lubi robić to, czego jeszcze nigdy wcześniej nie robiła. Dla Ani szklanka jest zawsze do połowy pełna, a jej hasłem życiowym jest 'Bring The Action’.

Dlaczego PREMIUM?

Będziemy nocować w komfortowym hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). Obiekt położony jest w Jeleniej Górze. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie w niedzielę oraz możliwość korzystania ze strefy Wellness w hotelu –  basenów solankowych, saun i strefy fitness.

Plan

Dzień 1Warszawa – Dolina Pałaców i Ogrodów

W naszą wspólną przygodę wyruszymy w sobotę rano o godzinie 5:30 z Placu Defilad w Warszawie. W trasie zrobimy kilka przerw, w tym jedną dłuższą na śniadanie i około południa dotrzemy na teren dolnośląskiej Doliny Pałaców i Ogrodów. Jako pierwszy zobaczymy Pałac Paulinum ukryty pośród drzew rozległego parku, jednak z pięknym widokiem na całe pasmo Karkonoszy. Następnie pojedziemy do świetnie zachowanego barokowego Pałacu Łomnica, który zwiedzimy wewnątrz. Na terenie kompleksu każdy znajdzie coś dla siebie – odwiedzić tam można Duży Pałac, folwark, ale i piekarnię, sklep folwarczny, sklep lniarski, kuźnię, oborę czy stajnię. W zasięgu kilometra znajdziemy Pałac Wojanów, który podziwiać będziemy jedynie z zewnątrz spacerując po przypałacowym parku, podobnie jak i kolejny Zamek Karpniki. Oba obiekty odrestaurowano i funkcjonują obecnie jako hotele, jednak położone nad malowniczymi jeziorkami zapewnią nam masę pięknych kadrów do zdjęć. Na tym nie koniec atrakcji, bowiem późnym południem odwiedzimy zabytkowy Pałac w Bukowcu, przespacerujemy się klimatycznym parkiem w stylu angielskim i posłuchamy romantycznej historii Świątyni Ateny. Będzie chwila na relaks, kawę w artystycznej kawiarence i zdjęcia na tle rozciągających się w oddali Karkonoszy. Wieczorem pojedziemy do miejsca noclegu, gdzie będzie można zjeść obiadokolację lub wybrać się na posiłek w okolicy. Dla chętnych zaplanowaliśmy również wspólną integrację 🙂

Zdjęcie po lewej oraz prawej stronie pochodzi ze stron internetowych obiektów, po lewej: Pałac Łomnica, po prawej Zamek Karpniki.

Dzień 2Dolina Pałaców i Ogrodów - Warszawa

Niedzielę rozpoczniemy śniadaniem, a po nim wyruszymy na spacer do pobliskiego Parku w Cieplicach-Zdrój, na terenie którego znajduje się Pałac Schaffgotschów. Monumentalna barokowa rezydencja wybudowana została na początku XIX wieku, aktualnie mieści się tam filia Politechniki Wrocławskiej. Następnie pojedziemy zobaczyć kilka kolejnych pałaców! Najpierw do nieodległego Pałacu Staniszów, a tuż po nim rzucimy okiem na Pałac Spiż w Miłkowie. Następnie pojedziemy w stronę Wieży Książęcej w Siedlęcinie, będącej kiedyś siedzibą rycerską, a słynącej m.in. z malowidła z legendą o sir Lancelocie z Jeziora! Po zachwytach nad tą budowlą ruszymy w kierunku tym razem nie pałacu, a zamku. Po drodze zbłądzimy jeszcze do robiącej ogromne wrażenie Zapory w Pilchowicach! Nasz ostatni punkt, Zamek Lenno, górujący nad miasteczkiem Wleń, uważany jest za najstarszy zamek na Śląsku. Niestety przez lata popadł w ruinę, więc zwiedzać będziemy pozostałości i wdrapiemy się na basztę widokową, z której rozciąga się piękna panorama na Góry i Pogórze Izerskie, Kaczawskie oraz Karkonosze. Następnie wyruszmy do Warszawy, gdzie dojedziemy około północy, w zależności od warunków na drodze.

Zdjęcia pochodzą ze stron internetowych obiektów, od lewej: Pałac Staniszów, Pałac Spiż, Zamek Lenno.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych (na dzień wyjazdu) restrykcji epidemiologicznych — w szczególności dotyczy to:

-transportu – np. przy ograniczonym obłożeniu jeśli będą obowiązywać takie przepisy, przy czym może być to jedynie na terenie ich obowiązywania;

-zwiedzania i spacerów, które mogą się odbywać indywidualnie w podziale na grupy / zmianowo;

-zwiedzania atrakcji, które może odbywać się w podziale na grupy lub w przypadku, gdy któraś z atrakcji będzie niedostępna zaproponujemy alternatywne atrakcje;

-zwiedzania z przewodnikiem, które w przypadku ograniczenia zgromadzeń może być zamienione na indywidualne zwiedzanie z mapkami;

-posiłków, które mogą być podawane zmianowo / porcjowane;

-ewentualnych innych elementów wyjazdu, które zostaną dostosowane do bieżącego rozporządzenia/ustaw w każdym z odwiedzanych krajów.

Relacja oraz opinie z innego wyjazdu na Dolny Śląsk!

Poprzednio na Dolnym Śląsku byliśmy podziwiać Kolorowe Jeziorka, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Hej!! 🙂 Wyjazd był naprawdę super, jestem zachwycona Dolnym Śląskiem – jego różnorodnością i tajemniczością. Mam ochotę na więcej I na pewno tam wrócę! Był to mój pierwszy wyjazd z Gdzie Na Weekend i na pewno nie ostatni! Hotel super, autokar I kierowca super, program wycieczki SUPER SUPER. Przewodnicy spisali się na medal – stworzyli super przyjazną atmosferę od samego początku wyjazdu, zawsze byli chętni do rozmowy I w pełni rozumieli potrzeby turystów weekendowych (czas wolny w każdym zwiedzanym miejscu, który można wykorzystać wedle uznania) no i w ogóle wszystko fantastycznie 🙂

Poleciła mi Was bliska koleżanka, która już wiele razy z Wami wyjeżdżała. Ja również będę Was polecać, bo weekend z Wami to weekend pełen przygód I atrakcji 🙂 Już się nie mogę doczekać kolejnej wycieczki z Wami 🙂

Emilia

Witam, wycieczka radosna, wyjątkowa, jestem pod wrażeniem uroków Dolnego Śląska. Byłam zaopiekowana , doinformowana ,. czułam się bezpiecznie. Byłam po raz pierwszy gdzienaweekend.pl, ale na pewno nie ostatni i polecę innym.

Urszula
Koszty
Cena: 449 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Dolina Pałaców i Ogrodów - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 100 zł)
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Dostęp do strefy Wellness w hotelu - 1,5h/dobę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Opcjonalnego obiadu w sobotę wieczorem w hotelu - 50 zł
 • Obligatoryjnych biletów wstępu oraz przewodników - ok. 60 zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Dolny Śląsk – Dolina Pałaców i Ogrodów! [NOWOŚĆ!] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym. Dopłata 100 zł (prosimy doliczyć do przelewu).

  Istnieje możliwość dokupienia obiadokolacji w hotelu. Koszt 50 zł - płatne na miejscu.

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

Zapisz się