kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Czeski Raj – zamki, jaskinia i skalne miasta! [3 dni]

0
Cena
949 zł
Cena
949 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1167

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 9-12.11.2023
Czeski Raj
Miejsca : dostępne wolne miejsca :)
Opis

Na listopadowy, jesienny weekend zaplanowaliśmy perełkę wśród naszych wyjazdów 🙂 Zapraszamy na przedłużony weekend w Czeskim Raju! Monumentalne warownie, punkty widokowe, z których widoki zachwycą każdego, spacer Złotą Ścieżką, aż w końcu wszechobecne ogromne formacje skalne — to i wiele więcej czeka na nas podczas trzydniowego wyjazdu!

Poziom trudności wyjazdu!

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie sprawdź szczegóły poziomu tutaj.

łatwy

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest każdego i nie wymaga specjalnych umiejętności, ale warto pamiętać, że podczas wyjazdu trzy dni chodzimy po górach i jednocześnie zwiedzamy. Zalecamy zapoznanie się z opisanymi poniżej szczegółami tras (km, przewyższenia), aby zweryfikować je ze swoimi możliwościami.

Wędrujemy na lekko – bagaże zostają w autokarze.

Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy 🙂

0 lub 1 dzień urlopu a 3 dni wyjazdu!

Wyjeżdżamy w czwartek wieczorem i wracamy w niedzielny wieczór około 1 w nocy, czyli potrzeba wziąć wolne w piątek – ale sobotę wypada 11 listopada – dzień wolny, który często jest wyznaczany do odbioru właśnie w poprzedzający go piątek, co dla niektórych oznacza wyjazd bez urlopu!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest z Placu Defilad w Warszawie w czwartek wieczorem, 9.11.2023, o godzinie 22:45. Powrót w niedzielę 12.11.2023 r. około 1 w nocy.

Śpimy w pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (4-os. na życzenie), który znajduje się niedaleko Czeskiego Raju.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy do Republiki Czeskiej, należącej do Unii Europejskiej od 2004 roku.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest korona czeska (1 CZK ≈ 0,19 PLN). Kantory znajdują się przeważnie w centrum i w pobliżu punktu informacji turystycznej. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na korony czeskie 🙂

CENY

W Czechach, jest trochę drożej niż w Polsce. Za czeskie piwo w typowej restauracji lub piwiarni zapłacimy 26-50 CZK (4 – 8,50 zł). W dobrej cenie zjemy dania kuchni czeskiej, ceny dań głównych z reguły rozpoczynają się od 150-250 CZK. (24,00 – 40,00 zł), gdzie za 250 CZK powinniśmy zjeść naprawdę obfite danie. Czasem dobrą kuchnię spotkamy w piwiarniach oraz gospodach („hospoda”), gdzie możemy zjeść ciekawe danie i napić się piwa płacąc w sumie około 100-150 CZK (16,00 – 24,00 zł).

ROAMING

Będąc w Czechach nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele RP wjeżdżają do Czech na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty górskie ponad kostkę z podeszwą, która pozwoli na dobrą przyczepność,
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
spodnie i buty na zmianę ew. kapcie do hotelu, aby Twoje górskie buty mogły wyschnąć w razie przemoczenia (turystyczna suszarka do włosów też może się przydać),
mały plecak na wodę i przekąski,
śniadanie na piątek oraz ewentualny prowiant (będzie możliwość zaopatrzenia się na stacji benzynowej)
termos/kubek termiczny z herbatą zawsze się przyda 🙂
gotówkę (Korony Czeskie – CZK) na posiłki oraz wstępy (zbieramy w autorze) i pozostałe wydatki.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zwiedzimy słynny Zamek Synchrov!
 • Zwiedzimy urokliwe miasteczko Jiczyn - zwane bramą Czeskiego Raju!
 • Przespacerujemy się Złotą Ścieżkę Czeskiego Raju, na której czeka nas m.in. przepiękny Zamek Hruba Skała!
 • Będziemy mogli podziwiać ogromne oraz ciekawe formacje skalne - m.in. Prachowskie Skały czy Drabske svĕtničky!
 • Będziemy podziwiać przepiękne widoki z wielu punktów widokowych!
 • Odkryjemy wiele, wiele innych ciekawych miejsc!
Nocleg

Będziemy nocować w pensjonacie położonym niedaleko Czeskiego Raju w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami (4-os. na życzenie). W cenie zagwarantowane są dwa śniadania oraz dwie obiadokolacje.

Obiekt oferuje restaurację, bar, ogród oraz taras. Na terenie całego obiektu można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego internetu (Wi-Fi). Obiekt posiada bardzo dobrą ocenę 8,6 na portalu booking.com.

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Plan

Dzień 1Bozkowskie jaskinie dolomitowe + Prachowskie Skały + Jiczyn

Na naszą przygodę wyruszamy w czwartek wieczorem o godzinie 22:45. Rano zatrzymamy się na przerwę śniadaniową i krótkie odświeżenie, a chwilę później rozpoczniemy zwiedzanie Bozkowskich jaskiń dolomitowych! Należą one do jednych z największych systemów tego typu w północno – wschodnich Czechach. Labirynt korytarzy zdobią stalaktyty oraz charakterystyczne kwarcowe ławki, gzymsy i gzymsy 🙂 Najatrakcyjniejszą częścią jaskiń są niewątpliwie zielone jeziora i te, które częściowo zalewają podziemne jaskinie. To tutaj znajdziemy największe w Czechach podziemne jezioro! Po zakończeniu zwiedzania udamy się do Prachowskich Skał. Są one największym i jednocześnie najpiękniejszym spośród wielu skalnych miast, zlokalizowanych na terenie Czeskiego Raju! Czekają na nas strzeliste skalne wieże z niesamowitymi widokami i wąskimi przejściami, najwęższe miejsce do pokonania ma zaledwie 40 cm! Przejdziemy dłuższą, trasą liczącą około 3,5 km, gdzie powinniśmy spędzić około 3 godzin. Są tutaj liczne przejścia, wąskie korytarze, schodki, szczeliny oraz siedem punktów widokowych. Zachwyty gwarantowane 🙂 Po zejściu ze szlaku przejedziemy do Jiczyna — miasta znanego z przygód rozbójnika Rumcajsa! Podczas zwiedzania z przewodnikiem zobaczymy jego największe atrakcje m.in.: stanowiącą jeden z symboli miasta 52-metrową szesnastowieczną bramę Valdicką, z której rozciąga się najpiękniejszy widok na to miasteczko, wczesnobarokowy Pałac Wallensteina, XVII wieczny kościół św. Jakuba Większego oraz otoczonymi malowniczymi kamieniczkami rynek. Po spacerze zaplanowaliśmy czas wolny na samodzielne zwiedzanie oraz posiłek. Następnie udamy się do noclegu, gdzie będzie czekała na nas obiadokolacja oraz integracja 🙂

Trasa:
Prachovské skály
2 h + przerwy, 3,5 km, podejść 152 m, zejść 152 m

Dzień 2Zamek Hruba Skala + Złota Ścieżka Czeskiego Raju

W sobotę po śniadaniu udamy się do miejscowości Sedmihorky, skąd wyruszymy na szlak. Trasa do zamku Hruba Skala to wędrówka przez blisko dwa kilometry wygodną ścieżką, podczas której będziemy mogli podziwiać ciekawe formacje skalne, których gęstość zwiększa się wraz ze zbliżaniem się do naszego celu. Na samym końcu trasy czeka na nas 60-metrowy chodnik prowadzący schodami – tzw. Mysia Dziura (szerokość tutaj w niektórych miejscach jest mniejsza niż jeden metr). Dostaniemy się tędy pod kościół św. Józefa z 1812 roku, który bezpośrednio sąsiaduje ze średniowieczną warownią. Następnie dotrzemy do zamku, gdzie znajduje się restauracja, a do zwiedzania udostępniona jest jedynie wieża obronna. Tutaj też zaplanowaliśmy chwilę przerwy. W pobliżu zamku znajduje się również punkt widokowy Prachovna Vyhlidka, skąd z góry możemy spoglądać na warownię, a także na zamek Trosky.  Po przerwie ruszymy w kierunku arboretrum, a następnie na Złotą Ścieżkę Czeskiego Raju. Jest to trasa, która zaoferuje nam naprawdę wiele pięknych widoków na gąszcz formacji skalnych wyrastających ponad korony drzew. Po drodze wejdziemy na dwa słynne punkty widokowe: Vyhlidka na Kapelu oraz u Lvicka, z których podziwiać będziemy piękne widoki na teren Hruboskalsko. Następnie będziemy powoli schodzić w dół klucząc między kolejnymi wysokimi na kilkadziesiąt metrów skałami, które formują się w naprawdę ciekawe kształty i finalnie skończymy nasz szlak w miejscowości Lázně Sedmihorky. Po tych wspaniałych wizualnych wrażeniach udamy się do pensjonatu na obiadokolację i wspólną integrację 🙂

Trasa:
Sedmihorky – Hrubá Skála – Janova vyhlidka – Sedmihorky
3,5 h + przerwy, 9,2 km, podejść 391 m, zejść 391 m

Dzień 3Drabske svĕtničky + Zamek Sychrov + Skalny labirynt Kalich-Chléviště

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy wyruszymy na szlak celem zdobycia ruin zamku skalnego Drabske svĕtničky (czyli ‘Zbójeckie Izdebki’), który znajdował się na siedmiu potężnych piaskowcowych blokach skalnych. Pomimo to, że od końca XV wieku budowla niszczała, do dziś zachowały się pozostałości osiemnastu izb, które były całkowicie lub częściowo wykute w piaskowcu i służyły przede wszystkim jako spiżarnie! Obecnie twierdza oferuje przede wszystkim wspaniałe widoki na piękny krajobraz Parku Krajobrazowego Czeski Raj, z których chętnie i my skorzystamy 🙂 Następnie przejdziemy głęboką rozpadliną Studeny průchod i będziemy mogli podziwiać przepiękne widoki z punktu widokowego Heroldova vyhlídka. Po zachwytach zaczniemy schodzić w dół, aby dotrzeć do Olsiny, skąd wyruszymy do majestatycznego, barokowego zamku Sychrov, który obecnie w pełni odrestaurowany można zwiedzać, z czego oczywiście skorzystamy 🙂 Rezydencja ta często porównywana jest do słynnych zamków Dolinie Loary! Po zwiedzaniu wyruszymy na przejazd w okolice Małej Skały do Skalnego labiryntu Kalich – Chléviště. To przepiękny romantyczny zespół skalny rozciągający się w piaskowcach na zachodnim zboczu góry Sokol. Skały w czasach antyreformacji były miejscem ukrywania się prześladowanych niekatolików. Przypomina je w skale wykuty kielich z datą 1634. Przydomek labirynt powstał nie bez powodu – po drodze czekają nas zygzakowate masywy skalne. Oczywiście doświadczymy również wspaniałych widoków w punktów widokowych, m.in. na Dolinę Izery. Po zejściu ze szlaku wyruszmy w podróż powrotną do Warszawy, gdzie dotrzemy prawdopodobnie około północy – pierwszej w nocy.

Trasa I:
Dneboh – Drabskie svĕtničky – Olsina
1 h + przerwy, 2,2 km, podejść 135 m, zejść 142 m

Trasa II:
Skalny labirynt Kalich – Chléviště
1:15 h + przerwy, 3,4 km, podejść 174 m, zejść 174 m

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Relacja oraz opinie z poprzedniego wyjazdu!

Jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników z poprzedniego jesiennego wyjazdu w Skalne Miasta!

Dziękuje, że mogłam wziąć udział w tym wydarzeniu 😉 Pomimo mgieł dobry humor i fantastyczni przewodnicy sprawili, iż był to wyjątkowy wyjazd. Ania jak zwykle serdeczna, uśmiechnięta i pogodna, zawsze skora do pomocy, Robert pełen pasji i humoru, świetnie się uzupełniali 🙂  niestety nie ma się do czego przyczepić 🙂 i już nie mogę doczekać się na kolejny wyjazd z Wami, pozdrawiam do zobaczenia.
 
Ula R.
Jak zwykle wyjazd rewelacyjny, Ania i Robert na 5! Organizacja i miejscówka b. dobra…. Jedyną „drobną” niedogodnością była ranna mgła i stosunkowo niewielka widoczność. W ostatni dzień pogoda te drobne niedogodności wynagrodziła. Już nie mogę się doczekać następnego wyjazdu z Waszym biurem.
 
Majka B.
Koszty
Cena: 949 zł

płatna w 2 ratach:
300 zł w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji,
649 zł do 9.10.2023.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Bozkowskie jaskinie dolomitowe i Mala Skala - Warszawa
 • Lokalne przejazdy autokarem
 • Dwa noclegi w pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami
 • Dwa śniadania (w sobotę i w niedzielę)
 • Dwie obiadokolacje (w piątek i w sobotę)
 • Ślady tras GPX
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Czech
 • Opiekę pilota
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Obligatoryjnych biletów wstępu - około 600 CZK

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Czeski Raj – zamki, jaskinia i skalne miasta! [3 dni] prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • DD myślnik MM myślnik RRRR

  UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Dodatkowe opcje

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
 • Jeśli chcesz zjeść np. vege śniadanie lub masz inne życzenie dotyczące posiłków wpisz je tutaj.

  Wycieczki górskie zawsze wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym i wymagają dobrego stanu zdrowia. Błędna ocena własnych możliwości może spowodować szereg trudności zarówno dla osoby, która ich doświadcza, jak i dla całej grupy. Jeśli masz wątpliwości, czy ten wyjazd jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami wysyłając maila na info@gdzienaweekend.pl i wspólnie na nie odpowiemy :)

Zapisz się