kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Dolny Śląsk – Dolina Pałaców i Ogrodów! [bez nocnych przejazdów] *PREMIUM*

0
Cena
499 zł
Cena
499 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1531

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 20-21.04.2024
Dolina Pałaców i Ogrodów
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

W kwietniowy wiosenny weekend znów odwiedzimy magiczny Dolny Śląsk – tym razem zapraszamy na wycieczkę po najważniejszych pałacach i zamkach regionu! Podczas podróży po Dolinie Pałaców i Ogrodów zobaczymy niesamowite wnętrza i piękną architekturę, posłuchamy burzliwych historii oraz przespacerujemy się po klimatycznych parkach. Zachwycimy się pięknem każdego z zabytków i zrobimy mnóstwo zdjęć, a towarzyszyć nam będą rysujące się w tle szczyty Karkonoszy 🙂

Zdjęcie główne pochodzi ze strony internetowej Pałacu Wojanów 🙂

DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW!

Dolina Pałaców i Ogrodów to kilkadziesiąt odrestaurowanych zamków, pałaców i dworów zlokalizowanych w niezwykłej okolicy Karkonoszy i Rudaw Janowickich. Znajdziemy tu średniowieczne wieże mieszkalne, zamki, renesansowe dwory i barokowe pałace.

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Doliny Pałaców i Ogrodów! Zwiedzamy z przewodnikiem, do części obiektów wchodzimy do środka, część oglądamy z zewnątrz spacerując po ogrodach i parkach. Podczas wyjazdu nie chodzimy dużo, zatem każdy powinien dać radę 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w sobotę rano i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać urlopu.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w sobotę rano, 20.04.2024, o godzinie 5:30. Powrót w niedzielę, 21.04.2024, około 24:00.

Śpimy w hotelu *** (3 gwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą).

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
wygodne buty  :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych  — sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
śniadanie na sobotę oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej).
gotówkę na wstępy, posiłki i pozostałe wydatki.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu zobaczymy m.in.:
 • Szereg najważniejszych zabytków należących do Doliny Pałaców i Ogrodów!
 • Piękne panoramy na całe pasmo Karkonoszy!
 • Świetnie zachowane wnętrza w Pałacu w Łomnicy!
 • Niesamowite parki i ogrody w Pałacach w Łomnicy, Wojanowie i Karpnikach!
 • Owianą tajemnicą Świątynię Ateny w Bukowcu!
 • Park, Rynek i Pałac Schaffgotschów w uzdrowisku Cieplice-Zdrój!
 • Sławną zaporę w Piechowicach!
 • Ikoniczny Zamek Wleń!
 • I mnóstwo innych ciekawych miejsc!
Dlaczego PREMIUM?

Będziemy nocować w komfortowym hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). Obiekt położony jest w Jeleniej Górze. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie w niedzielę oraz możliwość korzystania ze strefy Wellness w hotelu –  basenów solankowych, saun i strefy fitness.

Plan

Dzień 1Warszawa – Dolina Pałaców i Ogrodów

W naszą wspólną przygodę wyruszymy w sobotę rano o godzinie 5:30 z Placu Defilad w Warszawie. W trasie zrobimy kilka przerw, w tym jedną dłuższą na śniadanie i około południa dotrzemy na teren dolnośląskiej Doliny Pałaców i Ogrodów. Jako pierwszy zobaczymy Pałac Paulinum ukryty pośród drzew rozległego parku, jednak z pięknym widokiem na całe pasmo Karkonoszy. Następnie pojedziemy do świetnie zachowanego barokowego Pałacu Łomnica, który zwiedzimy wewnątrz. Na terenie kompleksu każdy znajdzie coś dla siebie – odwiedzić tam można Duży Pałac, folwark, ale i piekarnię, sklep folwarczny, sklep lniarski, kuźnię, oborę czy stajnię. W zasięgu kilometra znajdziemy Pałac Wojanów, który podziwiać będziemy jedynie z zewnątrz spacerując po przypałacowym parku, podobnie jak i kolejny Zamek Karpniki. Oba obiekty odrestaurowano i funkcjonują obecnie jako hotele, jednak położone nad malowniczymi jeziorkami zapewnią nam masę pięknych kadrów do zdjęć. Na tym nie koniec atrakcji, bowiem późnym południem odwiedzimy Park w Bukowcu. Przespacerujemy się klimatycznym parkiem w stylu angielskim i posłuchamy romantycznej historii Świątyni Ateny. Będzie chwila na relaks, kawę w artystycznej kawiarence i zdjęcia na tle rozciągających się w oddali Karkonoszy. Wieczorem pojedziemy do miejsca noclegu, gdzie będzie można zjeść obiadokolację lub wybrać się na posiłek w okolicy. Dla chętnych zaplanowaliśmy również wspólną integrację 🙂

Zdjęcie po lewej oraz prawej stronie pochodzi ze stron internetowych obiektów, po lewej: Pałac Łomnica, po prawej Zamek Karpniki.

Dzień 2Dolina Pałaców i Ogrodów - Warszawa

Niedzielę rozpoczniemy śniadaniem, a po nim wyruszymy na spacer do pobliskiego Parku w Cieplicach-Zdrój, na terenie którego znajduje się Pałac Schaffgotschów. Monumentalna barokowa rezydencja wybudowana została na początku XIX wieku, aktualnie mieści się tam filia Politechniki Wrocławskiej. Następnie pojedziemy zobaczyć kilka kolejnych pałaców! Najpierw do nieodległego Pałacu Staniszów, a tuż po nim rzucimy okiem na Pałac Spiż w Miłkowie. Następnie pojedziemy w stronę Wieży Książęcej w Siedlęcinie, będącej kiedyś siedzibą rycerską, a słynącej m.in. z malowidła z legendą o sir Lancelocie z Jeziora! Po zachwytach nad tą budowlą ruszymy w kierunku tym razem nie pałacu, a zamku. Po drodze zbłądzimy jeszcze do robiącej ogromne wrażenie Zapory w Pilchowicach! Nasz ostatni punkt, Zamek Lenno, górujący nad miasteczkiem Wleń, uważany jest za najstarszy zamek na Śląsku. Niestety przez lata popadł w ruinę, więc zwiedzać będziemy pozostałości i wdrapiemy się na basztę widokową, z której rozciąga się piękna panorama na Góry i Pogórze Izerskie, Kaczawskie oraz Karkonosze. Następnie wyruszmy do Warszawy, gdzie dojedziemy około północy, w zależności od warunków na drodze.

Zdjęcia pochodzą ze stron internetowych obiektów, od lewej: Pałac Staniszów, Pałac Spiż, Zamek Lenno.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu na Dolny Śląsk!

Poprzednio w Dolina Pałaców i Ogrodów byliśmy wiosną 2023 roku, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Byłam pierwszy i na pewno nie ostatni raz. Dobra organizacja prowadzących, bardzo zdyscyplinowana grupa. Szkoda że mało zintegrowana, raczej każdy w swoim towarzystwie.  Jedyny minus to zimne pokoje na noclegu, ale tu nie mam żalu do prowadzących a do właścicieli.  Zaskoczyły mnie prezenty dla uczestników. Tego nie spotkałam jeszcze na innych wyjazdach! 
 
Magda H.

Dziękuję za mój aż albo może dopiero 3 bardzo udany wyjazd z Wami. Cieszę się, ze pojechałam i zobaczyłam kolejne skarby Dolnego Śląska. Myślę, że to zasługa pozytywnego i entuzjastycznego pilotek i naszego super kierowcy Damiana. 😉 Kolejny raz i ponownie i niezmiennie fajna grupa, miła atmosfera, dobra organizacja i niezapomniane wrażenia. Dzięki za fantastycznie spędzony czas w przesympatycznym gronie 🙂 Podsumowując – mnóstwo pozytywnej energii, szalonych pomysłów, śmiechu. Mogę śmiało powiedzieć, że będę Was polecać wszystkim, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas 🙂

 

Magda G.
Koszty
Cena: 499 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Dolina Pałaców i Ogrodów - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Nocleg w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 100 zł)
 • Śniadanie w formie bufetu w niedzielę
 • Dostęp do strefy Wellness w hotelu - 1,5h/dobę
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Opcjonalnego obiadu w sobotę wieczorem w hotelu (zupa, drugie danie, deser) - 55 zł
 • Obligatoryjnych biletów wstępu oraz przewodników - ok. 75 zł

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Dolny Śląsk – Dolina Pałaców i Ogrodów! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć przycisk poniżej i uzupełnić formularz.

Zapisz się