kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
kontakt@gdzienaweekend.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Czerwcówka – Słowenia!

0
Cena
1 749 zł
Cena
1 749 zł

Zapisz się

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2802

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni (długi weekend)
Termin : 29.05-3.06.2024
Słowenia
Miejsca : lista rezerwowa :-(
Opis

Zainteresowanie odkryciem niezwykłego, niewielkiego kraju, jakim jest SŁOWENIA nadal nie maleje 🙂 Dlatego też zapraszamy na drugą edycję naszego wyjazdu do tego niezwykłego kraju w 2024 roku, tym razem w długi weekend czerwcowy! Ponownie nasze oczy będą skierowane na ogrom zieleni, piękne góry i zachwycające krajobrazy. Odkryjemy nienaruszoną zabudowę Starego Miasta w Lublanie, odwiedzimy klimatyczne zakątki, z których słynie ten kraj: jeziora, jaskinie oraz góry. Bez dwóch zdań natura to największa atrakcja Słowenii i to nią będziemy się napawać podczas całego naszego wyjazdu.

Magiczne jeziora polodowcowe, bajkowe jaskinie, klimatyczne portowe miasteczka, spektakularne zamki i ośnieżone szczyty Alp Julijskich czekają na nas! Okryj Słowenię razem z nami, tym razem w odsłonie wiosennej 🙂

UWAGA: potrzebujesz tylko 2 dni urlopu, aby przeżyć niezwykłą 5-dniową wyprawę po Słowenii!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd skierowany do osób zainteresowanym odkryciem uroków Słowenii. Podczas wyjazdu zwiedzimy stolicę oraz najpiękniejsze atrakcje Słowenii takie jak jezioro Bled, jaskinię Postojną, szczyt Vogel, wybrzeże oraz wiele innych. Będziemy trochę chodzić zwiedzając i spacerując, będą pojedyncze lekko górskie podejścia, ale nie wymagana jest ponad przeciętna kondycja, a w razie potrzeby będzie można zrezygnować z części aktywności. Na miejscu oprowadzi nas lokalny przewodnik (po polsku) po Lublanie.

5 dniowa wyprawa, 2 dni urlopu!

Wyruszamy w środę wieczorem a wracamy w poniedziałek rano. Potrzebujesz tylko 2 dni urlopu (piątek – 31 maja oraz poniedziałek – 3 czerwca)  na tę wspaniałą 5 dniową wyprawę 🙂 30 maja (czwartek) jest ustawowo dniem wolnym od pracy!

Przejazdy i noclegi

Jedziemy autokarem, wyjazd jest w środę 29.05.2024, o godz. 19:00 z Placu Defilad w Warszawie. Powrót w poniedziałek, 3.06.2024, około 12:00 w południe, w zależności od warunków na drodze.

Można dołączyć do nas na trasie — jedziemy przez Piotrków Trybunalski, Częstochowę (obwodnicami) i dalej w okolicach Katowic i Gliwic (autostradą A1).

Śpimy w komfortowym hotelu *** (3-gwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). Hotel położony jest niedaleko jeziora Bled, przez co jest to idealna baza wypadowa do zwiedzanych przez nas miejsc.

Kraj wyjazdu!

Wyjeżdżamy na Słowenię.

WALUTA

Obowiązującą walutą jest Euro. Nie ma problemu na miejscu z bankomatami, jest ich dość dużo. Nie ma problemu z wymianą w Polsce złotówek na Euro 🙂

CENY

Ceny produktów na Słowenii są typowe jak na zachodzie Europy. Jest drożej niż w Polsce. Najdrożej jest oczywiście w stolicy, Lublanie, oraz miejscowościach turystycznych. Ceny są tam z reguły wyższe niż w reszcie kraju o kilka do kilkunastu procent. Za danie główne w małej restauracji lub knajpce w stolicy kraju zapłacimy z reguły od 6 do 10€, w lepszej restauracji wydamy około 10-25€. Więcej wydamy za ryby i owoce morza. Za piwo zapłacimy około 2-3,50€, w zależności od lokalizacji i typu miejsca. W Lublanie obowiązują zasady identyczne jak w dowolnym dużym mieście w Polsce, historyczna część miasta (okolice zamku) jest najdroższa.

Podobnie jak w Polsce, tak w Słowenii, spotkamy małe sklepy z podstawowymi produktami – ceny będą z reguły wyższe niż w dużych marketach i przede wszystkim dyskontach.

ROAMING

Będąc na Słowenii nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE I NAPIĘCIE

Takie jak w Polsce.

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele polscy mogą wjechać na terytorium Słowenii po okazaniu ważnego dowodu osobistego. Musi on znajdować się w dobrym stanie technicznym, aby nie było żadnych problemów z identyfikacją osoby. Przy pobycie do 90 dni nie są wymagane żadne dodatkowe formalności.

OPIEKA MEDYCZNA

Słowenia jest członkiem UE, dlatego też zalecamy przed wyjazdem należy wyrobić w najbliższym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia tzw. EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO.

Co ze sobą zabrać?

Podczas naszego wyjazdu zalecamy zabrać ze sobą:
dowód osobisty lub paszport
wygodne buty, będziemy sporo chodzić :)
ubrania stosowne do warunków atmosferycznych – sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody przed wyjazdem
cieplejsze ubrania niezbędne przy zwiedzaniu jaskini przy temperaturze około 10 stopni
gotówkę w EUR na wstępy (informacje poniżej) oraz gotówkę na posiłki i inne wydatki (około 50-120 EUR w zależności od indywidualnych potrzeb).

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas długiego weekendu zobaczymy m.in.:
 • Stolicę Lublanę, w tym m.in.: historyczne Stare Miasto, słynny Most Smoczy, katedrę św. Mikołaja czy średniowieczny zamek!
 • Škofja Loka - jedno z najstarszych miast na Słowenii z pięknie zachowaną średniowieczną starówką!
 • Jezioro Bled oraz Jezioro Bohinj stanowiące swoistą wizytówkę tego kraju!
 • Wąwóz Vintgar - malowniczy wąwóz nad spienioną wodą i huczącymi wodospadami!
 • Wodospad Savica - imponujący i przepiękny 78 metrowy wodospad!
 • Jaskinię Postojna z jej ogromnymi salami i podziemną rzęką!
 • Wysoki na 1922m szczyt Vogel, z którego roztacza się nieziemska panorama na Alpy Julijskie!
 • Piran - jedno z najpiękniejszych śródziemnomorskich miasteczek jakie można zobaczyć w Europie!
 • Kranjska Gora czyli niewielkie miasteczko otoczone koroną ośnieżonych trzytysięczników Alp Julijskich!
 • I wiele, wiele innych!
Nocleg

Będziemy nocować w komfortowym hotelu *** (trzygwiazdkowym) w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą). W cenie zagwarantowane są śniadania w formie bufetu oraz kolacje pierwszego i drugiego dnia. Hotel położony jest niedaleko jeziora Bled, zatem jest to idealne baza wypadowa do zwiedzanych przez nas atrakcji. Hotel uzyskał bardzo dobrą ocenę 7,9 na portalu booking.com!

Prowadzący

Renata Wiśniewska

Propagator ds. aktywności

Biegać, skakać, latać, pływać… I tak dalej. Sami wiecie. Jeśli siedzi to chyba na rowerze. Albo w kajaku. I na dodatek zaraża pasją wszystkich wokół do aktywnego weekendowego wypoczynku. Czasem może bez wypoczynku. Ale warto, bo dzięki niej zobaczysz epickie widoki i doświadczysz niezapomnianych wrażeń. A teraz biegiem pod górę, panorama czeka!

Plan

Dzień 1/2Lublana

Naszą przygodę rozpoczniemy w środę wieczorem o 19:00 na Placu Defilad w Warszawie, skąd wyruszymy do stolicy Słowenii — Lublany, gdzie dotrzemy rano. Przed dotarciem na miejsce zatrzymamy się na dłuższą przerwę śniadaniową. Lublana pomimo charakteru nowoczesnej stolicy zachowała swoją sielską atmosferę, otwartość i przyjacielskość małego miasta. Około godziny 11:00 rozpoczniemy zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem i sami przekonamy się o tym na własnej skórze. Podczas zwiedzania zobaczymy: historyczne stare miasto wzdłuż rzeki Ljubljanica u podnóża wzgórza zamkowego, słynny Most Smoczy (Zmajski most) czy najważniejsze świątynie tego miasta, jakimi są katedra św. Mikołaja (po stronie zamkowej) oraz kościół Franciszkanów po drugiej stronie rzeki, naprzeciwko Potrójnego Mostu. Będąc w Lublanie nie można pominąć Wzgórza Zamkowego z średniowiecznym zamkiem majestatycznie wznoszącym się ponad panoramą miasta. Do obiektu można się wybrać pieszo, albo turystyczną kolejką. Chętni będą mogli wejść lub wjechać na mury zamkowe, aby podziwiać niezwykłą panoramę miasta. Po powrocie ze wzgórza pójdziemy na Metelkovą – do centrum kulturalnego powstałego na terenie opuszczonych przez byłą armię jugosłowiańską koszar. Tutaj zaplanowaliśmy dłuższą przerwę na samodzielne zwiedzanie tego miejsca oraz na odpoczynek i czas na obiad. Po 16:00 wyruszymy na miejsce naszego zakwaterowania. Po zakwaterowaniu oraz odpoczynku wszyscy zasiądziemy do obiadokolacji. Po posiłku czekać będzie na nas przytulne łóżko, które będzie idealnym miejscem na odpoczynek po dość długiej podróży i dniu pełnym wrażeń, ale oczywiście wcześniej nie zabraknie wspólnej integracji 🙂

Dzień 3Jezioro Bled + Wąwoz Vintgar + Škofja Loka

W piątek po śniadaniu wyruszymy autokarem nad jezioro Bled stanowiące swoistą wizytówkę tego kraju. Zdjęcie z charakterystyczną malutką wysepką pośród jeziora, na której znajduje się niewielki kościół jest najczęściej wykorzystywane w folderach reklamowych opisujących ten kraj. Warto przyjechać do Słowenii nawet tylko dla tego widoku. Zaraz po przyjeździe nad jezioro udamy się na punkt widokowy, z którego widoki pozostaną w pamięci do końca życia! Po zejściu na dół czeka nas godzinny spacer wokół jeziora. Południowa trasa, którą przemierzymy ma około 3 km, po drodze zlokalizowane są restauracje, budki z jedzeniem oraz polany z dostępem do tafli wody. Przepiękne widoki gwarantowane 🙂 Około południa zaplanowaliśmy czas wolny nad brzegiem jeziora. Na pewno w tym czasie warto skosztować słynnej kremówki. Kremna rezina (kremšnita) to regionalny specjał, który można zjeść nie tylko w Słowenii, ale również w innych krajach byłej Jugosławii. Chętni będą mogli wybrać się na rejs łódką na wysepkę pośrodku jeziora Bled. Po południu wyruszymy do wąwozu Vintgar. To jedna z największych atrakcji turystycznych Słowenii. Dnem skalnego kanionu płynie rwąca górska rzeka, na końcu naszym oczom ukaże się widok wysokiego wodospadu Šum. Po tak wielu atrakcjach udamy się do Škofja Loka — zabytkowego miasta o ponad 1000-letniej historii! Po krótkim oprowadzeniu po miasteczku przyjdzie czas wolny na indywidualne zwiedzanie. Wieczorem wrócimy do naszego hotelu na obiadokolację i integrację.

Dzień 4Jaskinia Postojna + Zamek Predjamski + Winnica + Piran

W sobotę po śniadaniu wyruszymy do jaskini Postojnej, czyli drugiej jaskini Słowenii, jeśli chodzi o wielkość i jednej z największych atrakcji turystycznych tego kraju. Co więcej, to także największa i najczęściej odwiedzana w Europie jaskinia typu „klasyczny kras”, a do tego jedna z najpiękniejszych. Sama jaskinia jest drążona przez niewielką rzekę Pivkę już od 2 milionów lat, a obecnie liczy prawie 21 km korytarzy i komnat. Oczywiście nie wszystkie sale i korytarze zobaczymy, ale i tak czeka nas około 1,5-godzinne zwiedzanie tego cudu natury. Warto więc zabrać ze sobą ciepłe okrycie i odpowiednie obuwie. Nawet jeśli na zewnątrz żar leje się z nieba, to temperatura w jaskini nigdy nie przekracza 10 stopni Celsjusza. Zwiedzanie rozpoczynamy na peronie stacji kolejowej i elektryczną kolejką w spacerowym tempie będziemy mogli podziwiać piękno jaskini. Pociągiem pokonamy pierwszy, 2-kilometrowy odcinek, aż zatrzymamy się obok Wielkiej Góry. W tym miejscu wysiądziemy z wagoników i dalej trasę pokonamy pieszo. Szlak prowadzi kolejno przez Rosyjski Most, Piękną Jaskinię oraz Brylantowe przejście, gdzie znajduje Brylant. Nieco później dotrzemy do basenu. W tym miejscu możemy poznać rdzennych mieszkańców Jaskini Postojnej — mowa o odmieńcach jaskiniowych, czyli małych, 30-centymetrowych płazach typowych dla krasowego środowiska jaskiniowego. Trasę zwiedzania kończy „Sala Koncertowa”, największa w całym zespole grota. Jest tu sklep z pamiątkami oraz przystanek naszej kolejki, którą wyjeżdżamy na powierzchnię. Po zwiedzaniu jaskini przejedziemy pod zamek Predjamski. Jest to jeden z najbardziej malowniczych cudów historii ludzkości, gdyż obiekt osadzony jest na 123-metrowym klifie! Musicie to zobaczyć na własne oczy :-). Chwilę później wyruszymy na wizytę w winnicy! Słowenia słynie ze wspaniałych win, a winnica którą odwiedzimy to jedna z najlepszych w kraju! Czeka nas degustacja tych specjałów, a także zwiedzanie podczas którego dowiemy się o historii, produkcji, rodzajach win i wiele więcej! Potem udamy się do jednego z najpiękniejszych śródziemnomorskich miasteczek, jakie można zobaczyć w Europie – Piran! Zaplanowaliśmy tam przerwę na indywidualne odkrywania tego miejsca. Gwarantujemy, że jego atmosfera, wąskie uliczki, kolorowe kamienice na długo zapadną w pamięć. Wieczorem wyruszymy do hotelu, tak aby po około 120-minutowej podróży dotrzeć do celu.

Dzień 5/6Wodospad Savica + Szczyt Vogel + Jezioro Bohinj + Ribcev Laz + Kranjska Gora

W niedzielę po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i wyruszymy w drogę powrotną do Polski, co nie oznacza, że to koniec atrakcji 🙂 Przed południem dotrzemy w okolice wodospadu Savica, jeden z najczęściej odwiedzanych słoweńskich wodospadów. Zasila go woda z położonego 500 metrów wyżej Czarnego Jeziora, która płynąc pod ziemią rozdziela wodospad na dwa strumienie. Wyższy z nich ma 78 metrów, a niższy 25 metrów. Dojście do wodospadu zajmie nam około 20 minut, głównie ścieżką, częściowo po schodach w górę. Gdy dojdziemy do drewnianej zadaszonej wiaty zobaczymy z jednej strony wspaniały widok na całą dolinę, a z drugiej strony świetny widok na wodospad. Po zejściu do autokaru wyruszymy dalej w drogę, kolejnym naszym przystankiem będzie miejscowość Ukanc. To właśnie stąd wyruszymy kolejką linową na Vogel. To górujący nad Doliną Bohinj szczyt o wysokości 1922 metrów nad poziomem morza. Po zachwytach nad panoramą i możliwością zrobienia niezwykłych zdjęć kolejką wyruszymy w dół. Tam chętni rozpoczną około 6-kilometrowy trekking północną stroną jeziora Bohinj, który zakończymy w Ribcev Laz. I to właśnie w tak urokliwym miejscu zaplanowaliśmy dłuższą przerwę na obiad, plażowanie oraz czas wolny. Jeśli ktoś myślał, że to koniec atrakcji na dziś to był w błędzie! Ostatnią naszą atrakcją będzie Kranjska Gora, czyli niewielkie miasteczko otoczone koroną ośnieżonych Alp Julijskich i wapiennych Karawanek – to raj dla amatorów krajobrazów o majestatycznej i chłodnej urodzie. Największą atrakcją miejsca jest Jezioro Jasna, nad którym góruje dumnie pomnik Zlatoroga – koziorożca ze złotymi rogami. I w tak niezwykłych okolicznościach pożegnamy Słowenię! Wieczorem wsiądziemy do autokaru, aby wyruszyć w podróż powrotną do Polski. W Warszawie powinniśmy zameldować się w poniedziałek (3 czerwca) około południa.

Uwaga:
1. Plan wyjazdu jest ramowy – zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
2. Forma realizacji planu jest zależna od aktualnych przepisów.
3. Wyjazd odbywa się niezależnie od warunków pogodowych, które nie są podstawą do bezkosztowej rezygnacji. W przypadku gdy warunki pogodowe uniemożliwią realizację programu zaproponujemy program alternatywny.

Poprzednio na Słowenii byliśmy już wielokrotnie, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację i przeczytaj opinie uczestników!

Wyjazd na Słowenię był strzałem w 10-kę! To mój pierwszy wyjazd z gdzienaweekend.pl i jestem baaardzo z niego zadowolona. Cudowna przyroda, przepiękne widoki, wspaniała pogoda, pyszne jedzonko, świetna organizacja oraz przeurocze pilotki, które cały czas dbały i troszczyły się o uczestników wycieczki. Jestem im wdzięczna za niezwykle mile spędzony czas. Pozostały piękne wspomnienia i równie piękne zdjęcia… 🙂

Lidia

BYŁO FANTASTYCZNIE, REWELACYJNIE, CUDNIE WSPANIALE 🙂 🙂 🙂 Nie tylko sama Słowenia zachwyca, ale też poziom organizacji, jak dla mnie, był rewelacyjny! Ania jako nasz przewodnik przesympatyczna, miła, ciepła, potrafiąca zintegrować całą grupę, a to przecież nie lada zadanie, bo aż 50 osób. 🙂 Co by nie pisać, warto było z Wami pojechać i mam nadzieję, że to nie mój ostatni wyjazd.

Iwona
Koszty
Cena: 1749 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem na trasie Warszawa - Lublana oraz Kranjska Gora - Warszawa
 • Przejazdy autokarem na trasach lokalnych
 • Trzy noclegi w hotelu *** w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokoje 1-os. za dopłatą 300 zł)
 • Dwie obiadokolacje: w czwartek oraz w piątek
 • Trzy śniadania w formie bufetu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Słowenii
 • Opiekę pilota
 • Zestawy słuchawkowe Tour Guide
 • Opłaty za parkingi oraz wjazdy do miast
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (więcej informacji tutaj)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (więcej informacji tutaj)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków oraz napojów do obiadokolacji
 • Obligatoryjnych biletów wstępu, przewodników i taxy lokalnej: około 110 EUR (Wąwóz Vintgar, Jaskinia postojna, Vogel, Wodospad Savica, Winnica, Ljublana) Kwota szacunkowa - cenniki mogą zostać zaktualizowane bliżej wyjazdu.
 • Opcjonalnego kosztu za przepłynięcie na wysepkę pośrodku Jeziora Bled (około 14-20 EUR)
 • Opcjonalnych kosztów wstępu: około 16 EUR (Zamek w Lublanie)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod numerem ewidencyjnym 9273, numerem rejestrowym 10988-14 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Czerwcówka – Słowenia! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się na nią zapisać należy kliknąć przycisk poniżej i uzupełnić formularz.

Zapisz się